RuyaTabirleri.com

Rüyada Türbeye Gitmek

Rüyada türbeye gitmek, son derece hayırlı bir rüyadır. İslami yorumlara göre kişinin çok bereketli bir yaşama sahip olacağı müjdelenirken aynı zamanda tövbelerinin kabul olacağına ve olmasını istediği bütün dileklerinin Allah katında kabul göreceğine de yorumlanır. Öte yandan rüyasında türbeye giden kişinin iyi bir mümin olduğu ve yardıma muhtaç kimselere el uzattığı bu nedenle de sevabının çok olduğu anlamlarına da gelmektedir. Her türlü acıdan uzak ve müreffeh bir yaşamın da işaretçisi olan rüya, kişinin İslami kurallara uygun bir yaşama ve aileye sahip olduğu anlamına gelir. Çocuk sahibi olanlar için de hayırlı evlatlara sahip olunduğunun delaletidir.

Rüyada Türbede Dua Etmek

Hem kişinin, hem de ailesinin çekmekte olduğu sıkıntılarının geçeceğine, hasta kişiler içinde şifaya yorumlanan rüya büyük sevapların da işaretçisidir. Kişinin maneviyatının güçlü olduğunu ve Allah’a inancının tam olduğunu da bildiren rüya duaların kabul göreceğini de müjdeler. Rüyasında türbede dua eden kişi az ile yetinen ve haram mala asla el uzatmayan biridir. Allah bu kişilerin rızkını daima artırır ve tüm işleri yolunda gider.

Rüyada Türbe Görmek

Hayırlara vesiledir ve rüya sahibinin olmasını arzu ettiği dileklerinin gerçekleşmesine işaret eder. Rüyada türbe gören kişilerin adakları varsa yerine getirmeleri konusunda da uyarı mahiyetindedir. Rüyasında türbe temizlediğini gören kişi dini bütün bir Müslümandır ve sevabı boldur. Görülen rüyada türbe pislik içindeyse bu kişinin boğazına kadar günaha battığını ve bir an önce tövbe etmesi gerektiğine delalet eder. Türbeyi ziyaret eden kimse ise günahlarından arınır.

Rüyada Türbeye Gitmek Psikolojik Yorumu

Dini konularda kendisini yetersiz hisseden veya iyi bir kul olmadığını düşünen kişiler bu tip rüyalar görürken, aynı zamanda olmasını istediği bir dilek için türbeye gidip dua etmek isteyen kişilerin de bilinçaltının dışavurumudur. Türbeye gittiğini gören kişiler gerçek hayatlarında da istek ve arzuları için Allah’a yalvaran, kendisini çaresiz hissedip maneviyata yönelen kişilerdir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Türbeye Gitmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Esra (24 Ekim 2014 saat: 06:12)

  Bir arkadaşımla Topkapı sarayı gibi bir yerde geziyoruz. Ilk bir odaya girdik , Fatih Sultan mehmedin türbesi gibi mezarlar vardı biz girince mumyalanmış gibi canlandılar kaçtık ordan ve Aziz Mahmud Hüdai nin yattığı odaya gittik yanında bir sürü ufak mezar vardı ve onlarda canlandı oradan kaçarken neden canlanıyorlar bizde mi bişey var diye sordum, başka bir tanıdığım orada güvenlikti ; Arkadaşımın abdestının olmadıgına benzer bısey soyledı


 2. muhteber (06 Kasım 2014 saat: 19:50)

  merhaba.
  bugün rüyamda yaşlı bir amca benim sıkıntılarımdan kurtulmam için beni bir yere götürüyor burası yeni dizayn edilmiş ve hala inşaat olan çok büyük bir yer akın akın ziyaretçisi gelen bir yermiş yaşlı amca bana burası güvercin dede türbesi diyor. sonra beni orada üst üste rastgele konmuş taş yığınına götürüyor burada taşları öpüp alnına koy diyor diğer taş yığınında dua et diyor bende dua ediyorum öpüyorum taşları.sonra amca beni birkaç kişinin de bulunduğu bir yere götürüyor burda da otur dua et ve tesbih çek diyor amca yere oturup tesbihi eline alıyor ben ayaktayım amca bir an ayakkabı larımıa dokunup ayakkabılarımı begendigini söylüyor.bu rüya ne anlama geliyor acaba


 3. Tuğçe Ülgen (08 Şubat 2015 saat: 15:20)

  Rüyamda sanırsam annemler; beni eyüp sultan camiine götürüyorlar. Orda dua etmem için gidiyoruz ve önceden İstanbul da yaşadığım için orayı biliyorum. Caminin bi tarafında hep güvercinler falan olur. Hala var mı bilmem ama önceden orda kısa demirlerle daire şeklinde çevriliydi diye hatırlıyorum. O güvercinlerin olduğu yerse bir sürü elleini açmış dua ediyorlar. Annem hadi gidip dua edelim diyor. Bende boy abdesti almam gerektiğini söylüyorum böyle giremem oraya diyorum annem de hadi al da gel diyo tam geri geri yürürken eyüp sultan eyüp sultan diyerek uyandım. Bu rüyanın tabiri nedir acaba?


 4. Tuğçe Ülgen (08 Şubat 2015 saat: 15:25)

  Eksik yazmışım kusura bakmayın orda güvercinlerin olduğu yerde insanlar var onlar dua ediyorlar biz gelince de hatta sanki kafalarını dönderip bize bakıyolar gibi geliyo bana. Ama elleri havada dua ediyolar. Size zahmet rüyamın tabiri nedir?

  .


 5. emine (06 Mart 2015 saat: 10:01)

  Rüyamda bir arkadaşım ölmüş onun cenazesi için toplanmışız, ama cenaze ölü deyildi ikimizin bildiyi bir sırrı varmış, ben kulağına eyilip çocuğun ne oldu diyorum oda sessizce bana merak etme güvenilir bir yerde dedi, sonra bir adam gelip cenazeyi tutta gömmeye götürelim dedi bana, bende ben korkarım dedim başkaları götürüp gömdüler. Sonra ağlayarak orda cami gibi bir yer var oraya giriyoruz orası türbeymiş dua ediyoruz manası nedir acaba.


 6. nese (30 Kasım 2015 saat: 10:32)

  rüyamda bi turla gezi için hacıbayram a geziye gidiyoruz giderken yolda tatlıcı görüyoruz yemek için tatlı alıyoruz ama yiyebileceğimizden ve istdiğimizden daha fazlasını veriyor bende arkadaşlara hacıbayramda dağıtırız diyip alıyorum


 7. Zeynep Özdemir Ergin (28 Şubat 2016 saat: 15:17)

  rüyamda türbe nin bahçesinde oğlumu ariyordum. çok korkmustum Bahçedeki kocaman ağacın oğlum olduğunu bir ses bana söylüyordu ondan sonra yanıma annem babam ve kız kardeşim geldi olanları anlatinca annem bana korkma kızım oğlun buralarda dır iyidir demişti oğlumu türbe nin bahçesinde koşarak eglendigini gördüm. annem babam ve kız kardeşim koca ağaca çıkıp ıhlamur kopardigimizi gördüm


 8. anonim (08 Mayıs 2016 saat: 05:47)

  annem babam abim bi turbeye gitiyoruz ve gittigimiz turbenin sahibinin mezarina ulasmaya calisiyoruz ama bu engelleri asarken annem gelemiyo ardindan bole acik bir yere giderken bakiyoruz iki tanede bize ait inek var ve birden kara bulutlar geliyo ardindan yagmur basliyo biz acik alanda gecmesini beklerken ineklerden biri bizim yanimizdan kaciyo ve ayrica yanimizda eski sevmedigimiz bi komsumuzun oglu var ve bu cocuk yanimizdan uzaklasirsa inek yanimiza gelecek sonra yavas yavs bn uzaklastiriyom ve inek bize dogru geliyo


 9. murat (23 Mayıs 2016 saat: 09:29)

  beraat kandili gecesi sabah namazına karşı Rüyamda bir kadının türbesinde arkadaşlarımla dua ediyorduk. ak sakallı biri gelip sen dua etme senin karın saliha değil dedi.ben de uyandım. bu ne demek. rüyam tüm ayrıntıları ile bu kadar.


 10. sevil (30 Mayıs 2016 saat: 07:49)

  İyi günler ,
  Rüyamda babaannem ve büyük ninemle turbeye gidiyoruz , ancak ben abdest almadığımı fark ediyorum ,abdest almak için gittigimde de ellerimde oje olduğunu hatırlıyorum ve ne abdest alabiliyorum ne de dua edebiliyorum.
  İlginizden dolayı teşekkür ederim ,
  İyi günler …


 11. Hikmet (12 Temmuz 2016 saat: 12:43)

  ruyamda hırsızlık yapılan bir eve doğru gidiyorum ve bir duvar görüyorum duvarda arapça yazılar var ve yıkılmak üzere arkasında ne var diye merak edip duvara atlıyorum içerde büyük bir türbe var türbenin içi lambalarla aydınlatılmış içersi gözüküyordu içerde yataklar vardı yer yataklarıydı birtanesi yerde üstü kahverengi koyun postu vardı yanın da iki tane insan yüzü heykeli vardı ben biraz korktum ve birden bire la ilahe illallahhhh diye bağırdım içerisi hareketlendi heykele baktığımda heykellerin ağzı da la ilaha illallah diyordu sanki çok korktum hemen duvara tırmandım ordan kaçtım


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,