RuyaTabirleri.com

Rüyada Aldatmak

Rüyada aldatmak ve aldatılmak farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında aldatan kişi, doğrudan, güzelden ve Allah katında hayırlı olan şeylerden ayrılmış demektir. Aldatılmak için kötü değil iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Rüyasından aldatıldığını gören kişi işlerinde ve hayatında başarılı olacak, zaferler kazanacak ve üst kademelerde olacak demektir.

İş sahibi olan kişi rüyasında aldattığını görürse işlerinde düşüş olur ve iş kaybına uğrar, eğer rüya sahibi devletin her hangi bir kurumda çalışan rütbeli ya da rütbesiz biriyse kazancı elinden alınabilir, rüya sahibi eğer sağlık sorunları olan biriyse o halde sağlık sorunlarının daha da artacağına işaret eder. Rüyada aldatılmak kötü değildir ama aldatmak kötüye yorumlanır, rüyada aldatıldığını gören kişilerin herkese güvenmemeleri gerekir.

Rüyada aldatmak, iyi anlamlara gelmez. Hile yapmaya, yanlış yollara girmeye, kazancına haram bulaştırmaya işaret eder. Rüya sahibi, düzgün bir yaşamı değil, zengin ama yanlış bir yaşamı seçmiş demektir. Mal varlığı ve parası çok olacak fakat bunların hiç biri helal olmayacak diye tabir edilir.

Rüyada aldatmak, rüya sahibinin günahkâr kişilere uyarak onlarla işbirliği içerisine girip, Allah katında günahkâr bir kul olmasına neden olacak işlere bulaşmasına işaret eder. Bu nedenle musibetler rüya sahibinin peşini bırakmayacak demektir.

Rüyada Sevgiliyi Aldatmak

Rüya sahibinin kendi içinde yaşadığı açmazları olduğu anlamına gelir. Rüyasında sevgilisini aldattığını gören kişi vicdanını sorguluyor fakat kendini haksız bulduğu için suçluluk duygusu hissediyor ve vicdan azabı çekiyor demektir. Öte yandan da rüya sahibinin olmayacak şeylere gönül bağladığı anlamına gelir.

Rüyada Kocasını Aldatmak

Rüya sahibinin, kocasını aldattığını görmesi, gizli bir şey yaptıktan sonra onun ceremesini çekmeye ve yükü altında kalmaya delalet eder. Rüya sahibi söylediği bir yalandan ya da yaptığı bir yanlıştan dolayı çok sıkıntı çekecek, kafasını duvarlara vuracak demektir.

Rüyada Eşini Aldatmak

Rüya sahibinin içine sinmeyen bir iş yapması anlamına gelir. Büyük bir hevesle, duygularına ve heyecanına kapılarılar yaptığı işin daha sonra kendisine büyük bir huzursuzluk vermesine ve kendi kendisiyle yüzleşmesine delalet eder.

Rüyada Aldatmak Aldatılmak

Rüyada aldatıldığını görmek hayırlıdır fakat aldatmak hayırlı şeylere işaret etmez. Aldatıldığını gören kişi hayır bulacaktır. Aldattığını gören kişi mutsuz olmasına neden olacak işlere bulaşarak, kendini zor durumda bırakacak daha sonradan da bedelini ağır şekilde ödeyecektir.

Rüyada Gadretmek (Haksızlık Yapmak)

Gerçek anlamına benzer. Rüyasında gadrettiğini (haksızlık yaptığını) gören kişi dinden çıkmasına neden olacak kadar kötü işler yapacaktır.

Rüyada Birini Aldattığını Görmek

Rüya sahibinin rüyasında birini aldattığını görmesi iyi değildir. Bu rüya sahibinin yoldan çıkmasına ve yanlış işler yapmasına, bu nedenle de Allah atkında günahkâr sayılmasına delalet eder.

Rüyada Biri Tarafından Aldatılmak

Rüyada biri tarafından aldatılmak çok hayırlıdır. Rüya sahibinin bir işin üstesinden geleceğine başarılı olacağına ve zafer kazanacağına işaret eder. Başarısını Allah’ın izini ve yardımı sayesinde elde edecektir.

Rüyada Birine Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek, bir kişiyi yalandan yere savunmak anlamına gelir. Birisi hakkında yalan söylemek ya da onu kötülemek, onu kandırmaya, aldatmaya çalışmak Allah katından günah işlemeye işaret eder.

Rüyada Zina Yapmak

Rüyada zina yapmak kötü olan şeyler yapmaya işaret eder. Rüyada hoş bir hanımla zina yapan kişinin malı güvencededir demek. Eğer bir bey rüyasında komşusunun eşiyle zina yaparsa eğer komşusunun malından istifade edeceği anlamına gelir. Rüyada zina yapmak aynı zamanda kötü huyların ortaya çıkması anlamına gelir örneğin, birinin malına göz dikmek.

Rüyada Kardeşini Aldatmak

Rüyasında kendi kardeşini aldatan kimse kardeşine karşı bir zararda bulunur veya onun ihtiyaç duyduğu bir konuda yardımcı olmaz. Bazen de bu rüya akrabalarınızdan bir kişi ile aranızda bir husumet olacağına veya yakın bir kişi ile yaşayacağınız tartışmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Annesini Aldatmak

Rüyada annesini aldatan kimse onun sözünden çıkarak isteklerine muhalif işler yapar. Böyle bir rüya yaptığınız davranışlara dikkat etmeniz için yapılmış bir uyarıdır. Çünkü anne mukaddes sayılır. Rüyada ona karşı işleyeceğiniz kötü bir hareket sonucu gerçek hayatta rezil olmanın veya kötülük yaparak insanların öfkesini kazanmanın sembolüdür.

Rüyada Patronunu Aldatmak

Rüyada emrinde çalıştığınız kişiyi aldatmanıza, iş arkadaşlarınızdan birinin hakkına gireceğinize veya gayri meşru yollardan gelir elde edeceğinize yorulmaktadır. Bu rüya haksız elde edilen kazanca, haram mal elde etmeye, boş işlerle meşgul olmaya veya kendisine faydası olmayan ameli terk etmemeye de yorumlanabilir.

Rüyada Aldattığı İçin Özür Dilemek

Rüyada bir kimseyi aldatıp da özür dilemeniz günahtan sonra tövbeye, yanlıştan sonra pişmanlığa işarettir. Böyle bir rüya gören kimse eğer rüyada aldattığı kişiyi tanıyorsa gerçek hayatta ona karşı bir suç işler ve bunun sonucunda da pişmanlık duyar. Eğer aldattığınız kişiyi tanımıyorsanız genel olarak bir günaha ve arkasından da tövbeye yorumlanabilir.

Rüyada Aldattığının Farkında Olmak

Rüyada aldattığının farkında olan ve bu hareketi bilinçli yapan kimse gerçek yaşamda da bile bile günah işler. Bu rüya korkmadan ve kimseden çekinmeden bir takım yanlış işler peşinde koştuğunuzun ve bu nedenle de ileride çok sıkıntı çekebileceğinizin habercisidir. Rüyasında aldattığının farkında olan fakat daha sonra bundan vazgeçen kişi ise kötülük yaptıktan sonra tövbe ederek doğru yola erişir.

Rüyada Aldattığı Kişi İle Evlenmek

Rüyada tanıdığı veya tanımadığı bir kişiyi aldatan ve daha sonra onunla evlenen kimse uzun süredir küs olduğu bir kişi ile barışır ve tekrar görüşmeye başlar. Bu rüya bazen de size uygun olmayan biri ile gönül ilişkisi içerisine gireceğinize ve bu nedenle de sıkıntı yaşayacağınıza yorulmaktadır.

Rüyada Bir Hayvanı Aldatmak

Rüyasında herhangi bir hayvanı kandırmak veya onu çeşitli vaatlerle aldatmak günah işlemeye, masum insanların hakkına girmeye işarettir. Bu rüya daima insanların kötülüğünü düşünen ve çevresine fitne yayan kötü niyetli bir adama da işaret etmektedir. Sürekli insanlar hakkında konuşan ve onları aldatan bu kimse çevresinde fitne çıkarır.

Rüyada Bir Kadını Aldatmak

Rüyasında bir kadını kandıran ve onun aldanmasına sebep olan kimse gerçek hayatta da insanları aldatır ve onların mağdur olmalarına neden olur. Bu rüya, yapacağınız bazı hareketler nedeniyle insanların tepkisini çekeceğinize ve onlar tarafından eleştirileceğinize de işaret olabilmektedir.

Rüyada Bir Çocuğu Aldatmak

Rüyada bir çocuğu kandıran dünya hayatında suçsuz insanlara bazı suçlar isnat eder. Bu rüya gireceğiniz günahın veya yapacağınız bir hatanın işaretidir. Çocuk aldatmak dünya hayatında günaha sevaba dikkat etmeyen ve daima kendi nefsi isteklerinin peşinde koşan bir kimsenin habercisidir. Bu kimse sadece kendi çıkarlarını düşünür ve kimseyi umursamaz.

Rüyada Bir Topluluğu Aldatmak

Rüyasında bir topluluğu aldatan bir grup kişiyi de etkileyecek bir günah işler. Bu rüya bir topluluk içinde meydana gelecek fitne haline, o halka isabet edecek bazı zararlara ve sıkıntılara da yorulabilmektedir.

Rüyada Bir Kişiyi Kandırmak

Rüyasında bir kişiyi kandıran kimse bir günah işler veya sonradan pişman olacağı bir hata yapar. Rüyada kandırmak yapan kişi için genellikle hayırlı olmayan işleri ifade eder. Kandırılmak kandırmaktan daha iyi bir rüyadır.

Rüyada Bir Müslüman’ı Kandırmak

Rüyada Müslüman’ı kandıran kişi dinde fitneye düşer veya dünyaya çok bağlanarak ahreti ve ahret yaşamını unutur. Bu rüya gören kişi için iyiye yorulmaz. İbadetlerinizi yapmadığınıza, bazı durumlarda şirke düştüğünüze ve manevi anlamda derecenizin düştüğüne işarettir.

Rüyada Bir Kafiri Aldatmak

Rüyasında bir kafiri aldatan kimse gerçek hayatında günahkar bir insana zulmeder. Kim olursa olsun aldatmak ile ilgili rüyalar güzel değildir. Kafir bile olsa bir kimseyi aldatan ya günaha gireceği bir olayın içinde bulunur veya gerçek hayatta da bir haksızlık yapar.

Rüyada Bile Bile Aldatmak

Rüyasında bile bile bir kişiyi aldatan kimse gerçekte de bile bile bir günah işler. Bu rüya kişinin isteyerek yapacağı hatalara, dünyevi olanla meşgul olup ahreti unutmaya, hatalar işlemeye, doğru yoldan ayrılarak şirke girmeye de yorulabilir.

Rüyada Aldattığı Kimse İle Konuşmak

Rüyada bir kimseyi aldatan ve onunla konuşan kişi ikiyüzlü davranır, arkadaşına kötülük düşünür. Bu rüya bazen de kişilerin hakkına girdiğinize, bazıları için hak etmediği şeyleri düşünmeye, insanlara kötülük yapmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada İnsanları Aldatan Birisi İle Karşılaşmak

Rüyasında insanları kandıran ve sürekli toplum içine nifak sokan birisi ile karşılaşan kişi gerçek hayatta da aynı böyle bir kimse ile karşılaşır. Eğer rüyada böyle bir insanı alt ettiğini görürse, dünya hayatında toplum içinde kötülük yapan ve insanların arasını bozan kötü bir kimseye galip gelir bu insanın yapacağı kötülüklere engeller.

Rüyada Aldattığı Kimseden Özür Dilemek

Rüyasında gerçek hayatta aldattığı bir kimseden özür dileyen kişi, yaptıklarına çok pişman olur ve hatasını telafi etmeye çalışır. Bu rüya hakkına girdiğiniz kişiden helallik istemeniz gerektiğini gösteren uyarıdır. Bazen de böyle rüyalar psikolojiktir. Bilinçaltında yaptığınız kötülüğe karşı vicdan azabı duyduğunuzu ve özür dilemek istediğinizi gösterir.

Rüyada Eşi Tarafından Aldatılmak

Rüyasında eşinin kendisini aldattığını gören kimseye yakın akrabalarından bir kişi kötülük yapar. Bu rüya bazen de aile hayatında baş gösterecek huzursuzluklara ve mutsuzluklara işarettir. Eşinin kendisini aldattığını gören kişi çok güvendiği bir kimseden kötülük görür ve bunun sonucunda sıkıntı yaşar.

Rüyada Devleti Aldatmak

Rüyasında devleti aldatan kimse kamu suçu işler. Bu rüya bazen de işlerinizi layıkıyla yapmadığınıza ve gayri meşru yollardan kazanç sağlayacağınıza işarettir. Bazı alimlere göre ise devleti aldatmak, haram mal kazanmaya, iş hayatında yaşayacağınız bazı zorluklara veya patronunuzdan azar işitmeye de yorulabilmektedir.

Rüyada Bir Kimseyi Dolandırmak

Rüyasında bir kimseyi dolandıran kişi, eğer dolandırdığınız tanıyorsa ona karşı bir suç işler veya onun hakkına girer. Bu rüya eğer dikkatli olmazsanız bazı zararlar yaşayacağınıza bu nedenle de mutsuz olacağınıza yorulur. Dolandırılmak dolandırmaktan daha iyi bir rüyadır. Rüyada dolandırıldığını gören bir hayra erişir, günahlarına tövbe eder veya sıkıntıdan sonra tahmin etmediği derecede büyük menfaatlere erişir.

Rüyada Aldatmanın Psikolojik Yorumu

Gerçek hayatta insanlardan birçok zarar görmüş veya farklı kişiler tarafından kandırılmış olanlar içindeki eziklik duygusu nedeniyle bu rüyayı görürler. Bazen de bu rüya bazı pişmanlıklarınız olduğunun ve bu pişmanlıklarınızdan veya yaptığınız hatalardan ötürü vicdan azabı duyduğunuzun bir göstergesidir. Rüyada aldatılmak ise bilinçaltındaki korkuların açığa vurumudur. Hayatında bazı zorluklar yaşayan ve çeşitli konularda korkuları bulunan kişi rüyasında aldatıldığını görür. Özellikle eşleri tarafından aldatılan veya eşlerinin kendilerini aldatacağı hissiyle yaşayan kadınlar rüyalarında eşinin veya sevgilisinin kendisini aldattığını görmektedir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Aldatmak İle İlgili Rüyalar;

 1. Büşra (04 Mayıs 2014 saat: 11:27)

  Rüyamda sevgilimin beni baska bir kız ile aldattıgını gördüm telefonundaki mesajlarla yakalıyordum aldattıgını ve sevgilim sinirleniyordu felan daha sonra ben kızın numarasını alıp konuşuyorum kızla ve kız doğruluyor yani nir kaç günlük ilişkileri varmış…benim sevgilim gerçekte beni 4 kez aldatdı ve ben ne zaman bu tarz rüyalar görsem hep gerçekte yakalıyordum son zamanlar yine hep aldatmalı rüyalar görüyorum lütfen bana yardımcı olun… :(

 2. Fidan (20 Nisan 2014 saat: 12:09)

  Ben Rüyamda erkek arkadasimla bir yerde oturdugumuzu görüyorum. Birden erkek arkadasimin telefonunun caldigini duyorum tabi kendisi ilk acmak istemedi telefonu. Ben üsteleyince acti ve telefonun apolyasini acmasini istedim..ve telefonun öbür ucunda bir Kadin ve ona diyor ki “iste müsaitsen sana gelmek istiyorum kiz arkadasin eger yoksa yaninda tipki dün yaptigimiz gibi diyor”. Bunlari duyduktan sonra elime bu sefer telefonu ben alip bagirip cagiriyorum ve kadin telefonu kapatir. Ben busefer basliyorum erkek arkadasimla kavga etmeye agir sözler söylemeye bi bakiyorum kadin cikip gelmis benim ve erkek arkadasimin bulundugu yere ve evet ben dünde burdaydim diyor sonra tabi öylelikle rüyamdan kalkiyorum…ama hala cok kötü etkisindeyim. Bu ne anlamina geliyor ?? Biri yardimci olabilir mi lütfen.

 3. Selin (27 Mart 2014 saat: 10:18)

  Rüyamda: Sevgilim beni birakip benim Iyi arkadasimla iliskiye giriyor ve bu durumda istemeye gidip kizla evleniyor, dügünde bende varim ama göz yaslarinla, kimsenin umrunda degil ama ! Acayip bir rüyadi, uyurken aglamisim :( ne anlaminina geliyor acaba? Bana yardimci olurmusunuz cok garip bir rüyadi cok etkilendim bu durumda 2 Hafta önce bi Rüyada gördüm: Sevgilim ile Ben parkta oturuyoruz bir Kiz geliyor yanimiza sevgilime selam veriyor sonra beni kaldiriyorlar Kiz yanina oturuyor ve benim gözümün önünde birden öpüsüyorlar :O yorumlariniz cok önemli Bunlar nedemek oluyor ?

 4. Fatih (24 Şubat 2014 saat: 12:35)

  Öncelikle şunu söyleyeyim, bu tarz rüyaları hep görüyorum. Kısa kısa birkaç tanesini anlatayım ve bana nasıl bir anlam teşkil ettiğini anlatın lütfen. Bir keresinde “sevgilim çok hareketli, tanınan bi kız olmuş erkekler arasında ve herkesle eğleniyor ama beni pek takmıyor. Hep onlarla gülüyor falan.” bir diğer rüyamda “biz vampiriz ve Bi yeri patlatıcaz sevgilimle ama bir kişi daha lazım. Ve sevgilimin eski sevgilisinin yardımını istiyoruz. Ve birden bunlar çok yakın davranmaya başlıyor sevgilim beni yine umursamıyor pek. Onunla konuşuyorum artık onu sevdiğini soyluyor. Yakalanıyoruz kaçıyoruz onu ben kurtarıyorum ama o yine bana yakınlık göstermiyor.” burada asıl konu vampir olmak değil sevgilimin bana karşı tutumu :) bana yardımcı olur musunuz bu tarz rüyalar hep görüyorum ve anlamı ne gerçekten merak ediyorum, ne yapmam gerekiyor bilmiyorum..

 5. pınar (25 Aralık 2013 saat: 08:15)

  Sevgilimin benden önce sevgilisi varmış o çıkıp geliyor hatta ailelerde biliyormuş. Ben kızı görünce ne yapacağımı bilmiyorum ama sevgilim beni sevdiğini söylüyor. Daha sonra arkadaşlarının da bunu bildiğini öğreniyorum. Sevgilimin sevgilisi bizde kalıyor ama kız çok iyi bende onu kiramiyorum. Sonra erkek arkadaşım eve geliyor ben seninle asla olmaz diyorum. Tam giderken pencereden arkasından bakıyorum. Bu kadar

 6. ayşe (21 Aralık 2013 saat: 08:17)

  rüyamda eşim beni uzun zamandır aldatıyormuş ve benm bundan haberim yokmuş daha sonra eşim bbeni sevmediğini ve ayrılmak istediğini söyleyince öğreniorum aldattığını ailesine söylüyorum bana inanmıyorlardı

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,