RuyaTabirleri.com

Rüyada Akrabaya Yemek Vermek

Rüyada akrabaya yemek vermek, Allah’ın inayetine sahip olmak, lütfuna ermek ve her türlü nimete en bol haliyle kavuşmak demektir. Rızkın artışı olarak da yorumlanan rüya, kişinin elinin darlık görmeyeceğini, yaptığı yardımların, gösterdiği iyi niyetlerin karşılığını en güzel şekilde alacağını tabir eder. Doğru yoldan hiçbir surette sapılmayacağına, her zaman dini inancını göz önünde tutan rüya sahibinin sayısız sevap işleyeceğinin ifadesidir. Hayırlı ve güzel bir rüya olduğu gibi, kişinin kendi ailesinin de bolluk içinde yaşayacağına, evlatlarının iyi işlerde çalışacağına, mevkilerinin yüksek olacağına yorumlanır. Ölmüş akrabalarına yemek verdiğini gören kimseler yoksul, düşkün veya açlık çeken kimselere el uzatarak sevap işleyecek, hayır duası alarak iç huzuruna ermiş şekilde yaşayacak demektir.

Rüyada Akrabaya Yemek Yedirmek

Bir akrabasına eliyle yemek yedirdiğini gören kişi o kimseye büyük bir iyilikte bulunur ve dua alır. Yakın çevrede birinin haneye gelerek yardım isteyeceğine, gözyaşı dökeceğine, kişinin el uzatıp destek olmasıyla rahatlayacağına ifade edilir. Birinin yarasına merhem olmak, sevilen birini zor durumdan kurtarmak anlamına da gelir. Rüya sahibinin yardımseverliği, iyi niyetli oluşu, herkese yardım etmek için çabalaması sonucu toplum içinde itibar görecek olması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Akrabaya Yemek Yapmak

Akrabasının evinde onlar için yemek yaptığını, pişirdiğini görmek kiraya çıkmak veya yeni bir eve taşınmak şeklinde yorumlanırken, bir taraftan da kişinin aileden kalan mirastan pay alacağına, bu parayı işleterek ilerleyen zamanlarda mülk almak için kullanacağına delalettir. Kendi evinde akrabalarına yemek pişirdiğini, yaptığını görmek ise kalabalık misafir ağırlamak, ihtiyaç sahibi kimseleri bulup, onlara yardım etmek demektir.

Rüyada Akrabaya Yemek Vermenin Psikolojik Yorumu

Kişisel ilişkiler için adım atmak demektir, özellikle yakın çevrede kişinin sevdiği bazı insanlarla arasında dargınlık, kırıcı konuşmalar yaşanmışsa, bu durumu düzeltmek isteyen rüya sahibinin çözüm arayışı içinde olduğunu gösterir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!