Rüyada Yağmur Görmek


Rüyada yağmur görmek aslında hayırlara işaret eder. Yağmur bizler için bir nevi bir yaşam kaynağıdır. Bir yere ne kadar çok yağmur yağarsa o yerde o kadar yeşillik, o kadar ürün, o kadar hayat olur. Rüyada da yağmur çok farklı anlamlara gelmez. Rüyanın görüldüğü yere ve yağmurun birlikte görüldüğü objelere göre yorum değişse de genel olarak yağmur zenginliği ve güzelliği işaret eder. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi rüyada yağmurun bir arada görüldüğü objelere bağlı olarak yorum değişebilmektedir.

Rüyada yağmur çok şiddetli değilse, bir anda sokakları boşaltacak ve ortalığı bir felaket alanına çevirmeyecekse, yani keyiflendirecek şekilde yağıyorsa bu bol rızka, bol kazanca ve bol ürüne işaret eder. Yağmurun hane içine yağması pekiyi yorumlanmaz. Eğer yağmur hane içine yağıyorsa bu rüya sahibinin maddi bir kaybı olacağına ve onu sıkıntıya sokacağına işaret eder ve bazen de hane içine yağan yağmur, o ev ahalinin yaşayacağı sıkıntıyı işaret eder.

Bazen yağmur rüyada bir engel olarak da yorumlanabilir. Bir yolcunun yolundan geri kalmasına ve o yolu gidemeyişine işaret eder. Eğer yağmur bir felakete neden olacak şekilde yağıyor ve taş üstünde taş bırakmıyorsa bu yağmurun yerdiği o bölgede oluşacak kötülüğe işaret eder. Eğer yağmur rüya sahibinin evinin içine yağıyorsa bu rüya sahibinin iyi, güzel ve hayırlı şeyler yaşayacağına işaret eder. Ama yağmur tek bir yere değil de rüyada görülen yerin tamamına yağıyorsa bu hayır gelmeyeceği düşünülen bir işin bir anda olumlu yönde gelişme göstereceğine işaret eder.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek

Rüyada yağan sağanak yağmur eğer, herşeyi bertaraf etmiyor, insanların evlerine dolup zarara uğratmıyorsa o halde güzel ve hayırlı şeylere ifade eder. Bol kazanç ve işlerinde bereket gibi, yağmurun tek bir yere yağması hayırlara vesile olmaz fakat bir bölgenin tamamına yağıyorsa bu güzel ve iyi şeylere işaret eder.

Rüyada Yağmurda Yürümek

Rüyada yağmurda yürümek çok güzel ve hayırlı şeylere işaret eder. Yağmurun rüyada çevreye ve canlılara zarar verdiğini görmek dışında aslında hep güzel ve iyi anlamı vardır. Rüyasında yağmurda yürüdüğünü gören kişi kendine dert edindiği, kuruntu yaptığı ve boş yere kendini yıprattığı düşüncelerden kurtulur ve sağlık bulur. Eski sıhhatine ve mutlu günlerine geri döner.

Rüyada Yağmurda Islanmak

Rüyada yağan yağmurda ıslanmak çok güzeldir. Çiseleyen yağmurda ıslandığını gören kişi dinine bağlı, Allah yolunda işler yapan ve Allah’ın rızasını alan kişidir. Rüyada yağmurda ıslanan kişinin üzerine Allah’ın rahmeti ve bereketi yağıyor demektir. Bu rüya kişinin her zaman afiyette olacağına işaret eder.

Rüyada Yağmurlu Havada Yürümek

Rüyada yağmurlu havada yürümek kişinin başına gelecek en güzel olaylara işaret eder yani rüyada yağmurlu havada yürümek çok hayırlıdır. Kişinin niyetlendiği tüm işlerin gerçekleşeceğine işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin kazancının artacağına, ferah ve rahatlık içinde yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Yağmur, Çamur Görmek

Rüyada yağmur görmek genel olarak gerçekleşecek güzel ve hayırlı işlere işaret ederken, çamur görmenin iyi bir şey olduğunu söyleyemeyeceğiz. Rüyada yağan yağmur sonrasında etrafın çamur olması iyi şeylere değil karşılaşılacak olan zorluklara ve karmaşaya işaret eder.

Rüyada Yağmur Suyu İçmek

Rüyada yağmur suyu içmek suyun temiz ya da çamurlu olmasına bağlı olarak yorumu etkiler. Suyun çamurlu ve pis olması ve o yağmur suyunun içilmesi sağlık sorununa işaret eder. Ama eğer su temiz ve duruysa o zaman bu kısmete işaret eder.

Rüyada Yağmur Görmenin Psikolojik Anlamı

Yağmur hepimiz için hoşluk anlamına gelir. Yağmur aslında hayatı simgeler. Yağmur taneciklerinin olduğu yerde mutlaka bir hayat vardır. Orada hiçbir canlı yoksa bile suyun olduğu birkaç damla yerde mutlaka bakteri yaşar. Su hayatı ve yaşamın devamlılığını ifade eder.

Hatta yağmur yağdığı zaman rahmet yağıyor deriz. Bir yerde de kuraklık var ve artık yağmurlar kesildiyse o yere rahmetin uğramadığı yer deriz. Kimileri de lanetlenmiş olarak düşünür. Yağmur iç dünyamızda hayatımızın devamlılığının bir sembolüdür bizim için. Ve hemen herkes yağmuru sever, özellikle de sevgiliyle çıkılan yağmur yürüyüşlerini. Yağmur bereketin ve rahmetin bir sembolüdür.

Rüyada Yağmur Görmek Hakkındaki Rüyalar;

  1. merve Doganer (08 Mayıs 2014 saat: 23:45)

    Merhaba ben bu rüyayı seher vakti gördüm yagmurlu bir havada evimin balkonunda gozlerimi kapatıp yüzümü göğe doğru kaldiriyorum içim huzurla doluyor ve düşen yağmur damlalarini yuzumde hissediyorum bundan mutluluk duyuyorum.sonrasında aynaya bakiyorum yuzumde küçük bir sivuilce çıkmış sıkıyorum onu icinden irin akiyor ben sıktıkça sivilcenin içi büyüyüp su ile doluyor ugrasiyorum ama o içindeki son bir damla İrini ccikaramiyorum.sonrasinda uyandım ve yorumunu çok merak ediyorum çünkü oldukça sıkıntılı günler geciriyorum.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,