RuyaTabirleri.com

Rüyada Yolculuk Yaptığını Görmek

Rüyada yolculuk yaptığını görmek, kişinin hayatında gelişecek bir değişikliğe delalet eder. Bazen ev değişikliği olarak yorumlanan yolculuk yapmak, bazen de iş ile ilgili yapılacak olan değişikliklere işaret eder. Rüyada uzun ve rahat bir yolculuk yaptığını görmek, muhit değiştireceğinize ya da evinizi taşıyacağınıza, kısa ve rahatsız bir yolculuk yapmak ise, işinizden memnun olmadığınıza ve iş değişikliği yapacağınıza alamet eder.

Rüyada yolculuk, kişinin kar elde edeceği işler içine gireceğine veya işlerini büyüteceğine ve çok para kazanacağına yorumlanır. Güzel geçirilen bir yolculuk senenin bol kazançlı geçeceğine delalet ederken, kötü yolculuklar ise işlerin iyi gitmeyeceğine ve para kaybı yaşanacağına delalet eder. Kısa yolculuklar aniden ele para geçmesine ve sıkıntıların anlık olarak geçici bir rahatlığa kavuşacağına işarettir. Uzun yolculuklar ise kişinin daha uzun vadeli yatırımlar yapacağına ve önündeki yılların maddi açıdan çok kazançlı, bereketli geçeceğine tabir olur.

Rüyada uzun bir yolculuğa çıktığını görmek aynı zamanda kişinin ruh halinde büyük değişimler olacağına da yorumlanmaktadır. İslami açıdan yola çıkmak da kişinin mal ya da arsa alacağına yorumlanır. Rüya sahibi deniz yolculuğuna çıkıyorsa ve bekarsa gönlündeki kişi ile hayat kurar. Hasta bir kimsenin rüyasında yola çıktığını görmesi ise genellikle kişinin ölüm döşeğinde olduğuna veya öleceğine tabir edilir.

Rüyada yolculuk yaptığını görmek, sosyal hayatta yakalanan başarıya ve kişinin karşısına çıkan sayısız fırsata işaret eder. Yolculuk yapan kimse, sahip olduğu görevden daha büyük vazifeler ve sorumluklarla mevki atlayarak üst konumlara yükselir. Zengin bir hayata da işaret eden rüya, zaman zaman kişinin hayal dahi edemeyeceği başarılar ve gösterişli bir hayata sahip olacağına da alamettir. Bu rüya sevilen ancak hayat şartları nedeni ile yolları ayrılan iki dostun kısa süre içinde karşılaşacağı veya buluşacağına da delalet eder. Yolculuk yapanın eline yüklü bir para geçer ve bu parayı gayrimenkule yatırır. Bazen de malikane ya da villa gibi büyük bir ev sahibi olunacağını, saygın ve şöhretli bir hayat sürüleceğini de bildirir.

Rüyada Arabayla Yolculuk Yapmak

Rüyada arabayla yolculuk yapmak, kişinin hayatında yaşadığı bir takım sıkıntıların olduğuna delalet eder. Arabanın rengi yaşanan sıkıntının boyutunu da belirlemektedir. Siyah ya da koyu renkli araba büyük sıkıntılara, açık renkli ferah arabalarla yapılan yolculuklar ise hayatınızda gelişecek güzel ve olumlu gelişmelere işaret eder. Araba yolculuğunun sonunda güzel bir yere varmak ise, duygusal hayatınızda yaşadığınız sıkıntıların biteceğine ve uzun soluklu, mutlu bir birliktelik yaşayacağınıza, vardığınız yer sıkıntılı ve kasvetli ise, evliliğinizde ya da ilişkinizde birçok sıkıntılarla karşı karşıya kalacağınıza alamettir.

Rüyada Tren Yolculuğu Yapmak

Rüyada bir trende olduğunuzu ve trenin hızlı bir şekilde ilerlediğini görmeniz, hayatınızın her alanında gerçekleşecek güzel gelişmelere delalet eder. Bazen tren yolculukları ortaya çıkacak bir sırra da işaret etmektedir. Kimsenin duymasını istemediğiniz sırlarınızın güvenmediğiniz kişilerin kulağına gideceğine ve bu durumun sizi son derece rahatsız edeceğine bazen de, sevmediğiniz bir kişinin sırrını öğreneceğinize ve elinize bu kişi ile ilgili bir koz geçeceğine alamet eder.

Rüyada Uçakla Yolculuk Yapmak

Rüyada uçakla yolculuk yapmak, gelecek ile ilgili yaptığınız planlarınızın başarısızlıkla sonuçlanacağına ya da yakın zamanda bir tehlike ile karşılaşacağınıza delalet eder. Bazı rüya tabircileri ise çok istediğiniz ya da çok arzuladığınız bir dileğinizin gerçekleşeceğine, devlet kapısında uzun zamandır çözülemeyen bir işinizin çözüleceğine ve muradınıza ereceğinize yorumlarlar.

Rüyada Yolculuktan Dönüldüğünü Görmek

Kişi çıktığı bir yoldan geri döndüğünü görüyor ise, amaçladıklarına ve hedeflerine ulaşacak demektir. Bazı yorumcular yolculuktan dönmenin tersi olarak, kişinin hayatı ile ilgili bambaşka bir yön çizmek zorunda kalacağı şartlarla karşılaşması anlamına geldiğini söylerler. Bir hastanın rüyasında yoldan döndüğünü görmesi iyileşeceğine delalettir.

Rüyada Yolculuğa Hazırlanmak

Rüya sahibi bekar ise evlilik hazırlıkları yapacağı bir döneme girdiğine ve her türlü hayırlı işe yorumlanır. Rüyasında yolculuk hazırlığı yapan kişiler yeni iş fırsatları yakalar, mevkileri yükselir ve itibarlı bir meslek sahibi olurlar. Yolculuk hazırlığı kişinin aynı zamanda yaşadığı hayattan memnun olmadığına ve farklı yollara girip, başka bir yolda yürümeye hazırlandığı anlamına da gelir. Manevi olarak duyguların değiştiği, hayallerin farklılaştığı şeklinde de yorum yapmak mümkündür. Dini açıdan iyi bir mümin rüyasında yolculuğa hazırlanıyor olduğunu görürse Hac yolculuğuna hazırlanıyor anlamına da gelmektedir.

Rüyada Yolculuktan Dönmek

Başarılarla ve maceralarla geçen bir hayatın artık durgunluk dönemine girdiğini, kişinin yükselmesinin bir süreliğine duracağını ve bu dönemde maddi konularda çok dikkat etmesi gerektiğine işaret eder. Bu rüya uzun süren ve yılan hikayesine dönen bir ilişkinin de miadının dolduğuna, kişinin bir ilişkiyi bitirip, başka, yepyeni, heyecan dolu bir ilişkiye gireceğini de gösterir. Yolculuktan dönmek, bozulan işlere, ikili ilişkilerde yok yere çıkacak gerginliklere ve ruhsal açıdan çalkantılı bir döneme girileceğine yorumlanır.

Rüyada Otobüsle Yolculuk Yapmak

Kişinin sorumluluklarını başkaları ile de paylaşacağına ve bu nedenle de yüklerinin hafiflemesi sonucu özel hayatına gereken özeni göstereceğine yorumlanır. Daha müşfik, daha anlayışlı, hayata iyi tarafından bakan kişilerle birlikte olunacağını ve değişik sosyal ortamlarda bulunarak kendini en iyi şekilde ifade edeceğine de yorumlanır. Otobüsle yolculuk yaptığını görenler bekarsa çok sayıda flört sahibi olacaklarını ve aşk hayatlarının oldukça çalkantılı geçeceğini de bildirir.

Rüyada Yolculuk Yaptığını Görmenin Psikolojik Yorumu

Yolculuk yapmak psikolojik olarak kişinin kendi maneviyatına yaptığı yolculuğu simgeler. Yaşamının varoluş nedenlerini, amaçlarını ve isteklerini düşünen kişilerin rüyalarda bilinçaltı yansıması bu şekilde olmaktadır. Yolculuk yapmak rüya sahibinin yaşadıklarından edindiği tecrübelerin de sembolü olduğu gibi, hatalardan alınan derslerin ve yeni hedeflerin de ifadesidir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Yolculuk Yaptığını Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. duru (25 Nisan 2015 saat: 13:52)

  rüyamda kızım eşim yolculuk yapıyoruz evden çok uzaklaşmadan evde çantamı kimliğimi unuttuğumu hatırlıyorum eşim sinirle dönelim alalım diyor arabayla geri geri dönerken toprak bir duvara yavaşça çarpıyor ama hiç bir şey olmuyor. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler


 2. Azer (30 Nisan 2015 saat: 11:49)

  Merhaba!
  Ruyamda bir ozel ucaka biniyorum bir kac kisiyle beraber ve bir de genc cocuk var aramizda.Havalaniyoruz bu ucakla ve yolculuga cikiyoruz ,sonra bu cocuk kulanmaya basliyor,ben tedeirgin oluyorum,baskasi devr aliyor sonra bir evin catisina iniyoruz ,aramizda birisi inib kendi cocugunu gorecek diye ve ben ucagi zorla sakliyorum catinin uzerinde ve arladslari uyayirom ki daha fazla destekliyemiyorum ucagi durmasi icin be arkadas donuyor fakat daha fazla saklayamacagimi anliyorum …. ve uyaniyorum )

  Onceden tsk ederim !
  Saygilarla!


 3. Simge (22 Eylül 2015 saat: 10:30)

  Rüyamda bir sinava girecekmisim universite sınavı sanirim ama ! Yil erken girecekmisim hazirlik olsun diye abim beni baska vi yere götürecekmis annemler benim esyalarimi hazirlayip beni salıklamaya gelmisler araba bindigimde arkada 2 tanede yasli kadin goruyorum kim olduklarini bilmiyorum
  Daha sonra hic bilmedigim buyuk bi sehirin icinden arabayla geciyoruz hersey cok büyük biz küçüğüz devamininda uyaniyorum sanirim
  Simdiden tesekkurler


 4. Niran (07 Ekim 2015 saat: 08:55)

  rüyamda eşim, bir arkadaşı ve ben İzmire yolculuğa çıkıyoruz kendi arabamızla. Yolda sağdan mı soldan mı derken u dönüşü yapıp gerisin geriye dönüş yapıyoruz ve geri dönüyoruz.Sonra ben doğru yolu sorma nedeniyle iniyorum ancak eşim ve arkadaşı doğru olan yoldan ilerleyip beni orada unutuyorlar. Sonra ben her nedense kendi kendime onları bulmaya çalışırken; yolu basamaklardan aşağı ve yukarı çıkan merdivenden bir aşağı bir yukarı çıkarken,biri erkek diğeri kadın genç iki kişiye sorup havuzlu bir yerden geçip tekrar yukarı ve aşağı basamakları inip çıkıp yolu buluyorum içimde beni unuttular endişesi ile yalnız onları bulup bulmadığımı hatırlamıyorum.


 5. Tülay (13 Kasım 2015 saat: 07:30)

  Merhaba yeni bir araba aldık ilk gün rüyamda kayinvalidem ehliyeti yok bu arada yokuş aşağı yeni arabamizi kullaniyor.Ara yoldan bir araç çıkıyor son anda frene basıyor ve kaza yapmıyoruz çok şükür.Ancak yolda her yer o arabanın teker izi var. Şimdiden teşekkür ederim


 6. aliali (23 Kasım 2015 saat: 09:15)

  otobüsle yolculuk yaptığımı yolculuk yaparken bizi içi keçi ve oğlak dolu aracın solladığını sollarken de camdan içeri oğlakın atladığını yola devam ederken yine içi oğlak ve keçi dolu olan bir araç bizi sollarken iki oğlakın camdan içeri atladığını ve birinin kaybolduğunu sonra oğlaklardan birini yakalayıp kucağıma alıyorum diğerine yönelince de şöföre doğru yürüdü bende peşinden gittim sağ elimle ensesinden yakaladım ve kulağından yakalayıp onuda kucağıma aldığımı şöföre durumu anlatıp onları benim alacağımı söyleyip yerime doğru yürürken uyandım


 7. Taha (12 Ocak 2016 saat: 05:48)

  Rüyamda kız arkadaşımla evlenmeden çocuk sahibi oluyorduk ben bu sırada o daha hamileyken iki defa araba değiştirerek babamla bir yola gidip onu da yarıda kesip geliyorum. Kız arkadaşım sancısız çok rahat doğum yapıyor. Bir kız çocuğu elime doğuyor çok güzel bir kız. İlk anda konuşuyor ve elimden su içiyor. Sevgilim doğumda öldü sanıyorum ve kızımı bulamıyorum. Daha sonra normal bir günde kahrolmuş bir şekilde sevgilimle karşılaşıyorum sarılıyorum. Kızınızın annesini kaybettim deyip yeniden gördüğünüzde nasıl hasretle sarılırsa bir insan onun iki katı kadar. Ayrıca doğumda kızımın ayakları yok gibiydi çocukluğunu gördüğümü hatırlamıyorum kız arkadaşımın ailesinin yanında başka birinin çocuğuymuş gibi büyüyordu ve çok alakasız bir şekilde beni idama hazırladıklarını gördüm rüyamın sonunda. Kahrolmuş gibiydim. Ben hayatımda ilk kez böyle derin ve uzun bir rüya gördüm. Lütfen yorumlayın çok acı çektim


 8. fatma (05 Mart 2016 saat: 13:42)

  ruyada trenin icindeyim hizla ilerliyoruz sonra bir denizin uzerinde ilerledigimizi gordum bir anda tren bir tunele giriyo ama tunelin agzi denizin ustunde ve biz trenle denizin dibine dogru ilerliyoruz deniz o kadar durgun ve berrak ki cok hosuma gidiyor


 9. muhammet (17 Nisan 2016 saat: 11:16)

  Ruyamda kendi gri renkli arabamla bilmedihim yabanci bir yere yolculuk yapiyorum yabanci bir ulkeye. Orda hos karsilanmiyorum silahli saldiriya ugruyorum ve arabam kursundan delik desik oluyor ordan kacip kurtuluyorum. Sehirden cikabilmek icin bayagi bi dolaniyorum telefondaki navigasyonu kullanıyorum. Ve ordan kurtuluyorum. Eve donustede yilculugumun yarisi motosiklette yarisi baska bir aracka geçiyor. Yorumunuzu bekliyorum teşekkür ederim. ..


 10. Büşra (21 Haziran 2016 saat: 14:08)

  Evden dışarı çıkıyorum yolda ne alacağımı unutuyorum geri dönerken bi kuyumcuya girdim bi kadın gümüş saat almış bende almak istiyorum başka bi saatin fiyatını soruyorum çok pahalı olunca geri çıkıyorum sonra babama görünmemek için gizlice farklı bi yoldan eve gelmeye çalışıyorum bi anda yağmur yağıyor sonra yolda giderken bi kaç genç kız yolda benimle ilerliyor birisi hamile öyle konuşuyorlar böyle ilerlerken bir anda kendimi erzurumda okuduğum fakültenin arkasında dolmuş beklerken buluyorum şaşırıyorum nasıl bi anda buraya geldim diye sonra kızlarla otobüse binip eve dönmek için terminale gitmeye çalışıyorum babam farketmeden. Sonra uyandim nolur yorumlayın bekliyorum.


 11. Erdinç (26 Haziran 2016 saat: 03:35)

  Rüyamda bakkaldayım peynir söylüyorum bakkalcı getirdikten sonra yemeğe başlıyorum ( küçük peynir kaplarında) sonra nefret ettiğim bir bayan içeri girip para bozduruyo simsiyah giyinmiş. Paraların üstünü bozukluk olarak alıyo. Sonra ben dışarı çıkıyorum orda yeni bir araba aldığını fark ediyorum. Arabama bindiğimde geri geri kullanıyorum ama son surat herkes peşimden bakarcasına.arabayı düzeltip biraz gittikten sonra inip yürümeye başladım ama her yerin kar olduğunu fark ettim. Geri arabama dönmek istediğimde birden bire nasıl olduysa motor kullanmaya başladım. Eski motor cu arkadaşlarımla karşılaştım biraz onlarla konuştuktan sonra iki alımlı güzel kız yanıma geldi ve uyandım… teşekkürler


 12. Aleyna (09 Ağustos 2016 saat: 07:56)

  Rüyamda bir keçiyle uzun yeşillik bir tarlada koşarak biyere yetişmeye çalışıyoruz keçinin üstünde bi kutu var ve yorulduğunu düşünerek kutu üstünden alıyorum be n taşıyorum ve kutuyu aldıktan sonra keçim kaçıyor ama bi kadın sayesinde yine yakamıyorum bu rüyanın yorumu yaparsanız sevinirim teşekkürler


 13. Cengiz (22 Ekim 2016 saat: 20:01)

  Ruyada eşimle kayınpederimle kaynanami bırakıp gidiyoruz yani onlarla kalmak istemiyoruz ve onlarla aramızda birsey geçmiş ozelikle ben eşimi zorluyorum gitmek için eşimin ailesi de sürekli bizi tutuyor gitmememiz için bizde gizlice kaçmaya calisiyoruz


 14. munteha (28 Ekim 2016 saat: 12:16)

  Ruyamda eşimle beraber arabamızla yolculuk yapıyoruz.Yol güzergahında evler bahçeler bağlar görüyoruz talan olmuş yanmış alevlerin yola yakın olduğu yerden geçerken bizede alevler gelir miki arabamız tutuşurmu ki diye endişe ediyoruz. Sonra bir iş kamyonu sarı kamyon görüp onun önünden u dönüşü yapıyoruz.Bu arada kamyonu kullanan sarı yeleli bir aslan .Çok şükür bize bir şey olmadı diyoruz.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,