RuyaTabirleri.com

Başak Burcu

Genel Özellikleri

(23 Ağustos – 22 Eylül)

Toprak grubunda yer alan Başak Burcu, Merkür tarafından yönetilmektedir. Bu gezegenin burç üzerinde özellikle doğum tarihlerinin olduğu dönemler içerisinde etkisi oldukça yüksektir. Sorumluluk sahibi olması ve hırslı yapısı, Başak Burcu’nun önemli nitelikleri arasında bulunmaktadır. İnatçı yapısı, analizciliği ile birleştiğinde, ortaya bir dedektif titizliği çıkmaktadır. Aceleci olan ve hastalıkları gözünde bir az fazla abartan Başaklar, titizlik boyutunda bir temizlik anlayışına sahiptir ve çoğu zaman sevdiklerinin kalbini bu nedenle kırabilmektedir. Beğenme konusunda zor karar veren Başaklar gelenekçi bir yapıya sahiptir. Bu gelenekçi yapı, onların inanç sistemlerinin de şekillenmesine neden olmaktadır. Konuşmalarında mümkün olduğunca şakalar yapan bu titiz insanlar, giyim konusunda da detaycı ve zor beğenen bir mizaca sahiptir. Para konusunda Yengeçler gibi tutumlu olan Başak Burcu, iyi bir hesap kafası ile hayatlarına devam etmektedir. Paralarını akıllı yatırımlarda kullanmaları da Başak Burcu için söylenebilecek diğer ayrıntılardandır.

Başak Burcu Kadınının Evlilik ve Aşk Hayatı

Başak Burcu Kadını için aşk ve evlilik hayatı hakkında “Kıskançtır” şeklinde bir yorum yapılmasa da yükselen burçlarının etkisi ile kıskanç olanların işinin gerçekten zor olduğunu söyleyebiliriz. Analizci yapıları ve eleştirel bakış açıları, kıskanç olan bir Başak Burcu Kadını için geçimsizlik şeklinde algılanabilecektir. İlişkilerinin genelinde zor beğenen bu burcun kadınlarının estetik anlayışları da oldukça gelişmiştir. Akılları ile karşı cinsi kendisine hayran bırakan Başak Burcu Kadını, giysi seçiminde de kendisinden söz ettirmeyi başarır.

Başak Burcu Kadınının İş Hayatı

Başak Burcu Kadını’nın inatçılığı, iş hayatında hırsının ön plana çıkmasına neden olacağı gibi, kimi zaman verdiği karar yanlış da olsa arkasında durmasına da sebep olabilir. Bir işin bitmesi için acelecilik özellikleri nedeniyle oldukça baskıcı olabilirler. Özellikle yönetici konumunda olan bir başak Burcu Kadını, zorlayıcı bir hale gelebilir. Şirket kurallarına kimi zaman aşırı gelenekçi bir şekilde riayet eden Başak Burcu Kadını, her şeyin olması gerektiği gibi sunulmasını ister.

Başak Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak Kadını genellikle insanlarla iyi geçinmeye gayret eden burçlar arasında yer alır. Ancak uyumluluğu yüksek olan ve bu konuda öne çıkan burçlar; Oğlak ve Boğa Burcu’dur. Akrep,  Aslan ve Kova, en az iyi anlaşılan ve sabır gösterilen burçlardandır.

Başak Burcu Erkeğinin Evlilik ve Aşk Hayatı

Başak Burcu Erkeği, evlilik kararı için oldukça zorlanmaktadır. Birlikte olduğu insanı her şekilde analiz eden bu burcun erkekleri, “Benimle evlenir misin” cümlesini söylemek için zorlu bir mücadeleye girer.  Başak Burcu Erkeği, bir kadından iyi bir nane olmasını bekler. Karşı cinste aradığı en önemli özelliklerden bir tanesi de kendisi ile akılcı bir sohbet yapabilme yeteneğidir. Entelektüel kadınları beğenme eğiliminde olan Başak Burcu Erkeği, böyle bir kadına karşı ( ilişkisi olmasa bile) hayranlık besleyebilir.

Başak Burcu Erkeğinin İş Hayatı

Başak Burcu Erkeği için iş hayatında “Şu işi daha iyi yapar” ya da “Şu konumda daha verimli olur” şeklinde bir tanımlama, eksik olacaktır. Sorumluluk sahibi olan Başak Burcu Erkeği, verilen görevi yerine getirecek ve bundan şikayet etmeyecektir. Bu özellikleri iş hayatı açısından oldukça takdir görmektedir.

Başak Burcu Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak Burcu Erkeği, iyi anlaştığı kişilerle uzun bir samimiyet kurmaktadır. Bunlar arasında; Boğa, İkizler ve Koç Burcu gösterilebilir. En az anlaştığı ve uyum gösterdiği burçlar; Aslan ve Terazi olarak öne çıkar. Akrep ile de anlaşmak da zorluk çektiği söylenebilir.

Başak Burcu ile Koç Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Boğa Burcu Uyumu
Başak Burcu ile İkizler Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Aslan Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Terazi Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Akrep Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Yay Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Başak Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Kova Burcu Uyumu
Başak Burcu ile Balık Burcu Uyumu

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!