RuyaTabirleri.com

Akrep Burcu

Genel Özellikleri

(23 Ekim – 21 Kasım)

Yönetici gezegeni Mars olan Akrep Burcu, su gurubundaki burçlardan birisidir. İyi bir sırdaş olan Akrep Burcu için “Poker Suratlı” benzetmesi, duygularını iyi gizlediklerinden dolayı yapılabilir. Her ne kadar alçakgönüllü şeklinde tanımlansa da içten içe bir kibirli yapısı da vardır. Seksi ve çalışkan olan Akrep Burcu için dostluklar oldukça önemlidir. Güveni kolaylıkla sarsılabilen akrepler, hızlı bir şekilde karar alarak, en yakınındaki insanlarla bile aralarına mesafe koyabilmektedir. Böyle zamanlarda duvarlarının oldukça yüksek olduğuna şahit olunabilir. Kin tutabilen akreplerin bu yapıları, çabuk yıpranmalarına ve kötü anıları geç unutmalarına sebep olur. Cazibeli olan Akrep Burcu’nun diğer bir özelliği de alaycı üsluplarıdır. Güçlü olan ihtiraslarının, kimi zaman ortaya çıkan benmerkezcilikleri ile harmanlanması, çevresindeki insanlar tarafından tepkiyle karşılanabilmektedir. Hisleri son derece gelişmiş olan Akrep Burcu, doğuştan insan sarrafıdır bile denilebilir. Akrep Burcu’nun şüpheci ve kıskanç tavrı da ona karşı tahammülü azaltan diğer etmenlerdendir.

Akrep Burcu Kadınının Evlilik ve Aşk Hayatı

Akrep Burcu Kadını hem aşk hayatı için hem de evlilik hayatı açısından duygularını gizlediği konusunda eleştiri alabilir. Kendilerini iyi ifade edebilmelerine rağmen, karşı cinse duygularını kelimelere dökerek göstermek istemezler. Genelde erkeklerin eleştiri aldığı bu konuda Akrep Burcu Kadını kendisini göstermektedir. Duygularını en iyi şekilde kıskanırken ifade eden bu burcun kadınları, yanlış yer ve zaman tercihi ile dikkat çeker. Kıskandıkları zaman kinci de olabilen Akrep Burcu Kadını, sahibi olduğu hiçbir şeyin paylaşılmamasını ister. Cazibesi ve çekim gücü ile karşısındaki insanları rahatlıkla etkileyen Akrep Burcu Kadını, bu özelliğinin her zaman farkındadır.

Akrep Burcu Kadınının İş Hayatı

Akrep Burcu Kadını, alçakgönüllü bir yapıya sahiptir ve iş hayatında yükselmek ve terfi etmek için büyük hırslar içerisine girmezler. Çalışma arkadaşları arasında sevilen bu burcun kadınları, onların sırdaşı olurlar. Hırsı olmamalarından çalışkan olmadıkları sonucu çıkmamalıdır. İşlerine gereken saygıyı gösteren Akrepler, çalışmalarından memnun kalınacak olan bir burçtur. Profesyonel şekilde çalışma konusunda en fazla dikkat çeken burçlardan olan Akrepler,  duygusal da olsalar bunu işlerine yansıtmamak için büyük bir çaba sarf ederler.

Akrep Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Akrep Burcu Kadını, Yengeç ve Balık ile uyum içerisinde yaşayabilmektedir. Ancak Aslan ve Başak ile iyi bir ilişki kurmak, onun için zorlayıcı olmaktadır.

Akrep Burcu Erkeğinin Evlilik ve Aşk Hayatı

Akrep Burcu Erkeği için evlilik ve aşk hayatı, çoğunlukla benmerkezci kişiliğine uygun olarak şekillendir. Kendisine ilgi gösterilmesi ve isteklerinin yerine getirilmesini isteyen Akrep Burcu Erkeği, bu konuda karşı cinsi korkutma potansiyeline de sahiptir. Evliliklerde sözü geçen taraf olmak isteyen bu burcun erkekleri, buna uygun eş seçimi, yapmaya gayret eder. Bir kadının çocukları ile olan ilişkisinin Akrep Burcu Erkeği için büyük bir etkiye sahip olduğunu söylemek isabetli olacaktır.

Akrep Burcu Erkeğinin İş Hayatı

Akrep Burcu Erkeği, çalışkan bir kişiliktedir ve iş hayatında da kendisinden bu şekilde bahsedilmektedir. Bu çalışma azmi, hırslı insan olmalarına yol açmaz. Kin tutmaları, duygusal bakış açıları profesyonel çalışma hayatı için sorun olabilecekken bir özellikleri onları bu durumdan kurtarmaktadır. O da çalışama arkadaşları ile olan ilişkilerinde, profesyonel bir biçimde araya olması gereken mesafenin konmasıdır.

Akrep Burcu Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Akrep Burcu Erkeği, genel olarak bakıldığında Balık ve Yay Burcu ile uyumu yakalayabilmektedir. Bunun dışında İkizler ve Yengeç, iyi anlaşamadığı burçlar arasında bulunmaktadır.

Akrep Burcu ile Koç Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Boğa Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile İkizler Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Aslan Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Başak Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Terazi Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Akrep Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Yay Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Kova Burcu Uyumu
Akrep Burcu ile Balık Burcu Uyumu

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!