RuyaTabirleri.com

Rüyada Yüzük Görmek

Rüyada yüzük görmek genel olarak iyiye işaret olarak kabul edilir. Gören kişinin itibarının artacağına, saygı göreceğine, yakın çevresi tarafından sevilip sayılacağına, değerli bir yüzük görmek mal, mülk ve kazancının artacağına, bekar ise yakın zamanda evleneceğine ya da bir ilişkiye başlayacağına işarettir.

Rüyada görülen yüzük soluk renkli, bakımsız, eski, yıpranmış  ve çirkin ise bazı geçici mutsuzluklar ya da sıkıntılar yaşabileceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada yüzük görmek ev, araba ya da bir hayvan sahibi olacağınıza yorumlanmaktadır.

Rüyalarda önemli olan o rüyanın size ne tür duygular hissettirdiğidir. Eğer gördüğünüz rüya size mutluluk veren ve içinizi ferahlatan bir rüya ise hayırlıdır. Rüyada görülen nesnelerin ve görüntülerin net ve güzel olması yine hayırlı bir rüya olduğuna işarettir.

Yüzük rüya tabirleri

Rüyada yüzük takmak

Rüyada takılan yüzük güzel ve parlak ise o kişinin yakın zamanda evleneceğine ya da evlilik teklifi alacağına yorumlanır. Yüzüğünün net parlak bir şekilde görülmesi çok mutlu bir evlilik olacağını belirtir.

Bir erkek dar bir yüzük takıyorsa bir kadından sıkıntı ve zülüm göreceği anlamına gelir. Bir başka anlamı ise dar yüzük görenin iş yaşantısında bazı sıkıntılar yaşadığı ya da yaşayacağına delalet eder.

Rüyada parmağınızı sıkan yüzüğün çıkarıldığı ya da yüzüğü çıkardığınızı görmek ise sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına da gelmektedir.

Yüzük takmanın bir diğer anlamı da yeni bir işe atılarak bu işten çok para kazanılarak bolluk ve bereketin artması olarak da bazı yorumcular tarafından tabir edilmektedir.

Rüyada altın yüzük takmak

Rüyada altın yüzük takmak hayırlıdır. Altın yüzük gören kişi kadın ise güzelliğine düşkün olduğuna ve sevgi gören biri olduğuna ve hayatında itibarlı bir yeri olduğunu gösterir. Yüzüğü gören kişi erkek ise malını ve parasını hor kullandığına yorumlanır.

Bazı rüya tabirlerinde altın yüzük erkek için haram kabul edilir ve olumlu yorumlanmaz. Fakat altın değerli ve parlak bir madde olduğundan gören kişinin erkek ya da kadın ayırt etmeksizin iyi bir anlamı vardır.

Rüyada altın yüzük görmek bekarlar için evlilik olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada gümüş yüzük görmek

Rüyada gümüş yüzük görmek beklediğiniz ya da beklemediğiniz bir yerden elinize mal ya da para geçeceği anlamına gelir. Erkeğin gümüş yüzük görmesi malının ve mülkünün artacağına saltanata ereceği anlamında yorumlanır. Ele geçen malın ve mülkün helal olduğu anlamına da gelir.

Gümüş yüzük görenlerin ilminin ve bilgisinin artacağı rüya tabiri olarak da yapılmaktadır.

Rüyada bakır yüzük görmek

Rüyada bakır yüzük görmek pek de hayra yorumlanmaz. Dürüst ve doğru olmayan kişiler tarafından fayda göreceğiniz olarak tabir edilir. Çevrenizdeki insanlara dikkat etmeniz gerektiği ve eğer bu insanlardan bile bile menfaat sağlayacaksanız sonradan pişman olabileceğiniz anlamına da gelir.

Rüyada demir yüzük görmek

Rüyada demir yüzük görmek çekilen zorluk ve sıkıntılardan sonra mutlu ve güzel günler yaşanacağına yorumlanmaktadır.

Demir yüzük aynı zamanda birçok şeyde kuvvet, başarı, saygınlık ve zenginlik elde edileceği anlamına da gelmektedir.

Bazı yorumcular demir yüzük görmenin sahip olunan mal mülkünün değerinin düşerek maddi zarar yaşayabileceğiniz anlamına geldiğini de belirtmektedirler.

Rüyada nikah yüzüğü takmak ya da almak

Rüyasında nikah yüzüğü takanlar ya da aldığını gören genç kızların ya da erkeklerin bekar ise yakın zamanda evleneceklerine yorumlanır.

Evli kişilerin nikah yüzüğü taktığını görmesi ayrılma korkusu yaşadıklarına yorumlanır.

Nikah yüzüğünü parmağınızdan çıkardığınızı gördüyseniz ilişkinizin bozulmak üzere olduğuna ya da sevdiklerinizle ailenizle, arkadaşlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla bir sorun yaşadığınıza veya yaşayabileceğinize yorumlanır.

Rüyada nikah yüzüğü takmanın ya da almanın diğer bir anlamı da iş hayatınızda büyük başarılara imza atacağınıza, kariyer ve mevkii sahibi olup, saygınlık görerek bol para kazanacağınıza yorumlanmaktadır.

Gördüğünüz rüyadaki yüzük ne kadar net, parlak ve göz alıcı ise mutluluk ve başarılırınız o derece güzel olacak demektir.

Rüyada tek taş yüzük takmak

Rüyada tek taş yüzük taktığınızı görmek yakın zamanda evlilik teklifi alarak evleneceğiniz anlamına gelir. Gördüğünüz yüzük ya da yüzüğün taşı ne kadar net ve parlak ise evliliğiniz o kadar yakın demektir. Eğer yüzüğü çok net göremediyseniz biraz daha uzun sürede bir evlilik teklifi alıp evleneceğiniz anlamına gelir.

Rüyada elmas yüzük görmek

Rüyada elmas yüzük görmek zor bulunan nadir bir kısmetin gelmesine yorumlanır. Bu kısmet iş ya da aşk kısmeti olabilir. Hayatınızda sizin için rüyayı gördüğünüz zamanda en çok sahip olmak istediğiniz şey ne ise o kısmetin size geleceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada yüzük taşı görmek

Rüyada yüzük taşı görmek mala, şerefli olmaya, saygı görmeye ve bol bereketli kazanca işaret eder. Yüzük altından ve üzerinde de taşı varsa bu hayırlı bir rüyadır. Yakın zamanda ne muradınız varsa o muradınıza ereceğinize işaret eder.

Yüzük taşı değerli bir taş ve mücevherden ise mal, mülk, şöhret ve saltanata kavuşacağınıza yorumlanırken aynı zamanda devletle kapısıyla ilgili önemli bir mevkii ye geleceğiniz anlamında da yorumlanabilmektedir.

Rüyanızda gördüğünüz yüzüğün değersiz bir taşı varsa zayıf bir mevkii ya da saltanat sahibi olduğunuza ya da olacağınıza yorumlanmaktadır. Yani yorumlar görülen yüzüğün değerine göre tabir edilmektedir. Yüzüğün taşı ne kadar değerli, parlak ve göz alıcısı ise mevkiiniz de o derece yükselecek anlamına gelmektedir.

Yüzüğünüzün taşı sallanıyorsa bulunduğunuz mevkiden ya da bulunduğunuz görevden alınabilirsiniz. Yüzüğün taşının düşmesi de yine aynı şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada yüzük taşının düşmesi şeref ve itibarın yok olması olarak da yorumlanmaktadır.

Yeşil yakut taşlı bir yüzük taktığını gören kimsenin alim, zeki, dinine bağlı, anlayışlı bir çocuğu dünyaya gelecek demektir.

Bazı yorumculara göre yüzük taşı görmek çocuk sahibi olmaya da işaret etmektedir.

Rüyada yüzük hediye etmek ve yüzük hediye almak

Rüyada yüzük hediye etmek bazı rüya yorumcularına göre aşk konusunda şu anki isteklerinizin bazı nedenlerden dolayı gerçekleşemeyebileceğine ya da erteleneceğine ve bu durumun da sizin için hayırlı olacağına yorumlanabilmektedir.

Rüyada yüzük hediye almak yakın zamanda hayırlı bir dost ya da arkadaş edineceğinize bu arkadaşlığın ya da dostluğun sizin için faydalı olacağına işaret ederken aynı zaman bu rüya çok istediğiniz bir arzunuzun gerçekleşeceğine de işaret etmektedir.

Başka bir tabir olarak da başka birine yüzük hediye etmek mal ve mülkünüzün bir kısmının satılarak elde edilen paranın saklanması olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada yüzük bulmak

Rüyada yüzük bulduğunu gören kimseler eğer bekar ise evlenmeye ve evli olanlar için de çocuk sahibi olmaya işaret eder. Aynı zamanda bu rüya, sahip olmadığınız ve sahip olmak istediğiniz ne varsa onlara sahip olacağınıza yorumlanır.

Farklı bir tabir olarak da bir mescitte namaz kılarken bir yüzük bulduğunu gören kimsenin iyi ve mutlu edecek biriyle evlenmesine yorumlanır.

Rüyada yüzükle mühürlemek

Rüyanızda yüzükle size bir şeyi mühürlemeniz gerektiğinizin söylenmesini ya da mühürlediğinizi görmek çok büyük bir makama geçeceğiniz, mal ve mülkünüzün artacağı ve hayatınızda bir şeylerin savaşını veriyorsanız galip geleceğiniz anlamına da gelmektedir.

Rüyada yüzük görmek psikolojik yorum

Rüyada yüzük görmek

Geçmişten bu yana günlük yaşantımızda olan birçok şey bilinçaltımızda kendine bir yer bulur. Rüyalarla da çoğu zaman ortaya çıkar. Rüyalar bilinçaltımızla birlikte bizlere bir şey anlatmak istiyor olabilir. Bir mesaj niteliği de taşıyabilir.

Rüyada parmakta yüzük görmek

Siz idealleri ve sorumlulukları olan inançlarına sadik onurlu bir insansınız. Bu sebeple zaman zaman kendinizi sorguluyor olabilirsiniz. Evli ve nişanlı iseniz ya da bir sevgiliniz varsa o ilişkiye sadık ve bağlı bir insan olduğunuzu bu rüya gösterir. Bilinçaltınız kendinizi daha fazla sorgulamamanızı ve içinizi rahat tutmanız gerektiğinin mesajını veriyor olabilir.

Eğer bir ilişkiniz yoksa hayatınızda yeni bir başlangıç istiyor olabilir ve bu arayışın içine girebilirsiniz.

Rüyada kırık yüzük görmek

Rüyada gördüğünüz kırık yüzük eşiniz ya da sevgilinizle ilgili bazı sorunlar yaşadığınızı ve sorunlardan dolayı sıkıntı içinde olduğunuzun göstergesidir. Birbirinize olan bağlılığınız sarsılmış ve bu ilişkinin ayrılıkla biteceğinden korkuyor olabilirsiniz.

Rüyada yüzük kaybettiğinizi görmek

Eğer rüyanızda yüzüğünüzü kaybettiğinizi ya da çalındığını gördüyseniz ilişkinizde yaşadığınız güvensizliklerin bir göstergesi olabilir. Ya da ilişkinizle ilgili ayrılık sözlerinin geçtiği ve ayrılık korkusu yaşadığınızı rüyanız size anlatmış olabilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Yüzük Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. esra (24 Aralık 2013 saat: 00:53)

  gecen gün yeni ayrıldığım eski erkek arkadaşımın nişanlanmak üzere oldugunu öğrendim rüyamda eski erkek arkadaşımı ve şimdiki sevgilisinin birlikde resimlerini gördüm deri ceket rengi kahve rengi siyah gibi tam hatırlamıyorum parmalarında yüzük oluyo birsürü küçük taşları olan bi yüzük beyaz altın olabilir gümüşde sadece parlak gri olduğunu hatırlıyorum bu rüyanın manası nedir yada nişanlanmasından çok etkilendiğim için bilinçaltına yerleşmesinden kaynaklımı?


 2. sevcan ucar (26 Aralık 2013 saat: 08:47)

  Bi tane magazaya giriyorum cok güzel bir yüzük görüyorum.Almak istiyorum eşim bunu görüyo ve aynı yüzüğü görümceme alıp veriyor.Sonra ben ağlamaya baslıyorum benim o yuzugu istedğiğmi bildiği halde götürüp ablasına veriyor.Aynı yüzügün mavisini cebinden çıkarıp bana veriyor.Ama ben istemiyorum neden önce ona verdin diye soruyorum hiç bişey söylemiyor.sonra ağlayarak yokus asagı bir yol gidiyorum eşimde arkamdan geliyor


 3. duygu (09 Ocak 2014 saat: 08:57)

  ben bana tanıdık bir kadının yüzük verdiğini gördüm.gümüş ve çok güzel bir yüzüktü.hatta sözüm olacak normalde, ben rüyamda bile o yüzüğü çıkarıp onu takacağım diye üzülüyordum.o kadar beğenmiştim yani.bunu yorumlayabilir misiniz? lütfen.baya bir etkilendim.acaba sözüm olayını çok mu kafaya taktığımdan gördüm bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.


 4. elif (16 Şubat 2014 saat: 15:01)

  Rüyamda kalabalik bi yerde konser dinliyoruz herkez tanidik ama konusmuyorum yanimda erkek arkadasim var 2 3 sira ondede tanıdığım bir abla dönüp dönüp bize bakiyor sonra erkek arkadasim bana sana yuzuk alip takalim diyor sonra katli bi alışveriş merkezndeyiz o ablanin ogluna serum takiliyor orda erkek arkadasimin arkadaslariyla tanışıyorum alisveris merkezinde bi maekete girip cikolota falan aldim(erkek arkadasim askerde suan)


 5. Nil (18 Şubat 2014 saat: 17:12)

  rüyamda üniversite yıllarındaki sevgilimi gördüm. onunla ayrılalı 13-14 sene oldu ama hala onu seviyorum. neyse rüyamda bunun başkasıyla nişanlandığını öğreniyorum. çok kızıyor ve sinirleniyorum. o kızgınlıkla bende gidip nişanlanıyorum. ama nişanlandığım kişiyi görmüyorum kim bilmiyorum sadece parmağımda alyans var. sonra birden bir otomobilde eski sevgilimle yan yana oturuyoruz. arabanın arka koltuğundayız. ikimizde hala birbirimizi seviyoruz ve dayanamayıp el ele tutuşmak istiyoruz. sonra parmaklarımızda yüzük var o yüzükler parmaklarımızda olduğunda el ele tutuşmak istemediğimiz için yüzükleri çıkartıp öyle el ele tutuşuyoruz. sonra ben hem onun yüzüğünü hem de kendi yüzüğümü baş parmağıma takıyorum kaybolmasın diye. birden yüzükler elimden düşüyor. kaybediyorum. sonra onun yüzüğünü buluyorum ama ona vermiyorum. bu arada onun yüzüğü alyans gibi değil bir erkeğin takacağı türden bir yüzük değil yüzük küçük halkalardan oluşuyor. ama benim yüzüğüm klasik alyans. ikimizin de yüzüğü altın. bu rüya beni çok etkiledi. rüyamı yorumlar mısınız?


 6. sevim (26 Şubat 2014 saat: 21:20)

  rüyamda sağ ve sol elimde yüzük parmaklarımda alyans taktığımı gördüm. sol elimde çok modern işlemeli çok güzel bir alyanstı.sağ elimdeki ise eski antika ama eski görünümlü ama gösterişli işlemeli çok güzel bir yüzüktü. yüzüklerimi görenlere özelliklerini anlatıp çok sevdiğimi söylüyordum. garip bir rüyaydı. rüyamda çok mutluydum uyanınca bi garip hissettim


 7. hayat guzel (04 Mart 2014 saat: 00:04)

  Ruyamda kuzenimin arkadasi bana siyah kucuk kucuk tasli genisce bir yuzuk takiodu yuzuk parmagima ve cok mutlu oluyorduk cok seviniyordum evli kuzenim ve esinin parmagindada ayni yuzukten var bize gosterip gulumsuyorlardi. Ustelik kuzenimin arkadasi yani yuzugu parmagima takan benm yanimda diz cokup dizimde uyuyordu ben ise onu opuyordum yanagindan ve onu kuzenimle arabaya goturuyoduk uyumasi icin uyandigimda ise cok heyecanli ve mutluydum


 8. Ebru (20 Mart 2014 saat: 09:32)

  Ben nişanlıydim ve nişanlım nişanı attı çok strese girdim hergün pişman olupta geri dönse diye dua ediyorum ama kaç gündür hiç düşünmüyorum onu ve gece rüyamda onun buraya geldiğini benimle görüşmek istemediğini gördüm sonra onun yanına gittim ve parmağında iki yüzük gördüm biri benim diğeri onun yüzüğüydü ikisinide takmıştı yüzükler çok parlak ve güzeldi benim yüzüğümun üstünde her dileğin gerçekleşecek diye yazıyordu bu ne demek


 9. Gizem (24 Mart 2014 saat: 10:26)

  Rüyamda elimde taşlı parlak altın bir nişan yüzügü var sonra onu parmağıma takıyorum büyük geliyor. Etrafımda arkadaşlarım var onlara gösteriyorum eski erkek arkadasımla yüzüğümüz diye. Normal hayatta yüzük takmamıştık ama. Sonra parmağım ne zaman inceldi böyle yüzük niye bol geliyor diye düşünüyorum Kötü hissediyorum ama ayrıyız çünkü rüyamda da. Yorumlar mısınız lütfen neye işaret bu rüya?


 10. aysegül (20 Nisan 2014 saat: 09:59)

  Rüyamda arkadasimla bir yolda yürüyoruz ellerimizde posetler var uzun bi sure yürüdükten sonra yüzüklerin gözüme çarpti ne kadar güzel parlio fln diye sonra bir baktim tektaş ve normal yuzugum yok parmagimda sonra diyorum ki bak boldu parmagima yüzükler düştü diyorum arkadasim aramaya baslio hemen buluyoruz en son tek tasin tasini buluyoruz arkadasim takio tamam tasinida bulduk fln dio


 11. imren (24 Nisan 2014 saat: 20:05)

  rüyamda yüzük bakıyorum ve 12o tl ye beyaz ve taşı yeşil olan tek taş yüzük alıyorum. yeni biri ile tanışacakmışım ve yüzüğü ona veriyorum bana vermesi için oda yüzüğü bana takacak. bir otobüsde bn yüzüğü ona veriyorum ama hiç konuşmuyoruz gerçek hayatta tanımadığım birisi bu yüz. ben ondan etkilenmiyorum bu yüzden yüzüğü geri istiyorum bir zaman sonra o benden hoşlanıyor ama ben bişi hissetmiyorum aklımda başka biri oluyor rüya boyunca. ve yüzüğü geri alamıyorum. özetle olan biten bu.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,