RuyaTabirleri.com

Rüyada Atmak

Rüyada atmak, görülen rüyanın içeriğine uygun şekilde değerlendirilmelidir. Örnek olarak kişi herhangi bir nesneyi attığını görüyorsa, gerçek hayatında kendisini sıkan ve üzen bir durumu sonlandırmak için girişimlerde bulunacağını işaret eder. Başkalarına hava attığını görüyorsa sahip oldukları ile aşırı böbürlenen ve sevimsiz bir hale gelen tavırları yüzünden çevresince hoş karşılanmayan biri olduğuna yorumlanır. Hem somut, hem de soyut olarak yorumlanan rüya bütün olarak ele alınmalıdır.

Rüyada Taş Atmak

Genellikle kişi için hayra yorulmaz ve bir başkasının ekmeği ile oynandığı için büyük bir beddua alınacağına alamet eder. Kişinin hem kendisine, hem de başkalarına ciddi zararlar verecek davranışları nedeni ile uyarı alacağına ancak bu ikazları kulak arkası etmesi yüzünden gelecekte başının sürekli olarak derde gireceğine, sıkıntıların yakasından düşmeyeceğine yorumlanır. Taş attığını gören kişiler aynı zamanda sahip oldukları düşmanlarla savaşmak zorunda kalırlar.

Rüyada İftira Atmak

İslami olarak gıybet içinde olmaya ve kişinin derhal bu tutum ve davranışlarından vazgeçmesi gerektiğine işaret eder. İftira attığını gören kişilerin işleri rast gitmez ve evlerinin bereketi her daim azalır. Maddi olarak geçim sıkıntısı yaşamalarının yanı sıra işyerlerinde de ciddi sorunlar ve tartışmalar yaşarlar.

Rüyada Tokat Atmak

Tanınan birine tokat attığını gören kişi, gerçek hayatta da o kimseye bir uyarıda bulunur. Aile içinden birine tokat atmak ise, kişinin yüzünü kızartacak bir olay yaşaması ve ailesiyle arasının açılması anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda kişinin kazanacağı itibara ve güce de işaret ettiği gibi, mevcut işinde söz sahibi, yetkisi artırılmış biri haline geleceğini de bildirir.

Rüyada Atmanın Psikolojik Yorumu

Gerçek hayatında kurtulmak istediği insanlar veya kişiyi çok bunaltan durumlar olduğuna işarettir ve çevre değişikliği yapmak isteğinin de ifadesi olarak görülebilir. Atmak genellikle dışa vurulamayan ve sürekli olarak bastırılan duyguların kişiye verdiği rahatsızlığın psikolojik sembolüdür.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!