RuyaTabirleri.com

Koç Burcu

Genel Özellikleri

(21 Mart – 19 Nisan)

Ateş burçları grubundan olan Koç, cesur bir ruha sahiptir. Bu durum, özgürlüğü için savaşçı bir kimlik kazanmasına da neden olmaktadır. Her ne kadar bencil şeklinde tanımlamalar bu burç için gözlemlense de kıskançlık konusunda gereksiz hırçın olmaması, umursamazlık olarak algılandığından bu izlenimi bırakabilmektedir. Yani, başkalarının hayatına müdahale etmek gibi gereksiz işlerle uğraşmaması, onu burnu havada gösterebilmektedir. Kararlı ve dürüst olması, hayatta alacağı pozisyonlar için “ayağı yere sağlam basan” şeklinde iltifat almasına neden olur. Gezegeni Mars olan Koç Burcu, öncülük özelliği ile çekicilik kazanmaktadır. “Başına buyruk” şeklinde de adlandırılan bu burcun insanları, sabırsız yapıları ile de dikkat çekmektedir. Baskın karakteri onu hem çok daha çekici bir hale getirmektedir hem de diğer insanlarla sık sık sorun yaşmasına da sebep olmaktadır. Dışarıdan kırıcı bir insan gibi görünmelerine rağmen, farklı yapıya sahip olmaları ve pratik zekâları, bu burçtan insanların diğer burçlarla arasına mesafe girmesine neden olabilir. Sıradanlıktan kurtulmuş olan kişilere karşı yoğun ilgileri olan Koç Burcu, tek düzelikten hoşlanmaz.

Koç Burcu Kadınının Evlilik ve Aşk Hayatı

Koç burcu kadını, özgürlüğüne düşkün olmasından dolayı, karşı cins için korkutucu olabilmektedir. Bu özelliği, “zor kadın” nitelendirmesine sebep olur. Samimiyet ve dürüstlük, Koç Burcu Kadını için en önemli konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle de onlara karşı dosdoğru olmak, en iyi karar olacaktır. Dürüst olan bu burcun kadınları için karşı tarafın da bu özellikte olması oldukça önemlidir.

Koç Burcu Kadınının İş Hayatı

Koç Burcu Kadını, çalışmayı seven ve yaratıcı fikirleri olan yeteneklere sahiptir. Bunun yanı sıra çabuk öfkelenme durumu, iş hayatı için sorun olabilmektedir. Anlaşamadığı insanlarla çok yakın çalışmalarda bulunması, sorunların çıkmasını kaçınılmaz kılmaktadır. Hareketi seven Koç Burcu Kadını, bir yere tıkılıp kaldığında yaratıcılık özelliğini kaybedebilmektedir.

Koç Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Bu burcun kadınları, genel olarak Yay ve Aslan burcundan olanlarla çok daha iyi geçinebilmektedir. En az anlaşabildiği burçlardan bazıları ise Terazi, Oğlak ve Yengeç şeklinde sıralanabilir. Koç Burcu Kadını hangi burçtan olursa olsun, dürüst olan insanlarla çok daha iyi anlaşabilmektedir. Başkalarının hayatları hakkında konuşmaktan çok kendi hayatlarına yoğunlaşana bu burcun kadınları, bu konuda takdir de toplamaktadır.

Koç Burcu Erkeğinin Evlilik ve Aşk Hayatı

Koç Burcu Erkeği, evlilik konusunda, kişiliğindeki baskın karakterden dolayı, ilişkiyi yönlendiren taraf olmaktadır. Eş seçiminde bu özelliğe uygun bir tercih, yerinde bir karar olacaktır. Özgürlüğe olan aşırı düşkünlük, bu burcun erkeklerinin geç evlenmelerine yol açar. Karşı cins için zor güven duyulan bu burcun erkekleri, bu yüzden kendilerini sıklıkla anlatma ihtiyacı duyarlar.

Koç Burcu Erkeğinin İş Hayatı

Bu burcun erkeği, iş hayatında inisiyatif almayı seven yapıdadır. Doğrudan sonuca giden kişisel özelliği, hiyerarşik yapıda yükselmesi için uygun bir alan sağlar. Bu çatışmalardan genel olarak iyi bir verim alındığı zamanlar da ağırlıktadır. Çünkü Koç Burcu Erkeği, vizyon sahibi bir bakış açısına sahiptir. Planlı çalışmaktan ziyade, sonuca hızlı bir şekilde gitmeye daha yatkın olan Koç Burcu Erkeği, mümkün olan en kısa sürede sorun çözme kapasitesine sahiptir.

Koç Burcu Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Enerjisi oldukça yüksek olan Koç Burcu Erkeği, diğer burçlardan Akrep ve Aslan’la iyi anlaşmaya yatkındır. Anlaşmakta zorlandığı ve genel olarak sorun yaşadığı burçlar ise Yengeç, Boğa ve Oğlak’tır. Koç Burcu Erkeği için sıradan olmayan kişiler çok daha ilgi çekici olmaktadır.

Burçların Birbirleriyle Uyumları

Koç Burcu ile Akrep Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Aslan Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Balık Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Başak Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Boğa Burcu Uyumu
Koç Burcu ile İkizler Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Koç Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Kova Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Terazi Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Yay Burcu Uyumu
Koç Burcu ile Yengec Burcu Uyumu

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!