RuyaTabirleri.com

Rüyada Tabanca Görmek

Rüyada tabanca görmenin hem olumlu hem de olumsuz anlamları vardır. Tabanca rüyada kudret ve asalet anlamına gelirken bir yandan da tatsız haber ve  haksız yere suçlanma anlamlarına da gelmektedir.Rüyasında tabanca gören kişinin  etrafında saygınlık gören, çevresi geniş ve güçlü olan bir kişi olduğu anlamına gelir. Diğer yandan da rüyasında tabanca gören kişinin haksız yere, dayanağı olmadan, boşu boşuna suçlanacağı ya da üzerine suç kalacağına işaret eder. Rüyada tabancanın çalışmaz hale gelmesi ya da zarar görmesi, rüya sahibinin birine haksızlık ederek onu derinden etkileyeceğine işaret eder. Rüyada tabancayı sadece elinde tutmak, rüya sahibinin hayatı boyunca el attığı her işi layığıyla yerine getirerek muvaffak olacağına işaret eder. Rüyasında tabancayı ateşleyen kişi de işlerinde yükselecektir.

Rüyada Tabanca Kullanmak

Rüyada tabanca görmek ile tabanca kullanmak aynı anlama gelir. Rüyasında tabanca kullandığını gören kişi hak etmediği halde bir hakarete, kötü söze ya da kötü bir davranışa maruz kalabilir ya da kötü bir şey yapmakla suçlanabilir.

Rüyada Tabanca Satın Almak

Rüyada tabanca satın aldığını gören kişi, çevresinden, komşularından ya da arkadaşlarından kendisi hakkında kötü şeyler duyabilir. Bu kişiler rüya sahibinin arkasından konuşarak gıybet edecek anlamına gelir.

Rüyada Tabanca Temizlemek

Rüyada tabanca temizlemek güzel şeylere ve yaşanacak yeniliklere işaret etmek. Rüyasında tabanca temizlediğini gören kişinin hayatında yeni gelişmeler meydana gelecek demektir. Bu meslek hayatı ile ilgili bir yenilikte olabilir, özel hayatla ilgili bir yenilikte olabilir. Yeni başlangıçların müjdecisidir.

Rüyada Tabancayla Vurulmak

Rüyada tabancayla vurulmak kötü bir şey değil bilakis güzel bir şeydir ve bir kapıyı çalmak üzere olan güzel bir aşkı işaret eder. Rüya sahibinin birine sırılsıklam aşık olacağı anlamına gelir.

Rüyada Başkasının Elinde Tabanca Görmek

Uzak bir yerden gelecek ve elde bulunan bir iş ya da yaşanan bir tatsızlığı ortadan kaldıracak bir haberdir. Kişinin bir kimse aracılığıyla öğreneceği ve insanlar üzerinde tartışmaya ve olayı irdeleme gereksinimine neden olacak bir haberin geleceğine işaret eder. İnsanların uzun süre üzerinde konuşacağı hatta bazılarının da dedikodusunu edeceği bir gerçeğin ortaya çıkması demektir.

Rüyada Tabanca Saklamak

Üzeri örtülmeye çalışılan ve hiç kimse öğrenmesin diye üzerine titrenen bir mesele olduğu anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin kendisini ilgilendiren bir konuyu ya da tamamen kendisinden bağımsız bir konuyu sevdiği bir kimseyi korumak ve sıkıntıdan kurtarmak için ortaya çıkmaması için çaba gösterdiğine işaret eder.

Rüyada Tabanca Sesi Duymak

İrkilmek, sıçramak ya da bir korku yaşamak demektir. Rüyayı gören kişiye yavaş yavaş yani onu alıştıra alıştıra söylenmesi gereken bir gerçeğin hiç beklemediği bir anda ve aniden söylenmesi sonucu yaşayacağı şoka alamet eder.

Rüyada Tabanca Mermisi Görmek

Bir iz ya da bir işareti takip ederek bir sonuca ulaşmak anlamına gelir. Bir olayın çözülmesine vesile olacak bir ipucu yakalamaya ve ondan hareketle varolan bir sorunu çözmeye ya da nedeni anlaşılmamış olan bir durumu anlamaya yorulur.

Rüyada Tabanca Taşıdığını Görmek

Rüyayı gören kişinin kendini sağlama alan kimse olduğuna işaret eder. Kişi, kendisine başarı, şans, kısmet ve uğur getirmeyeceğine inandığı işlere yanaşmayan, her işi önce masaya yatırarak analiz eden kimsedir ve bu onun çevresinde bilinen en belirgin özelliğidir.

Rüyada Tabancayla Ateş Etmek

Dönüşü olmayan bir iş yapmaya ya da geri alınamayacak bir söz sarf etmeye alamet eder. Kişinin sonradan pişman olacağı ve kendisine çok kızacağı bir davranışı fevri davranarak yapacağına ya da anlık bir karar alarak yanlışa düşeceğine yorulur.

Rüyada Tabanca Doğrulttuğunu Görmek

Rüyayı gören kişinin kendisine karşı yanlışlar yaptığı halde kendisini defalarca affettiği bir kişinin kendisine karşı yeniden aynı davranışta bulunması nedeniyle ona karşı kesin bir tavır alacağına ve onu hayatından uzaklaştıracağına alamet eder. Rüya sahibi bu defa hatayı kesinlikle affetmeyecek demektir.

Rüyada Polise Tabanca Yakalatmak

Aile ya da topuma faydalı bir iş yapmak anlamına gelir. Kişinin bir kimsenin menfaati için ona maddi ve manevi olarak büyük desteğinin olacağına ve rüya sahibinin bu davranışı üzerine herkesten takdir alacağına, güzel sözler işiteceğine ve yüceltileceğine yorulur.

Rüyada Tabancayla Vurulmak Ama Ölmemek

Eğitim hayatı ya da iş hayatı içinde ortaya çıkan ve çok büyük bir zarar verebilecek zorluktur. Rüyayı gören kişinin zorlanacağı ve bir karara varmak konusunda ortada kalacağı bir hale düşeceğine işaret eder. Rüya sahibinin üzerinde netleşmeden aşamayacağı bir gelişmenin yaşanması bu durumun giderilmesinin de zaman alması demektir.

Rüyada Tabanca İle Yaralanmak

Hayat içerisinde kötü bir olayın meydana geleceği ya da iş konusunda bir pürüz yaşanacağı anlamına gelir. Ortaya çıkacak bir aksaklık nedeniyle rüya sahibinin başarı grafiğinin düşmesine, yükselişinin durmasına ve hayatında bir kaos ortamının oluşmasına delalet eder.

Rüyada Oyuncak Tabanca Görmek

Amacını gerçekleştirememeye ve yarı yoldan dönmeye bu nedenle de sonuca varamamaya yorulur. Kişinin bir isteğinin olmamasına bu durumdan da hayır görülmeye işaret eder. Kişiye, her işte bir hayır vardır dedirtecek bir olay yaşanacak demektir.

Rüyada Tabanca Temizlemek

Geri plana atılmış ve vazgeçilmiş bir düşünceye yeniden sıcak bakmaya ve onun üzerine eğilmeye delalet eder. Kişinin daha önce girişimde bulunduğu fakat sonra cesaretinin kırıldığı bir planını devreye sokmak için yeniden cesaretlenmeye ve bu defa daha cesur ve kararlı olmaya alamettir.

Rüyada Tabanca Çekilmesi

Bir sorun nedeniyle rüyayı gren kişinin hedef olması demektir. Rüya sahibinin, yaşanacak bir tatsızlık, maddi bir kayıp ya da başarısızlık nedeniyle suçlanması ya da sorumlu tutulmasına alamet eder.

Rüyada Belinde Tabanca Görmek

Beklenmedik bir anda ve olmadık bir sebepten ötürü savunma yapmak zorunda kalmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin bir durum karşında kendini ve haklarını korumak mecburiyetinde olabileceğine ve bu ihtimali göz önünde bulundurarak buna hazırlanmasına işaret eder.

Rüyada Siyah Tabanca Görmek

Beklenmedik bir anda ve olmadık bir sebepten ötürü savunma yapmak zorunda kalmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin bir durum karşında kendini ve haklarını korumak mecburiyetinde olabileceğine ve bu ihtimali göz önünde bulundurarak buna hazırlanmasına işaret eder.

Rüyada Kuru Sıkı Tabanca Görmek

Yakın zaman içinde başa bela açabilecek gereksiz bir kimse ya da boş bir iş anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin güvendiği ve sırtını yasladığı bir kimsenin kendisine verdiği sözleri tutmaması ya da çok inanarak girdiği bir işin istediği gibi olmaması demektir.

Rüyada Tabanca İle Kovalanmak

Kişinin yaptıklarının karşısında olan ve onu engellemeye çalışan bazı kişilerin kendisine karşı uyarılarını ve üsluplarını sertleştirmesine ve bu konudaki kararlılıklarını daha net şekilde göstermelerine yorulur.

Rüyada Çok Tabanca Görmek

İş dünyası içinde ele geçecek ve birçok maddi kaynağın kapısını açacak büyük kozların ele geçirileceği anlamına gelir. Rüya sahibinin rakiplerine ya da düşmanlarına karşı kullanabileceği bu sayede onları dizginleyerek kontrol altına alabileceği bazı bilgi ve belgelere ulaşacağına alamet eder.

Rüyada Altın Tabanca Görmek

Güç ve bilgi zenginliği demektir. Sahip olunan bilgiler sayesinde hem çok para, hem prestij hem de büyük bir çevre edinileceğine bu sayede sırtın yere gelmeyeceğine alamet eder. Aynı zamanda, sevilen kişilere de bu sayede birçok konuda yardımcı olunacağına delalet eder.

Rüyada Birinden Tabanca Aldığını Görmek

Güçlü ve yetenekli bir kimsenin kanatları altında olmaya yorulur. Kişiyi çok seven bir kimsenin koruması altında olmaya, her türlü beladan onun sayesinde kurtulmaya ve en az zararla sıyrılmaya işaret eder. Aynı zamanda, bir iş için ortaklık kurulacağına rivayet edilir.

Rüyada Kırık Tabanca Görmek

Gözden düşmeye, mağlubiyet yaşamaya ve imaj kaybetmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin atacağı bir adım ya da girişeceği bir işin kendisine büyük kayıplar yaşatacağına ve onu olumsuz yönde etkileyerek dibe çekeceğine işaret eder.

Rüyada Tabanca Görmenin Psikolojik Yorumu

Tabanca her ne kadar sevimsiz, gereksiz ve soğuk bir obje de olsa aslında hatırı sayılır oranda meraklısı hatta hayranı bulunmakta. Bazı insanlar için tabanca vazgeçilmez bir aletken bazılarının da tutkunu olduğu bir nesnedir. Tabancaylaçok haşır neşir olan kimseler böyle rüya gördüklerinde mutlaka silahla ilgili bir planları var demektir. Örneğin yeni bir tabanca edinmek ya da koleksiyonlarına yeni bir tabanca eklemek gibi çünkü çok insanda da tabanca biriktirme hobisi bulunuyor.

Bu, aynı zamanda yukarıdaki yoruma tam tezat olarak kişideki tabanca korkusunu ifade eder. Bireyin tabancaya karşı ne kadar uzak olduğuna, adını duyduğunda bile çekindiğine ve deyim yerindeyse tüylerinin ürperdiğini gösterir. Bu durum da, rüyayı gören kişinin tabancayla ilgili onu derinden etkileyen ve bilinçaltına yer eden bir olay yaşadığı kanısına varabiliriz.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Tabanca Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. seval (03 Kasım 2014 saat: 06:55)

  Rüyada elimde bir tabanca ile eve gidiyorum ve onu saklama geregide duymuyorum.ancak yolda gelirken halamin eşini görüyorum oda üzerimdeki tabancayı görüyor ve bana durmam gerektiğini söylüyor fakat ben hizlaniyorum iyice onundae elinde tabanca var ve bir kosturmadan sonra beni yakalıyor tabancayı ona veriyorum çünkü koşarken içinden yağ gelmeye başlıyor.bu kişi tabancayı temizliyor benim için ama o arada başka bir arkadaşım biri görüyor ve yanımıza gelip ne yaptigimizi izliyor orda uyanıyorum ben.


 2. Anonim (30 Kasım 2014 saat: 10:22)

  Merhabalar.rüyamda yegenlerle dolaşmaya çıkıyoruz koydeymisiz.bir öküz sığır dan olusan bir sürü bizi kovalamaya başlıyor küçük hayvanlar kocaman oluyor dayımın evibe sığınıyoruz hep birlikte ben yanlız kalıyorum evin camına öküz boynuzunu vuruyor camı kırmaya çalışıyor sonra orda bir öküz adam oluyor elinde tabancayla ateş ediyor ama eve giremiyor vuramiyor sonra gidiyorlar bakıyorum dayım yaşlı bir adam diger odada çıplak yatıyor uzerinde battaniye var mahrem yerini kapatmış. Sonra olay bittikten sonra o öküz sürüsünün sahibi olan eve gidiyoruz durumu anlamaya fakat bir sonuç alamıyoruz


 3. masal (30 Kasım 2014 saat: 10:23)

  Merhabalar.rüyamda yegenlerle dolaşmaya çıkıyoruz koydeymisiz.bir öküz sığır dan olusan bir sürü bizi kovalamaya başlıyor küçük hayvanlar kocaman oluyor dayımın evibe sığınıyoruz hep birlikte ben yanlız kalıyorum evin camına öküz boynuzunu vuruyor camı kırmaya çalışıyor sonra orda bir öküz adam oluyor elinde tabancayla ateş ediyor ama eve giremiyor vuramiyor sonra gidiyorlar bakıyorum dayım yaşlı bir adam diger odada çıplak yatıyor uzerinde battaniye var mahrem yerini kapatmış. Sonra olay bittikten sonra o öküz sürüsünün sahibi olan eve gidiyoruz durumu anlamaya fakat bir sonuç alamıyoruz


 4. murathan (28 Mayıs 2015 saat: 21:33)

  Ben rüyamda babamın öldürüldüğünü duyuyorum , kız kardeşimide ölü görüyorum annem ve ben hala yaşıyoruz ama annem başka bir yerde kaliyo neresi olduğunu ben bilmiyorum babamın ve kız kardeşimin katilini biliyorum ve bunlar bir aile bende onlari öldürmek için onların evine gidiyorum ,gitmeden önce bi arkadaşım beni ariyo telefonu aciyorum ve 10 saniye sonra konusmaya basliyo nerde olduğunu soruyorum ve çok korkmuş bir şekilde yanına geldim dedi onu yanimda birddn gorunce bende korktum sonra ben düşmanımın evine gidoyorum kızlarını öldürüyorum ve camdan aşağı atiyorum bu arada yalnizda deilim benimle birlikte bir arkadasimda geliyo ama kim olduğunu bilmiyorum , öldürdüğüm çocuğu camdan attığımda kardeşimin cesedinin yanına düşüyo sonra ben düşmanımın evine giriyorum ve kadın camın önünde oturuyo ona çok sert bi tekme atiyorum ama öldürmüyorum ona da öldürmeyeceğimi söylüyorum kadın yatak odasina gitti ve yatti bende ondan habersiz yatağın başında duran beyaz bi tabancayı aldım o tabanca babamın ve kardeşimin ateş edildiği tabancaydı sonra bi odaya gittim ve annemi aradim telefon birden kapandı ve sonra yeniden açtım telefon açılırken bende tabancayı saklıyordum sonrada uyandım zaten.


 5. merve (27 Haziran 2015 saat: 09:21)

  Ben normal hayatta sevdiğim insanla cafe barda çalışıyorum benim calistigim mekan onun mekaniyla yan yana sevdiğim çok karışık ve bin bir türlü işlerle ugrasmak zorunda kalır bir gecede mekan sahibi olduğu için ben dün gece rüyamda tam mekandan çıkarken sevgilimi kapıda görüyorum tam onun arabasına binecekken arabanin yerinde duman tüttüğünü gördük bir baktık ki araba karşı yola geçmiş ve birden belinden silah cikardi sevdiğim arabayi karşıya geçiren adama orhan diye silahı atesledi orhan denilen adamda bana doğru atesledi silahını ve ben dükkanın içine kaçıp saklandım tam o sırada uyandim


 6. Sabahattin (10 Ağustos 2015 saat: 12:33)

  Birileri eve baskın yapıyordu elimde tabanca vardı bir de büyük ve küçük mermiler küçükleri tabancaya koydum emniyetine baktım yoktu sonra onu belime koydum gece yatarken de yastığımın altına koydum biranda uyandım baktım eve baskın gerçekleşiyor silahımı çıkarttım tektiği çektiğimde çekilmedi tutukluk yapmıştı sonra uyandım


 7. Zahide (19 Ekim 2015 saat: 11:43)

  Rüyamda adamın biri bana baktığı için kızıyorum adam ben sana bakmadım diyor sonra bana seni birine sikayet etcem diyor ediyor ama bişey olmuyor adam da tabancasını cıkarıp bana yöneltiyor tetige basıyor ardı ardına ama ates cıkmıyor sadece duman ve ses cıkıyor


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,