RuyaTabirleri.com

Rüyada Sınava Girmek

Rüyada sınava girmek, rüya sahibinin önündeki günlerin güzel ve ferah olacağına tabir edilir. Rüya sahibi önünde sonunda istediği hayatı yaşama şansına kavuşacak demektir. Çalışkan oluşu, ticarete stratejik yaklaşımı ve akılcıl çözümler buluşu sayesinde istikbalinin parlak olduğu ve ileri de işinde olabileceği en yüksek koltukta oturacağı anlamına gelir.

Rüyada sınava girmek genel anlamı ile iyi ve güzel şeylere delalet eder. Rüyada sınava girdiğini gören kişinin ömrü uzun, keyfi ve neşesi de yerinde olur. Bazı rüya tabirleri rüyada sınava girmeyi, gerçekte de bir işle sınav edilmek şeklinde tabir eder.

Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüya sahibinin aşamalı olarak ilerleyeceği ama sonunun temiz ve ferah olacağı bir işine işaret eder. Bu iş yavaş, zor ve sıkıntılı da olsa rüya sahibine mutlaka hayır getirecek demektir.

Rüyada Sınavda Başarısız Olduğunu Görmek

Hayal kırıklığı, üzüntü ve gözyaşı anlamına gelir. Rüyasında sınava girip o sınavda başarısız olduğunu gören kişinin iyi giden işleri bir anda bozulabilir ya da gerçekleşmesini çok istediği bir şey kendisi için olumsuz olarak sonuçlanabilir.

Rüyada Yazılı Sınava Girmek

Rüya sahibinin beklentilerinin yerine geleceğine ve hayattaki tüm gereksinimlerinin de sıkıntı çekmesine gerek kalmadan karşılanacağına tabir edilir. Rüyasında yazılı sınava girdiğini gören kişi için önünde bembeyaz bir sayfa ve yaşanılmaya değer güzellikte bir hayat var demektir.

Rüyada Sınava Geç Kalmak

Rüya sahibinin treni kaçırması anlamına gelir. Yani ayağına kadar gelen kısmeti, bir çırpıda elinin tersi ile itmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sınav Görmek

Rüya sahibini sıkıntılı günler bekliyor demektir. Rüyada sınav görmek rüya sahibin başının sıkışmasına, zor durumda kalarak bir süre bu durumdan kurtulmaya çalışması için cebelleşmesine delalet eder.

Rüyada Sözlü Sınava Girmek

Kendini ifade etmekteki yeteneğini iş konusunda ortaya koyacak olan rüya sahibinin önündeki engelleri de teker teker yok edeceğini, akıllıca stratejiler geliştirerek kariyerine sağlam bir başlangıç yapacağını, hedeflediği hayata ulaşmakta gecikmeyeceğini ifade eder. Sözlü sınava girmek aynı zamanda yaptıklarının sonuçlarına bakarak geleceği daha iyi kurgulamak, her zaman planlı, programlı şekilde hareket etmekle başarıya kısa zamanda ulaşmak manasındadır.

Rüyada Sınava Geç Girmek

Hayatını kurmak konusunda yavaş davranan rüya sahibinin yaptığı hatayı erkenden fark etmek suretiyle pek çok durumu lehine çevireceğine, kaçırmış olduğu fırsatlara üzülse de, daima önüne bakacağına ve bu süreçte olumsuz düşüncelere, karamsarlığa izin vermeden hareket edeceğine alamet eder.

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

Hayatın gidişatını etkileyecek önemli bir dönemecin, alınması gereken hayati bir kararın sizi beklediğini bildirir. Sağduyulu ve akıllıca davranmanın gerekliliğini bildiren rüya, başkalarının beklentilerine cevap vermek yerine, kendi hayallerinizin peşinden gitmenin sizi başarıya götüreceğini de ifade eder.

Rüyada Başkasının Yerine Sınava Girmek

Aklına güvenilen, sözü dinlenen ve başkalarının hayatına etki eden biri olmanın sonucunda iş yaşantısında da farklı kariyer imkanları bulmak, iyi bir yönetici olarak iş verimliliğini katlamak anlamına gelir. Yapılacak işlerde bencilliğe kaçmadan, başkalarının hakkını da gözeterek davranacak olan rüya sahibinin gelecekte ferah bir hayatı olacağını haber verir.

Rüyada Ağlayarak Sınava Girmek

Olumsuz başlayan, pek çok aksilikle karşılaşılan bir mevzuda nihayet yüzü gülecek gelişmeler elde etmek demektir. Her türlü hatanın telafi edilmesi için fırsat bulmaya da yorumlanan rüya, kırılan kalplerin onarılacağına, kendisinden beklenen her şeyin karşılığını fazlasıyla verecek olan rüya sahibinin vicdanen son derece rahat olacağına delalettir.

Rüyada Başka Ülkede Sınava Girmek

Elçilik, diplomasiyle alakalı meslekler veya çok uluslu bir firmada yönetici olmak demektir ve geleceğin kişinin kariyerinde çok farklı olaylara neden olacağını, şu an bulunulan mevkiden çok daha yukarılara tırmanacak olan kişinin hayatını farklı bir ülkede devam ettireceğini de müjdeler.

Rüyada Ehliyet Sınavına Girmek

Kendinin farkına varmak, ne istediğinden emin olmak ve sevilen bir mesleği en iyi şekilde icra etmek anlamına gelen rüya, hayatının idaresini eline alan rüya sahibinin kimseye müdanası olmadan yaşayacağını, elden ayaktan düşmeden bir yaşlılık geçireceğini ve çok sevilen biri olacağını bildirir.

Rüyada Yabancı Dil Sınavına Girmek

Donanımlı ve yetenekli olmanın neticesinde iyi iş imkanları bulmak, rızkını kendi başına kazanmak, hırslı, çalışkan ve disiplinli bir karaktere sahip olarak her işte vakıf olmak manasına gelir. Rüya sahibinin çalıştığı meslekte sınırları aşan bir ün kazanacağını da haber verir.

Rüyada Meslek Sınavına Girmek

Zaman zaman başarısızlık olarak nitelendirilen işlerin kişiyi tecrübe olarak donatacağına ve ilerde bu deneyimlerden yararlanarak kariyerini daha sağlam hale getireceğini, yaşamını şekillendirirken kimseden yardım almayacak olmanın, ayakta durmak için gücünü kendinden almanın alametidir. Güç ve istikrar dolu bir hayatın müjdecisidir.

Rüyada Sınava Girip Kopya Çekmek

Kolay yoldan para sahibi olma hayalleri kuran rüya sahibinin bu açığını kullanmak isteyecek düşmanların ve kötü niyetli kimselerin bulunduğuna dikkat çeken rüya, yanlış yollara girilmesinin sonucunda mutsuz olunacağını da haber verir. Anlık kararların, çok düşünmeden girişilen işlerin kişiyi çıkmaza sürükleyeceğini bildirerek uyarı verir.

Rüyada Sınava Girip Uyumak

Sınavda uyuduğunu görmek, karşılaşılacak iyi bir fırsatın görülmemesi üzerine sonradan duyulacak pişmanlığı, yapılan bir hatanın tüm hayatı olumsuz etkilemesi üzerine gözyaşı dökecek olmayı delalet eder.

Rüyada Tek Başına Sınava Girmek

Kişinin sabrının, sakinliğinin deneneceği bir dönemden geçileceğini, inancının sağlamlığı ile her sıkıntıyı atlatacak olan rüya sahibinin duruşunu bozmadan ilerleyeceğini ve zorluklara göğüs gereceğini tabir eder.

Rüyada Sınav Sorusu Hazırlamak

Çekirdekten yetişilen bir işte yönetici konumuna gelmek ve başkalarına hükmedecek denli liderlik özelliğine sahip olunacağına alamettir. Öğretmenlik veya akademisyenlik gibi mesleklerde başarılı olunacağını bildiren rüya, uzun yıllar sürecek eğitimin de alametidir.

Rüyada Sınava Girememek

Kişisel gelişim içim çok önemli bir fırsatı yakalayıp değerlendiremeyen rüya sahibinin uzun yıllar boyunca pişmanlık duyacağını ifade eder. Sınava girememek, beklenen haberlerin kötü gelmesi, umutsuzluğa kapılmak anlamındadır. Şansını yitiren rüya sahibinin hayatı vasat şekilde sürdüreceğinin delaletidir.

Rüyada Sınav Sorusu Görmek

Önsezilerin doğru çıkacağına, hayallerin kişiyi daha da ileri gitmesi için motive edeceğinin, kendine güvenirken, bilgi birikimi ve eğitimini öne çıkaracak şekilde hareket etmenin sağlayacağı pek çok avantajın işaretidir. Yaşanacak iyi ve güzel hayatın bugüne değin verilen çabanın ve çalışkanlığın alameti olduğunu belirten rüya, elit biri olunduğunun da tabiridir.

Rüyada Sınav Jürisi Olmak

Genç insanları eğitmek, onlara hedef belirlemeleri açısından yardımcı olmak, sahip olduğu deneyimleri kitaplaştırmak veya seminerlerde anlatarak pek çok kimseye ön ayak olmak manasındadır. Kalıcı eserler bırakmak, halkla ilişkiler, yöneticilik, eğitim veya sanat alanlarında ciddi yerlere gelmek, sözü geçen biri olmak ve saygıyla anılacak bir isme sahip olmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sınav Heyecanı Yaşamak

Yıllar geçse de kişinin mesleğine duyduğu saygı ve sevginin hiç değişmediğini, her şeyi severek yaptığını, pozitif biri olmasının özel ilişkilerinde de karşılık bulmasını ifade eder. Hevesli olmanın, yeni keşifler yapmak ve yeni projeler üretmek için kişiye yardımcı olacağını da belirtir.

Rüyada Sınava Girip Bayılmak

Kendine güvenini kaybeden rüya sahibinin, bir türlü sahip olduğu bilgileri hayata geçiremediğini, her geçen zamanın aleyhine işlediğini ve giderek kalbini başarısızlık duygusunun kapladığını bildirir. Hedeflerini hayata geçirmekte zorlanan kişinin, yaşadığı bazı aksilikler neticesinde neredeyse içine kapanıp, kimselerle görüşmeyecek hale geldiğini de tabir eder.

Rüyada Mülakat Görmek

Sözlü sınava girmekle benzer şekilde yorumlanır ve kişinin yeteneklerini ortaya koyacak çok iyi fırsatlar elde edeceğine, bu dönemde kendisini gösterebilmek için yeterli şansa sahip olduğunu ifade eder. Geleceğini inşa etmek ve kariyer yapmak isteyen kimseler için uygun bir dönem olduğuna, isteklerin hepsine arka arkaya ulaşılacağına delalettir.

Rüyada İş Sınavına Girmek

İş konusunda çok fazla hırs yapan rüya sahibinin her şeyi mükemmel hale getirmek için kendisini de eğiteceğini, yurt dışında mesleki eğitimler alacağını, rakiplerini geçmek ve lider olabilmek için varını yoğunu ortaya koyacağını bildirir.

Rüyada Resmi Sınava Girmek

Resmi makamlarda çok iyi konumlara gelmek, devletin önemli kadrolarında görev almak anlamına gelir. Gençlerin eğitimleriyle alakalı tüm sınavları en iyi şekilde geçeceklerine, ailelerinin göğüslerini kabartacak işler yapacaklarını ifade eder.

Rüyada Çocuğunun Yerine Sınava Girmek

Evlatlarını korumak isterken abartan ve çocuklarının gelişimlerine, öz güvenlerine istemeden zarar veren ebeveynleri işaret eden rüya, baskın rollerden uzak durmak ve çocukları kendi kararlarını verebilecek, sorumluluk alabilecek, öz güvenli şekilde yetiştirmek gerektiğini, aşırı müdahalenin hiçbir zaman istenen sonuçları vermeyeceğine tabir edilir.

Rüyada Sınav Sorularını Çalmak

Hile yapmak, rüya sahibine inanan insanları kandırmak ve kısa dönem için menfaatlerini korumak isterken, hayatındaki pek çok değerli insanı kaybetmek anlamına gelir. Ciddi yanlışların, hatalı yönelişlerin ifadesidir.

Rüyada Sınava Girmenin Psikolojik Yorumu

Eğitim süreçlerinde çok fazla sınava giren ve hayatları neredeyse sınavlara endeksli şekilde geçen gençlerin sürekli gördükleri rüyalardan biridir. İş veya okul sınavlarına girmek için hazırlık yapan, aşırı stres içinde olan, heyecanlı ve telaşlı kimselerin, başarısızlık korkusu yaşayanların ya da üzerlerinde çok fazla baskı olanların gördükleri rüyalardan biridir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Sınava Girmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. muhammed altan (21 Ocak 2014 saat: 12:43)

  Kolay gelsin rüyamda kendi evimizde sinawa girmistim. Üniverste sinawina. Sinawi kolaylikla yapmama ragmen tuwalete gitme istegim ve insanlarin sürekli beni sinaw aninda rahatsz etmesi sorulari cözmeme engel oluyor. Bir taraftan sınavın cok kolay oldgunu ve yeterince alistim artk emegimin karsiligini almak istiyirum diyordum kendime. Diger taraftan yasanan aksiliklere bakip bir yil daha kalsam diyordum. Sinawi yapmayi cok istedgim halde birden bire yapmama duygusu ağır basıyor ve biraz olsun dinlenip kafami toparlayip kaldigim yerden devam edeyim diyorum. Ama farkinda olmadan o kadar uzun süre dinlenmisim ki basimi kaldrdiğimda uzunca bir süreyi dinlenmis oldgumu farkediyorum. Ve sinirlwniyorum. Yine diyorum bir yil daha kalayim. Ama diger taraftan yetstrme ümidi tasiyorum. Ve en sonda uyaniyorum.


 2. Kemal (24 Ocak 2014 saat: 08:44)

  Selam,(Öğrenci değilim) Ben rüyamda İslam Hukuku Dersinden yazılı sınava girecektim. Sınav Salonuna gittiğimde bir kalabalık vardı, bayağı büyük bir salondu. Işıkların yanmadığını gördüm. ışıkları Yakmak için elektrik anahtarının yanına yaklaştım ama yakmakta bayağı zorlandım bir müddet sonra ışıklar yandı. Bende sınava arka sıralarda oturmak için ilerliyordum ama sınavda bir birinden kopya almak için hareketlenenler ilerlememe mani oluyorlardı. Bende bu arada Sınavda görevli hocaları tanıdım. Sınavı başarmada kendime güveniyordum. kendi kendime: – hocalar tanıdık bana zaman verirler diye endişe etmiyordum. Uyandım sabah olmuştu.


 3. Filiz (28 Ocak 2014 saat: 10:07)

  iyi günler ,

  Rüyamda mezun olduğum lisedeki sınıfımdayım. Sınıf arkadaşlarımın tamamı da var. Okuldaki son günümüz. Mezun olucaz. Ama bir sınava daha girmemiz gerekiyor. Biyoloji sınavıydı sanırım. Çünkü deniz canlılarıyla ilgili bir iki soru hatırlıyorum. Öğretmenimiz erkek. Sınıftakilerin çoğu benden kopya bekliyor. bende tamam vericem hepinize diyorum. Sınav olmaya başlıyoruz. Yanımdaki arkadaşım kız ismi tuğçe. Oda çok fazla çalışmamış ve oda benden kopya istiyor. Ben önce bi kendi sorularımı cevaplayayım bitirdikten sonra benden bakıp yazabiliceğini söylüyorum tamam diyor ama sınav başlar başlamaz yanımda bana bişeyler sorup benim sınavımı bitirmeme engel oluyor. Sınavın bitmesine az bir süre kala bir soruda takılıyorum. Bu takıldığım soruda deniz canlılarıyla ilgili bir soru. Soru yarımmış meğer. Sorunun bir bölümü ön sayfada bir bölümü arka tarafta. Ama soruların yerleri yanlış basılmış. Hocaya soruyorum. Hocada kağıdın arka tarafını göstererek sorunun başının açıklamasının orda olduğunu ordan yararlanmam gerektiğini söylüyor. Tamam diyorum. Arka tarafı okuyup cevaplamaya çalışıyorum. Ama bir cümle okuduktan sonra bir şıkkı eliyorum. Diğerlerini değerlendirirken yanımdaki arkadaşım bir türlü rahat vermiyor. Sınav bitmek üzereydi. İçimde yetiştiremeyeceğim korkusu vardı. O korkuyla paniğe kapıldım ve yetiştiremedim sanırım çünkü uyandım orada.

  Bu arada sınav başlamadan önce son günümüz olduğu için hatıra fotoğrafı çektirmek istiyoruz hocayla beraber. Tahtaya bişeyler yazıyoruz. Tam çekilicez bişey oluyo bir anda sınava başlıyoruz. Bu arada sınavdaki sorular hem test hem de klasik karma yani. Birde iki grup var. A ve B grupları. Ama rüyamda isimleri farklıydı. Hatırlamıyorum şu anda. Hoca sınava başlamadan önce hangi tarafın A hangi tarafın B grubu olacağını düşünüyor. Bizede soruyo. Bende bana göre Sıranın sol tarafının A sağ tarafının da B grubu olduğunu daha önceki sınavlarımızda hep böyle olduğunu söylüyorum. Hoca da oanaylıyo ve kağıtları dağıtıyor. Banada B grubu geliyor.


 4. Alev (08 Mart 2014 saat: 10:23)

  Merhaba rüyamda üniversite sınavına giriyordum giriş belgemi verip sınıfa geçtiğimde kaç numarada oturduğumu unutuyorum arkadaşım da o sınıfta oluyor o 18. Numara da oturuyormuş bende 19. Sırada oturduğumu tahmin ediyorum ama emin olmak için görevlilerin yanına gidiyorum giriş belgemi kaybettiğimi oradaki bir öğretmene soyluyorum hepsi bana yardım ediyor baya uğraşıyorum bulabilmek için sonunda buluyorum ama 18. Numara da oturan arkadaşımda bana yardım ediyormuş onunla birlikte sınavın ilk yarısına geç kalıyoruz
  Sınıfa gittiğimizde oturuyoruz kitapçık alıyoruz soruyu okuyacakken sınıftakiler ses çıkarıyor bir turlu odaklanamıyoruz kızıyorum onlara sonra da uyandım


 5. kübra (12 Mart 2014 saat: 10:11)

  merhabalar benim rüyam şu şekilde : Rüyamda ygs sınavına girdiğimi gördüm ve sınava girdikten 30 dakka sonra herksein sınavı sallayıp çıktıklarını gördüm sınıfta tek kaldım hoca banada çık yeter dedi henüz 30 dakka olmuştu sınava girdiğim ve türkçeden başlamıştım daha 20 soru bile yapmamıştım… çıktım sınavdan 2 tane bayan hoca ablamla otrup sohbet ettiler sonra ben gidip hocalara bakmak istedim hocaların biri benim testime cevapları okuyordu diyeri ise test kitapçığımı dolduruyordu……. bunu bana yorumlaya bilir misiniz?


 6. Lidya (21 Mart 2014 saat: 11:26)

  Öncelikle merhaba.Rüyamda eski lisemde sinava giriyordum fakat bu bir kpss sınavıydı.Yanimdaki arkadaşım da liseden bir arkadasimdi.Sinav baslamisti ve sinav esnasinda arkadasim diğer bir arkadaştan kopya çekiyor ben ise arkadasimdan kopya çekiyordum.Daha sonrasinda görevli öğretmen bizi görüp kopya çekmememiz için uyarıyordu.Ben ise umursamaz bir şekilde kopya çekmeye devam ediyordum çünkü benim hayatımla ilgili vereceğim en önemli sinavdi bu öğretmen olmak istiyordum.Derken öğretmen sinirlenip kopya cektigim arkadasla benim kağıdımı alıp kağıdın üst kısmını alıp yirtti.Ve ben sorularin 10 tanesini falan yapamamistim.Hoca kagidi elimizden aldi diye tabi çok üzülmüştüm.Bana bu rüyayı açıklar misiniz rica etsem kafam çok karisik ?


 7. özrin (28 Mart 2014 saat: 12:46)

  merhaba.. 2 tane rüya gördüm.. ilki: kpss sınavına giriyorum bir hoca gelip bana yardımcı oluyor soruların cevaplarını işaretliyor ben şaşırıyorum sonra kalkıp yanımdan gidiyor diğer hoca geliyor ve bana cevap kağıdına işaretlemeden nasıl bu kadar soruyu çözdün düyor ben cevapları kapatıyorum sonrasında da uyanıyorum..
  ikincisi ise rüyamda erkek arkadaşım ailemle aynı ortamda bulunuyoruz onlar sohbet ediyor ben arada mutfağa gidi bişiler atıştırıp geliyorum. sonra otobüse biniyoruz hepimiz ve erkek arkadaşım bi yerde iniyor bana tavırlı bir halde iniyor bende onunla iniyorum soruyorum ne oldu diye o da sana kızgınım sinirliyim diyor neden diyorum çünkü sürekli içeri gidip geldin diyor. bende ona açıklıyorum acıkmıştım birşeyler atıştırdım diyorum.. olabilir kızgınım diyor. yapma bu çok saçma diyorum moralim bozulup ağlıyorum sonra da uyandım..
  bunları bana yorumlar mısınız? teşekkürler..


 8. meral (13 Ekim 2014 saat: 13:43)

  Merhaba
  Rüyamda 3ay önce ayrıldığımız ara ara mesajlaştığımız erkek arkadaşımın küçük kız yeğeninin öğretmen olduğu bir sınıfta okulda sınava giriyorum. Sınav matematik. Ben yapamam diyorum kendi kendime o sırada küçük kız yeğeni gelip bana yardım ediyor soruları çözüyor bende kontrol ediyorum hepsi doğru hatta bir soruyu baştan çözüyorum kontrol amaçlı arka sıramda kapalı bir kadın oturuyor sen hepsini yapmışsın deyip kopya çekmeye çalışıyor o sırada kağıtlar toplanıyor. Sanırım ayrıldığım erkek arkadaşımda okul kapısında beni bekliyor yada okul bahçesinde tam emin değilim yorum yaparsanız beni çok mutlu edersiniz. Çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,