RuyaTabirleri.com

Rüyada Toprak Görmek

Rüyada toprak görmek insana dair her şeye işaret eder. Toprak hayat anlamına gelir. Nesillerin devamına işarettir. Rüyada toprak görmek insanın yaşamının tümüne, ekmeğine, huzuruna, bolluğuna, bereketine, kıtlığına kısacası her şeye delalet eder. Toprak bazen yoldan şaşmaya, hak yolunu terk etmeye, hayatın son bulacağı noktaya gelmeye işaret eder ve hastalıkla savaşan kişiler için ölüme delalet eder. Rüyada toprak görmek birbirine tezat olan şeyleri ifade eder. Hem zenginlik, bolluk, rızık, ömür hem de açlık, kıtlık, yokluk ve ölüm anlamına gelir. Rüyada toprak üzerinde yürümek rüya sahibi için gidilecek bir yol anlamına gelir. Rüyasında toprak gören kişi müjdeli ve sevindirici haberler alacak demektir. Rüyada toprak görmek aynı zamanda, alçak gönüllüğe, kişinin haddini bilmesine, güzel ahlakına delalet eder.

Rüyada Toprak Kazmak

İllet bir hastalığı olan kişinin toprak kazması öleceğine, yola gidecek olan birinin toprak kazması o kişinin rızkına, evli olmayan birinin toprak kazması ise hayırlı bir nikâha işaret eder.

Rüyada Toprak Silkelemek

Rüyada kişinin giysileri üzerindeki toprağı silkelemesi iyi değildir. Kişinin malını ve parasını düşünmeden harcayarak yokluğa düşeceğine işaret eder.

Rüyada Toprağa Oturmak

Rüyada toprağa oturmak çok güzeldir. Özellikle de toprak kaliteli bir topraksa kişinin mutluluğuna ve esenliğine işaret eder. Rüyasında toprak gören kişi biri tarafından yardım görecek demektir.

Rüyada Verimsiz Toprak Görmek

Rüyada çatlamış, susuz ve verimsiz toprak görmek kıtlığın yakında olduğu ve yokluğun geleceğine işaret eder.

Rüyada Toprak Yemek

Rüyada toprak yemek güzeldir, rızık, kısmet ve kazanç anlamına gelir.

Rüyada Toprakta Yürümek

Rüyada toprak üzerinde yürüdüğünü gören kişi hakkı olan bir konu üzerinde görüş bildirecek demektir.

Rüyada Toprak Almak

Rüyada toprak almak nahoş anlamlara gelir. Yokluğa, kıtlığa, derde, tasaya ve endişeye işarettir.

Rüyada Toprak Sulamak

Rüyayı gören kişinin, gireceği bir iş sayesinde hanesine bolluk ve bereket dolacağına, uzun zamandan beri kötü olan ruh halinin düzeleceğine, öz güveninin yerine geleceğine, işle ilgili olarak zaman zaman sıkıntı çekse de bunları yakında atlatacağına, hayırlı bir kısmetle evlilik yolunda ilk adımı atacağına, aile bireylerinden birine yardımcı olacağına ve mutlu olacağına yorumlanır. Rüyada toprak sulamak ve çapalamak, gerçekleştirilecek olan çalışmaların kısa zaman içinde büyük başarı getireceğine, bu başarı sayesinde birçok iş imkanının ortaya çıkacağına, sorunların çözüm bulacağına, hayır işlerinde zaman harcanacağına ve rahat edilecek bir döneme girileceğine delalettir.

Rüyada Toprak Ev Görmek

Rüya sahibinin, hayal ettiği ve hem kendisi için hem ailesi için çok istediği bir şeyin yakında gerçek olacağı, bir şans oyunundan büyük ikramiye kazanacağı, vicdanen çok rahat olacağı, hayatını dilediği gibi yaşayacağı, kardeşlerine hayalleri için destek olacağı ve ferahlığa çıkacağı anlamına gelir. Rüyada toprak ev yapmak, sevilerek yapılan bir hobinin üzerinde çalışılacağına, daha sonra bu hobinin iş olarak benimseneceğine ve bol kazanç getireceğine rivayet edilir.

Rüyada Toprak Eşelemek

İyi giden bir işte yaşanan tatsız durumların üstesinden gelebilmek için bazı kararlar alınacağına, bu yüzden maddi bir kaynak bulunup çeşitli harcamalar yapılacağına, zorlukların ve zorunlulukların kısa süre içinde ortadan kalkacağına, sıkıntılı geçen ve çok büyük zararlara sebep olan bir dönemin kapanacağına ve hayırlı bir işe girileceğine delalettir. Rüyada toprak eşeleyen birini görmek, yapılan bir hata yüzünden girilen bir darboğazdan sevilen bir arkadaşın yardımlarıyla çıkılacağına, bu sayede psikolojik sorunların geride kalacağına ve rahat bir nefes alınacağına işarettir.

Rüyada Toprak Altında Kalmak

Rüyayı gören kişinin, işle ilgili olarak yaptığı bir hamlenin kendisine zarar olarak döneceği, yüklü bir borcun altına gireceği, bu borçla birlikte sahip olduğu bazı gayrimenkulleri de bu amaçla harcayacağı, aile bireylerinden birinin araya gireceği ve bir yolunu bulup zararı farklı şekilde telafi edeceği anlamına gelir. Bu rüyanın görülmesi, kişinin, içinde bulunduğu ruhsal sıkıntının dışa vurumudur. Bu dönemde verilecek kararların çok dikkatli bir şekilde düşünülmesi gerekir. Rüyada toprak altında kalmak ve çıkmak, üst üste gelen problemlerin bazı adımların atılması sayesinde ortadan kalkacağına, deyim yerindeyse başa bela olan bir kişinin başının altından çıkan bir sorunun daha fazla büyümeden çözüleceğine ve ebeveynler için çok önemli olan bir konuda adım atılacağına rivayet edilir.

Rüyada Toprak Kayması Görmek

İşlerin çığrından çıkacağına, istenmeyen bazı olayların yaşanacağına, tartışmaların ve sürtüşmelerin yaşanacağına, haksızlıklara maruz kalınacağına, kalp kırıklığı yaşanacağına, hane içerisine nifak tohumları serpileceğine, gidilen yolda engellerle karşılaşılacağına ve beklenmeyen bir kişinin ihanetine uğranacağına tabir edilir. Rüyada toprak kayması görmek ve kaçmak, iş hayatında ve aile hayatında karşılaşılan sıkıntıların bertaraf edileceğine, tatsızlıkların tatlıya bağlanacağına, sağlık sorunlarının kısa süre içinde tedavi edileceğine, anlaşmazlıkların ortadan kalkacağına ve hayırlı bir amaç uğrunda bazı çalışmalar yapılacağına yorulur.

Rüyada Toprak Sulamak

Rüya sahibinin, çalışma hayatı ile ilgili olarak bazı girişimlerde bulunacağına, bu girişimlerin günden güne daha büyük getiri sağlayacağına, kısa vadede büyük bir yol katedeceğine, kaygılı bir ruh halinin sona ereceğine, bolluk ve bereket içinde bir yaşam sürüleceğine ve ferahlığa çıkılacağına yorumlanır. Rüyada çorak toprak sulamak, eşler arasında yaşanan tartışmaların aile büyüklerinin müdahale etmesi sonucunda sona ereceğine, karı koca olarak oturup sorunun ne olduğunu konuşacaklarına, bu sayede aralarındaki problemlerin çözüleceğine ve bundan sonra daha rahat ve daha sakin bir hayat süreceklerine delalettir.

Rüyada Toprak Kazmak

Yeni bir iş kurmak için bazı araştırmalar ve hazırlıklar yapıldığına, bu araştırmalar sonucunda işin kurulacağına, iş dünyasında büyük ses getirecek çalışmalara imza atılacağına, büyük bir zenginliğin kapısının açılacağına, takıntılı bir kişi ile bir ortaklık kurulacağına, daha sonra ortaklığın bozulacağına ve yola tek başına devam edileceğine alamettir. Rüyada toprak kazan birini görmek, sunulacak bir iş teklifinin ardından rüya sahibinin, bir karar verme süreci geçireceğine, bu sürecin sonunda teklife olumlu cevap verileceğine, işle ilgili olarak bir dizi seyahat ve araştırma gerçekleştireceğine ve kendisi gibi tecrübe sahibi biri ile birlikte hareket edeceğine tabir edilir.

Rüyada Sarı Toprak Görmek

Üzüntü verici bir olayla karşılaşılacağına, bu olayın ardından bir süre toparlanılamayacağına, bununla birlikte işlerin boş verileceğine, dolayısıyla işlerin bozulacağına, çeşitli dedikoduların ortasında kalınacağına, yuva kurmak için yapılan bir hamlenin boşa gideceğine, verilen sözlerin yerine getirilmesi sırasında hiç hesapta olmayan problemlerle karşılaşılacağına ve hasret çekileceğine yorulur. Rüyada kırmızı toprak görmek, uzun bir zaman önce geride bırakılmış gönül işlerine geri dönüleceğine, iş hayatından tanışılan bir kişi ile yeni bir ilişkiye başlanacağına, bu ilişkinin çok iyi gideceğine ve sonunda iki tarafın da çok mutlu olacağı bir hal alacağına yorumlanır. Rüyada yeşil toprak görmek, edilen duaların kabul göreceği, yapılan iyiliklerin karşılığını bulacağı, yardıma muhtaç kişilere her daim yardımcı olunacağı, aç kalmışlara ekmek, yolda kalmışlara yol parası verileceği ve gönül birliği edilmiş bir kişi ile hak yolunda çalışılacağı anlamına gelir.

Rüyada Evin İçinde Toprak Görmek

Kişinin, hanesine bolluk ve bereket geleceğine, kısa süre içinde işlerinin açılacağına, yapılan bir işten bol kazanç elde edileceğine, hayırlı, anlayışlı ve iyi kalpli bir kısmetle dünya evine girileceğine, hayırlı bir evlat sahibi olunacağına, sağlık sorunları yaşayan bir akrabadan iyileşmeyle ilgili haberler alınacağına ve rahat ve huzurlu bir hayatın kapılarının açılacağına delalettir. Rüyada bina içinde toprak görmek, gayrimenkul alım satım işine girmeye, yeni bir eve kavuşmaya, fakirlikten kurtulmaya, rahat nefes almaya, sorunların üstesinden gelmeye, bir aile apartmanına sahip olunacağına ve mutlu bir ömür yaşanacağına rivayet edilir.

Rüyada Toprağı Kazıp Altın Bulmak

İş hayatında ve eğitim hayatında yapılacak hamleler sayesinde bol kazançlı bir döneme ve bir işe girileceğine, yakın bir zamanda işin başına geçileceğine, kariyer basamaklarının hızlı bir şekilde çıkılacağına ve çok uzun sürmeyecek bir işten yüklü miktarda kazanç elde edileceğine işarettir.  Rüyada toprağı kazıp altın bulmak ve bozdurmak, sorunların çözümüne deyim yerindeyse ilaç olacak bir haber geleceğine, bu haberle birlikte akrabalardan bir miktar destek alınacağına, böylece parasal olarak iyi bir duruma gelineceğine delalettir. Rüya sahibi kendisini güvenceye almadan herhangi bir işe girmemeli ve kesin kararlar vermemelidir.

Rüyada Toprak Görmenin Psikolojik Yorumu

Toprak, kutsallığına ve kudretine inanılan en önemli kavramlardan biridir. Birey için de değerli olan şeylere işaret eder. Bu değerli şeyler manevi değeri olan şeylerle açıklanabilir. Bu da rüyayı gören kişinin değer verdiği, kutsal ve yüce gördüğü şeylere karşı vefa duygusu taşıdığı ve  onları korumayı, gözetmeyi ve değerini bilmeyi kendine bir borç saydığı anlamına gelir. Bu rüyayı gören birey derin duyguları olan, üstün karakterli, özel ve çok ince ruhlu bir kimsedir. Duygusal zekasının ön planda olduğu, gönül gözüyle bakmayı bildiği ve bu sayede minnetinin de gelişmiş olduğu analizini kolaylıkla yapmak mümkündür.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Toprak Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Kamran (27 Kasım 2014 saat: 20:20)

  Rüyamda yeni ev yapmış bir iş komşumuzun yeni inşa ettiği evinde(yardım mahiyetinde ordayız) bir metre kare kadar bir dikdörtgen şeklinde çukur ağzına kadar taze toprak ile dolu ve ben ayaklarımla toprağı basıyorum dıştaki zemin ile eşit olsun diye rahmetli babamda rüyada benimle sözlü iştişare halinde hem onunla sözlü iletişim halimdeyim hemde toprağı basıyorum en son bir sürahi su döküyorum bastığım toprağa 15 cm kadar çöküyor ve ben seviniyorum biraz daha toprak döküp eşitlerim diye……..


 2. seher (27 Ocak 2015 saat: 13:12)

  evin bi odasinda toprak vardi eski bi tanidgim bna elektirik makinesini getir dedginde sasirmistm ve bi an elimde elektirikli supurge makinesi vardi ve bu toprak nerde geldgni sormak istdgmde soramamstm topraklari icine cekmeye basladim ama pek toprakta eksilme olmuoduyine eski bi tanidgm ama samimi olmadgm biri yanimizdn gecerek bakip gitti toprak hafif hafif camurlasmaya basladi ve elektririkli superge makinesnin on borulari tikandi bnde cikardm bu sfer hortumu tikandi bnde yakinima tikandgni topragin iyice camurlastgini soledim


 3. melike (22 Şubat 2015 saat: 15:29)

  Ruyamda eski sevgilim evimin icine önce taş atti cami kirdi sonrada toprak atti ikimizde ağlıyorduk hemde kavga ediyorduk eski sevgilim bagirarak evin icine toprak atmaya devam etti sonra iki kisi geldi yanina eski sevgilimi kollarindan tutarak goturduler ama o hala agliyordu bagiriyordu ondan bi gercek saklamisim ruyada bana bunu nasl yaptin Neden sakladin benden bunu diyordu


 4. ece (17 Mayıs 2015 saat: 22:29)

  Dolabimin arkasında bir sürü küçük karınca vardı.Bİrde yanımda babaannem. Babaannem bana küçük karincalari al korkma diyor ve küçük karıncalar üzerime gelmeye başlıyor.bende gelmelerine izin veriyorum.daha sonrasını ise maalesef hatirlamiyorum. Şimdiden teşekkürler


 5. Sevinç Candaş (07 Haziran 2015 saat: 21:01)

  Evimizin bahçesine eşim toprak sermiş ne güzel olmuş diyorum eşime oda bana diyorki yanlız bu toprak arı olmasını sağlıyor yanlız bahçemiz çok güzel olmuştu toprağı öyle güzel sermiştiki dümdüz ama toprağın üstü pıtırcık pıtırcık güzel gözüküyordu :)


 6. yeşim (01 Ağustos 2015 saat: 06:44)

  Merhaba ben bundan dört beş ay önce gördüğüm rüyayı size anlatmak istiyorm ben rüya içinde rüya gördüm gördüğüm rüya da uyuyorum karabasan beni basıyor sonra hala ruyadaym ama erkek arkadaşım i arıyorum o beni sabah onların eve götürüyor babası benim resmim ve erkek arkadaşımın resminin altına imza attirp dua ediyordu lütfen bu rüyami yorumlarmisiniz


 7. Hülya (26 Ağustos 2015 saat: 11:45)

  Evimin balkonunda duran saksılarım evimin salonuna gelmiş saksıları balkona çıkarmak için kaldırdığımda diplerinin kırılmış olduğunu ve bir kısım toprağın evin içine döküldüğünü gördüm önce saksıları balkona çıkardım sonrada toprakları dışarı attım ve uyandım


 8. turan (03 Eylül 2015 saat: 11:08)

  Merhaba.
  Bize bu konularda yardımcı olduğunuz için size şimdiden teşekkür ederim.

  Benim rüyam çok kısa sürdü.

  Bahçe gibi geniş bir yerdeydim yalnızdım bulunduğum yer yeşikikleri olan bir yer arsaların bazı bölümlerinin etrafı taşlarla çevrilmişti yüksekliği 30. İle 50 cm. arası toprak siyah veya kahverevgi olabilir gece idi karanlıktı toprağın üstünde ise çeşit çeşit yeşil otlar ve bitkiler vardı bende elimde bir kilim veya battaniye yere sermek için uygun bir yer arıyordum hafif meyilli olan bir yerde tam elimdeki örtüyü serecektim o sırada tanımadığım birisi sol tarafımda belirdi


 9. tuba (10 Ekim 2015 saat: 08:18)

  ruyamda bir dag gibi gorunen kirmizi topragi gorunce hayranlikla elimle kazip avucuma doldurup bir posete koyuyordum toprak elimin degmesiyle hemen avucuma geliyordu topragi saklayacak bisey bulmak istiyordum ve poseti bulup posete koyuyordum ki bana biri kiziyordu topragi aldigim icin ama sonra kendisi veriyordu fazlasiyla


 10. Bülent (24 Ekim 2015 saat: 16:48)

  Ben annemi ve rahmetli erkek kardeşimi kiz kardeşimi gördüm bir evin bodrum katindan camlari yok camdan cikip üst tarafta bulunan yola cikmak istiyoruz kardeşim ile ama toprakta dar alan var kardeşime diyorum buradan gecemeyiz arka taraftan gidelim.. O esnada uyandım


 11. emre kırmızı (27 Ekim 2015 saat: 15:42)

  dedem vefat etmişti gerçekte ama rüyamda dedemle beraber piknik yapıyorduk ailece elime tahta aldım toprak kazmaya basladım dedeme mezar niyetine sonra dedem geldi kıble yablış diye baska yere kazdırdı orayıda kazdım sonra anneme döndüm dedem burda rahat uyur toprak çok yumuşak çok huzurlu dedim dedem ise sagol oglum ben burda iyi uyurum dedi bunun tabiri nedir dedem vefat edeli iki sene oldu


 12. İmran (27 Kasım 2015 saat: 12:45)

  Eski mahallemdeyim orda bir ev var ve o evi güya almanyadan bir çocuğu yiktirmis toprak kahverengi bir toprak,bir iki merdiven indikten sonra topraga giriyoruz eşimle beraber.toprak gevrek gevrek,içinde birseyler ariyormusuz.ama etrafimda o toprağın içinde gezinen çok insan var. Sonra yıkılan evin zeminini görüyorum.mineflo ile kaplı orada geziniyorum.bir adam bize açıklama yaparak o zemini gezdiriyor.adamın elinde bir sopa var,sopayla işaret ederek birseyler anlatıyor.eşim toprağın içine gomuluyor bir ara,ben elinden tutup kalkmasina yardım ediyorum.toprak belimize kadar gevrek gevrek bir toprak.sonra bir mezara rastliyoruz.ben diyorum ki Ayy mezarin üstüne bastım,ordan birine diyorum ki neden burda mezar olduğunu soylemediniz ona göre hareket ederdik diyorum.sonra bir araba görüyorum çok hızlı geçip gidiyor.toprak ikiye ayrılmış,ortasına yol acmislar ama sanki ordan petrol akıyor gibi sonra uyandım.yorumlarsaniz sevinirim.


 13. Aysel cancan (30 Kasım 2015 saat: 00:39)

  Rüyamda eski sevdigimle aynı evdeyim ve annesini babasını Kız kardeşini görüyorum eski sevdigimle şakalasip gülüyorum sonra annesi ben ekmek yapacam ocağı sivamak için benden toprak istiyor ısrarla bende yerini bilmiyorum nerde olduğunu soruyorum annesi bana git bak karşıya bulursun ve sonra toprağı buluyorum


 14. asli aydin (07 Aralık 2015 saat: 01:52)

  Merhaba,ben ruyamda yazliktaki bahcemizdeki babamin ektigi limon agacinin yok oldugunu ve onun oldugu yerlere madeni paralar sacilmis oldugunu gordum.diyordum ki aaa babam agaci sokerken paralarini dusurmus..tek tek hepsini toplayip sevindim.1 tl ,50 kurus falan vardi.paralarin hepsi toprak uzerindeydi topraga egilip dikkatlice baktigimi hatirliyorum.


 15. muhterem (18 Aralık 2015 saat: 06:44)

  Merhabalar ben eski kiz arkadasimi rüyada görüp kürek ile toprak kaziyordu ve büyük biry özlemle yanina gidiyordum yanlız evli oldugunun farkındaydim birde cantasinda silah evlilik cüzdanı var sürekli onu ruyamda görüyorum acaba nedir bu ruyalar


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , ,