RuyaTabirleri.com

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada şehit görmek kişinin toplum içindeki saygınlığının artacağına, insanlar tarafından da daha çok sevgi ve saygı göreceğine işaret eder. Rüyada şehit olduğunu gören kişi mesleğinde de en üst makama yükselecektir. Bir kimse rüyasında şehit olmuş birini, yaşıyor olarak görürse eğer bu, rüya sahibinin Allah katında muhterem biri olduğuna ve Allah’ın sevgili kullarından olduğuna yorulur. Ayrıca rüyada şehit görmek hayatın yolunda gideceğine, kişinin işlerinin de sağlığının da iyi olacağına işaret eder. Rüyasında ülkesi için şehit düştüğünü gören kişi rabbin huzurunda da muhterem biri olarak duracak demektir.

Rüyada Şehit Olmak

Rüyada şehit olduğunu gören kişi işinde olabilecek en üst makamın koltuğuna çıkacak ve her yerde sözü geçen biri olacak bu nedenle de toplumda ve iş hayatında itibar edinecek demektir.

Rüyada Şehit Cenazesine Gitmek

Yapılacak hayırlı işlere ve dünyada elde edilecek makamın, mertebenin kişiye her zaman mutluluk getireceğine, işlere haram karıştırmamak, kazancı helal yollardan edinmek ve Allah katında makbul bir kimse olmak demektir. Şehit cenazesine giden kişi ailesine karşı saygılı, merhametli ve sevecen biri olur. Çocuklarının rızkını düşünen, kimsenin kalbini kırmadan sürdürdüğü hayatta pek çok hayır duası alan rüya sahibinin ağzının tadının da yerinde olacağını müjdeler.

Rüyada Savaşta Şehit Olmak

Amaçları uğruna canını dişine takan rüya sahibinin her koşulda dimdik ayakta duracağına, sıkıntı yaşasa da kimseye belli etmeyeceğine, her zaman şükrederek, başına gelenleri tevekkül içinde karşılayarak ve Allah’ın emirlerine karşı gelmeden yaşayacağına yorumlanır. Rüya sahibinin hayati sorumluluklarını ne pahasına olursa olsun yerine getirdiğine de tabir edilir.

Rüyada Çatışmada Şehit Olmak

Maneviyatın güçleneceğini müjdeleyen rüya, her ne olursa olsun kişinin sükûnetini asla kaybetmeyeceğine, kalbindeki iman gücüyle, inancına olan sadakatiyle yaşayacağına yorumlanır. Dünya işlerinde başarıya erişmeye, ahiret hayatını da göz ardı etmeden yaşamaya ve bol sevap kazanmaya alamet eder.

Rüyada Genç Yaşta Şehit Olmak

Gerçek hayatta da genç yaşta kemale ermek manasına gelen rüya, olgunluğa erişecek kişinin ailesine daha itinalı davranacağına, hatalarından erken döneceğine, yaşamını daha iyi planlayacağına yorumlanır. Büyük problemlerin olmadığı, sakin ve ibadetle geçecek yaşamda, rızkın kesilmeyeceğini de haber verir. Kısmetleri açılan kişilerin nazardan korunacaklarını da delalet eder.

Rüyada Yaşlı Şehit Görmek

Hayırlı evlatlara sahip olan rüya sahibinin, ömrü boyunca gözünün arkada kalmayacağını, çocuklarına daha iyi bir hayat sunabilmek için pek çok birikim yapıp, mal alacağını, ölmeden önce hak yemeden, eşit şekilde tüm mal varlığını evlatları arasında bölüştüreceğini ifade eder. Helal lokma yemenin huzurunu temsil eden rüya, dara düşmeden geçecek güzel bir yaşamın ve haneye sevinç yaşatacak gelişmelerin de habercisidir.

Rüyada Birden Fazla Şehit Görmek

Kişinin kendi de dahil olmak üzere, tüm ailesinin ibadete önem verdiğini, ahiret hayatını önemseyen şekilde yaşandığını, başkalarının hatalarını örterek, insanlara her zaman doğru şekilde örnek olunduğunu ifade eder. Akıl ve vicdanın egemenliğine yorumlanan rüya, haksızlıktan korkan rüya sahibinin, iş yaşantısında herkesin kazancını son kuruşuna kadar ödeyeceğini ve kendi refahını başkalarıyla da paylaşacağını tabir eder.

Rüyada Şehit Eşi Görmek

Bekar bayanlar için helal süt emmiş biriyle tanışmak, hayal edilenden daha sevgi dolu bir evlilik yapmak ve hayatı boyunca değer görmek manasına gelir. Görücü usulü evliliklere de işaret eden rüya, evladı olanların yakın zamanda düğün yapacaklarını da müjdeler.

Rüyada Şehit Çocuğu Görmek

Yalandan korkan, işinde gücünde evlatlara sahip olmak, kazancını afiyetle yemek, helal parayla ev satın almak anlamındadır. Kişinin bolluk içinde geçecek yaşamında pek çok sevap işleyeceğine, ekmeğini başkalarıyla da paylaşmaktan çekinmeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Çocuğunun Şehit Olduğunu Görmek

Yetişkin kimseler için ev hayatlarının huzur içinde geçeceğine, ebeveyn olarak çocuklarına iyi örnek olacağına, erken yaşta İslam eğitimi verilen evlatların ilerleyen zamanlarda inançlarını daha da kuvvetlendireceklerine yorulur.

Rüyada Eşinin Şehit Olduğunu Görmek

Maddi açıdan zor günler geçiren kişiye eşinin ailesinden gelecek yardımı gösterir. Yüklü miktarda borç alınacağını ve geri ödemede herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını bildiren rüya, iş yaşantısında yeni girişimlerin, helal kazancın, hastalıklardan kurtulmanın da ifadesidir.

Rüyada Babasının Şehit Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin her zaman kendisine örnek aldığı kişiler olduğunu bildiren rüya, hayat boyu yaşanacak güzelliklerin, kısmet bolluğunun işaretidir. Sosyal hayatta itibarlı biri olmak ve her ortamda dürüstlüğü ile saygı toplamak manasına da gelir.

Rüyada Şehit Töreni Görmek

Şehit törenine gittiğini gören kimse, gerçek hayatında en üst makamlarda görev alır ve büyük sorumlulukları olur. İnsanlığa yararlı işlerde çalışmanın, kendini, yeteneklerini ve hayat görüşünü başkalarıyla paylaşmanın ifadesi olan rüya, iş yaşamında elde edilecek itibarın kişinin maneviyatını da güçlendireceğini, çalışmalarını daha da şevk içinde yürüteceğini tabir eder.

Rüyada Askerde Şehit Düşmek

Sorumlulukların artacağı bir döneme işaret eden rüya, vatan için hizmet edilecek resmi makamlarda görev alacak olmanın da tabiridir. Saygı görülecek işlerde çalışacak olmanın işaretini veren rüya, geçici sorunların kişiyi moralsiz bıraksa da kısa süre sonra yeniden moral bulunacağını, hayata dört elle sarılacak olan kişinin duygusal yaşamında da şefkat dolu zamanlar geçireceğini ifade eder.

Rüyada Şehitler İçin Dua Etmek

İbadetlerini önemseyen rüya sahibinin koşullar ne olursa olsun inancından sapmadan devam edeceği yolda bolca iyilik göreceğine, iş için çıkacağı yolculuklarda hayat eşini bulacağına alamet eder. Nasibini artırmanın ifadesi olan rüya şans dolu imkanlara kavuşacak olmanın müjdesini de verir.

Rüyada Şehit Mezarlığı Görmek

Hayati tehlikelerin geçtiğine, hayatın sakin devam edeceğine, kişinin güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırarak, sevdiklerini de koruyacağına delalet eder.

Rüyada Şehitler İçin Ağlamak

Mutluluk verici gelişmelerin kapıda olduğunu, resmi bir yerden gelecek evrakla kutlama yapılacağını tabir eder. Rüya sahibinin gönlünden geçen, hayalini kurduğu yaşama kavuşacağını, sevgi ve huzur içeren bir evlilik gerçekleştireceğini de tabir eder.

Rüyada Şehit Olup Yeniden Dirildiğini Görmek

Allah’ın emirlerine karşı çıkmayan rüya sahibinin kendisine yapılan haksızlıklara karşılık vermeyeceğini, fakat çevresindeki yalancı insanları kendisinden uzaklaştıracağını ifade eder.

Rüyada Şehit Olmuş Biriyle Konuşmak

Konuşmaların içeriği rüyanın anlamına katkıda bulunduğu için ona göre yorumlanması doğrudur. Genellikle rüya sahibine yol gösterecek birinin varlığına ve zor bir durumda ele geçecek güzel bir fırsata alamet eder.

Rüyada Şehidin Ağladığını Görmek

İş yaşantısında ele geçecek iyi bir fırsatla kişinin saygı ve itibar kazanacağını, makam sahibi biri olarak önemli kitlelere söz geçireceğini, liderlik özelliğini kullanarak iş yaşantısında hızla yükseleceğini tabir eder.

Rüyada Şehidin Güldüğünü Görmek

Kötülüklerin uzağında geçirilecek yaşamda, kişinin güvenliğini tehdit eden hiçbir unsur olmayacağına, ailesinde de büyük sorunlar söz konusu olmayacağı için huzurunun yerinde olacağına yorumlanır.

Rüyada Bayrağa Sarılı Şehit Cenazesi Görmek

Uzun, saygın, sade ama şöhretli bir hayat sürmek, her zaman mütevazi olmak manasındadır. Rüya sahibinin nefsine hakim olurken, aynı zamanda ibadetlerine de dikkat ettiğine işaret eder.

Rüyada Şehidi Yerde Yatarken Görmek

Gelecek için yapılan planların harfiyen gerçekleşeceğine ve iyi bir programlamayla kişinin başarıya ulaşacağına, tarımla uğraşanların bereketli bir dönem geçireceklerine ve kazançta artış olacağına haber verir.

Rüyada Şehidin Arkasından Ağlayan Annesini Görmek

İyi bir evlat olmanın verdiği huzurla yaşayan rüya sahibinin aldığı dualarla ayağının taşa değmeyeceğini, hiçbir zaman parasızlık çekmeyeceğini, bildiği doğrulardan şaşmadan, helal kazancını artırarak yaşayacağını tabir eder.

Rüyada Şehidin Mezarından Çıktığını Görmek

İçinde ukde kalanları hayata geçirmek için çok çalışan rüya sahibinin beklenmedik bir parayla rahata ereceğini ifade eden rüya, uzun zamandır görülmeyen bir dostla muhabbet etmenin ve hayat rutininin dışına çıkarak daha eğlenceli zamanlar geçirmenin tabiridir.

Rüyada Asker Görmek

Rüyada asker görmek çok iyidir, rüya sahibinin tehlikelerden uzakta ve güven içinde olduğuna işaret ederken aynı zamanda hayatta her şeyin yolunda gideceği anlamına gelir.

Rüyada Asker Olduğunu Görmek

Rüyada bir kişinin kendisini asker olarak görmesi o kişinin hayallerinin ve ideallerinin gerçekleşmesi için inatla, hırsla ve olan gücüyle çalışması gerektiği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Asker Taburu Görmek

Rüyada bir yerde bir tabur asker ya da çok sayıda asker görmek o yerde bolluk ve bereket olacağına işaret ederken aynı zamanda o yerde hiç kuraklık yaşanmayacağına işaret eder.

Rüyada Asker Kıyafeti Giymek

Rüyada asker kıyafeti giymek çok makbul olarak kabul edilir, kişinin hayatında sürpriz gelişmeler yaşanacağı yorumu yapılır.

Rüyada Askere Gitmek

Rüyada askere gitmek kişinin bir süre daha zorluklar ve sorunlar yaşayacağına ama sabrı ve inançlı çalışmaları sonucunda nihayet aydınlığa çıkacağına ve huzur bulacağına delalet eder.

Rüyada Şehit Görmenin Psikolojik Yorumu

Şehit görmek, yüksek bir inancın, güçlü hedeflerin, hırslı bir karakterin ifadesi olduğu gibi, ideolojik olarak kişinin kendini donattığının da tabiridir. Yapılan işte çok disiplinli olmak ve kimse için inancından vazgeçmeden yaşamanın ifadesidir. Kuvvetli bir dini inanca sahip olan rüya sahibinin hayatını da ona göre şekillendirdiğini bildirir.

 

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada asker görmenin çok ayrıntılı olarak tabir edildiği Rüyada Asker Görmek sayfamızı tavsiye ederiz.
Rüyada Şehit Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. filiz (11 Ocak 2014 saat: 20:50)

  rüyamda alt tarafı uçurum olan bir yer vardı ama orası çok güzel bir yerde su akıyordu her yerden yeşillik vardı. orada uçurumda su için asker vardı ilk basta sadece bir taneydi ama diüştüğünde iki taneydi. bu arada rübunları görürken ben arabadayım oradan geciyormusuz. daha sonra eve gidiyoruz tanımadığım bir bayan vardı ben yardım edeceğim diye geri dönüyorduki bir kac evrak bulmuş ve o evraklar yanımızdaki iki kişinin tutuklanmasına neden oldu anlam veremediğim bir rüyaydı yardımcı olursanız cok mutlu olurum.


 2. Selim (13 Mart 2014 saat: 22:03)

  Selamun aleyküm
  Benim polis abim geçen (2013) mayısta şehit oldu.ve ben onu sürekli yaşıyormuş gibi görüyorum rüyalarımda ancak biliyorum şehit olduğunu ama hic bir zaman sen vefat ettin demiyorum normal gündelik yasamdaki gibi gercekçi rüyalar görüyorum.Ancak gördüğüm bir rüyada abim siyah bir tişört giyinmiş olarak yanıma geliyor.bu rüyayı gördüğüm gece siyah tişörtle uyumustum.ruyamda da aynı uyurken üzerimdeki tişört var. Abim tişörtümüm koluna bakıp kardeş senin de gideceğin yer belli olmuş diyor. Ben ilk abimin tisörtünün koluna bakiyorum numaralar yaziyor kendi koluma baktigimda şaşırıp kaliyorum bende de o tarz numaralardan var. Durumu kabullenip abi madem beni almaya geldin dur annemize son bi veda edeyim diyorum. Gidip anneme çaktırmadan durumu sarılıyorum ve tekrar abimin yanına dönüyorum.Sonra ablam abimi görmemisti ne zamandır dur abi seni görsün öyle gidelim diyorum. Sonra ablam bi cay bahcesinde otururken ben yanına gidip bak sana kİmi getirdim deyip abimi gosteriyorum. Koşup boynuna sarıliyor ablam ve bende sariliyorum üçümüz birbirimize sarılmıs durumdayken birden ablam bir ucurumdan aşagı düşüyor ve ben de onu tutmak için atlıyorum peşinden orda rüya bitiyor. Yorumunuzu bekliyorum.


 3. cengizhan yeniceri (23 Nisan 2014 saat: 02:24)

  Rüyamda bi ev büyüklüğünde mezara götürdüler beni, o mezar içinde üç tane şehit yatıyor, beş altı kişi toplanmis oraya, şehitler mayın patlamasunda şehit olduğu için paramparça olmuşlar, ve bize düşen görev o mezarin içinde her parçayı yerine denk getirip dikmek oluyor, her şehidi üç kişiyle tek parça halinde dikip geri yatırıyoruz, sonra herkes bir tanesini gomuyor, bana da ikisini sen gomeceksin diyorlar, onlar bitirip gidiyor ben tek başıma kalıyorum mezarin içinde, ben küreği toprak almak için her vurdugumda şehitler ahh çekip bağırıyor, sonra korkup bende bağırmaya başlıyorum, tam işim bitip cikacakken önüme biri dikilip nereye gidiyorsun daha sana bunları tanitacagim diyor ve bana mezarların etrafındaki şu kanalını gösterip bakmamiz istiyor, suya yaklaşıyorum ki kanal kan fışkırıyor, geri kaçıyorum, o ara uyandım bütün vücudum titriyor, kalktım elimi yüzümü yikadim geri yattim ve aynı kaldığım yerden rüya devam etti, dört defa uyuyup uyandım her seferinde aynı rüyayı gördüm, sonunda kalktım evden kaçtım, aklımdan hiç çıkmıyor ve hâlâ içim titriyor, üç gündür aynı rüyayı görüyorum, uyuyamaz oldum artık yine olacak diye…


 4. nurdan (11 Mayıs 2014 saat: 07:37)

  biz köyde yaşıyoruz ailemle birlikte ama ben izmirde okuyorum.rüyamda köyde olduğumu ve annemle birlikte dışarıya sigara içmek için çıkıyoruz ve annem,babamın ölen amcasının evinin bahçesinde bir şehidi hayalet olarak görüyor ve bak kızım ama korkma şehid o bişey yapmaz diyor.bende bakıyorum ve gerçekten bir şehit ve babamın ölen amcası da yaşıyor sözde.daha sonra şehit sırt çantası alıyor ve bizim bahçeye doğru geliyor bizde annemle korkup bahçemizdeki garajda bulunan biçerdöverin üstüne çıkıyoruz.şehit de gelip biçerdövere biniyor ve çalıştırmak istiyor ama kapılar kilitli.o sırada annem babamı arayıp gelip kapıları açmasını istiyor.ama babam gelene kadar şehit biçerdöveri çalıştırıyor ve bizim evin yanından geçerken annem ev tarafında kalıyor.şehit de bizim eve çok yakın geçiyor ve bu yüzden tam evin köşesinde annemin vücudunun dikey yarısından daha az kısmı duvarda kalıyor ama pek bişey olmuyor bu annemin üstünde sanki ufak bir sıyrık gibi görünüyor.ben ağlamaya başlıyorum ve biçerdöverin üstünden atlıyorum o sırada babamın geldiğini görüyorum babam başta bana bişey oldu sanıyor ama sonra beni ağlayarak anneme koştuğumu görünce biraz daha rahatlıyor.babamın geldiğini görüyorum ama evin köşesini dönmesi gerekirken arkama bakıyorum ama gelmmiyor.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,