RuyaTabirleri.com

Rüyada Baba Görmek

Rüyada babasını gören kişi içinde ukde olan ve gerçekleştiremediği bir isteğini gerçekleştireceğine yorumlanır.  Ölmüş babanın görülmüş olması ise sizden hayır ve dua istediği manasına gelir. Bu yolla bir kişiye yardım edebilir. Babanızın hayrını vermiş olursunuz. Yaşayan babayı ölmüş olarak görmek ise eskiden baştan geçen olumsuz bir olayın tekrar yaşanacağı manasına gelmektedir.

Babanın birileri ile kavga ettiğini görmek ise aileden birinin amansız bir hastalığa yakalanacağına delalet etmektedir. Babayı hastalanmış bir biçimde yatakta görmek, kazanılan paraların heba olduğunu ve boş yere harcandığına yorumlanır. Babanın tekrar izdivaç ettiğini görmek ise yeni bir hayatın başlangıcı ve güzel bir kısmet manasına gelmektedir. Rüyada babanız size sevgi gösteriyorsa ve sizi seviyor ise bundan sonraki hayatınızda sıkıntı çekmeyeceğinize ve rahat bir yaşantı süreceğinize delalet etmektedir.

Babanın görülüş biçimine göre rüya tabirleri

Rüyada baba

Rüyada baba görmek gücün, iktidarın artacağını ve isteklerinin yerine getirileceğinin göstergesidir. Rüyada babasını gören kişi zorlukların üstesinden gelir ve ferahlar. Aynı zamanda rüyada babasını zorda görmek, yakın zamanda müjdeli bir haberin geleceğinin göstergesidir. Baba rızk, murat, mutluluk ve ferahlığı temsil eder. Bu sebeple hayırlı işlerin vesile olacağı manası ortaya çıkar.

Rüyada baba görmek İslami

İslamiyet inancına göre rüyada baba gören kişi, hasta ise iyileşir rahatlığa kavuşur, bir şeye hasret kalmış ise ona ulaşır. İslami inanca göre rüyada babanın ölmüş olduğunu görmek ise başa kötü bir olay geleceğinin işaretidir. Huzursuzluğa ve umutsuzluğa delalet etmektedir. Babası tarafından sevgi gören ve başının okşandığını gören kişi için çok güzel günlerin geleceğine delalet eder. Bir işe başlamışsanız ve o iş ile ilgili kaygılarınız var ise rüyada babasını gören kişi bu işten hayır görmeyecektir. Manasına gelmektedir.

Rüyada babanın ağladığını görmek

Rüyada ağlamak genel itibarı ile gerçek hayatta mutlu anların yaşanacağına ve güzelliklere işarettir. Rüyada babasının ağladığını gören kişi sevinçli ve mutlu bir hayata yelken açacak, bekar ise mutlu bir izdivaç gerçekleştirecek, evli ise evlilikteki sorunları bertaraf olacak, çocuğu hasta ise iyileşecek manasına gelmektedir. Rüyada babası ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek ise çok müjdeli bir haberin yaklaştığını haber verir. Maddi durumu zayıf ise biraz daha iyi bir duruma erişeceğine haber verir.

Rüyada baba olduğunu görmek

Rüyada çocuk sahibi olup baba olduğunu görmek bir gücün ve iktidarın göstergesidir. Bu yolla kişi zorlukların üstesinden çok rahat bir biçimde gelecek ve sorunlardan yılmayacaktır. Her ne olursa olsun büyük bir mücadelenin temsilcisi olunacağının göstergesidir. Zor bir durumda olan kişi için rüyada baba olduğunu görmek bu zorluktan kurtularak ferahlığa kavuşmaya delalet etmektedir.

Rüyada ölen baba görmek

Rüyada ölmüş olan babayı görmek, babanızın sizden memnun olduğu ve hakkını size helal ettiği manasına gelmektedir. Geçmiş yaşantılarınızda yaptığınız hareketler ile babanızın sizi takdir ettiği anlamı çıkmaktadır. Aynı zamanda sizin babanızı çok sevdiğinizi ve ömür boyu onu çok özleyerek yad edeceğiniz manasına gelmektedir.

Rüyada üvey baba görmek

Rüyada üvey baba görmek ile ilgili olarak çok değişik ve zıt söylemler olmak ile genel olarak ticaret yaşantısında büyük başarılar kazanılacağı manası ortaya çıkmaktadır. Rüyada üvey baba gören kişi için sürekli bir yükseliş söz konusu olmaktadır. Olumsuz yorum göre ise rüyada üvey baba görmek yakın çevrenizden birilerinin size çok büyük bir ihanet gerçekleştireceğine delalet eder. Aynı zamanda çevrenizdeki kişileri çok ciddi bir biçimde etüt etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada babayı hasta görmek

Rüyada babayı hasta görmek sıkıntıların azalacağı ve huzurlu bir yaşantının başlayacağı manasına gelir. Aynı zamanda hasta görmek bazı şeylerden feragat edilmesi gerektiği ve bazı kavramlara da çok sıkı bir biçimde sarılması manasına gelir. Rüyada babayı hasta görmek aynı zamanda bir ihanetin de göstergesi olarak görülmektedir. Bu sebeple arkadaş çevrenizden insanlar ile samimi olmadan önce iyice araştırmanız gerektiği manasına gelir.

Rüyada babayı öpmek

Rüyada babayı öperken görmek giriştiğiniz bir işte yaşadığınız zorluklar sebebi ile birinden yardım alacağınız manasına gelir. Eğer ölmüş olan babanız sizi öpüyor ise evlat ile baba arasında bazı konuların hasrete dönüştüğü ve geçmişte kırgınlıkların yaşandığı manasına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada babasını öpen kişi mutlu bir zaman dilimi geçirecektir.

Rüyada babasının boşandığını görmek

Rüyada babasının boşandığını gören kişi aile ilişkilerinin daha sıkı olmasına ve bazı konularda yaşanan sıkıntıların aşılacağına delalet eder. Evli bir erkek rüyada babasının boşandığını görmüş ise ticarette bol kazancının olacağına delalet etmektedir. Evli bir kadın rüyada babasının boşandığını görmüş ise evlilikte sorunların başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Bekar bir kişi babasının boşandığını görmüş ise bulunduğu durumun yanlış olduğuna kendisinin düzeltilmesi gereken bir özelliğinin olduğuna delalet eder.

Rüyada babanın cenazesini görmek

Rüyada babasının cenazesini gören kişi için hayatında çok büyük bir değişiklik yakındır. Hayatını baştan sona değiştirecek olan bir yeniliğe delalet eder. Aynı zamanda rüyada babasının cenazesini görmek içerisindeki ölüm korkusunun dışa vurumudur. Bu anlamda sürekli bir ölüm korkusu içerisinde olduğunuzu ve bu korkuyu yenemediğinize delalet eder. Rüyada cenaze görmek kişinin geçmişteki bir defteri kapatacağına ve yepyeni bir sayfa açacağı manasına gelir.

Rüyada babanın bağırması

Rüyada babasının bağırdığını görmek geçmişte yapılan bir tanıklığa ve bu tanıklığın ortaya çıkması gerektiğine delalet eder. Siz geçmişte olumsuz bir duruma tanıklık etmiş ve bunu görmezden gelmiş olabilirsiniz ama bu durumun ortaya çıkması haksız bir durumun bertaraf edilmesine neden olur. Bu sebeple rüyada babasının bağırdığını gören kişi vicdanının sesini dinleyerek doğruları gün yüzüne çıkarmalıdır.

Rüyada babanın yandığını görmek

Rüyada babanın yanmış olduğunu görmek acı bir haberin yaklaştığını ve kötülüklerin olacağı şeklinde yorumlanır. Eğer babanız haykırışlar içerisinde yanıyor ise sizde onu izliyor iseniz geçmişte yaptığınız kötü bir olaydan dolayı vicdanınızın rahat olmadığı ve sürekli bir vicdan azabı ile baş başa olacağınız manasına gelir. Babanız yanıyor ise ve siz onun üzerine su döküyorsanız sıkıntılarınızın hafifleyeceği ve rahata edeceğiniz manası çıkmaktadır.

Rüyada babanın para vermesi

Rüyada babasını gören ve ondan para alan kişi rahata ve huzura erişecektir. Eğer başına büyük bir olay var ise bu yolla bertaraf olması yakındır. Babanın mutlu bir biçimde para verdiğini görmek refaha yorumlanır. Bu sebeple kişi bu para ile derdine derman bulacaktır.

Rüyada Baba İle Kavga Etmek

Hayırlara alamet eder ve rüyayı gören kişinin babasından kendisine yapacağı parasal yardım sayesinde maddi gücünün, ferahının ve rahatının yerine geleceğine, rüya sahibinin zor bir halden kurtularak babasına çok dua edeceğine işaret eder. Kişinin babası, kendi kurtarıcısı ve kahramanı olacak kişidir.

Rüyada Baba Evini Görmek

Maziyi hatırlatacak, kişiyi duygulandıracak, hüzünlendirecek ve bir o kadar da içini ısıtacak bir olay yaşayacağına yorulur.  Gözlerin yaşarmasına neden olacak bir anıyı hatırlamaya, duygu seline kapılmaya ve sonunda da kendini tutamayarak gözyaşlarına boğulmaya yorulur. Aynı zamanda kişinin kendisini güvende ve iyi hissettiği bir yere delalet eder.

Rüyada Üvey Baba Görmek

Olumsuz yönde etki yapacak, sinirlerinin bozulmasına neden olacak ve kimsenin hiçbir zaman yaşamak istemeyeceği bir duyguyu yaşatacak olumsuz bir gelişme yaşanacağına alamet eder. İstenmeyen bir kişinin gelmesine ve haz edilmeyen biriyle aynı ortamda olmak zorunda kalınmasına işarettir.

Rüyada Baba Dayağı Yemek

Kulağa küpe olacak, ders çıkarılacak ve ibret alınacak bir olayın meydana geleceğine yorulur. Kişinin içine düşeceği nahoş bir durum için kendisine içten içe kızacağına, bu durumdan kendisini sorumlu tutacağına ve kendini bir daha bu hallere düşürmemek için yemin edeceğine alamet eder.

Rüyada Baba İle Evlenmek

Aile bireyleri arasında nifak tohumlarının serpilmesine neden olacak bir kimsenin varlığına ya da böyle uğursuz ve şerli bir durumun yaşanacağı anlamına gelir. Hane halkının deyim yerindeyse birbirine düşmesine neden olacak bazı etkenlere işaret eder.

Rüyada Baba Oğul Kavgası Görmek

Hayır, iyilik, güzellik ve esenlik bulmak demektir. Rüyayı gören kişinin başına dert olan bir mevzuyu babasının kendisine vereceği akıl ya da göstereceği yol sayesinde kapatmayı başaracağına ve babası olmasa belki bu durumdan hiç kurtulamayacağına bunun da bilincinde olacağı için babasına daha büyük bir sevgiyle bağlanacağına ve bundan sonra ona of dahi demeyeceğine alamet eder. Kişi babasının kıymetini bir kez daha anlayacağı bir olay yaşayacak demektir.

Rüyada Anne Baba Boşanması Görmek

Kahretmeye neden olacak bir gelişme yaşanacağı anlamına gelir. Kişinin kendisine sürekli olarak “neden ben” diye soracağı bir olayla karşılaşacağına, ilk etapta durumu kaldıramayacağına fakat zamanla duygu yoğunluğunun bitmesiyle birlikte duruma daha mantıklı yaklaşarak yavaş yavaş içine sindirmeye başlayacağına yorulur.

Rüyada Baba Evinin Yıkılması

Bir uğursuzlukla karşılaşmaya alamet eder. Aile ilişkilerinin parçalanmasına, kardeşlerin birbirine sırt dönmesine, anne ile oğullarının ya da kızlarının veya baba ile oğullarının ya da kızlarının arasının açılmasına ve herkesin birbirine düşman olmasına işaret eder. Ortamın ve aile haklının arasındaki anlaşmazlığın kızışmasına yorulur.

Rüyada Baba Dövmek

Rüyanın tam aksine rüya sahibinin babasına karşı saygıda kusur etmeyeceğine, daima ona hürmet göstereceğine, bir dediğini iki etmeyeceğine, onu kendisinden daha çok seveceğine ve ona yaşlılığında adeta bir bebeğe bakar gibi bakacağına alamet eder. Kişi anne ve babasının kıymetini bilen kimse demektir.

Rüyada Baba Kucağında Bebek Görmek

Olumlu yönde yaşanacak büyük bir değişimin müjdecisi anlamına gelir. İyi haberler almaya, güzel başlangıçlar yapmaya, özel hayata ve meslek hayatına dair başarı getirecek girişimlerde bulunmaya ve harekete geçmeye alamet eder.

Rüyada Babayı Öpmek

Çekinilen ve korkulduğu için uzak durulan ve sırf bu nedenden ötürü bir türlü adım atılamayan bir projeyi ya da düşünceyi gerçekleştirmek için adım atmak anlamına gelir. Hiç bir şeyden emin olmadan yola çıkmamaktır. Aynı zamanda rüya sahibi çok istediği halde kendini hep geri çektiği ve bir türlü rahat olup kendini açamadığı bir duygusunu ya da düşüncesini sözle ya da davranışla açığa vuracaktır.

Rüyada Baba Tarafından Öldürülmek

Bilakis rüyayı gören kişinin ömrüne ömür, sağlığına sağlık, neşesine neşe katacak bir haber alacağına ya da bu yönde bir gelişmeyle karşılaşacağına yorulur. Başa gelebilecek en güzel şeylerin varlığına işaret eder.

Rüyada Baba Eli Öpmek

Makbul ve ayrıca kişi için isabetli ve makul olan işler yapmak anlamına gelir. Helal yollardan hayatını sürdürmeye, kazancın temiz, yaşam şeklinin topluma uygun, hal ve hareketlerinin de insanlar arasında kabul gören tarzda olduğuna işaret eder.

Rüyada Baba Ve Amca Görmek

Kişinin arkasının sağlam, çevresinin geniş, maddi gücünün de yerinde olduğuna alamet eder.  Hayata karşı hep güçlü ve dik durmayı sağlayacak tüm gerekli imkanlara sahip olmaya ve bu sayede hiç kimsenin ya da hiç bir şeyin gerisinde kalmamaya delalet eder.

Rüyada Baba Evine Taşınmak

Çok mutlu olunacak, kendini rahat, özgür ve bir o kadar da özel hissedecek bir yere gidileceğine ya da kendisine çok önemli ve değerli olduğunu hissettirecek insanların bulunduğu bir topluluğa girileceğine, o kişilerden güzel sözler duyulacağına ve jestler görüleceğine yorulur.

Rüyada Baba Evinde Olmak

Kişiye iyi gelecek, onun zevkine hitap edecek, duygu ve düşünceleriyle de birebir uyum gösterecek bir etkinliğe katılacağı ve orada samimi olduğu, çok sevdiği ve kardeşten yakın gibi gördüğü kimselerle keyifli zamanlar geçireceği anlamına gelir.

Rüyada Başkasına Baba Demek

Sahici bir dost edinileceğine işaret eder. Rüya sahibinin adeta sığınacağı limanı haline gelecek, kimseye anlatamadığı dertlerini ona anlatacağı, onda moral bulacağı, sakinleşeceği bir insanın hayatında olacağına ve bir daha da hiç çıkmayacağına alamet eder.

Rüyada Baba Evinin Yandığını Görmek

Büyük zorluk ve zahmet demektir. İşini, kariyerini ve makamını kaybetmeye, ekmeksiz kalmaya, en zaruri ihtiyaçları dahi karşılayamamaya, git gide borçlanmaya ve büyük bir borç batağına saplanarak bir dar boğaza girileceğine delalet eder.

Rüyada Baba İle Zina Yaptığını Görmek

Deyim yerindeyse rüyayı gören kişinin şimşekleri üzerine çekecek bir söz söyleyeceğine ya da bu tarzda bir davranışta bulunacağına ya da bu yönde bir iş yapacağına yorulur. Yapılacak bazı hatalar nedeniyle toplum tarafından tabiri caizse aforoz edilmeye yani dışlanmaya alamet eder.

Rüyada Baba Görmek Ve Ağlamak

Babanın hasta olması durumunda sağlığıyla ilgili önemli ve güzel bir gelişme yaşayacağına, eğer baba uzaktaysa ona kavuşulacağına ya da arada bir küslük varsa bunun son bulacağına işaret eder. Her durumda babayla ilgili olarak mutluluk gözyaşı dökmek demektir.

Rüyada Baba İle Arabaya Binmek

Baba hayattaysa onunla birlikte, eğer baba hayatta değilse baba gibi görülen çok yakın bir kişiyle ortak bir şey yapmaya yorulur. Bu ticari yönde bir iş değil ortak yapılacak bir eylemdir. Örneğin birlikte köye gitmek, bir akrabayı ya da hastayı ziyaret etmek ya da bir sorunu çözmek için el ele vermek gibi.

Rüyada Baba ile Dedikodu Yapmak

Kötü niyetli kimseler tarafından töhmet altında bırakılmaya yani suçlanmaya ya da zanlı ilan edilmeye alamet eder. Rüya sahibinin cezalandırılması için bahsi geçen art niyetli kimselerin kafa kafaya vererek onun arkasından hain planlar kurarak, kendisine iftira atmak için uğraştıklarına ve kendisine zarar vermeye çalıştıklarına yorulur. Kişinin ayağını kaydırmak ve adını lekelemek amacında olan şerli bazı kimselerin varlığıdır.

Rüyada Baba Görmek Psikolojik Analiz

Rüyada baba görmek ile ilgili genel anlamlara baktığımız zaman iyilikleri, güzelliklerin ve huzurun habercisi olduğunu görüyoruz. Baba kısmet, bereket, mutluluk, güç ve iktidarın habercisidir. Rüyada babanın mutlu bir biçimde görülmesi, baba ile geçirilmiş olan zamanın kaliteli ve mutlu olduğuna yorumlanır. Babanın rüyada zor durumda olduğunun görülmesi ticaret yaşantısında veya aile yaşantısında baştan geçen olumsuzlukları ifade eder. Babanın ölümü veya ölüm haberi ise kötü günlerin başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Babanın rüyada sizle iletişime geçemeye çalışması baba ile evlat arasında bazı duyguların hasret olduğu manasını ortaya çıkmaktadır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: , , , ,