RuyaTabirleri.com

Rüyada Uçak Düşmesi

Rüyada uçak düşmesi, rüya sahibinin hep imkânsızı hedeflediği, onun peşinde koştuğu, yorulduğu ama aradığını bulamadığı şeklinde tabir edilir. Çok yüksek ve ulaşılamaz hedefleri olan bir kimsenin varlığına tabir edilirken kişinin hayallerinin en tepelerde olması nedeni ile hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bu hayalleri yüzünden düşüşünün de bir o kadar sert olacağına ve eğer kafa yapısını değiştirmezse hiçbir zaman mutluluğu yakalamayacağına ve hedeflerini de gerçekleştiremeyeceğine işaret eder.

Rüyada Uçağın Düştüğünü Görmek

Rüyada uçağın düştüğünü görmekle uçak düşmesi aynı anlama gelir ve rüyayı gören kişinin hedeflerini, ideallerini ve beklentilerini daha gerçekçi bir hale getirmezse başarısızlıklarının hiçbir zaman sonunun gelmeyeceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Uçak Kazası Görmek

Rüyada uçak kazası görmek hayal kırıklığı yaşamaya, sorunlarla ve sıkıntılarla karşılaşmaya, plan ve projelerin istenilen ilgiyi ve takdiri görmeyecek oluşuna bu nedenle de gözyaşlarının akıtılacağına delalet eder.

Rüyada Uçağın Denize Düşmesi

Rüyada uçağın denize düşmesi, hayırlı bir rüyadır. Gözü çok yükseklerde olan rüya sahibinin, gireceği işlerde çok zorluk çekse bile hedeflediği yerlere geleceğine ve çok başarılı olacağına ve herkes tarafından parmakla gösterilen bir adam olacağına alamet edilir.

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek, rüyayı gören kişinin, şimdiye kadar hayal kurduğu şeylere kavuşacağına, aşkı bulup çok mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine ve hastalığı varsa eğer en kısa sürede şifasına kavuşacağına tabir edilir.

Rüyada Uçak Düşmesi ve Yanması

Rüyada uçak düşmesi ve yanması iyidir. Rüyayı gören kişinin hayatının olumlu yönde ilerlemeye başlayacağı, sorunlarının biteceği, içine düştüğü çaresiz durumun da artık ortadan kaybolacağı şeklinde ifade edilir.

Rüyada Uçağın Yükseldiğini Görmek

Rüyada uçağın yükseldiğini görmek, başarıya alamet eder ve rüya sahibinin kendisini mesleğinin en tepesine taşıyacak kadar başarılı olacağına, bunun için gereken tüm imkânları elde edeceğine ve karşısına çok hayırlı kapıların açılacağına tabir edilir.

Rüyada Avcı Uçağı Görmek

Rüyasında avcı uçağı gören kişinin bilmediği bir düşmanı vardır. bu rüya sizin yakında bir zarara uğrayacağınıza veya sizi çekemeyen bir kimse eliyle bir bela başınıza geleceğine işarettir. Rüyada avcı uçağının düşmesi ise düşmanın kahrolmasına veya sizden uzaklaşmasına delalet eder.

Rüyada Uçağa Binmek

Rüyada uçağa binen kişi arkadaşlarından veya çok sevdiği bir kimseden kendisini mutlu edecek veya ferahlatacak bir haber alır. Bu rüya yakın zamanda yapacağınız bir yolculuğa da işaret olabilmektedir. Uçağa binip uçağın havalanmadığını görmek bazı dilekleriniz için beklemeniz gerektiğine, uçağa binip onun hareket ettiğini görmek de uzun bir seyahate işaret etmektedir.

Rüyada Uçak Satın Almak

Rüyada uçak satın alan kimse karlı girişimlerde bulunur veya mevki olarak yükseleceği bir işe girer. Uçak satın almak genellikle iş hayatında yaşayacağınız başarılardır. Uçak satın alan kişi kariyer yapar ya da büyük makam sahipleri ile toplantılara girer.

Rüyada Uçak Kullanmak

Rüyada uçağa binip, onu kullanan kişinin kısa zamanda gerçekleştireceği çok önemli olaylar ve hadiseler meydana gelir. Bu rüya size muhtaç olan kişilere ve sizin sayenizde ancak çözüme kavuşacak olan problemlere de işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişi yapacağı bazı yardımlarla insanların ferahlamalarına olanak verir.

Rüyada Uçaktan İnmek

Rüyada bir beladan kurtulmaya, bir tehlikeyi atlatmaya işarettir. Bu nedenle uçaktan inen kişi eğer sıkıntıdaysa o sıkıntılardan kurtulur, korktuğundan emin olur, başına gelecek bir bela Allah’ın izni ile ondan uzaklaşır ve selamete erer.

Rüyada Uçağın Yükselmesi

Rüyada uçağın yükselmesi genellikle mevkinin artması ve gören kişinin de yükselmesine işarettir. Bu nedenle rüyada uçağın yavaş bir şekilde yükseldiğini gören kimse de yavaş ama emin adımlarla yükselir. Uçağın hızlı bir şekilde yükselmesi ise kişinin hiç beklemediği bir anda makam ve mevki sahibi olmasına veya tüm kademeleri çok hızlı bir şekilde atlayarak yükselmesine delalet eder.

Rüyada Uçağın Dümdüz Gitmesi

Rüyasında bir uçağın dosdoğru ve dümdüz gittiğini gören kişi de hangi işle meşgulse veya rüyayı gördüğü zamanlarda herhangi bir iş yapıyorsa onda muvaffak olur. bu rüya sizin yaptığınız her eylemde başarılı olacağınıza veya kendi hayatınızda çoğu zaman hayırlı ve güzel şeylerle karşılaşacağınıza da yorulmaktadır.

Rüyada Uçağın Arızalanması

Rüyada uçağın arızalanması, bir suç nedeniyle soruşturma yiyeceğinize veya işlemediğiniz bir suç ile itham edileceğinize ama sonunda kendinizi aklayacağınıza yorumlanmaktadır. Bazen de bu rüya iş hayatında yaşanacak bazı başarısızlıklara veya küçük çaplı hastalıklara da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Uçak Yapmak

Rüyada uçak yapan yani onu imal eden kimse, çok sık rastlanmayacak bir başarıya ulaşır. Bu rüya dünya hayatında her zaman ilgi görüp insanların saygısını kazanacağınıza; her zaman altınızda çalışacak emriniz altında bulunacak kişilerin olacağına işaret eder.

Rüyada Havada Uçakla Oyunlar Yapmak

Rüyada havada uçakla oyunlar yapmak, sizin yetenekli ve marifetli bir kimse olduğunuzun göstergesidir. Bu rüyayı gören kimse, insanlara faydası dokunan, onların işlerini gören, el yeteneği, pratik zekası ile toplumda daima aranan ve istenen bir kişidir.

Rüyada Uçağın Parçalanması

Rüyada uçağın parçalanması yaşanılacak bir felakettir. Bu rüya gören kişinin içinde bulunduğu toplumda meydana gelecek fitneye, bu toplumun huzurunu bozacak ve insanlar arasında kargaşa çıkaracak münafıkların varlığına, yeni giriştiğiniz bir takım işlerin aslında sizin için hayırlı olmamasına yorulabilmektedir.

Rüyada Uçak Pisti Görmek

Rüyada görülen uçak pisti, eğer üstünde uçaklar varsa her anlamda bereketli ve güzel bir dönemin sizi beklediğine işarettir. Bazen de bu rüya içinde zengin ve başarılı insanların bulunduğu bir kuruma, bir şehre veya ülkeye de delalet edebilmektedir.

Rüyada Uçağın Piste İnmesi

Rüyada havalanan bir uçağın piste inmesi, işlerinizin başarıyla ve karlı bir şekilde sonuçlanacağına, sizin de bu başarılar sonucunda istediğiniz mertebeye ulaşacağınıza işarettir. Bu rüya bazen de sonuçlanmasını istediğini herhangi bir probleminizin en güzel ve hayırlı bir şekilde bitip eğer sıkıntı yaşıyorsanız bu sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Uçak Bileti Görmek

Rüyada uçak bileti alan veya herhangi bir yerde uçak bileti gören kişi yakın zamanda güzel bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk ya kara ya da deniz yolundandır. Bu rüya bazen de yeni bir işe girmeye veya farklı mekanlarda bulunup yeni insanlar tanımaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Uçak Kazasından Sağ Kurtulmak

Bu rüyayı gören kişi başına gelecek her felaketten veya musibetten kurtularak her seferinde feraha erer ve rahatlar. Uçak kazasından sağ kurtulan kimse gerçek hayatta huzurlu ve güzel bir hayata kavuşur.

Rüyada Uçağı Kaçırmak

Rüyada uçağa binecekken onu kaçırıp binemediğini gören kimse, gerçek hayatta da eline geçen bir fırsatı değerlendiremez. Bu rüya sizin için hayırlı ve güzel olacak bir işi terk edip yararsız ve belki de size kötülüğü dokunacak işler ve arkadaşlar peşinde koşacağınıza, doğru yoldan ayrılmaya ve yanlış yollara sapmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Uçağın Patladığını Görmek

Rüyada uçağın patlaması, gören kişinin yaşadığı toplumda çıkacak bir fitne, meydana gelecek kötü bir hadisedir. Bu rüya insanların doğru yoldan ayrılıp küfre düşmelerine, kendilerine zarar verecek eylemler peşinde koşmalarına, günaha dalmalarına veya ahireti unutup tamamen dünyevileşmelerine de yorulabilmektedir.

Rüyada İki Uçağın Çarpışması

Rüyada iki uçağın çarpıştığını gören kişi gerçek hayatta iş arkadaşlarından birisi ile ters düşer ve küçük çaplı bir anlaşmazlık yaşar. Bu rüya genellikle gerçek yaşamda meydana gelecek tartışmalara, münakaşalara veya kavgalara da yorulabilmektedir. Böyle bir rüya gören kimse insanlarla fikir uyuşmazlığı yaşar ve onlarla tartışır.

Rüyada Uçak Hostesi Görmek

Rüyada görülen hostes genellikle size yardım edecek bir kadındır. Eğer sıkıntı içindeyseniz veya başınızda herhangi bir bela varsa bu rüya size yakında bir kadının eliyle ulaşacak yardımın göstergesidir. Rüyada yaşlı bir hostes yaşlı bir kadına, genç bir hostes ise genç bir kadından size ulaşacak ihsan ve ikrama işaret eder.

Rüyada Askeri Uçak Görmek

Rüyada görülen askeri uçak genellikle vatani göreve delalet eder. Bu rüyayı gören kişi eğer bu iş için ehil olan birisi ise yakında askere gider veya onun yakınında bulunan genç bir erkeği askere yollar. Bu rüya bazen o ülkenin ordusuna ve askerine de işarettir.

Rüyada Beyaz Uçak Görmek

Rüyadaki beyaz uçak genellikle hayırlı bir iştir. Bu nedenle böyle bir rüya gören kimse çok hayırlı ve kendisine güzellikler getirecek bir işe girer. Böyle bir rüya berekete, ulaşacak nimetlere ve her anlamda sıkıntıdan kurtulup tamamen ferahlamaya da delalet edebilmektedir.

Rüyada Uçak Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada görülen uçak kişinin içindeki yükselme isteğidir. Özellikle çalışan kişiler için bu rüya işlerinizde yükselmek istediğinize veya ulaşmak istediğiniz mertebeye işaret eder. Rüyasında uçak gören kimsenin bilinç altında bazen de yaşadığı bütün sıkıntılardan kurtulma, ferahlama ve her anlamda bulunduğu yerden uzaklaşma düşüncesi vardır. Bu rüya sizin kurtulmak için bir yol aradığınızın ve aklınızın bir köşesinde daima gitme isteği bulunduğunun göstergesidir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Uçak Düşmesi Hakkındaki Rüyalar;

 1. MEHMET (30 Aralık 2013 saat: 08:34)

  ruyamda ucak duserken gordum buyuk gurultu ıle kanatları kopmus çakılıyordu bır tepenın arkasına telaşa gırdım korkuyla ınsallah dustugu yerde ev yoktur dıye peşinden 2 tane ucak dustugu yerın tersıne gıdıyordu kurtarmak ıcın ama çoktan dusmustu farkında degıller hava karanlıktı ve duserken sankı pesınden yıldızlarıda surukluyordu onlarca parlayarak kayıp kayboldular dustugu yere dogru ve uyandım … teşekkürler


 2. seda (19 Ocak 2014 saat: 20:11)

  Rüyamda sınır komşularımızdan birisi bize savaş açmış ve bize ait uçaklara bomba atıyormuş.Bende bir yolculuğa çıkıyorum ve uçakla havalanıyorum fakat uçak bu saldırılara maruz kalmamak için yol güzergahların değiştirmiş ve başka güzergah kullanıyormuş.uçak havalandı ve yükselmeye çalışırken bir binaya çarpacak gibi oldu panikledik son anda birden yükselerek çarpmadan kurtulduk.Fakat daha sonrasında ben uçakta değilmişim ve uçakta oğlum varmış ben onu bekliyorum.uçağı gördüm alçaldı ve bir duvara çarptı ve durdu. Çarpma anını ve gürültüyü gördüm.Bir anda ortalık ana baba günü oldu ve uçaktaki insanlar çıkarılmaya başlandı.Oğlumu gördün oda koltukta uyuyordu bizi yaklaştırmadılar ben oğlumu almak istedim görevliler sırayla çıkarıyoruz dediler ve uçakta herkes sağ ve ölen olmamış.Nedir acaba bu rüyanın anlamı?


 3. Mehmet (11 Şubat 2014 saat: 15:22)

  Rüyamda ilk olarak uçak dağa çarptı yanarak aşagı dusuodu yuvarlanıodu sonra yardım etmek için birini bulmaya çalısıodum ardından bi uçakta havada yanmaya başladı ve dustu sonra karanlık oldu heryer yanıyo uçağa baktım an uçak dusuyodu sonra bana sen uçağa bakma uçağa bakınca dusuo dediler ama yunede meraktan bakıyodum sonra kendimi gemide buldum dediler gemi duramıcak işte filan uçaklar denıze fılan dusuo ıskeleyegeldık çok hızlıydı ben arka tarfındaydım on tarafı vurdu suruklenıo arkasıda vurcak patlıcaktı ben atladım suya sonra çıktım ıplere tutundum sonra ablam uyandırdı hadii okula geç kalıon !!


 4. ali (16 Şubat 2014 saat: 14:58)

  Ruyamda düz bir arazide peygamber efendimizi görüyorum ama yüzünü göremiyorum arkası dönük bir halde yeşile yakın bir cübbesi ve sarıgı beyaz 50. 60 kişilik bir cemeaate namaz kıldırmak için en öne ilerliyor ve namaz kıldırmaya başlıyor be n en arkada tek kişiyim peygamber efendimiz okumaya başlıyor ve cemaatin ortasından bir kişi okuduklarını tekrar ediyor ben ise o sırada zevkten ve mutluluktan kendimden geçiyorum


 5. döne (18 Şubat 2014 saat: 12:05)

  merhaba
  ben 31 yaşındayım 2 senedir eşim rahatsız
  rüyamda eski okulumuzun yolunun üstünde köprü vardı onun üstünden geçiyordum annem merdivenlerine bir bardak çay bırakmış onu aldım daha sonra köprünün altından geçmek istedim ama köprü çok eskimiş yola yakınlaşmış yıkılmak üzere bende sürünerek ordanda geçtim çok dardı sonra kuyunun birinden bi adam çıktı gülerek yorumlayabilirmisiniz.


 6. Volkan J. Turan (10 Mart 2014 saat: 21:56)

  Ruyamda yanimda tanimadigim bir erkek cocukla 11-12 yaslarinda ucaktaydim , ucak havalandi ve aniden dusmeye basladi bir elimle cocugu tutarken ucak denizin uzerine inmeyle dusme arasi bir durumda oturdu pencereden sularin yanlara dogru yukseldigini goruyordum elim hala cocugun uzerindeydi ve ikimizde cok iyi durumdaydik sarsilmamistik bile

  Yorumunuz icin simdiden tesekur ederim

  Saygilarimla


 7. Burhan (17 Mart 2014 saat: 15:58)

  ben arabanın arka koltuğunda oturuyordum arka camdan yola bakarken havada bir yolcu uçağının saçma hareketler yaptığını görünce bu uçak düşer dedim arabadan indim uçak yere çakıldı ve büyük bir şekilde patladı sonra birden sevdiğim kız aklıma geldi ve uçağın düştüğü yere koşa koşa gittim enkaza ulaştığım sevdiğm kızın burda olmadığnı söylediler rüyamı hatırladığım kadar anlattim teşekkürler


 8. yunus (18 Mart 2014 saat: 14:17)

  Rüyamda evin bahcesinde durarken gri büyük bir yolcu uçagı agaçların üstünden mahallenın aşagısındakı evlerın üstüne düştü. düşüş anında patlamadan korunmak için binanın arkasına dolaştım. sonra patlama ve nefes alınmayacak kadar sıcak bır hava hissettim sonra yerlerde ve evlerde özellikle evlerın camları yanıyordu.sonra bır karmasa sondurme ve kurtulma calıslamaları bır bebek olmüş gıbıydı ama yere bıraktılar gozlerını açmıştı.


 9. ilknur (30 Mart 2014 saat: 12:27)

  ço karmaşık rüyalar görüyorum yüksek bir yerde bakınırken onlarca küçük uçak havada uçuyor ve bir büyük uçak olnlara çarpıp düşürüyor çok endişeleniyorum arkadaşımla oradan kaçarken arabanın biri yüksekten düşüyor içinde bir erkek var onu çıkarıp hastaneye götürüyoruz ben ona sanki aşık oluyorum oda bana ama güya ben evli imişim ona söylemiyorum evli olduğum adamlada aramızda hiç bir şey yok ve ben onu tanımıyorum . Bu bana kızıyor onun da sevgilisi varmış söylemiyor güya üst düzey biri imiş arabası siyah düşen uçakların bana insanları kandırmak için bir oyun olduğunu söylüyor. Çay koyuyor içelim diye ben mutfak tezgahının üzerine çıkıyorum orada ekmekler bayatlamış küflenmiş daha önce ben yapmış koymuşum onları fakat unutmuşum kir içindeler alıp hepsini aşağıya atıyorum dolabın üzerinden kapalı yiyeceklerde var. Sonra üç boy baston görüyorum dolapların üzerinde sanki tutma yerlerine kedi gibi figürler yapmışlar onları ellemiyorum. bu arada mutfağın yanındaki odada bir adam uyuyor görüyorum güya benim kocammış ama ben mutfakta çay yapan kurtardığım adama sokuluyorum sevişmek istiyorum oda arada yakınlık gösteriyor ama kendini hep geri çekiyor. Birde arada deniz gördüm arkadaşım balık yiyelim diyor ama yemedik sadece bisiklete bindim çok kısa süre hava güzeldi. ÇOK huzursuz uyandım . Gördüğüm rüyayı tabir ederseniz mutlu olurum teşekkür ederim.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,