RuyaTabirleri.com

Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek özellikle kadınlar için son derece hayırlıdır. Saç, kadınların güzelliğini sağlayan en önemli etkenler arasında bulunduğu için bu rüya kadınlar için çok daha hayırlı görülmektedir. Sayfamızda saç konusu çok ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bu rüya, saçın uzunluğu ve kısalığı gibi bir çok duruma göre farklı anlamlara sahip olur.

Rüyada saç görmek, bireysel olarak güçleneceğiniz anlamına gelir. İş hayatında sıkıntı yaşıyorsanız rakiplerinize karşı galip geleceğinize delalet eder.

Rüyada saç görmek tabiri

Saç yolmak

Rüyanızda saçlarınızı yolmanız, çevrenizdeki kişilerin saygısını kazanacağınıza delalet eder.

Saçın uzaması

Rüyanızda saçlarınızın olduğundan daha uzun olması, ömrünüzün uzun olacağının müjdecisidir. Bu rüyanın bir diğer tabirine göre ise, evinize alacağınız ihtiyacınız olan ya da olmayan herhangi bir eşya olacaktır.

Bu rüya çocuk isteyenler için müjde niteliğindedir. Böyle bir rüya görenin çocuğu olur.

Eğer saç uzatmak niyetindeyseniz ve saçınızın çok uzadığını görmüşseniz, ödemeniz gereken meblalardan çok daha fazla paranın elinize geçeceğine işaret eder.

Özelliklerine göre saç görmek

Uzun saç

Uzun saçlar, her şekilde bilgi sahibi olmaya işaret eder ve uzun ömürlü olmanın getirdiği tecrübelerden dolayı olgunlaşacağınızın bir belirtisidir. Gri renkli saç da bu anlama gelir. Diğer bir anlamı ise hayatınızda huzur, ferahlık, bolluk ve berekete sahip olacağınızın göstergesidir.

Siyah saç

Rüyanızda saçlarınızı siyah olarak görmüşseniz, bu rüya evli kadınlar için eşlerinin dürüst, dirayetli ve sadık olduğunu simgeler. Eğer bekar iseniz gelecekteki eşiniz bu özellikleri taşıyacaktır.

Saçlarınız rüyanızda çok koyu bir siyah renge sahiptiyse, bu rüya, zengin bir erkekle izdivaç yapacağınıza ya da evli kadınlar için eşlerinin varlıklı ve zengin olacağına delalet eder.

Yumuşak saç

Yumuşak saçlar, ummadığınız kapıların size açılarak ev, araba, arsa ve para gibi mal mülk sahibi olunacağına delalet eder.

Bakımlı saç

Rüyanızda saçlarınızın bakımlı olması, yakın bir zamanda tanışacağınız bir kişi ile iyi bir arkadaşlık kuracağınız ve bu arkadaşlığınızın size fayda getireceği anlamına gelir. Bu rüya kadın ya da erkek olarak ayrı ayrı yorumlanmaz.

Çirkin ve biçimsiz saç

Rüyanızda saçlarınızı çirkin ve biçimsiz bir şekilde görmüşseniz amaçlarınız doğrultusunda çok çalışıp çok yorulacaksınız demektir.

Kızıl saç

Rüyada kızıl renkli saç görmeniz, insanlara karşı sempatik ve şirin görüneceğinize ve bu özelliğiniz sayesinde insanların size karşı ilgi ve sevgi duyacağına yorulmaktadır.

Solgun saç

Çeşitli mali sorunlarla karşılaşabileceğiniz konusunda size uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Bu nedenle harcamalarınıza dikkat etmeli ve önemli mali kararları ertelemelisiniz. Sözleşmelere bir süre imza atmamalı ve yakın zamanda kredi çekmemelisiniz.

Kır saç

Çevrenize olan güvensizliğiniz ve geleceğinizle ilgili duyduğunuz kaygılar sonucu geçici olarak biraz canınız sıkılabilir.

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç görmek evli ya da fark etmeksizin gönül ilişkilerinde mutluluklar ve sevinç yaşayacağınızı müjdelemektedir. Bu yaşayacağınız gönül ilişkisi aynı zamanda size huzur da verecektir.

Kıvırcık saç aynı zamanda faydanıza olacak gelişmeler yaşayacağınız anlamına gelir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise peygamberimizin yaşam tarzını uygulamaya işaret eder.

Sarı saç

Rüyada sarı saç görmek, hayat boyu başarı, huzur ve mutluluğa yorulur.

Dağınık saç

Hane içerisinde her evde olabileceği gibi çeşitli sorunlardan dolayı ağız münakaşası yaşayabilirsiniz.

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi daha çok maddi kayıpları simgeler. Rüyanızda saçlarınız dökülmüşse bir eşyanızı kaybedebilir, çaldırabilir ya da elinizden çıkarmak durumunda kalabilirsiniz. Bu rüya sıkıntı ile de yorumlanmaktadır. Muhtemelen çekeceğiniz sıkıntı maddi nitelikte olacaktır.

Bir diğer yoruma göre ise geçici sağlık sorunları yaşayabilirsiniz ya da çalıştığınız iş yerindeki pozisyonunuz olumsuz yönde değişebilir.

Vücutta çıkan saçlar

Rüya sahibi evli bir erkek ise, kısa süre içerisinde evlat sahibi olacaktır.

Kulaktan saç çıkması

Rüyanızda kulağınızdan saçlarınızın çıktığını görmeniz, hoş olmayan laflar duyacağınıza işarettir. Bu lafları dikkate almalısınız çünkü aslında bir ders niteliği taşıyorlar.

Koltuk altından saç çıkması

Rüyada koltukaltından saç çıkması, rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşeceğine işaret eder. Bununla birlikte, bu rüya bazı tabircilerin yorumuna göre, inanç dünyanızın bir hayli zenginleşeceği şeklindedir.

Avuç içinden saç çıkması

Rüyanızda avuçlarınızın içinden saç çıktığını görmeniz, huzurunuzun biraz kaçacağına işaret eder. Ayrıca, günah işlemiş ya da işleyecek olabilirsiniz. Davranışlarınızı gözden geçirip günahlardan sakınmanızda fayda olacaktır.

Ağızdan saç çıkması

Rüyada ağızdan saç çıkması, söyleyeceğiniz sözler yüzünden çekeceğiniz sıkıntılara işaret eder. Sözlerinizin etkileri sizi olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle ne söylediğinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Saçların gürleşmesi

Rüyanızda saçlarınızın olduğundan daha gür olduğunu görmeniz, elinize geçecek eşyalar olacağına delalet eder.

Bu rüyayı eğer sıkıntılı günler geçirirken görmüşseniz, kısa bir süre içerisinde sıkıntılarınızdan kurtularak feraha çıkarsınız. Bu rüyayı gören kişi huzurlu ise, daha da ferah günlerin onu beklediğinin habercisidir.

Bazı yorumculara göre de gür saç görmek bolluk ve bereket dolu günlerinizin size çok yakın olduğu anlamına da gelmektedir.

Peruk takmak

Peruk takan kişinin kısmeti açılır hanesine bereket gelir.

Postiş takmak

Rüyanızda saçlarınıza postiş takmanız; eğer maddi durumunuz iyi ise gelirinizin daha da artacağına, eğer maddi durumunuz kötü ise maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza yorulur.

Saç örmek

Rüyada saç örmek, çalışmalarınızı ince eleyip sık dokuyarak devam ettireceğinize ve elinizden çıkan her işin kusursuz olacağına işaret eder.

Rüyayı gören bir kadınsa, bu rüya olumlu yorumlanır. Eğer rüyayı gören bir erkekse yatırım yapacağı anlamına gelir.

Rüyada saç örmek sanatsal faaliyetlere de yorulur. Sanatın herhangi bir koluyla ilgili faaliyetlere katılabilirsiniz. Bir sanat dalı ile ilgili eğitim alabilir, amatör veya profesyonel olarak üzerinde çalışabilirsiniz.

Diğer bir yoruma göre de saç örmek kadın ya da erkek fark etmeksizin yakın bir zamanda sevdiğiniz bir insanla aranızda çıkan bir sorundan dolayı görüşmeyi kestiyseniz barışacağınıza ve görüşmeye devam edeceğinize göre de yorumlanmaktadır.

Eğer yakın zamanda gönül ilişkilerinizde bir tartışma yaşamışsanız, kısa süre içerisinde sevgilinizle barışabilirsiniz.

Saç taramak

Rüyada saç taramak yeni ve uzun ömürlü dostluklar kuracağınıza delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada saç taramak farkında olmadan yaptığınız şeylerin sonucu sizin için olumsuz olacak anlamına gelir.

Kahkül

Rüyada kahküllerinin birbirine karıştığını ve kötü göründüğünü görmüşseniz, bu rüya size bazı sıkıntılı günlerin yakın olduğunu haber vermektedir.

Saç kesmek

Rüyanızda saçlarınızı kestiğinizi görmeniz, kariyerinizde bazı sorunlu günler geçireceğinize ve mevkiinizin sarsılabileceğine yorulur.

Rüyada bir başkası sizin saçlarınızı kesmişse, işlemediğiniz bir suçla suçlanabilirsiniz. Bir diğer yoruma göre ise, rüyanız eşinizle yaşayacağınız sürtüşme ve tartışmalara işaret eder.

Bu rüya ayrıca hayatınızda ani ve net vereceğiniz kararlardan dolayı yaşayacağınız değişikliklere yorumlanır.

Saçı tıraşlamak

Bu rüyayı bir erkek görmüş ise hacca gider. Çevresi tarafından saygınlığı artar. Rüyayı gören kadın ise eşiyle yaşanacak ağız dalaşına işaret eder.

Saç kazıtmak

Rüyada saç kazıtmak, günah işleyerek utanacağınız bir duruma düşeceğiniz konusunda bir uyarıdır. Günah işlemekten sakınmalı ve dini konularda daha duyarlı davranmalısınız. İşlediğiniz günahlardan tövbe etmelisiniz.

Saçların beyazlaması

Rüyada saçların beyazlaması her ne kadar olumsuz bir anlama sahipmiş gibi görünse de bunun aksidir. Bu rüyayı gören kişi çevresi tarafından takdir edilir. Rüya sahibi erkekse gelirinde olacak yükselişe yorulur.

Bir diğer tabire göre, rüya sahibi erkek olsun ya da kadın olsun evladı erkek olur.

Bazı tabircilere göre ise, rüyayı gören kadınsa bu rüya, kadının eşinin kötü işler işleyeceğine veya kadının bir rahatsızlık atlatacağına işaret eder.

Eğer davalık bir durumunuz varsa, dava sizin lehinize sonuçlanır.

Saçlar eğer tamamen beyazlamışsa, ticarette sorunlar yaşanabilir ya da çalıştığınız iş yerindeki üstünüz canınızı sıkacak davranışlar sergileyebilir. Saçlar ve vücuttaki diğer tüyler, sakallar tamamen beyazlamışsa büyük maddi zorluklar aşılacaktır.

Uzun ağarmış saçlar ise kısa zaman içerisinde sevinç yaşayacağınıza delalet eder.

Bu rüya dini konularla daha fazla ilgileneceğinize de işaret etmektedir.

Yemekten saç çıkması

Çevrenizden herhangi biriyle ağız münakaşasına girebilirsiniz.

Saç jölesi

Rüyada saç jölesi, biryantin, köpük gibi saç şekillendirici ürünler görmek, çevrenizdeki itibarınızın artacağına işaret etmektedir.

Saç fırçası

Kısmetiniz, bahtınız açılacak ve sevinçli günler yaşayacaksanız.

Kına yakmak

Kına yakmak geleneklerimizde mutlu günlerde icra edilen bir uygulamadır. Saçınıza rüyanızda kına yakmanız çok sevineceğiniz gelişmelerin olacağına yorulur.

Rüyada saç görmek psikolojik yorum

Rüyada saç görmek cinselliğe, tutkuya, duygusallığa işaret eder. Görmüş olduğunuz saçlar birbirine karışmışsa, yaşamınızdaki belirsizlik ve kaos yaşıyorsunuz demektir.

Saç boyatmak

Rüyanızda saçlarınızı boyatmanız, şeklini değiştirmeniz ya da çok belirgin değişiklikler yapmanız yaşamınızdaki büyük değişikliklere işaret eder. Yaşadığınız sorunlarla ilgili farklı bir bakış açısı kazanabilir ya da bu konulara odaklanarak yeni yöntemler deneyebilirsiniz.

Saçlarınızın dalgalanması içsel özgürlüğünüzü simgelemektedir.

Saç kestirmek

Rüyada saç kestirmek size acı veren bir kayıp yaşadığınızı gösterir. Bir diğer taraftan amaçlarınız ve isteklerinizle ilgili değişiklikler yapmak istiyor olabilirsiniz. Bazı alışkanlıklarınızdan ve bazı tutumlarınızdan vazgeçebilirsiniz.

Saç taramak

Rüyanızda saçlarınızı taramanız yaşamınızla ilgili yeni fikirler ve yöntemler konusunda düşündüğünüzü gösterir. Fikirlerinizi bir plana oturtacak bu yolda ilerleyeceksiniz. Bir diğer taraftan bu rüya kendinizle yüzleşmekte zorluk çektiğinizi de gösterebilir. Kendinizi değerlendirirken olumsuz yönlerinizi es geçiyor olabilirsiniz.

Birinin saçınızı koklaması

Bu rüya cinsel duyguları ifade edebilir. Cinsel olarak isteğinizin arttığı bir dönemde olabilirsiniz. Bu rüya ayrıca şefkati, güveni ve derin sevgiyi de sembolize eder.

Saçı şekillendirmek

Rüyanızda saçlarınıza şekil verdiğinizi görmeniz, çevrenizdeki insanların sizinle ilgili fikirlerine gereğinden fazla ehemmiyet gösterdiğiniz anlamına gelir. Kendi fikirlerinizden çok başkalarının fikirlerini önemsiyor ve kendinizi başkalarının gözünden değerlendiriyorsunuz. Bu durum bu şekilde devam ettiği sürece sağlıklı bir ruh hali içinde kalamazsınız. Bu nedenle başkalarının görüşlerinin kendilerini bağladığını ve tek bir doğrunun olmadığını unutmamalısınız.

Saçların uzaması

Saçlarınızın uzadığını görmeniz, yaşamınızla ilgili kararlar almadan önce ince eleyip sık dokuduğunuz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Belki de bu kararları vermenizin gereğinden fazla uzadığını düşünüyorsunuz.

Saç kestirmek

Saçlarınızı kestirmeniz ya da saçlarınızın dökülmesi kendinizi güvende hissetmediğiniz anlamına gelir. Kendinizi güçsüz ve dayanaksız hissediyor olabilirsiniz. Herhangi bir konuda yeni kararlar almaya veya yeni işlere başlamaya kendinizi yeterli görmüyor olabilirsiniz. 

Saç yıkamak

Rüyada saç yıkamak şimdiye kadar olan düşünce tarzınızda değişiklik yapmak istediğinizi sembolize eder. Bununla birlikte ilişkilerinizde farklı bir yaklaşımda bulunmanız gerekiyor olabilir. Bir diğer taraftan bu rüya imajınızı değiştirmek istediğinize işaret etmektedir. Farklı bir görüntü ile insanların karşısına çıkmak istiyor olabilirsiniz. Bir başkasının saçını yıkamanız ise hayatınızda bir başkasına bağımlı hale geldiğinizi ifade eder.

Saç kurutmak

Bu rüya yakın zamanda aklınızın karıştığını ancak düşüncelerinizi toplamaya başladığınızı gösterir. Belki de yeni fikirler beyninizde bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyordur.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Saç Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Abdülkadir TORUN (05 Ocak 2014 saat: 11:23)

  ben saçlarıma normalde özen gösteren bir insanım ve hergün saçlarımı yıkar spray sıkarım öyle çıkarım evden arkadaşlarda saçlarımla fazla uğraşırlar. Bu sabaha karşı bir rüya gördüm rüyamda ben uyuyordum ve uyandım etrafa baktım gene bu günkü gibi pazar günü sonra lavoboya gittim aynaya baktım saçlarım 3 numaraya vurulmuş kısaydı çok şaşırdım içeriye koştum benim saçlarımı kim kesti dediğimde babam masanın köşesinde kıs kıs gülerek ben kestim dedi bende niye falan derken uyandım saçlarım normal uzun hiçbir değişiklik yok ama çok şaşırdım bu saçımın birisi tarafından ben uyuyorken kesilmesi ne anlama geliyor çok merak ediyorum bi yardım edermisiniz…


 2. reyhan ak (22 Ocak 2014 saat: 14:11)

  Ruyamda, bir grup kizli erkekli aralarinda tanidigim bir kisi var. Hepsi ayri bir yemek yapmis ve yemekler guzel servis tabaklarinda yanima getiriliyor hangi yemegi yesem icinden bir suru kil cikiyor siyah siyah. Yemeklerin basindaki kisiye gosteriyorum ve sonra bir tane yemek seciyorum bundan istiyorum diye. Ve ondan hic kil cikmiyor, kim yapti diye soruyorum o insanlarin icinde benim gercek hayatta tanidigim erkegin yaptigini soyluyorlar,bu ne mana ya geliyor ?


 3. nurefşan (25 Ocak 2014 saat: 09:41)

  Rüyamda orta uzunlukta uclari sarı renkte boyalı dalgalı olan gür saçlarımı kirli olduğu için banyoya gidip yıkamaya başladım. Saçımı yıkarken kısa bir süre sonra uzun boylu yüzünü tanıyamadığım ama sesi kalin olan bir erkek geldi. Ben saçlarımı yıkarken arkamdan gelen erkek yavasca bana yaklasiyordu. Yaklasma sırasında uyanıverdim.

  Acaba görmüş olduğum rüya ne anlama geliyor? En kısa zamanda geri cevap yazarsanız sevinirim. :)


 4. özge (30 Ocak 2014 saat: 22:34)

  rüyamda annemle babamın yatak odasındayım ,aynanın karşısındayım ilk önce elimdeki tarağa bakmadan saçlarımı ön dip kısmını biraz taradım ve ardından elimi açıp tarağa baktım yepyeni 2 tarak hemde şu erkeklerin cebinde taşıdığı küçük ve ince taraklardan ,taraklarda kıl yoktu.saçlarım şuan sarı olmasına ragmen saçlarımı simsiyah gördüm ,saçlarım ne kısa ne de uzundu ,orta uzunluktaydı ,saçlarım ne dağınıktı ne de çok düzgün ,elimi açık tarağa baktım ve sonra birden uyandım rüyamdan. BU GÖRDÜĞÜM RÜYA BANA NE ANLATMAYA ÇALIŞIYOR NE ANLAMA GELİYOR BU RÜYA ?CEVAP YAZARSANIZ EN KISA ZAMANDA SEVİNİRİM.:)


 5. GÜL (26 Şubat 2014 saat: 10:39)

  rüyamda arabamı satıp servis arabası gibi bir araba aldığımı görüyorum.uygun fiyata almışım yeni arabayı her nekadar yeni gibi görünmesede daha pahalıya satabilirmişim öyle diyorlar.ancak satıcıya diyorum ki bu arabayı şehir içinde kullanmam yasak o yüzden bir hafta sonra bu arabayıda satıcam diyorum ve neden kendi arabamı sattım diye üzülüyorum ve kendi kendime kızıyorum araştırmadan bi anda karar verip uyguluyosun sonrada pişman oluyosun diye.o arada rahmetli babamı görüyorum rüyamda ve bana diyorki üzülme,sen o arabaya çok masraf ettin ama bak iyi paraya sattın masraflarınıda çıkardın zaten bunuda satar daha iyisini alırsın diyo.ben kafamda hesap yapmaya başlıyorum bu arabayı şu kadara satar geri kalanını kredi çekerim vs diye.sonra eski şirketime gidiyorum bi ziyaret edeyim diye.arabamı sattığımı eski iş arkadaşlarıma anlatırken merdivenin başından aşağı bakıyorum sesler duyup.eskiden orda çalışan bir erkek arkadaşımı görüyorum o gelmiş onunla tokalaşıyor bi bayan arkadaşımız aşağıda.gelen eski erkek arkadaşın kafasının sağ tarafında peruk olduğunu görüyorum.kafasının diğer yerlerindeki saçlar kısa ve seyrekken orası daha gür görünüyo.neden diyorum peruk taktın.artık böyle yapıcam iyi görünüyo bundan sonra böyle diyo.önden bi sorun yok güzel görünüyo hatta ama tepeden bakınca anlaşılıyo taktın şey diyorum.o sırada dudaklarına ruj sürmeye başladığı dikkatimi çekiyo gözlerimi dudaklarından çekip tüm yüzüne baktığımda başka bi suratla karşılaşıyorum.tuhaf bi rüyaydı anlamlara tek tek bakıp bütüne ulaşamadım açıkcası.bana ne anlatmaya çalıştığınıda anlayamadım ama etkilendim tuhaf bi şekilde.bana ne anlatmaya çalıştığını anlatırsanız çok mutlu olurum.şimdiden teşekkürler..


 6. Gizem (01 Mayıs 2014 saat: 07:41)

  rüyamda rahmetli olan ananem bir apartmanda arkadasıyla yaşamaya başlıyor ama apartmanın yan duvarı yok yani yan ı tamamen açık dışrısı gözüküyor. Ananemin yanına gidiyoruz annemle. ananemin elinde telefon ben yaşamak için umutluyum ama ölücem diyor. Ananemin bir de 2 tane sözde kızı olurmus seval ile ismini hatırlayamıyorum. Dayınız o 2 kız çocugunu ortada bıraktı sana muhtaç etti diyor bana. birden dayım annemin elinden ananemin içinde para olan bankakartlarını alıyor. daha sonra annemın saçları upuzun ve gür bunları keselim diye sandalyeye oturuyoruz. öylece uyanıyorum.


 7. serap (04 Mayıs 2014 saat: 08:52)

  Normalde saçlarım uzundur benim.rüyamda saçımın ön kısmını makina ile kazıyordum.arka tarafı uzun bıraktım.sonra yamun olan ön tarafı düzeltmesi için erkek berberine gidip kendi makinamla düzeltmesini istedim.tamam dedi ama yapmadı.daha sonra benim kurs arkadaşlarımın okul kantini aldıklarını ve benim o kentinde soğanı doğrayarak yağda kavurduğumu gördüm.ayrıca pişmiş et köfte tavuk etleri de gördüm.sonra kalabalığın içinde kaldım bir anda içimde çamaşır yokmuş ama heryerim kapalıymıs yatakta yatarken bir anda uykumdan uyandırıldığımı ve olduğum ortamdan başka biyere gönderildiğini gördüm.lütfen ne anlama geliyor bu rüya bana acil tabir yollarmısınız.çok teşekkür ederim.


 8. Merve (13 Ekim 2014 saat: 01:26)

  Ruyamda is yeri gibi bir yerdeyim bir dolu kadinin arasindayim. Kadinlardan biri bana gelip kendi saci kisa oldugu icin benim sacimi kiskanan bir kadin oldugunu dikkat etmem gerektigini soyluyordu. Ayni ruyanin devamindaysa baska bir kadin yine baska bir kadinin saclarini sifira vurdurmak zorunda oldugu icin saci cikmadigi icin benim saclarimi kiskandigini ve onlari yakmak istedigini soyluyordu. Ve bana iyilik yapan kadinla konusurken meger beni oyaliyorlarmis. Saclari cikmayan kadin gelip saclarimi cakmakla tutusturuyordu. Ben de basimin belirli bolgelerinde hissettigim yangini konusmakta oldugum kadinin kafasina bastiriyordum. Boylece benim yanginim sonuyor onun saclari yanmaya basliyordu. Ve yandikca bagiriyordu kadin. Ruyamin gorundugu kadar kotu bir anlami mi var? Tesekkurler.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,