RuyaTabirleri.com

Rüyada Sınava Girmek

Rüyada sınava girmek, rüya sahibinin önündeki günlerin güzel ve ferah olacağına tabir edilir. Rüya sahibi önünde sonunda istediği hayatı yaşama şansına kavuşacak demektir. Çalışkan oluşu, ticarete stratejik yaklaşımı ve akılcıl çözümler buluşu sayesinde istikbalinin parlak olduğu ve ileri de işinde olabileceği en yüksek koltukta oturacağı anlamına gelir.

Rüyada sınava girmek genel anlamı ile iyi ve güzel şeylere delalet eder. Rüyada sınava girdiğini gören kişinin ömrü uzun, keyfi ve neşesi de yerinde olur. Bazı rüya tabirleri rüyada sınava girmeyi, gerçekte de bir işle sınav edilmek şeklinde tabir eder.

Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüya sahibinin aşamalı olarak ilerleyeceği ama sonunun temiz ve ferah olacağı bir işine işaret eder. Bu iş yavaş, zor ve sıkıntılı da olsa rüya sahibine mutlaka hayır getirecek demektir.

Rüyada Sınavda Başarısız Olduğunu Görmek

Hayal kırıklığı, üzüntü ve gözyaşı anlamına gelir. Rüyasında sınava girip o sınavda başarısız olduğunu gören kişinin iyi giden işleri bir anda bozulabilir ya da gerçekleşmesini çok istediği bir şey kendisi için olumsuz olarak sonuçlanabilir.

Rüyada Yazılı Sınava Girmek

Rüya sahibinin beklentilerinin yerine geleceğine ve hayattaki tüm gereksinimlerinin de sıkıntı çekmesine gerek kalmadan karşılanacağına tabir edilir. Rüyasında yazılı sınava girdiğini gören kişi için önünde bembeyaz bir sayfa ve yaşanılmaya değer güzellikte bir hayat var demektir.

Rüyada Sınava Geç Kalmak

Rüya sahibinin treni kaçırması anlamına gelir. Yani ayağına kadar gelen kısmeti, bir çırpıda elinin tersi ile itmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sınav Görmek

Rüya sahibini sıkıntılı günler bekliyor demektir. Rüyada sınav görmek rüya sahibin başının sıkışmasına, zor durumda kalarak bir süre bu durumdan kurtulmaya çalışması için cebelleşmesine delalet eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Sınava Girmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. muhammed altan (21 Ocak 2014 saat: 12:43)

  Kolay gelsin rüyamda kendi evimizde sinawa girmistim. Üniverste sinawina. Sinawi kolaylikla yapmama ragmen tuwalete gitme istegim ve insanlarin sürekli beni sinaw aninda rahatsz etmesi sorulari cözmeme engel oluyor. Bir taraftan sınavın cok kolay oldgunu ve yeterince alistim artk emegimin karsiligini almak istiyirum diyordum kendime. Diger taraftan yasanan aksiliklere bakip bir yil daha kalsam diyordum. Sinawi yapmayi cok istedgim halde birden bire yapmama duygusu ağır basıyor ve biraz olsun dinlenip kafami toparlayip kaldigim yerden devam edeyim diyorum. Ama farkinda olmadan o kadar uzun süre dinlenmisim ki basimi kaldrdiğimda uzunca bir süreyi dinlenmis oldgumu farkediyorum. Ve sinirlwniyorum. Yine diyorum bir yil daha kalayim. Ama diger taraftan yetstrme ümidi tasiyorum. Ve en sonda uyaniyorum.

 2. Kemal (24 Ocak 2014 saat: 08:44)

  Selam,(Öğrenci değilim) Ben rüyamda İslam Hukuku Dersinden yazılı sınava girecektim. Sınav Salonuna gittiğimde bir kalabalık vardı, bayağı büyük bir salondu. Işıkların yanmadığını gördüm. ışıkları Yakmak için elektrik anahtarının yanına yaklaştım ama yakmakta bayağı zorlandım bir müddet sonra ışıklar yandı. Bende sınava arka sıralarda oturmak için ilerliyordum ama sınavda bir birinden kopya almak için hareketlenenler ilerlememe mani oluyorlardı. Bende bu arada Sınavda görevli hocaları tanıdım. Sınavı başarmada kendime güveniyordum. kendi kendime: – hocalar tanıdık bana zaman verirler diye endişe etmiyordum. Uyandım sabah olmuştu.

 3. Filiz (28 Ocak 2014 saat: 10:07)

  iyi günler ,

  Rüyamda mezun olduğum lisedeki sınıfımdayım. Sınıf arkadaşlarımın tamamı da var. Okuldaki son günümüz. Mezun olucaz. Ama bir sınava daha girmemiz gerekiyor. Biyoloji sınavıydı sanırım. Çünkü deniz canlılarıyla ilgili bir iki soru hatırlıyorum. Öğretmenimiz erkek. Sınıftakilerin çoğu benden kopya bekliyor. bende tamam vericem hepinize diyorum. Sınav olmaya başlıyoruz. Yanımdaki arkadaşım kız ismi tuğçe. Oda çok fazla çalışmamış ve oda benden kopya istiyor. Ben önce bi kendi sorularımı cevaplayayım bitirdikten sonra benden bakıp yazabiliceğini söylüyorum tamam diyor ama sınav başlar başlamaz yanımda bana bişeyler sorup benim sınavımı bitirmeme engel oluyor. Sınavın bitmesine az bir süre kala bir soruda takılıyorum. Bu takıldığım soruda deniz canlılarıyla ilgili bir soru. Soru yarımmış meğer. Sorunun bir bölümü ön sayfada bir bölümü arka tarafta. Ama soruların yerleri yanlış basılmış. Hocaya soruyorum. Hocada kağıdın arka tarafını göstererek sorunun başının açıklamasının orda olduğunu ordan yararlanmam gerektiğini söylüyor. Tamam diyorum. Arka tarafı okuyup cevaplamaya çalışıyorum. Ama bir cümle okuduktan sonra bir şıkkı eliyorum. Diğerlerini değerlendirirken yanımdaki arkadaşım bir türlü rahat vermiyor. Sınav bitmek üzereydi. İçimde yetiştiremeyeceğim korkusu vardı. O korkuyla paniğe kapıldım ve yetiştiremedim sanırım çünkü uyandım orada.

  Bu arada sınav başlamadan önce son günümüz olduğu için hatıra fotoğrafı çektirmek istiyoruz hocayla beraber. Tahtaya bişeyler yazıyoruz. Tam çekilicez bişey oluyo bir anda sınava başlıyoruz. Bu arada sınavdaki sorular hem test hem de klasik karma yani. Birde iki grup var. A ve B grupları. Ama rüyamda isimleri farklıydı. Hatırlamıyorum şu anda. Hoca sınava başlamadan önce hangi tarafın A hangi tarafın B grubu olacağını düşünüyor. Bizede soruyo. Bende bana göre Sıranın sol tarafının A sağ tarafının da B grubu olduğunu daha önceki sınavlarımızda hep böyle olduğunu söylüyorum. Hoca da oanaylıyo ve kağıtları dağıtıyor. Banada B grubu geliyor.

 4. Alev (08 Mart 2014 saat: 10:23)

  Merhaba rüyamda üniversite sınavına giriyordum giriş belgemi verip sınıfa geçtiğimde kaç numarada oturduğumu unutuyorum arkadaşım da o sınıfta oluyor o 18. Numara da oturuyormuş bende 19. Sırada oturduğumu tahmin ediyorum ama emin olmak için görevlilerin yanına gidiyorum giriş belgemi kaybettiğimi oradaki bir öğretmene soyluyorum hepsi bana yardım ediyor baya uğraşıyorum bulabilmek için sonunda buluyorum ama 18. Numara da oturan arkadaşımda bana yardım ediyormuş onunla birlikte sınavın ilk yarısına geç kalıyoruz
  Sınıfa gittiğimizde oturuyoruz kitapçık alıyoruz soruyu okuyacakken sınıftakiler ses çıkarıyor bir turlu odaklanamıyoruz kızıyorum onlara sonra da uyandım

 5. kübra (12 Mart 2014 saat: 10:11)

  merhabalar benim rüyam şu şekilde : Rüyamda ygs sınavına girdiğimi gördüm ve sınava girdikten 30 dakka sonra herksein sınavı sallayıp çıktıklarını gördüm sınıfta tek kaldım hoca banada çık yeter dedi henüz 30 dakka olmuştu sınava girdiğim ve türkçeden başlamıştım daha 20 soru bile yapmamıştım… çıktım sınavdan 2 tane bayan hoca ablamla otrup sohbet ettiler sonra ben gidip hocalara bakmak istedim hocaların biri benim testime cevapları okuyordu diyeri ise test kitapçığımı dolduruyordu……. bunu bana yorumlaya bilir misiniz?

 6. Lidya (21 Mart 2014 saat: 11:26)

  Öncelikle merhaba.Rüyamda eski lisemde sinava giriyordum fakat bu bir kpss sınavıydı.Yanimdaki arkadaşım da liseden bir arkadasimdi.Sinav baslamisti ve sinav esnasinda arkadasim diğer bir arkadaştan kopya çekiyor ben ise arkadasimdan kopya çekiyordum.Daha sonrasinda görevli öğretmen bizi görüp kopya çekmememiz için uyarıyordu.Ben ise umursamaz bir şekilde kopya çekmeye devam ediyordum çünkü benim hayatımla ilgili vereceğim en önemli sinavdi bu öğretmen olmak istiyordum.Derken öğretmen sinirlenip kopya cektigim arkadasla benim kağıdımı alıp kağıdın üst kısmını alıp yirtti.Ve ben sorularin 10 tanesini falan yapamamistim.Hoca kagidi elimizden aldi diye tabi çok üzülmüştüm.Bana bu rüyayı açıklar misiniz rica etsem kafam çok karisik ?

 7. özrin (28 Mart 2014 saat: 12:46)

  merhaba.. 2 tane rüya gördüm.. ilki: kpss sınavına giriyorum bir hoca gelip bana yardımcı oluyor soruların cevaplarını işaretliyor ben şaşırıyorum sonra kalkıp yanımdan gidiyor diğer hoca geliyor ve bana cevap kağıdına işaretlemeden nasıl bu kadar soruyu çözdün düyor ben cevapları kapatıyorum sonrasında da uyanıyorum..
  ikincisi ise rüyamda erkek arkadaşım ailemle aynı ortamda bulunuyoruz onlar sohbet ediyor ben arada mutfağa gidi bişiler atıştırıp geliyorum. sonra otobüse biniyoruz hepimiz ve erkek arkadaşım bi yerde iniyor bana tavırlı bir halde iniyor bende onunla iniyorum soruyorum ne oldu diye o da sana kızgınım sinirliyim diyor neden diyorum çünkü sürekli içeri gidip geldin diyor. bende ona açıklıyorum acıkmıştım birşeyler atıştırdım diyorum.. olabilir kızgınım diyor. yapma bu çok saçma diyorum moralim bozulup ağlıyorum sonra da uyandım..
  bunları bana yorumlar mısınız? teşekkürler..

 8. meral (13 Ekim 2014 saat: 13:43)

  Merhaba
  Rüyamda 3ay önce ayrıldığımız ara ara mesajlaştığımız erkek arkadaşımın küçük kız yeğeninin öğretmen olduğu bir sınıfta okulda sınava giriyorum. Sınav matematik. Ben yapamam diyorum kendi kendime o sırada küçük kız yeğeni gelip bana yardım ediyor soruları çözüyor bende kontrol ediyorum hepsi doğru hatta bir soruyu baştan çözüyorum kontrol amaçlı arka sıramda kapalı bir kadın oturuyor sen hepsini yapmışsın deyip kopya çekmeye çalışıyor o sırada kağıtlar toplanıyor. Sanırım ayrıldığım erkek arkadaşımda okul kapısında beni bekliyor yada okul bahçesinde tam emin değilim yorum yaparsanız beni çok mutlu edersiniz. Çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,