RuyaTabirleri.com

Rüyada Alev Görmek

Rüyada alev görmek, rüya sahibinin hayatında meydana gelecek olan küçük bir problemin büyüyüp çözülmez bir hal almasına tabir edilirken aynı zamanda da bunun tam tersi şekilde açıklanır. Yani bu yorumunun olumlu haliyle tabir edilir. Rüyada alev görmek, rüya sahibinin küçücük bir sermaye ile girdiği işin ileri de kendisine bir holding kazandırmasına işaret eder. Bu rüya, beklenmedik değişiklik anlamına gelir. Rüya sahibinin hazırlıklı olmadığı ve hiç tahmin etmediği şeylerle karşılaşmasına delalete eder.

Rüyada alev görmek, rüyayı gören kişinin hiç beklemediği bir anda çok uzak bir yerden gelecek ve şaşırtıcı ve bir anda birçok şeyi değiştirecek bir habere delalet eder. Yapılan işin ya da gerçekleştirilen çalışmaların tüm çabalara rağmen meyve vermemesine, ancak gösterilecek sabır ve azimle eski haline döneceğine işaret eder.

Rüyada Alev Söndürmek

Rüyada alev söndürmek, rüya sahibinin küçük bir tartışmayla başlayan ve sonunun büyük bir kavgaya doğru gideceği belli bir işe hemen müdahale edip, olayın kötü bir hal almasını başından engelleyeceğine delalet eder. Bazı kimseler rüyada alev söndürmenin dinle bağını koparmak anlamına geldiğini söylemektedirler.

Rüyada Alev Topu Görmek

Rüyada alev topu gören kişi, harca harca bitmeyecek, bir türlü sonu gelmeyecek bir mirasa konacak ve büyük bir zenginliğe kavuşacak demektir. Dünya malı ve dünya nimetlerine istenilenden de fazla oranda sahip olmak anlamına gelir.

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş gören kişinin duygu, düşünce ve davranışlarında bazı değişiklikler meydana gelecek demektir. Çünkü bu rüyanın anlamı, rüya sahibinin zamanla değişmesi şeklinde yorumlanır. Bir yanda da hayatın çok hızlı akmasına ve her gün yeni bir şeyler getirmesine tabir edilir. Rüyada ateş görmek, rüyayı gören kişinin kişilik özelliklerine göre değişim gösterir.

Eğer rüyayı gören iyi biriyse iyi anlamlara yorulur: alınacak müjdeli bir habere ve hanede bolluk ve berekete tabir olunur. Eğer rüyayı kötü bir kişi görmüşse, kötüye yorumlanır; yapılan bir hatadan dolayı ömür boyu pişmanlık duyup kahır çekmeye, bu hatadan ötürü büyük zarara girmeye, günahkâr olmaya ve ortalığı düzeltmeye çalıştıkça daha kötü bir hale sokmaya işaret edilir.

Rüyada Ateş Yakmak

Rüyasında ateş yaktığını gören kişi, iş hayatını da, özel hayatını da sağlam temeller üzerine atıyor bu nedenle de dış faktörlerden etkilenmiyor demektir. Çünkü inşaat çok sağlam temellere dayalıdır ve öyle her isteyenin istediği anda zarar vereceği gibi değildir.

Rüyada Ateş Üstünde Yürümek

Rüya sahibinin rakiplerine karşı açık ara bir galibiyet alacağına işaret eder.

Rüyada Harlı Alev Görmek

Rüyada harlı alev görmek, uzun bir süredir iş hayatında yaşanan sorunların bir müddet sonra normale dönmesine ve kar sağlamaya ve para kazandırmaya başlamasına tabir olunur.

Rüyada Alevle Bir Yerin Yanması

Rüyada alevle bir yerin yanması, rüya sahibinin, pek üzerinde durmadığı bir rahatsızlık yüzünden yataklara düşmesine ve daha sonra bir cerrahi operasyon geçirmek zorunda kalmasına delalet eder.

Rüyada Yangın Görmek

Rüyada yangın görmek, girişilen bir işten başarıyla çıkmak için gereken destekle ilgili müjdeli bir haber gelmesine işarettir.

Rüyada Ateş Söndürmek

Rüyada ateş söndürmek, işlerin sıkışıklığa girdiği bir anda bir dost ya da arkadaştan görülecek ve yaşanan sıkıntıların çözümünde büyük payı olacak bir iyiliğe tabir edilir.

Rüyada Alevde Yanmak

Rüyada alevde yanmak, rüya sahibinin kötü ve kendini bilmez davranışlarından rahatsız olan arkadaşlarının arkadaşlıklarını bitirip gitmesine ve rüyayı gören kişinin yalnız başına kalmasına yorumlanır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Alev Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Anonim (19 Aralık 2015 saat: 14:20)

  Son aylarda hep denizle ilgili rüyalar görüyorum. Ya uzaktan dalgali denizi izlerim, bazen dalgalardan biri kiyiya carpar, yada sahile carpan dalgalarla oynarim. Aylar önce sakin denizler görürken rüyalarimda, bu son iki ayda sikca dalgali deniz görmekteyim. Ama bu rüyalarda icimi korku yerine bi huzur sariyor, dalgali denizi bile bi huzurla izliyorum. Bu rüyalari sikca görmem ne anlama geliyor?

 2. yıldız yıldız (12 Aralık 2015 saat: 23:26)

  Bir adam geliyordu kapıya siyah giyinmişti .ben onu bırakıp gidiyordum bir tarlaya tarla hep yeşillikti yeşilliğin içinde semiz otu topluyordum .semiz otunun yıkayıp yemek yapıtım .geri geliyordum o adam olmuşlar iki kişi kapının girişinde tamirci gibi bir iş yapıyorlardı yorumlar mısınız lütfen .

 3. Yobin (01 Aralık 2015 saat: 12:48)

  Rüyamda akrabalarımla bir otele gidiyoruz bir anda gece oluyo ve otelde hayaletlerin olduğunu duyuyoruz.Bir kuzenim ve arkadaşı bir anda çakmaktan alev püskürtmeye başlıyolar,alevlerin duvara vuran gölgesinde de hayaletlerin silüetlerini görüyoruz,hayaletleri duvarda görmeye başladıkça daha da alev püskürtüyorlar gitgide alev harlanıyor resmen, son duvarda gördüğümüz hayaletin gölgesine bakıyoruz duvarda,hayaletin karnında balon gibi birşeyin içinde bir kız var yani sanki hamileymiş gibi ,yuvarlak zar gibi birşey genç bir kız o yuvarlak şeyin içinde tıpkı anne karnında bebek gibi dönüyor yavaşça, sonra biri çığlık atıyor hayaletlerde çığlık atmaya başlıyor sonra kuzenim bana ve benimle yaşıt başka bir kuzenime çığlık atmamızı söylüyor ve biz üçümüz bağırmaya başlıyoruz, biz bağırdıkça hayaletlerde bağırmaya başlıyor biz daha da bağırıyoruz hepimizin çıkardığı çok tiz bir ses (hatta aralarında en ince sesi ben çıkarıyorum bunu farkediyorum rüyamda) sonra bizi kuzenim ve kardeşimle otelin sahne gibi bir yerine alıyorlar çığlık atmamız için ve sonra uyandım.(Tahmin ettiğimden çok uzun bir yazı oldu çeviri ya da en azından birkaç yorum bile yaparsanız sevinirim :) )

 4. Aylin Nazik (22 Kasım 2015 saat: 06:03)

  Merhaba, bir rüya gördüm Hayır olsun inşaallah. Çok etkilendim bu rüyadan. Meallere baktim ama çok karışık geldi tam olarak anlayamadım. Belki siz yardimci olabilirsiniz.

  Rüyamda kizimla beraber yatağın ucunda uyuyoruz benim kolumda uyuyor. Sanki bizim başımızda mum yada mum parçaları var. Sonra alev alıyor mumlar ben gözümü açıyorum eşim başımızda ayakta dikilmiş bir vaziyette duruyor.ve ben alevleri görür görmez eşime neden sondurmuyirsun deyip kızımı alip suya sokarak alevleri sonduruyorum sonra onu tekrar yatağa koyuyorum ve ben başka bir odaya gececekten içim huzursuz oluyor sanki mum parçaları hala üzerinde deyip düşünerek esime kziima bakacam deyip iceri tekrar giriyorum kızıma bakıyorum yatakta yine alevler içinde olduğunu görüyorum sonra yine alıp suya sokuyorum kızımı alevleri söndürmek icin.sonra da uyandım çok korktum ve cocuklarimi kontrol ettim uyaninca.huzursuz oldum.yalnız kızıma bişe olmuyordu alevler içinde, yanmiyordu, aşırı bir alev değil kızımı rahatlıkla gorebiliyordum uyurken.ben yandigini ya da yanacagini düşünerek alevleri sonduruyordum sanırım rüyamda. Yardımci olabilirseniz sevinirim Teşekkürler

 5. Gökçen ezgen (06 Kasım 2015 saat: 11:51)

  Karanlık bir gecede asfalt bir yolda ortada büyük bir Ateş vardı.mavi Alevleri vardı büyük Ateş beni ve bir arkadaşımı içine doğru çekiyordu çevrede küçük küçük biri ton Ateş vardı ve dumansızdı hepsi. Ateş bizi içine doğru çekiyordu

 6. Ervin (23 Ekim 2015 saat: 17:06)

  Rüyamda sinmemelisin oturduğu mahalledeyim akrabalar filan ama sözde diyer evimde görünen bir mesafede annelerin mahallesindeysen bir bakıyorum ki Alevler alıyor tas atkalardan bir yerde benim kendi evime ulaşmaz alev diye beklerken bir bakıyorum benim evimin üstüne bir alev topu düşüyor bir anda Metin’e gibi alev topları küçüklü büyüklü yağmur gibi yağıyor derken annelerin elindekilere dışarıya asla çıkmayın ben bakıp gelicem diye koşarak yola atılıyorum yolda Alevlerden kaçmaya çalışıyorum bir anda sözde sevdiğim adamı bir yere saklanırken görüyorum o fantastik güçleri olan biri ama bu duruma müdahale edemediğini söylüyor hava Aydınlıkevler bir anda kararıyor. Sonra etrafıma bakınırsan uyanıyorum.

 7. gazi şahin (27 Temmuz 2015 saat: 10:03)

  Rüyamda kebap pişirmek icin kullanlan kömUr yığınına komprösör benzeri bir aletle hava verip tutuşturuyorum ve karşıdan bana evden ayrılan eşim bakıyor bir koşmaca koşuşturmaca yaşanıyor yanımda tanımadğm askere benzer indanlarla birlikte aynı safta cenk eder gibiuiyiz fakat düşman göremedim.ancak ateşi cok alal alace yakyoruz.

 8. musibet (06 Temmuz 2015 saat: 17:46)

  Caddede yürürken bi anda meydana gelen alev herkesi korkutuyodu kimse kimseye sahip çıkmıyordu ama o alev öyle böyle değildi o anda tlfnu elime alıp annemi arcm deyip yanlış cewiriyodum yanimdaki arkadaşım da bana sahip cikmadi beni tek o milletin yangının icinde bırakıp başka tarafa kacti korkudan uyandım ama hiç bir yerim yanmiyordu

 9. Songul (08 Haziran 2015 saat: 23:25)

  Ruyamda yakin bir kiz arkadasimla gece disardaymisiz bana gunesin dogusunu izle dedi bede kafami cevirdim aa evet tam saati dedim ve saatime baktim oan kafami bi cevirdim ki;
  ilk once bi alev patladi ve onun icinden gunes dogdu ole bi sicaklik veriyoduki hayretle ona bakiodum hayirlara vesile…

 10. funda (09 Mayıs 2015 saat: 16:16)

  Rüyamda is arkadaşlarımızla bir orman gibi yerdeyimmisiz arabadan iniyoruz fatih die arkadaşımiz cok sinirli bi sekilde sigaranın izmaritini atıyor bir anda ortalık alev oluyo cam ağaçları falan yani hep yaniyor biz söndürme çalışiyorkun bir adam geldi bu yangının sonmesi için birinin ölmesi gerekiyor dedi
  Fatih rezzan diye bir kızı Seviyo rüyamda o kızda vardı kızına ailesi vermiyor acaba onun etkisinde mi kaldım bana bu ruyada yorumlar misiniz

 11. soner erkol (17 Nisan 2015 saat: 02:00)

  Selam ben rüyamda çok büyük bir ateş gördüm ateş etrafa yayılmış rüzgarla beraber ellerimi havaya kaldirdıgımda ateş büyüyor ellerimi indirdiğinde ateş küçülüyor nasıl söndüğünü görmedim sanki ateş beni dinliyormuşgibi hakimiyeti ben sağlıyormuşum gibi ellerin havada rüzgar esiyor ateş parlıyor ellerimi indirince de ateş küçülüyor sabah ezan sesine uyandın uyanınca a şükrettim sabah uyandığım için gün boyu rüyanın etkisinde kaldım namaza başladım 1 ay kadar oldu 26 yaşındayım erkeğin açıklama beni rahatlatı olacağını düşünüyorum teşekkürler…..

 12. ekin (13 Nisan 2015 saat: 08:14)

  rüyamde köyüme yeni gelmiştim ve geceydi, karanlık ve asfalt yolda yürürken yolun kenarlarında küçùk süs mumlarının yandığını gördüm ve söndürmeye çalıştım bu sırada kaldığım yurdun müdürü çıkageldi ve ben hemen bizim garaja, köşeye sakalandım sonra tepedeki delikten baktı ben yalvarır bir şekilde ona birkaçkez benim yapmadığımı söyledim oda bana dediki “sen medineyi yaktın ” dedi bu rüyadan cok etkilendim nolur yardımcı olun

 13. Elif (27 Mart 2015 saat: 01:56)

  Merhaba, ruyamda umredeydim.dolasiyoruz rehberlik yapan kisi su anda 61.kattayiz diyor.duvarlarda ayetler vardi sanirim ama tam hatirlayamiyorum.sonra giristeyiz yasli guleryuzlu bi amca diyor ki hadi tesbihleri koyun bakalim bende cok sevdigim gunluk kullandigim sari bir tesbihim var onu vereyim diorum uzaniorum tam onu vericekken baska bi yesil tesbih goruorum
  Onu koyuorum tesbih koyulan yere.sonra kumsal gibi bi yerde yuruyorum karsimda Kabe tum guzelligiyle.onundende selale gibi altin sarisi yaldizli su gibi bisi akiyor ama su degil.Kabe bana gore daha yuksekte bir yerdeydi.uyandigimda cok huzurluydum.61.kat ne demek acaba en cokta onu merak ettim.yorumlarsaniz cok sevinirim.Simdiden tesekkurler.

 14. serap (28 Kasım 2014 saat: 13:51)

  Eve gelen misafirin benim kokumdan midesi bulandi biri kuzenim digeri yabanci yabanci olan bana sarilinca devamindada bi eve gittim evi eski icten merdivenli esiyle tartistigini ust katta tek karanlik bi odada kaldigini soylerken kapi caldi misafirleri geldi ben odalari dolasirken mutfaktaydim bi anda bodrum katindan alevler ust kata gorundu kosup asagi indik kirmizi akevler odunlari yaniyirdu ates sondu ve uyandim

 15. Nurcan ateş (25 Eylül 2014 saat: 09:47)

  Rüyamda kocamın belinde sivilce vardi ve ben onu patlatiyordum..elim kolum esimin sırtı hep irin oluyordu heryere sicriyordu …sonra esim diyorki kalçalarda sivilce var onlarida patlat, bende tamam deyip sivilceleri sıkyordum…. Sonra eşimle beraber arkadasımızın yanına gidiyoruz ..arkadasımız Ates yakmış ..üzerinde çok büyük bir tencere ile taze Mısır kaynatiyor …Ates çok harlıydi alev alev yanıyordu…rüyam çok karışık birde tanımadığım bir apartmandaydim yanımda yakın bir ARKADASIM vardi beraber bir erkek çocuğunu eğlendiriyorduk ağlamasını susturmaya çalışıyorduk oynuyordum bebekte bana katıla katıla gülüyordu

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,