RuyaTabirleri.com

Rüyada Silah Görmek

Rüyada silah görmek hayırlı şeylere yorulur. Saygınlık, kudret, zafer, başarı, yükseliş, makam ve rütbe gibi, rüyada kişinin üzerinde silah olduğunu görmesi çok iyidir. Tüm sıkıntılarından, dertlerinden, sağlık sorunlarından, borçlarından, endişe ve kuruntularından kurtulur. Silah aynı zamanda kurtuluş ve güven demektir. Rüyasında silah gören kişi tehlikelerden korunur. Rüya sahibi, rüyasında silahı ateşlediğini görürse eğer bu hayattaki bütün arzu ve dileklerinin gerçekleşeceği anlamına gelir. Kişi rüyasında silahla donandığını görürse bu o kişinin başarılarına, zaferine, açık şansına ve bahtına, hayatta karşısına çıkacak olan fırsatlara işaret eder. Rüyasında silah gören kişinin kısmeti de açıktır. Hastaların şifa bulmasına, yokluk ve kıtlık çekenlerin bolluğa ve zenginliğe kavuşmasına delalet eder.

Rüyada Silah Görmek

Rüyada silah görmek genel olarak güzel olan şeylere işaret eder. Silah soyluluk, asalet, kudret, güç, onur, nam, terfi ve güven anlamına gelir. Rüyasında silah gören kişi, tehlikelerden uzakta ve güvendedir. Çevresinde saygı duyulan ve hürmet edilen saygın bir kimsedir.

Rüyada Silah Kullandığını Görmek

Rüyada silah kullandığını gören kişinin rüyası, kişi için hoş olmayacak bir durumun yaşanacağına işaret eder. Kişi yapmadığı bir şeyle suçlanacak ve bundan olumsuz şekilde etkilenecek demektir.

Rüyada Silah Kuşanmak

Rüyada silah kuşanmak güzeldir. Rüya sahibinin şifa bulacağına işaret eder. Aynı zamanda temkinli ve garantici bir hanıma işaret eder.

Rüyada Silah Taşımak

Rüyada silah taşımak, tüm kötülüklerden, tehlikelerden, kazalardan ve belalardan korunmaya ve uzakta olmaya işaret eder. Eğer rüya sahibi sağlık sorunu yaşayan biriyse hastalığına deva bulunur, darlık ve kıtlık içindeyse bolluğa kavuşur, kuruntu, endişe ve sıkıntılarından da uzaklaşır. Rüyada silah taşıdığını gören rüya sahibi güvendedir. Yola çıkacaksa kaza tehlikesinden de uzaktır.

Rüyada Silah Almak

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok büyük başarı kazanacağına, sorunlarından kısa süre içinde kurtulacağına, yeni ve daha güzel bir hayata sahip olacağına, düzenli bir işe kavuşulacağına, dertlerin bir anda sona ereceğine, verilen sözlerin kısa zamanda tutulacağına, eşler arasında büyük bir bağ kurulacağına ve haneye huzur dolacağına yorumlanır. Rüyada büyük silah almak, işten kaynaklanan  yorgunluğun eve gelince ortadan kalkacağına, aile bireylerinin birbirlerine çok bağlı olacağına, uzak bir akrabadan gelecek bir teklifin ardından bir işe girişileceğine ve eğitim hayatında kariyer yapılacağına delalettir.

Rüyada Silah Atmak

Beklenmeyen bir işten  gelecek bir yüklü miktarda paranın karşılaşılacak büyük bir sıkıntıyı gidermek için harcanacağına, işle ilgili olarak bir sorun yaşanacağına, zahmetli bir işle uğraşmak zorunda kalınacağına, zor zamanlar geçirileceğine, aile içinde bazı tartışmalar yaşanacağına, sevilen bir kişiden kötü bir haber alınacağına ve çok büyük maddi zarara uğranacağına yorulur. İş hayatında zarara uğratacak bir olay yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada silah atmak ve geri almak, yaşanan tatsız durumların düzeltileceğine, güzel ve huzurlu bir hayat yaşanacağına ve sıcak bir yuva hayalinin gerçekleşeceğine alamet eder.

Rüyada Silahla Vurulmak

Rüya sahibinin, kötü bir kişiden gelebilecek bir kötülüğe karşı bazı önlemler alınacağına, bu önlemler sayesinde iyi bir işe sahip olunacağına, tecrübe sahibi bir kişinin uzun zamandan beri düşündüğü bir proje için destek verileceğine, çok sorunlu bir durumun ortadan kaldırılacağına, kardeşler arasındaki sürtüşmelerin ve tartışmaların son bulacağına ve zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine rivayet edilir. Rüyada silahla uzaktan vurulmak, uzak bir yerden gelecek bir haberle bir işin uzun vadede son bulacağına, çekilen bir çilenin maddi olarak büyük bir zarar verdikten sonra sona ereceğine ve sosyal hayatta sevilen bir kişi ile yola çıkılacağına işarettir. Parasal bir kazanç elde edileceğine yorumlanır.

Rüyada Silah Sesi Duymak

İş dünyasında uzun yıllar boyunca kimsenin sahip olamayacağı kadar büyük bir şöhrete sahip olunacağına, bu şöhret sayesinde birçok kişiye yardım edileceğine, sorunların bu sayede aşılacağına, yeni bir iş için başvuru yapılacağına, sevilerek yapılan bir işin daha iyi bir hale hale getirileceğine ve aşılan engellerin ardından çok beğenilen ve sevilen bir projenin sahibi olunacağına tabir edilir. Güzel bir ilişkiye başlanacağına ve sonunda mutlu olunacağına yorulur. Rüyada silah sesi duymak ve yere yatmak, cesaret gerektiren bir işe girileceği, bu işte çok yol katedileceği, problem yaratan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağı, gerekli adımların atılmasının ardından çok hayır getirecek bir çalışma ortaya konulacağı ve aydınlık bir döneme girileceği anlamına gelir.

Rüyada Silah Görmek Ateş Etmek

Kişinin kendisine yeni bir şans getirecek bir kişi ile tanışacağına, bu kişi ile konuşup bazı konularda ortaklık kuracağına, gireceği bir proje sayesinde yüklü miktarda kazanç elde edeceğine, kendisine yeni bir ev ve bu evin içine yeni eşyalar alacağına, sağlıklı bir kişi olmak için hem beslenmesine dikkat edeceğine hem spor yapacağına ve rahat bir hayata sahip olunacağına delalettir. Bolluk içinde bir döneme girilecektir. Rüyada silah görmek satın almak, büyük bir ün kazandıracak bir projeye ortak olunacağına, kayıtsız kalınamayacak kadar iyi ve kazançlı bir teklif alınacağına, tartışmaların sona ereceğine, iş hayatında çok kişiye yarar getirecek bir adım atılacağına, kıskançlık yapan bir kişi ile tartışılacağına ve arkadaşla arkadaşlık ilişkisinin koparılacağına, akrabayla araya mesafe konulacağına delalettir.

Rüyada Silah Patladığını Görmek

Geçmiş bir zamanda yaşanan bir tatsızlığın tekrar başlaması için uğraş veren bir kişinin, yaptığı hatayı anlaması için bazı uyarılarda bulunulacağına, ardından işle ilgili olarak kurulan hayallerin gerçeğe dönüştürüleceğine,  yakın bir akrabanın vesile olduğu bir arkadaşlığın evlilikle sonlanacağına ve bol kazançlı bir mevkiye terfi alınacağına ve iş dünyasının önde gelen kişilerinden biri olunacağına işaret eder. Rüyada silah patladığını ve birinin düştüğünü görmek, gereksiz bir kıskançlık yüzünden sevilen bir kişi ile ters düşüleceğine, bir sponsor bulunması ile çok istenen  bir projenin hayata geçirileceğine, zor zamanların ve problemlerin geride kalacağına rivayet edilir. Sorunlar çözüme ulaşacaktır.

Rüyada Silahın Patlamaması

Kişinin, yaptığı işte verdiği emeklere karşı hiç beklemediği bir şekilde zarar edeceğine, yardımcı tuttuğu bir işte çok rahat edeceğine, ancak daha sonra yardımcısından ihanet göreceğine, uzun soluklu bir çalışmanın yarıda kesileceğine ya da askıya alınmak zorunda kalınacağına, alınan bir haber üzerine bir yolculuğa çıkılacağına ve bu yolculuktan ötürü aile içinde tartışmaların başgöstereceğine yorumlanır. Rüyada silahın patlamaması ama ses duymak, yapılan işin kolay olmamasına rağmen aksilikler yüzünden epey sıkıntı çekileceğine, ayrıca çok kötü olaylar yaşanacağına, bitmek tükenmek bilmeyen bir tartışmanın arasında kalınacağına ve gerek yakın arkadaşların ve gerek akrabaların karşı çıkacağı bir işin içine girileceğine tabir edilir.

Rüyada Çocuğun Elinde Silah Görmek

Rüyayı gören kişinin, yapmaması gereken birşey yapacağına ya da söylememesi gereken birşey söyleyeceğine, bu yüzden çok sıkıntı çekeceğine, rahatı kaçıracak bir dedikoduya konu olunacağına, rakiplerin orada burada çeşitli yalanlar söyleyeceklerine, bu yalanların ardından aile içine nifak tohumları ekileceğine ve üzüntü duyulacağına delalettir. Rüyada çocuğun elinde kırık silah görmek, emek verilen bir projenin çok zorlukla belli bir noktaya getirileceğine, gösterilecek sabır ve azimle kazanılan paranın bazı sorunlar yüzünden kısa süre içinde harcanacağına yorulur. Kurulan yuva içinde bazı kötü kişilerin nazarı yüzünden huzursuzluk yaşanacağına alamettir.

Rüyada Silah Hediye Edilmesi

Kişi, kendisini çok iyi bir işin başına getirecek bir yola çıkacak, bilgisi ve eğitimi sayesinde çok büyük bir zenginliğe ulaşacak, yeni bir eve çıkacak, hayalini kurduğu şeylere kısa süre içinde ulaşacak, halkın çok sevdiği ve değer verdiği bir kişi olacak, mutluluk ve huzur dolu bir eve sahip olacak ve hayırlı bir evlada sahip olacak demektir. İş hayatına mani olabilecek bir karardan dönüleceğine işarettir. Rüyada silah hediye edilmesi ve kaybolması, kısa süreli birçok seyahate çıkılacağına, bu seyahatlerden ötürü bazı işler bağlanacağına, zenginliğe giden yolda karşılaşılacak engellerin bu şekilde aşılacağına ve kararsızlık yüzünden girilen bir işte zarara uğranacağına yorulur. Kısa vadede çok büyük başarılara imza atılacağına, sağlık sorunlarının tedavi edileceğine, güllük gülistanlık bir hayata kavuşulacağına ve hayır getirecek bir kişinin haneye geleceğine rivayet edilir.

Rüyada Silah Görmenin Psikolojik Yorumu

Çoğumuz için silah işlevi nedeniyle ürkütücü bir objedir. Ama silah bir de güvende olmayı ifade eder. Bu nedenle rüyada silah gören bireyin kendini savunmasız ve pek de iyi hissetmediği bir duygu hali içinde olduğu ve psikolojik olarak kendini güçsüz hissettiği anlamına gelir. Hatta korunma ihtiyacı içinde olduğunu da ifade eder. Bu savunmasızlık duygusu yalnızlığın bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Bu rüya bireyin ailesinden uzakta olduğu ya da sevgilisinden veya eşinden ayrıldığı bir süreçte olduğunu bize düşündürebilir ve eğer öngörümüz doğruysa kendini böylesine zayıf ve çaresiz hissederek emniyetini düşünmesi son derece doğal bir içgüdüdür.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Silah Görmek Hakkındaki Rüyalar;

  1. arif (09 Mayıs 2014 saat: 14:33)

    annem ve köyden komsuların bir kacıyla beraber köydeki mahallemizi dolaşıyorduk bir evin önüne serilmiş mısır mıydı fındıkmıydı otmuydu hatırlayamıyorum ama değerli birşeydiki hep beraber içinden birazcık caldık yarım cuval kadar arkadasım hemen evin önünde bir erik ağacına tırmandı bende gittim erik topladım bir kac tane yeşildi üzerinde sarıdan kırmızıya benzeyen renkleri vardı benek benek o sırada evin sahibi geliyor kadına yalan konusuyoruz uzaklaşıyoruz biraz ilerde benden önce yola koyulan arkadaslar yabani hayvanla domuzla karsılasıyorlar kacıyorlar sonra uyanıyorum kı amcamın evindeyim kalkıyorum yataktan camdan asağı bakıyorum kuzenlerimi görüyorum caddede sonra aşagıdan biriyle tartışıyorum oda yukarı geliyor ama ben bir üst kata kacıyorum merdivenden izlerken kapıyı bir kız acıyor beni içeri alıyor biraz muhabbet ettikten sonra adamı kontrol edip sonra bende dışarı cıkıyorum ki cok kalabalık küçük ve işlek bir caddede aynı adamla karşılaşıyorum kolundan tutarak ara sokağa götürüyorum adam elimden kurtulup belindeki silahı cıkartıyor ama ben silahı görmüyorum kacmaya calısıyorum adam beni başımdan vuruyor attığı mermi basımın arka soldan girip ön sağdan boynuz yerinden çıkıyor adam kacıyor bende 10 metre geri gelip bir eski binanın içine giriyorum kapı önüne oturmuş beklerken yine aynı kız yanıma geliyor muhabbete başlıyoruz erkek arkadasını değiştirdiğini söylerken bir genc geliyor hemen arkamıza uyuşturucu sarıp içmeye başlıyor kız cocuktan rahatsız olunca onu kolumla saklamaya calısıyorum o sırada kızın erkek arkadası yanında baska bir kızlar geliyor kızada banada birer sigara veriyor sigaramızı hem içiyorum hem oradan 4 kişi yürüyerek uzaklasıyoruz.
    dinliyorsanız okuyorsanız yardımlarınızı bekliyorum mutlaka cevap verin lütfen teşekkürler iyi günler


  2. beyza (08 Ekim 2014 saat: 12:19)

    rüyamda ben işte çalışıyorum fakat gece vardıyası ayrıca iş yerinde kimse yok. makinalara iş bağlanmış bnde sabaha kadar onlara bakmakla sorumluyum(normalde ise o iş yerinin muhasebesinde çalışıyorum) iftar açmak ve namaz kılmak için eve geliyorum. sofra başında kendimi annemi teyzemi görüyorum. tekrar işe gitmek için yola koyulurken kendimi iett içinde görüyorum. otobüste yengem ablası çocuğu ve abim var. bi yerde iniyoruz. yokuş gibi bi dağ zirveside olabilir orayı çıkıyorum. çıktığımda yengem ve diğerleri benden önce çıkmış oluyolar ve yüksekten aşağıya bakınca yeşillik ve durgun ve berrak akan göl benzeri sular görüyorum. yengemin ablası yukardaki su birikintisinin içinde çocuğuyla birlikte ama su pis bulanık çamurlu ayrıca ablasının boynundada altın bir gerdanlık var. ondan hırka almışım giymek için ya da bendekini atıyorum tam hatırlamıyorum hırka o pis suya düşüyor ve bi anda akan suda sürüklenecek endişesiyle çubukla çıkaran biri var ama onu göremiyorum. sonra eve dönmek için tekrar otobüse biniyorum ama 5 katlı bi apartman gbi. bunlar en son kattalar ve yanlarında erkek bi adam var kafasında problem olan özürlü hasat gbi bişey orda bekliyolar. bende kızıyorum erkek var neden burdasınız diye ve güya otobüsün ön taraflarına doğru ilerliyoruz ama merdiven katı iniyoruz adamda peşimizden geliyor ve ben sizin için baktım önler daha dolu gitmeyin diyor. ben dinlemiyorum onlarıda alıp aşağıya iniyorum ve aşağısı kalabalık normal bi otobüs içi. bizi takip eden adam bi anda yengemin ablasına sarılıyor ve cebinden silahını çıkararak bu kadın benim ben ona aşık oldum diyor. yengemin ablası sesini dahi çıkarmıyor(evli ve çocuğu var)ben adamı bi kaç kez uyarıyorum kadını bırak diye bırakmayınca adamla arbede yaşanıyor ve kadını elinden kurtarıyorum bu defa silahı bana doğrultuyor ama bnde korku yok. bi şekilde adamı yere atıyorum ve herkes onu tutuyor. böyle bir rüyaydı. yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,