RuyaTabirleri.com

Rüyada Ayak Kesilmesi Görmek

Rüyada ayak kesilmesi görmek, hayra yorulmaz, kişiyi üzecek, uzun zamanlar sıkıntı yaşamasına neden olacak sorunlar anlamına gelir. Güvenilen, hayatın her aşamasında yanında olduğu düşünülen birinin vefatı yüzünden gözyaşı dökmek, sevilen bir dosttan ayrı kalmak ve özlem çekmek demektir. Başkasının ayağının kesildiğini görmek, gerçek hayatta o insanın başına gelen bir felakete tanık olmak, o kişinin alaşağı olan yaşamından dolayı üzülmek manasındadır. Aileden birinin ayağının kesildiğini görmek de, hanede herkesi ilgilendirecek sorunların baş gösterdiğine işaret eder. Kötü haberlere, maddi olduğu kadar kişiyi uzun süre etkisi altına alacak ve hayat boyu unutulmayacak manevi kayıplara, yalnız kalmaya, güvensizlikler yaşamaya yorumlanır.

Rüyada Kendi Ayağının Kesilmesi

Kişi için kötü günlerin ifadesi olan rüya, ömür boyu sürecek bir acının da habercisidir. Aile fertlerinden, özellikle aile büyüklerinden birini kaybetmek, ömür boyu yas tutmak, her zaman kendini eksik ve güvensiz hissetmek demek olduğu gibi, iş yapılan birinden görülecek kötülüğe de tabir edilir. Rüya sahibinin arkadaşları ile bağlarını koparmasına neden olacak tartışmalar yaşayacağına, her zaman yanında olunan, güvenilen bir dostun arkadan konuşmalarını duyarak üzülmeye, kayıplardan tecrübe elde edilse de asla unutulmayacak kötü anılara delalettir.

Rüyada Eşinin Ayağının Kesilmesi

Hanede iz bırakacak kötü olayların ifadesi olan rüya, eşler arasında yaşanacak bir aldatma olayına da yorumlanır. Aldatılan kişinin eşini affetse de bu durumu asla unutmayacağını, bu nedenle aile birliklerinin geri dönülmeyecek şekilde bozulacağını bildirir. Tadı tuzu kaçan rüya sahibinin kendi içine kapanarak, insanlarla olan paylaşımlarını azaltacağına da yorumlanır.

Rüyada Ayak Kesilmesinin Psikolojik Yorumu

Kendini eksik hissetmek, komplekslere sahip olmak, başkalarıyla sürekli olarak kendini kıyaslamak anlamına geldiği gibi, yetişme çağında ailelerin çocuklarına yaptıkları baskının ilerleyen zamanlarda ortaya çıkardığı olumsuzluklar olarak da görülebilir. Yetersizlik hissi yüzünden özgüven kaybı yaşayan rüya sahibinin aşırı çekingen tavırları yüzünden sosyalleşemediğinin de işaretidir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Ayak Kesilmesi Görmek İle İlgili Rüyalar;

  1. Ahmet (06 Kasım 2016 saat: 05:41)

    Bir sitenin içinde daire kapısının önündeyim. Kapıcı olan kişiden yardım istemek için bi soru soruyorum soruyu hatırlamıyorum ama. Bana yardım ettiğini düşünüyorum ama benimle alay ettiğini fark ediyorum kapıcının kendisi ile annesini soruma yanıt verdikten sonra cevabında ne olduğunu hatırlamıyorum tam asansöre binecekken arkamdan güldüklerini hissediyorum. Bakıyorum ardından gerçekten gülüyorlar mı diye ve evet gülüyorlar. Tam asansörün kapısı kapanacakken tekrar açıp yaptığınız çok büyük ayıp diyorum. Sonra ben asansöre binip aşağı inecekken kapıcı yerde oturmuş bir şekilde ayağını asansörün içerisine koyuyor beni tirtikliyor. Asansör kapıcının ayağını algılamıyor ve aşağı yönde hareket etmeye başlıyor. Ayağının sıkıştığını fark ediyorum ama bir türlü asansörü durduramıyorum. Yukarı yönde hareket etsin diye uğraşırken asansör yavaş yavaş durmaya başlıyor. Sonra yukarı yönde hareket ediyor ve geldiğimi yöne doğru çıkıyor. Ardından kapı açılıyor ve kişinin ayağı kopmuş. Çok üzülüyorum ağlıyorum benim bilerek yaptığımı söylüyorlar ama ben inkar ediyorum durdurmak istedim diyorum durmadı diyorum. Kapıcı ben burada kapıcıyım be nasıl yapıcam şimdi diyerekten bana sitem ediyordu. Çok korkmuştum. Kişinin babası geldi. Durumu izah etmek isterken beni dinlemeyip nasıl yaparsın böyle bir şey diyerekten beni boğazlamaya çalışıyordu. Ben hemen polis çağıracağım diyerek aşağıya doğru koşar adımlarla merdivenlere yöneldim. Babası hayır ne polisi diyerekten bana çok kızmıştı ve silahımı getirin diyerekten silahıbı istemekteydi. Bende daha çok korkarak merdivenlerden inmeye başladım hatta bir yerden sonra merdivenleri bir düzine atlıyordum sonra uyandım. Tefsiri nedir lütfen izah edin, teşekkürler.

  2. Letafet (31 Ekim 2016 saat: 09:44)

    Ben ruyamda amcam oglunun iki ayagının dizinden aşagısının olmadıgını gördüm. Bunun sanki bir savaşda oldugunu düşünüyorum ruyamda ama topraklar için savaşma deyil de, dini için savaşdıgını düşünüyorum. Yorumlarsanız sevinirim önceden teşekkürler

  3. Nüket bali (14 Ağustos 2016 saat: 02:24)

    Rüyamda tanımadığım bir erkeğin ayak bileklerinde kestigimi gordum.yanimda çocuk arkadaşım vardı.ayagini kestigimi kişiyi tanımıyorum ve bilmediğim bir odanın içerisindeydik.arkadasim bana korkma bisey olmayacak devam et gibi şeyler söyledi.korkarakta olsa ben kesmeye devam ettim

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,