RuyaTabirleri.com

Rüyada Tırnak Düşmesi

Rüyada tırnak düşmesi, var olan bir düşmanı alt etmeye ve aynı zamanda eskisine oranla daha güç sahibi biri olunacağına işaret eder. Düşen tırnak uzun ise kişinin kazancının çok yüksek olacağına yorumlanır. Bazı rüya tabircileri tırnak düşmesinin kişinin rızkının azalmasına ve kusurlu bir hal ve hareket içine girmesine yorarlar. Tırnağın düşüp yok olması genellikle var olan iktidarın kaybedilmesine ve güç kaybına neden olur.

Rüyada Tırnak Kesmek

Allah yolunda yaşanan bir hayata ve manevi anlamda güç kazanılacağına işaret olduğu kadar, tırnak kesmek aynı zamanda yardıma muhtaç bir kimseye el uzatılacağına, yüklü bir miktar borç verileceğine de delalet olur. Rüya gören kişinin borcu var ise, çok kolay bir şekilde tüm borçlarını öder ve refaha erer. Aksi yorumlara göre de, tırnak kesmek kişinin geçim sıkıntısı nedeni ile ailevi sorunlar yaşayacağına yorulur.

Rüyada Tırnak Görmek

Güzel tırnak görmek başarılı bir hayatın işaretidir. Rüyada görülen tırnaklar kirli ise bu hastalıklarla uğraşıldığının ve dedikoducu, ikiyüzlü bir karaktere sahip olunduğunun alametidir. Uzun ve bakımlı tırnaklar mal sahibi olmaya, ev ya da araba almaya, ziynet eşyalarına sahip olmaya işarettir. Güzel tırnak görmek kişinin kendi emeği ve çabasıyla başarıya ulaşacağını, alın teri ile mal ve para sahibi olacağına yorumlanır. Uzun ve güzel tırnak aynı zamanda alim bir kişiye, toplumda öncülük eden ve eğitim veren ulema bir kişiliğe işarettir. Alimlere göre, kazanılacak büyük bir zafere de alamettir.

Rüyada Tırnak Koparmak

Rüyasında dişi ile veya eliyle tırnak koparan kişi ani gelişecek sıkıntılarla boğuşur. Borç içine girer ve geçim sıkıntısı yaşar. Genellikle başa gelecek kötü bir olaya zemin hazırlandığına dair uyarıcı bir rüyadır. Bazı yorumcular rüyada koparılan tırnağın, uzun süredir çekilen dertlerin de sona ereceğine ve kişinin çok daha rahat bir hayata kavuşacağına tabir eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Tırnak Düşmesi Hakkındaki Rüyalar;

 1. Aleyna Ela (05 Mart 2015 saat: 02:34)

  Rüyamda baş parmağımın tırnağı komple çıkıyordu ilk başta biraz kalkıyor kopartmaya çalışıyorum sonra acır diye bırakıyorum bi daha deniyorum acımadığını görünce komple koparıyorum sonra rüyamın devamında tırnağı aradığımda bulamıyorum


 2. ecem (16 Mart 2015 saat: 01:41)

  Rüyamda bir hastaligim oldugunu ve bu hastaliktan dolayi sol elimin bas parmaginin tirnaginin kirildigini goruyorum kirilan yeri elimle kopartiyorum sonra torpuyle duzeltirken tirnagim etimden ayrilip dusuyor ve sag elimde de 2 tane tirnagim sallanmaya basliyor.ruyamin tabirini yazarsaniz cok sevinirim.


 3. sezen (15 Mayıs 2015 saat: 01:09)

  Rüyamda serçe parmağimin tırnagi çıkmış bende çıkarıyorum ama tırnagi kaldirinca 2 tane tirnak kokuymus ince iplik gibi bişey tırnağa bağlı geliyo elime bakıyorum nasilsa tırnak çıkar bidaha diyorum ama bakınca tırnak etimde yok olmuş nasıl çikar burdan çıkmaz imkanı yok diyorum parmagim var ama tirnagimin kalkan yerindeki etide yok oluyo


 4. serkan (04 Temmuz 2015 saat: 14:21)

  rüyamda ayak başparmağımın tırnağı morarmış çıkmak üzere biraz korkuyorum yinede acırsa diye tutup çıkarıyorum yerine güzel bir tırnak çıkıyor bu iyimi kötümü şimdi.acaba sıkıntılı borçlarla dolu bir dönem gecirdim biteceğine mi işaret..


 5. nuray (30 Temmuz 2015 saat: 14:13)

  rüyamda ayak başparmağımın tırnağı morarmış çıkmak üzere biraz korkuyorum yinede acırsa diye tutup çıkarıyorum yerine güzel bir tırnak çıkıyor kenarlarındaki beyazlaşmış derileride çıkarıp atıyorum bu iyimi kötümü şimdi.acaba sıkıntılı borçlarla dolu bir dönem gecirdim biteceğine mi işaret..


 6. Necibe (24 Ocak 2016 saat: 10:58)

  Ruyada bas parmagimin yarali goruyorum annem ve kiskardesim yanimda ben kusmusum parmagimin ne halde oldunu kotu durumdaymisim gosteriyormusum bir anda tirnak parca parca dusmeye baslamis komle dusmus kanamaya baslamis ben alamaya baslamisim bizinkilerde benle beraber aliyordu


 7. hulyaa (16 Şubat 2016 saat: 09:23)

  Günaydın
  rüyamda ayak tırnağımın üzerinde minik bir kurtcuk var. Abim ve rahmetli babam görünce korkup telaşlanıp tırnağımı yerinden çıkartıyorlar. acıda kanamada olmuyor. Sonra kurtu çıkartıp tekrar tırnağı yerine takıyorum. Rüyamın tabiri nedir acaba


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,