RuyaTabirleri.com

Rüyada Ayakkabı Çıkarmak

Rüyada ayakkabı çıkarmak, kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan, kendisini sürekli yiyip bitiren ruhsal sancılarından vazgeçip, yeni bir hayata başlamak üzere olduğunu ve bunun için harekete geçeceğini bildirir. Ayakkabı çıkarmak sıkıntıları atmak ve rahata ermek anlamlarına geldiği gibi, yeni bir aşkın da haberini verir. Güzel gelişmeler olacağına, rüya sahibinin eskisine göre çok daha akılcı ve mantıklı davranarak, hayatını çok daha iyi bir hale getireceğine de işaret eder. Evinin önünde ayakkabı çıkardığını gören kişi evini taşır veya yeni bir gayrimenkul alır. İş yerinde ayakkabı çıkarmak ise iş değişikliğine veya kişinin kendi işini kurmak için atılımda bulunacağına delalettir.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Huzurun bozulacağı bir olayla karşılaşılacağına, kişinin aile içinde çok küçük şeylerden çıkan tartışmalar nedeni ile sıkıntılar yaşayacağına, psikolojisinin bozulması yüzünden işine gereken önemi gösteremeyip, konsantre olamayacağına da yorumlanır. Ayakkabı giyen kimse günlük hayatında pek çok aksilikle karşılaşır ve ilerleyen günler de çok sıkıntılı geçer. Hastalıklara ve küçük kazalara da tabir edilen rüya, aynı zamanda bozulan ikili ilişkilere, nişan atmaya da alamet eder.

Rüyada Ayakkabı Almak

Rüya sahibinin başını derde sokacağı kişilerle ahbaplık ettiğine ve bu yüzden mahkemelik işlerle karşılaşacağına yorumlanır. Ayakkabı almak büyük sıkıntıların ve dertlerin habercisi olduğu gibi, kişinin kendi hayatını mahveden davranışlarda bulunduğuna, ailesini ve sorumluluklarını hiçe sayarak hareket ettiğine, uzun sürecek bir belaya karışıp, ilerde pişmanlık duyacağına delalettir.

Rüyada Ayakkabı Çıkarmanın Psikolojik Tabiri

Ayakkabı sembolik olarak kişinin geçmişine ait istenmeyen olayların ve kişiye rahatsızlık veren durumların ifadesidir. Rüyasında ayakkabı çıkardığını gören kişiler, kendilerine sıkıntı veren geçmişe dair tüm izleri yok etmek için uğraş verirler ve bunun için sürekli olarak bugüne odaklanarak yaşamayı seçerler. Bazen de sorumlulukların altında fazlasıyla ezildiğini hisseden ve daha özgür hareket etmek isteyen kişilerin ruh hallerini de sembolize eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!