Rüyada Şemsiye Görmek


Rüyada şemsiye görmek iyi şeylere işaret eder. İnsanın çevresinde destek ve güç aldığı iyi insanlara, zenginliğe ve bol kazanca delalettir. Rüyasında yağmurlu bir havada elinde şemsiyeyle yürüyen kişinin, tek başına altından kalkamayacağı bir işinden dolayı birinden destek göreceği anlamına gelir.  Elde tutulan şemsiye için kişiye görünen yol ve dar günlerde yanında olacak samimi bir kişi diyebiliriz, Ve bu sadık insan hep en zor günlerde, en kötü anlarda hemen koşup gelen kişi olarak tabir edilir.

Şemsiyenin elde açık olması iyi kalpli, sırtını kolaylıkla yaslayabilecek dostlara işaret eder. Eğer şemsiye açılmamışsa bu da hayırlı şeylere, gelişecek ve yaşanacak sevindirici olaylara işaret eder. Eğer şemsiye yağmurda kullanılan şemsiyeden çok daha büyükse o zaman bu tehlikelerden, huzursuzluklardan, sıkıntıdan ve kuruntulardan uzak olmak anlamına gelir. Kimi rüya tabirleri şemsiyeyi, resmi bir işle ilişkilendirir. Rüyasına şemsiye giren kişinin resmi bir kurumda görev yapacağına ya da resmi bir kurum tarafından koruma altına alınacağına, bunun rahatlığını ve huzurunu yaşayacağına işaret ettiğini söylerler.

Rüyada Şemsiyeyle Yağmurda Yürümek

Bu rüya hem kötüye hem iyiye işarettir. Aslında şemsiye için genel olarak bir zor gün dostu benzetmesi yapabiliriz ve dolayısıyla rüyada görülen şemsiye dost olarak yorumlanabilir. Şemsiyenin rüyada bizi yağmurda sırılsıklam olmaktan kurtardığını düşününce bu tabirin ne kadar yerinde bir tabir olduğu da ortaya çıkıyor. Rüyada şemsiyeyle yağmurda yürümenin kötü tarafı kişinin karşılaşılacak bir engele işaret etmesidir. İyi tarafı ise bu kötü anda ona bir dost eli uzanıp onu kötü durumdan çekip çıkarmasıdır. Yani rüyada şemsiyeyle yağmurda yürümek rüya sahibi olan kişinin içine düşeceği zor bir durumdan onu Hızır gibi yetişerek kurtaracak olan birinin varlığına işaret eder.

Rüyada Kapalı Şemsiye Görmek

Rüyada görülen kapalı şemsiye hayırlı şeylere işaret eder. Kapalı şemsiye güzel şeylere işaret eder. Rüyasında kapalı şemsiye gören kişi kendisi için hayırlara vesile olacak kısmetli bir işle karşılaşacaktır.

Rüyada Açık Şemsiye Görmek

Rüyada açık şemsiye görmek güzel olana işarettir. Açık şemsiye duyulan iç huzurun ve rahatlığın simgesidir. Rüyada açık şemsiye gören rüya sahibinin bazı huzursuz ve gereksiz düşünceleri ortadan kalkacak iç huzuru ve ehemmiyeti bulacağına işarettir.

Rüyada Plaj Şemsiyesi Görmek

Rüyada plaj şemsiyesi gibi büyük bir şemsiye görmek tüm kuruntulardan, kötü duygulardan, gereksiz tedirginliklerden uzakta olmaya ve kendiyle baş başa huzur içinde olmaya işaret eder. Kim ki rüyasında büyük bir şemsiyenin altındaysa o kişi bütün kötülüklerden uzaktır.

Rüyada Elinde Şemsiye Görmek

Rüyada elde görülen şemsiye yer değişikliğine işaret eder. Bir tatile ya da güzel bir yolculuğa delalet eder. Gidilecek olan yerin günlük güneşlik, mis gibi bir bahar havasında olan aydınlık ve ferah bir yer olduğu tabir edilir. Rüyada şemsiye taşımak da hemen hemen aynı anlama gelir. Rüya sahibine görünen, aydınlık, ferah ve temiz bir yol demektir. Gidilecek olan yolun aydınlık yani kazasız belasız olacağına gidilecek olan yerin de hayırlı bir yer olacağına işaret eder.

Rüyada Şemsiyenin Psikolojik Anlamı

Şemsiye bizim yağmurda başvurduğumuz, ıslanmaktan sayesinde kurtulduğumuz bir nesnedir. Ansızın bastıran sağanak bir yağmurda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey şemsiyedir. Şemsiye destek, güç ve dayanaktır. İnsanların desteğe ihtiyacı olduklarında ya da birilerinden yardım almaları gerektiğinde sığınacak gerçek bir insanın olması yönündeki arzusunu ifade eder.

Ayrıca şemsiye insan için bir savunma mekanizmasıdır. Olası bir tehlike anında kişinin kendini ya da sevdiklerini koruma içgüdüsünün bir sembolüdür. Şemsiyenin olmayışı kişinin kendini savunmasız ve güçsüz hissetmesi anlamına da gelebilir. Şemsiye için güven ve huzur diyebilmek mümkündür. Şemsiye aynı zamanda evi ve aileyi sembolize eder. Kişinin sahip olmak istediği güvenli ve mutlu bir çatısının olma isteğinin rüyalarına yansımasıdır.

Eğer kişi bekarsa bu onun için bilinçaltındaki ve hayallerindeki mutlu evlilik anlamına gelir. Evli kişi bu rüyayı görüyorsa evliliği için beklentiler içerisinde olduğunu belki bir nebze de olsa evliliğinde yaşadıklarından hoşnut olmadığını da ifade edebilir. Şemsiye mutlu yuvalara delalet eder. Her insan mutlu bir ailenin, huzurlu bir yaşamın hayalini kurmaz mı zaten.

Rüyada Şemsiye Görmek Hakkındaki Rüyalar;

  1. yunus emre (01 Nisan 2014 saat: 01:46)

    yurt dişına gidecegm otobüsün kalkmasına vakit oldugu için valizimi emanete bıraktım,döndügümde valizimin başka biryerde oldugunu söylediler,bi otobüse bindik ara sokakta dönemeçli bir yolda durduk bana valizin yerini gösterdiler cok dar bir yerde ve üzerinde ev vardı valizi oradan aldım elime cok hafif gelince bi terslik oldugunu düşünüp valizimi actim icinde hepsi siyah olan birsürü şemsiye vardı.

  2. zehra (14 Nisan 2014 saat: 10:20)

    arkadaşımla birlikte hac yolculuguna çıkıyoruz. müftülüge gideceğiz. kum tepelerinin arasında pancar tarlasının icinde müftülük var. arkadaşımla yetişmek için koşarken arkadaşım merak edip kum tepesinin ardına bakıyor. göle düşüyor batmaya başlıyor.. elimdeki kapalı eflatun şemsiye ile onu kurtarıyorum.. muftuluge giriyoruz. sınav olacakmışız.. o ıslandıgı icin sınava giremiyor.. bana küstügünü goruyorum.. konusmuyor. be. seni kurtardım desemde benimle konusmuyor.. benim planladıgimi dusunuyor..

  3. hulya yaman (15 Mayıs 2014 saat: 09:45)

    ruyamda elimde bir poset var icini actigimda uc tane semsiye vardi birini alip actim telleri biraz yamuktu geri koydum digerini aldim actim gayet saglamdi ama bir adam gelip poseti aldi icinden bor semsiye alip gitti yanima kucaginda cocuk olan bo kadin geldi dileniyodu hastanede oldugum icin yanimda para yokdu verekedim rahmetli olan annem felcli hastanede yatiyodu allah versin dedim kadinin kocasida bana soyenerek gittiler ben annemin odasina girdim aci cekiyodu yatakda sola donerken boynunda benim olan iki uc kolyeyi gordum boynunu sikmasin diye anne cikarayimmi dedim altinya burda calinir dedi halbuki sahteydi sonra annem kalkti koluna girip oni yurutmeye calisdim felcli oldugu icin ayakta duramiyodu birden ziplayarak koridora cikti bende yanindayim bi yandanda dua ediyodu pirim yetis diye oylece uyandim

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , , ,