RuyaTabirleri.com

Rüyada Savaş Görmek

Rüyada savaş görmek tek şekilde değil birkaç şekilde birden tabir edilir. İki ulusun birbirine karşı savaştığını görmek viral ya da insandan insana kolaylıkla geçecek ve toplum içinde kolaylıkla yayılacak olan enfeksiyon hastalıklarına veya kötülük olacağına ve insanların çile çekeceğine işaret eder. Halkın devletin başındaki yöneticisine karşı savaşması ya da isyan ederek ayaklanması o ülkede etiketlerin düşerek, alım gücünün artması sonucunda bolluk ve bereket yaşanacağına işaret eder.

Bir halkın kendi arasında birbirleri ile savaştığını görmek rüyanın tam tersine o ülkeye huzur ve barış geleceğine, toplum bireylerinin birbiri ile barış içinde olacağına delalet eder. Ve rüyasında düşmanına karşı cenke girdiğini gören kişinin ailesine faydası olan, dini bütün biri olduğu anlamına gelir.

Rüyada Savaş Meydanı Görmek

Rüyada yangın yerine dönen bir savaş meydanı görmek iyi değildir. Kötü ve üzücü şeyler yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Asker Görmek

Rüyada asker görmek farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada askerin savaş nedeni ile hazırlık yaparak organize olması hurafeye inan kişilerin olduğuna fakat sayılarının kayda değer olmadığına, askerlerin az olması galibiyet elde etmeye, ülkesine asker girdiğini görmek o yerde yağışın bol olacağına delalet eder.

Rüyada Silahlanmak

Rüyada silahlandığını görmek çok hayırlıdır. Rüya sahibinin hayatındaki tüm engellerin ve aksiliklerin ortadan kalkacağına, sağlığının geri geleceğine, işlerinin açılarak kazancının çoğalacağına işaret eder.

Rüyada Savaş Uçağı Görmek

Rüyada savaş uçağı görmek iyi değildir, gerçek bir savaşa ve onun ön hazırlıklarına işaret eder.

Rüyada Havan Topu Görmek

Rüyada havan topu görmek rüyanın niteliğine göre tabir edilir. Rüyada düşman tarafından havan topu atılması vatan topraklarını müdafaa etmeye ve din üzerinde ilim görmeye işaret eder. Rüyada Müslüman bir ülkenin kalelerinden birine havan topu atılması İslamiyet’in karalanmasına delalettir.

Rüyada Savaşa Gitmek

Tartışmalı veya kavgalı olunan kimselerle yüzleşmek, üzerine atılan iftiralardan kurtulmak adına savunmaya geçmek, düşmanların oyunlarını bozarak onları yenilgiye uğratmak demektir. Savaşa giden kimse bugüne kadarki sakinliğinin aksine daha cesur adımlar atar ve gücünü herkese kanıtlama fırsatı bulur. Ciddi bir rekabetin söz konusu olduğu iş alanında çalışmak, kendine piyasada yer edinmek için strateji geliştirmek, mevcut işi büyütmek için başkalarıyla işbirliği yapmak ve kurnazca, akıllıca davranmak manasına gelir.

Rüyada Savaşmak

Canını dişine takarak çalışan rüya sahibinin ekmeğini kazanırken kimseye hakkını yedirmeyeceğine, karşılaşacağı her türlü haksızlıkla ömrünün sonuna kadar mücadele edeceğine yorumlanır. Savaşmak aynı zamanda düşmana kafa tutacak kadar cesaret ve güç sahibi olmak, kendi imkanlarını seferber ederek mücadele vermek demektir. Korkusuz olmanın, yeteneklerini sergilemenin ve iktidar elde etmenin de ifadesidir.

Rüyada Savaşan Askerler Görmek

Çetin ve zorlu geçen bir hayata işaret eden rüya, kişinin var olma çabalarının sonuç vermesi için sabırlı olması gerektiğine, iş atılımları için rakiplerin ve aynı sektördeki güçlü kimselerin altında kalmamak, boyun eğmemek için doğru zamanda hareket etmesinin doğru olacağına tabir edilir.

Rüyada Savaşta Yaralanmak

Rüya sahibinin kararlılıkla çıkacağı bir yolda hesapladıklarının dışında gelişmeler yaşayacağını, moral bozukluğuyla beraber hayal kırıklığının da söz konusu olacağını bildirir. Çıkılan bir yoldan eli boş dönmek, yalan haberlerle dolduruşa gelmek ve can sıkıntısı yaşamak demektir. Özel ilişkilerde birlikte olunan kişinin yalanlarını yakalamak, hoş olmayan davranışlara maruz kalmak ve tartışmalı günler yaşamak anlamındadır.

Rüyada Savaşta Ölmek

Bir bitişin, ayrılığın habercisi olan rüya, aynı zamanda açılacak yeni kapıların müjdesini de verir. Kişinin tüm ümidini kaybettiği bir anda alacağı bir haberle yeniden ayağa kalkacağını, yakınlarının da desteğiyle moral açıdan iyi hissedeceğini, gerekli motivasyonu sağladıktan sonra hayatına kaldığı yerden devam edeceğini tabir eder.

Rüyada Düşmanla Savaşmak

Gerçek hayatta da düşmanlara ve kötü insanlarla geçecek mücadele dolu, zorlu günlerin habercisidir. Rüya sahibinin özellikle iş yaşantısındaki bazı kumpaslara ve dalaverelere karşı hazırlıklı olması gerektiğini bildiren rüya, en yakın insanlara dahi planlardan bahsetmeyerek tam bir gizlilik içinde olunmasının, stratejik açıdan rahatlatıcı olacağını, önünü görmeden adım atmanın zarara neden olacağını da işaret eder.

Rüyada Savaşta Yenik Düşmek

Düşmanların eline uzun yıllar kişiye karşı kullanabilecekleri bir koz vermek ve her an tedirgin şekilde yaşamak demektir. Savaşta yenik düşen kişilerin mali durumları bozulur ve ruhsal bir bunalım yaşarlar. Kendine güvenin yitirildiği bu dönemde alınacak kararlardan kaçınmak gerektiğinin de altını çizer.

Rüyada Savaş Kazanmak

Her konuda şanslı olunacak bu dönemde hem gelirin fazlalaşması, hem de tüm sorunların çözülmüş şekilde rafa kalkması sonucunda rüya sahibinin ağzının tadının yerine geleceğini, sevdikleriyle beraber yapacağı kutlamalara işaret eder. Mutlu haberlerin gelmesi, hasta kimselerin şifa bulması ve işlerin her zamankinden daha iyiye gitmesi sonucu yaşanacak feraha müjde verir.

Rüyada Savaş Esiri Olmak

Bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacak rüya sahibinin bu günlerde dostunu da düşmanını da iyice öğreneceğini, iyileştikten sonra yapacaklarını planlayacağını bildirir. Bazen uzun süren bir dinginlik ve durgunluk dönemi olarak da adlandırılan rüya, işlerde yavaşlamanın, gelirde düşmenin de alametidir.

Rüyada Savaş Çıktığını Görmek

Çeşitli dertlerin, üzüntülerin ortaya çıkacağı bir döneme haber veren rüya, hem rüya sahibinin hayatında, hem de ülkede gelişen bazı olumsuzlukların kişilerde umutsuzluk yaratacağını bildirir. Savaş çıkması karışık işlere, düşmanlarla karşı karşıya gelmeye yorumlanırken, savaşa katıldığını görmek ise inandıkları uğruna mücadele vermeye alamet eder.

Rüyada Savaş Ortasında Kalmak

Rüya sahibinin özel hayatında arada kalacağına yorumlanır. Eşi ve ailesi tarafından bitmek bilmez şikayetler duymak anlamına geldiği gibi, iş konusunda yaşanacak aksaklıkların bazı planları bozacağına, kişi ne kadar tedbir alırsa alsın bir türlü istediği sonuca ulaşamayacağına delalettir.

Rüyada Savaş Gemisi Görmek

İktidar ve güç toplamak, iş alanını genişletmek, düşmanların ve rakiplerin önünü tıkamak, kendi planlarını harfiyen uygulama şansı bulmak demektir. Büyük işler yapmaya ve akılda kalmaya, ismini zamanların ötesine taşımaya, gelecekte de unutulmayacak insanlar arasında olmaya yorumlanır.

Rüyada Savaşta Ölenler Görmek

Bir amaç uğruna çabalayan ve hedefine ulaşmak için canını dişine takarak çalışan rüya sahibinin sonunda muvaffak olmasına ve istediği hayata kavuşacağına, her türlü iş pürüzünü yok ederek geleceğe daha umutlu bakacağına, kendisinden alınan malları geri alacağına tabir edilir.

Rüyada Savaşta Şehit Olmak

Müsriflikten kurtulmaya, makam ve şan elde etmeye, her türlü dertten kurtulmaya, Allah yolunda ilerlemeye ve hayatını baştan sona değiştirmeye yorumlanır. Savaşta şehit olduğunu görenler hayatlarındaki her zorluğun üstesinden gelir ve başarılı olurlar. Değer görmeye, ailesinde sözüne değer verilen, sevilen biri olmaya da tabir edilir.

Rüyada Savaş Filmi İzlemek

Koşullarındaki riski ve tehlikeyi önceden sezen rüya sahibinin, rakiplerinin kendi üzerindeki etkisini zayıflatmak, düşmanların oyununa engel olmak adına bazı önlemler alacağına yorulur. Strateji geliştirmek, akıllıca davranmak ve olumsuzlukları önceden hissederek ona uygun davranmak demektir.

Rüyada Savaş Oyunu Oynamak

Tatlı bir çekişmeye yorumlanan rüya, kişinin rakipleriyle arasında akıl oyunları oynandığına, kimseye zarar vermeden işlerini yürütmeye, kolektif çalışmalar yapmaya, önemli organizasyonlarda bulunmaya delalettir. Savaş oyunu oynadığını görenler düşmanlarını kendi silahları ile vurur ve oyunlarını bozarlar.

Rüyada Savaşan Çocuklar Görmek

Küçük yaşta çocukların savaştığını görmek ülkenin içine düşeceği dar boğazı, çaresizliği ifade ettiği gibi, hem ekonomik, hem de toplumsal dengelerin bozulacağını gösterir. Bir müddet çekilecek sıkıntılara topyekun karşı gelmek suretiyle rahata çıkılacağını da ifade eder.

Rüyada Savaştan Kaçmak

Acizlik içinde olmak, güvensizlik nedeniyle girişkenliğini yitirmek, iş yerinde ipleri başkalarının eline bırakmak ve tüm sorumluluğu başkasının üstüne atarak kurtulmaya çalışmak anlamına gelir. Kişinin yaşadığı haksızlıklara karşı koymadığı gibi, başına gelen olumsuz durumlardan da hiçbir ders almadan hayatına devam ettiğini gösterir.

Rüyada Bombadan Kaçmak

Bulunduğu ortamdan kendisine zarar geleceğini düşünerek doğru hamleler yapmak isteyen rüya sahibinin özellikle kendisine samimiyetsiz davranan, farklı ve kötü niyetler içinde olan kimseleri hayatından çıkaracağını, planlarını ve programlarını kimseye paylaşmadan yoluna devam edeceğini bildirir.

Rüyada Savaş Silahı Görmek

Savaşlarda kullanılan silahlar görmek, donanımlı olmaya, her türlü riski ortadan kaldıracak kudrete vakıf olmaya yorumlanır. Kişinin şartlara göre düzenlediği hayatında risksiz şekilde yaşayacağına, yalana ve iftiraya, haksızlığa ve kötülüğe pabuç bırakmadan yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Mermi Görmek

Kendisinin arkasından yapılan yanlışları, kötülükleri fark eden rüya sahibinin derin düşünceler içine gireceğine, bu kimselere zarar vermek istemeden sadece kendini koruyacak bazı tedbirler alacağına delalettir.

Rüyada Tank Görmek

Kişiyi önemli bir konuda destekleyecek, arka çıkacak güçlü insanlar olacağını bildirir. Husumet içinde olunan kimselerle araya girecek olan bu kişiler sayesinde rüya sahibinin çözmekte zorlandığı bir meselenin sonuna geleceğine, göreceği destekten dolayı moral bulacağına yorumlanır.

Rüyada Kışla Görmek

Kişinin yaptığı işlerle öne çıkmak istediği, kendisini kanıtlamak için çabaladığı bu süreçte bir türlü istediği sonuçları alamayacağına, sivrilmek istese de uygun şartları elde edemeyeceğine alamettir.

Rüyada Savaş Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüya sahibinin hırslarının peşinden giden, her zorlukla pes etmeden baş etmeye çalışan, her zaman prensipli ve ideallerine uygun şekilde hareket eden biri olduğunu gösterir. Korkusuz, alabildiğine cesur yaşayan rüya sahibinin kendisi dışında, toplumdaki yanlışları düzeltmek için de uğraş verdiğine yorumlanır.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada asker görmenin çok ayrıntılı olarak tabir edildiği Rüyada Asker Görmek sayfamızı tavsiye ederiz.
Rüyada Savaş Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. esra (12 Ocak 2014 saat: 11:12)

  Rüyamda bir depo gibi bi yerde hapsediliğimizi ve aileleri öldürmeye çalışan bir grup olduğunu gördüm. Öldürmeye çalıştıkları kişilerin arasında bende varım. Herkezi öldürmeye çalışırken bende herkez gibi kaçıyorum. Cesaret edemediğim bir camdan aşağı inip bi evin camına inip içeri eve giriyorum ve evden birini görüyorum yardım isteyip gidiyorum hemen ama yanıtsız kalıyor bu yardım. En sonunda herkezi öldürüyorlar. Birtek ben kalıyorum. Bende o depo gibi bir yerden kurtulmayı başarıyorum. dışarı çıktığımda ilk gördüğüm kişi lise ikinci sınıftan coğrafya öğretmenimi görüyorum hemen ona koşup polisi aramasını yardım etmelerini istiyorum ama sanırım hocamda yardım etmiyor bana bende hemen koşarak kaçmaya çalıyorum.Sonra çıktığım depoya bakmak geliyor içimden kafamı çeviriyorum bide görüyorum ki keskin nişancı silahını bana doğru uzatmış bende ilerisi uzak diye geri dönüyorum az ötede bir binanın arkasına saklanıyorum.
  Bunun anlamı nedir çok etkisinde kaldım bu rüyanın kalktığımdan beri.


 2. Süreyya Akbay (05 Şubat 2014 saat: 06:58)

  Rüyamda evde en üst kattayim. Kardeşlerim var çocuklarım var. Birde büyük savaş uçakları geliyor kocaman ama bomba atıyorlar heryere. Evlerin üzerine korkuyoruz. O odadan bu Odaya çocukları topluyorum bir araya geleli diye kardeşlerine sesleniyorum. Arka odadan on odaya geçiyoruz bir bakıyorum Güya Ord sanki bomba alacaklar ucak dönüp duruyor üzerimizde sonra arka oraya koşuyor uz. Orda teras varmış askerler inmiş kiz kardeşim erkek kardesim hep ordalar erkek kardesim üstünde de üniforma oluyor birde asker onu çağırıyor güya türkiyede askeri eğitim yapiyorlarmis orda uyandım


 3. Sebuhi (30 Nisan 2014 saat: 05:10)

  Ruyada arkadsimla (gercek hayatda da arkadasim ) askeri kiyafet giymisdik harp meydaninda bir ofis gibi ustu acik yerdeydik dusman bomba fuze atiyordu gökte fuzeler oynuyordu bu arada fuzenin biri yavas-yavas gökten bize yaklasiyordu ben gördum ve ordan cok hizli kactim orasi yanmaya basladi ve baska arkadasim iceride kalan arkadasimi cikarmisdi yasiyordu onu biraktigim icin diger arkadasim kizmisdi bu sirada baska yerden dusmana dogru yavas-yavas yuruyerek irerliyorduk yüzlerce askerle birlikde . /Tam bir kabusdu cok korktum anlami ne aceba hayirlisi olsun INSALLAH


 4. Sude (04 Mayıs 2014 saat: 13:39)

  Rüyamda evimizdeyiz aksam üzeri hafif hava kararmış . Arkadaşlarım falan oturuyoruz muhabbet koyu . Birden etraf kararmaya başlıyor . Kalkıp pencereden bakıyorum ve dört bir yandan savaş ucağının etrafı kaplayıp kararttığına şahit oluyorum . Sonra geri cekiliyorum ve herkes bağırmaya başlıyor . Ben perdeleri kapatmalarını köşelere kaçmalarını söylüyorum onları yönetiyorum bir yandan . Binamızın üst katına bomba çarpıyor ve olduğumuz dairenin üstü hafif kırıklarla içeriye uçakların keskin nişancıların ışıkları giriyor . Ben kaçmaya çalışıyorum köşe bucak saklanıyorum . Bütün arkadaşlarım kör noktayı bulmuş oluyor sadece ben kalıyorum . Farklı bir odaya kaçıyorum . Arkadaşımızdan birinin yaralandığını ayağına pansuman yapılmasını izliyorum . Kapıyı koli bandıyla iyice sarmış oluyorlar . Uçağın biri olduğumuz odanın sol duvarını parçalayıp yere düşüyor . Diğerlerinin yanına gidiyoruz . İlk gün bitiyor . İkinci gün yemek bulamıyoruz komsulara gidiyoruz eğer ölmedilerse onlardan istemek için bize bir tabak köfte veriyorlar .AŞağı iniyoruz pencerelerin önünü koltukları açıp koyuyoruz . Akılsız bir arkadaşım beyaz bayrak sallıyor . Onun yüzünden ölüyoruz ben kaçarken uyanıyorum . Elbiselerin arasından dinazor düsüyor bu arada :)


 5. haaaa (09 Ekim 2014 saat: 20:22)

  Merhaba, 3 gün önce rüyamda uzak da bir dağa bakıyorum normal sıradan kenarlarına doğru incelen bir dağ, ve bu dağın sol uç tarafının arkasına bomba düşüp patlıyor. patladık dan sonra etrafa toz ve toprak fırlıyor fırlayan parçaların bazıları yüzüme geldiğin de sanki o parçalar gerçek gibi his etmiştim.
  ben çok rüya gören birisi değilim ve rüyalarımdan korkarım geçtiğimiz senelerde dedemin ölümünden bir ğün öncesi, dedemin büyüdüğü evin avlusunda kefenle sarılı bir kadın ve kucağında yüzü kanlı bir bebek gormuştüm ve ertesı gun dedem öldü… buyuk halamın kızı bir ğün öncesi sadece basmahane tiren garını gördüm ertesi günü halamın kızı kendisini tirenın önüne attı ve öldü…. büyük dayım yaşlılık hali hep kapı onunde otururdu ruyamda ıse kapı önünde oturdugu kilimi vardı ama kendisi yokdu ve ertesi ğünü dayım öldü…. inanırmısınız bilmem ama ben gördügüm ve duyduklarımı biliyorum. bana acıklama yaparsanız sevinirim


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,