RuyaTabirleri.com


Rüyada Uçak Görmek


Rüyada uçak görmek, önünüze çıkmış olan veya ileride çıkabilecek tüm engelleri aşacağınıza, sorunların üstesinden gelip, yaşantınızda yeniden itibar kazanacağınıza işarettir. Bundan sonra daha bilinçli davranabilir, etrafınızdaki tüm güzelliklerin ve fırsatların farkına vararak eskisinden daha özgür yaşayabilirsiniz.

Rüyada uçak görmek aynı zamanda belli bir konuya daha geniş bir çerçeveden bakmanız gerektiğine yorumlanır. Eğer uçağı havalanırken gördüyseniz, bu uzun zamandır yapmayı planladığınız bir projenin artık hayata geçme vaktinin geldiğini gösterir.

Uçak görmek, aynı zamanda iyi habere yorumlanır. Çok sevineceğiniz bir haber alacağınızı, bu haberin sizi çok rahatlatacağını, böylece kuşlar kadar özgür hissedeceğinizi gösterir.

Rüyada Uçak Düşmesi

Rüyada uçak düşmesi, içinizdeki kaçma ve sorunlarınızdan kurtulma ümitlerinizin yok olduğuna işarettir. Aynı zamanda, eğer hayatınızla ilgili yeni bir başlangıç yapmak için plan yaptıysanız, bu planların tutmayabileceğine, planlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Uçak Kullanmak

Rüyada uçak kullanmak, hayatınızın kontrolünü elinize alacağınıza, tamamen kendi kararlarınızla hayatınıza yeni bir yön vereceğinize yorumlanır. Sizinle birlikte yeni yaşantınızda olmasını istediğiniz kişileri de kolayca ikna edebileceğinizi gösterir.

Rüyada Uçak Kazası

Rüyada bir uçağın kaza yaptığını görmek, uçak düşmesine benzer bir şekilde yorumlanır. Yeni bir başlangıç yapmak üzere bir plan yaptıysanız, bu planda bazı aksilikler çıkabileceğine işarettir. Eğer kazada çok bir zarar meydana gelmemişse, aksiliklere rağmen yine de planınızı uygulamaya devam edebileceksiniz demektir.

Rüyada Uçağa Binmek

Rüyada uçağa binmek, kendinizi hayatın akışına bırakmayı temsil eder. Eğer bindiğiniz uçak gerçek hayatta gitmek istediğiniz güzel bit yere gidiyorsa, kendinizi hayatın akışına bırakmalısınız demektir. Ancak, uçağa zorla biniyorsanız veya uçak gitmek istemediğiniz bir yere gidiyorsa, ya da uçağa binmekle binmemek arasında kararsız kalıyorsanız belki de biraz planlı yaşamanız gerektiğine, şu anki yaşantınıza devam ederseniz mutsuz olabileceğinize yorumlanır.

Rüyada Uçak Kaçırılması

Rüyada bir uçağın korsanlar tarafından kaçırıldığını görmek, bilinçaltınızda bazı rahatsız edici düşünceler olduğuna işarettir. Geçmiş hayatınızdaki bir olay veya özel birine karşı hissettiğiniz yoğun bir duygu sürekli kafanızı karıştırıyor olabilir.


Rüyada Uçak Bileti

Rüyada kendinizi uçak bileti alırken veya ararken görüyorsanız, yaşantınızda bir değişiklik yapmak istiyorsunuz demektir. Uçak bileti bakıyor fakat nereye gideceğinize karar veremiyorsanız, bundan sonra yaşantınızda nasıl davranacağını, ne yapmak istediğinizi tam olarak bilmiyorsunuz demektir.

 

Rüyada Uçağın Vaktini Kaçırmak

Rüyada önceden bilet alınan bir uçağı kaçırdığını, kalkış saatine yetişemediğini görmek, özel hayatınızda veya iş yaşantınızda bir konuda kendinizi çaresiz ve kapana kısılmış hissettiğinize yorumlanır. Psikolojik ve zihinsel olarak çok geride kaldığınızı hissettiğinizi gösterir. Aynı zamanda bu rüya, hayatınızın bir bölümünden (iş, ilişkiler veya aile hayatı olabilir) kendinizi soyutladığınızı gösterir.

Rüyada Bir Uçaktan Diğerine Transfer Yapmak

Rüyada kendinizi bir uçaktan inip başka bir uçağa binerken görmek, şu anda izlediğiniz yolun, yaşam tarzınızın bir zararını ya da kötü bir etkisini göreceksiniz ve hayatınızda bazı şeyleri değiştireceksiniz demektir. Ulaşmak istediğiniz sonuca ulaşmak, gerçekten olmak istediğiniz kişi olmak için daha birkaç yöntem denemeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Çok Sayıda Uçak Görmek

Rüyanızda birçok uçak gördüyseniz, bu sizin yaşantınızda yeni bir başlangıç yapabilmek için bir çok fırsatınız olduğuna yorumlanır. Rüyanızda havaalanındaysanız ve hangi uçağa bineceğinize karar veremiyorsanız, önünüze çıkan fırsatların hangisini kullanacağınızı bilmediğinizi gösterir. Eğer bu uçakların hiç birine binmeden oradan ayrılıyorsanız, ya da hepsisni kaçırıyorsanız, önünüze çıkan fırsatları kaçıracaksınız demektir. Bundan sonraki hayatınızda daha kararlı davranmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada Uçakta Uyuduğunuzu Görmek

Rüyada uçak yolculuğunda uyuduğunuzu görmek, farkında olmadan hayatınızda bir değişiklik olacak demektir. Eğer rüyanızda kendinizi uçak tam ineceği sırada uyanırken gördüyseniz, sürpriz bir değişiklikle karşılacaksınız demektir.

Rüyada Uçakta Yemek Yemek

Rüyada yemek yemek üzüleceğinize yorumlanır. Uçakta yemek yemek ise, yaşantınızda yapacağınız bir değişiklik için kararlı olduğunuza, fakat bunu yaparken üzüntü duyabileceğinize, geçmişi özleyebileceğinize yorumlanır. Örneğin, yeni bir iş teklifi alarak  işinizi değiştirmeye karar verebilir, ancak şu an çalıştığınız yerdeki patronunuza bunu nasıl söyleyeceğinizi bilemiyor ve bu sizi üzüyor olabilir.

 RÜYADA UÇAK GÖRMEK PSİKOLOJİK ANLAMI

Rüyada uçak görmek, içinizdeki kaçıp kurtulma arzusunu temsil eder. Özellikle de uçağı havalanırken gördüyseniz, bu artık bir süre sorunlarınızdan ve sorumluluklarınızdan uzaklaşma vaktinin geldiğine işarettir.Rüyada uçağa bindiğinizi ve uçağın havalandığını görmek, iş veya özel yaşamınızda çok fazla yorulup stres altında kaldığınıza, bir süre tatile ihtiyacınız olduğuna yorumlanır.

Uçak kazası görmek, yaşantınızda ilerlediğiniz yoldaki hata yapma korkunuzu temsil eder. İşinizde yanlış birşey yapıp işinizi kaybetmekten korkuyor olabilirsiniz. Ayrıca özel hayatınızda da kaybetmek istemediğiniz, kaybetmekten çok korktuğunuz bir kişi veya bir ilişkiniz olabilir. Ancak bu rüya bir hata yapıp kaybetmekten korktuğunuz şeyleri kaybedeceğinizi göstermez, sadece gerçek hayatta bilinçaltınızdaki stresli, korkak ve umutsuz duyguların bir sembolüdür.


Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+Rüyada Uçak Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. deniz (28 Aralık 2013 saat: 17:09)

  ruyamda su anda nısanlı olan eskı sevgılımı dugunden kacırıyoruz bı kac arkadas daha sonra bızım pesımıze dusuolar ben bı yere saklanıorm bunlara gdın dıorum gdıolar .sonra havada 4 5 tane ucak yada helıkopter gordum elektrık trafosu tasıolardı ama 1 yada 2 tanesını dustu ucaklarla beraber .sonra ben tam saklandıgım yerden cıkarken baska bı eskı sevgılmle karsılasıoruz bısıklet suruyo arkasındada bı cocuk var konusuoruz ve gdıo bız konusurken halamın kocasıylada karsılasıoruz onunlada konusuruoruz.o da bısıklet suruodu .daha sonra ben kacırdıgımız kızın yanına gıtmek ıcın ara yollardan kosarak gdıorum sonra bı kamyon bana dogru karsımdan gelıodu ben hemen kenara cekıldım bu kamyonda benım kenara cekıldıgım yerden u donusu yaparak hızlı bı sekılde grı dondu kamyonun onunde ben koşturuorum o da benım arkamdan gelio carpmıo ama degıo bana sonra ben kenara gecıorum o da kenara gecıo megerse benım gectıgım kenarda yol calısması yapılıomus yolun sonunda ben cok yoruluorum ve kendımı kenara etıorum kamyon duruo bende yoluma devam edıorum

 2. Recep (16 Ocak 2014 saat: 03:55)

  Merhabalar
  Çok sık rüya görmüyorum.hislerim kuvvetli ve gördüğüm rüyalar normal hayatta çıkıyor ve yaşıyorum.Gördüğüm rüyaların %90 ı çıktı.

  Gördüğüm rüyaya gelince;
  Son 3 gündür ardarda rüya gördüm.İkisi birbiriyle aynı diğeri farklı.
  Adana seyhan nehrinin yanında 1 samimi arkadaşım abim babam ben oturuyoruz.Sol çaprazımızda nehrin üstünde taş köprü var insanlar geçiyor üzerinden.Bir anda yağmur bastırıyor ama çok şiddetli ve sonra anında seyhan nehri taşıyor köprü üstünden geçen insanlar sulara kapılıyor nehir sağ tarafa doğru akıyor.(Ama gerçekte nehir sol a doğru akıyor.Orda tersi bir durum yaşanıyor o dikkatimi çekti rüyada)Ama biz nehirin sularına kapılmıyoruz yüksekteymişiz sadece ayaklarımız ıslanyor o kadar.Nehrin öbür tarafında havaalanı varmış.Uçaklar sıraya girmiş sanki bir afetten kaçar gibi seri şekilde kalkışlara geçiyorlar. Uçaklar beklemiyor birbirini.Uçaklar su dolmuş pistte zor kalkıyor.Her kalkan ucağın bası dik 60 derece açıyla uçaklar kalkmaya çalışıyor ve fırtanadan zorlanıyorlar.İlk kalkan uçak onurair in uçağıydı ve kalkıyor 800 metre kadar havalanıp fırltına arka üstü çeviriyor takla açıyor hızlıca arka üstü nehre düşüyor.Nehrin akıntısına kapılıp gidiyor.İnsanlar nehre atlıyor yolcuları kurtarmak için onurair in düşme anında THY uçağı kalkıyor büyük bir uçak zorla kalkıp irtifaya geçiyor.Ardına bir tane daha kalkıyor o da onurair gibi 700 800 metre yükseldikten sonra fırtınaya dayanamıyor savurup arka üstü çakılarak düşüyor.Resmen kıyamet gibi bir ortam oluşuyor.Nehre atlayıp onurairdeki yolcuları kurtamaya çalışan insanlar.Nehrin taşmasından korkup kaçan insanlar.3, düşen uçağa yardıma koşan insanlar.Tuhaf bir rüyaydı.(Not:3. gün gördüğüm rüya yani bugün)
  Harici olarakta onurair olan uçağı ben 3 gün öncede rüyamda gördüm çok kısa birşeydi.Uçak kalkarken 700 metre kadar havalanıp düşüyordu o esnada uyandım ve yere çakılıp çakılmadığını görmedim.çakılmasına az bir mesafe kala uyandım.(Not: 1. Gün gördüğüm Rüya)

  Hastanedeymişim acilde ama kendimi çok iyi hissediyorum.Sedyede yatıyorum.Yan sedyede yatan orta yaşlı bir kadın var bacağı çatlakmış.Doktor muayine ediyor ve çatlağın çok ters olduğu ve kırılması gerektiğini söylüyor.Çatlak olan kısım sağ bacağı olup diz kapağıyla ayak bileği arasında. Doktor altına taş katıyor boşluk bırakıyor yumrukla vurarak çatlağı kırmaya çalışıyor.Bayağı ugrastıktan sonra zorla kadının sağ bacağındaki çatlağı kırıyor.Alçıya almak için götürüyorlar.Sonrada uyandım.(Not: bu da 2. gün yani dün gördüğüm rüya)

  Doğru düzgün rüya görmem ben çoook çok nadir.Ama gördüklerim çıktığı için korkuyorum.Ardarda 3 gün böyle garip rüya görmem endişelendiriyor.Beni dinlediğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
  Hayırlara vesile olması dileğiyle…

 3. zafer (30 Ocak 2014 saat: 22:12)

  merhaba.
  2 rüyadan bahsediceğim bu rüyaları 1 hafta içinde gördüm

  ilk rüyamda 2 uçak çarpışıyor. İlk uçağı takip ediyorum havada ama kendimde havaalanındayım uçak kalkıyor yükseliyor yüükseliyor ve alt taraftan bir uçak gelip bu uçağa çarpıyor. o an uyandım.

  ikinci rüyamda gökyüzünde uçak görüyorum uçağı takip ederken olmayacak bir şekilde bulutun içine giriyor ve kaybediyorum. Ama uçak böyle parlak birşeydi sanki havada iken herkesin dikkatini çekebilecek bir uçaktı.

 4. sanane (02 Mart 2014 saat: 10:08)

  bende bugün uyandığımda birden bire evimize bir yaklaşan sey gördüm ve o şeye baktım.. pencereden birde ne görüyüm bize doğru gelen uçak ama içinde akrabalarımız wardı.. Ve sonra biraz ileride durdu bir baktım kuzenim ve eniştem.. sonra yanlarında bebekleri wardı ama 1 taneydi sonra bizde kalacaklarını söylediler we nenem bizdeydi. nenem söyledi isterseniz bizde yatın ve kuzenim yok teşekkürler dedi ve uyandığımda gerçek değıldi bir rüyaydı….

 5. Selim (13 Mart 2014 saat: 21:44)

  Ruyama baslamadan önce 14 nisanda kuzenimin dugunu var istanbulda annemlerle ben istanbula gidis-dönus bilet aldık ancak farkli firmalardan ucaklarimizin kalkis saatleri arasinda 20 dakika var.gelelim ruyama ruyamda ucaga gec kaldıgımı ve yetismeye calistigimi goruyordum sonra birden ucak pistinde buldum kendimi ucak gazladi ve hizla kalkis icin ilerlemeye basladi bende ardindan kostum tam havalanacakken uçagın altinda güya bi tuş varmis ve o tusa basinca ucak duruyormus zor zekat bu tusa bastım ve uçak durdu.Bindiğimde annemlerinde o ucakta oldugunu gördüm annem bana yer ayırmış gel oglum otur dedi bense baska bi yer bulup yok buraya oturdum bile dedim sonra da uyandim. Ruyamin yorumu nedir

 6. yeliz (28 Mart 2014 saat: 09:13)

  Merhaba bende rüyamda uçak gördüm ama içinde Yoktum daha doğrusu kendimi göremedim büyük bi uçak rüyamda çok adrenalini yuksek bi şekilde ucucuyodu önüne dağ geliyordu birden yükseliyordu sonra assagi iniyodu hizli bi şekilde sonra yine yuksek bisey cikiyodu yükseliyordu donuyodu uçarken izlemesi keyifli ama bi taraftan da tehlikeli gibiydi.hatta içimden bu ucakta olsam falan birşeyler düşündüm ama pek hatirlamiyorum Hayirlara vesile olsun insallah

 7. bahattin (07 Nisan 2014 saat: 12:47)

  rüyamda uçak görüyodum fakat uçağın içinde değil dışındaydım arka tarafı düz bi kargo gibiydi uçak havalanır gibi oluyordu bu esnada oğlumla bi kaç arkadaşı uçağın üstünde ,üstüde bi teras gibi düz açılır bi kapının içinden bu yere çıkıyorlardı bende bu esnada oğluma bağırıyodum dışa çıkma diye uçak havalanacak diye . hayırlara vesile olur inşallah .rüyamı yorumlarsanız sevinirim iyi günler

 8. Meryem (13 Nisan 2014 saat: 12:36)

  ben rüyamda eşim, kızım ve ben uçağa bildik .uçağın havalanip kalktığını gördüm. Camdan evlerin minicik göründüğünü gördüm koltuklar tek kişilik ve otomatik olarak uçak kalkarken çember gibi kapanıyor koruma amaçlı olduğunu düşünüyorum. Kendimi rahat ve mutlu hissediyordum korkmadim.Fakat nereye niçin gittiğimizi bilmiyorum uzun bi rüya değildi zaten hemen uyandım. Uçakta sadecje biz variz başkalarını görmüyorum uçağın havalanip kalktığını çok net olarak hissettim. Sanki gerçekti gece gördüm saati bilmiyorum ama sabah namazından önce gördüm yorumunuzu bekliyorum inşallah yorumlarınız teşekkür.

 9. ahmet (23 Nisan 2014 saat: 14:18)

  sürekli olarak başka ülkede yaşamak veya param bitinceye kadar o ülkede yaşamak için, başka bir ülkeye gitmek istiyorum.Güney amerika ülkelerinden biri, çok uzak, herkesten uzaklaşmak isteğiyle.
  Hava alanında bir arkadaşımla uçak bekliyorum. O sırada iki kişilik kanatsız bir uçak iniyor. Uçağın kalkmasını bekliyorum ve yaklaşık 40 dakika var.
  Arkadaşım beni oto ile hava alanından dışarı çıkarıyor. Uçağı kaçırırım endişem oluyor.Arkadaşım daha çok var, yetişiriz diyor…

 10. Bulut (26 Nisan 2014 saat: 11:56)

  Merhaba, rüyamda moralim bozuk bir şekilde tek başıma hava alanına gittiğimi bir uçağa bindiğimi gördüm. ama biletime baktığımda iki kişilikti. yanımda kimse yoktu. uçak havalandıktan sonra bir şeyler yemeye başladım. uçak havalandıktan çok kısa süre sonra dönüp aynı yere gelip tekrar yolcu aldı ve yanıma bir teyze oturdu. sonra tekrar havalandı. ama nereye gittiğimi ve neden gittiğimi bilmiyordum. yorumlarınızı bekliyorum. çok teşekkürler.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , ,