RuyaTabirleri.com

Rüyada Baş Parmak Görmek

Rüyada baş parmak görmek, kişinin üst makamlara erişeceğine, yönetici konumuna yükselerek başka kişilere hükmedeceğine ifade edilir. Sözünün geçmesine, evlilik hayatında kararları kendi başına vermeye ve aile, akraba çevresinde herkesin fikir aldığı, düşüncelerini önemsediği, saygı duyulan biri olunduğuna da yorumlanır. Kendi baş parmağını gören kişiler sorunlarını, sıkıntılarını kimseyle paylaşmazlar ve tamamen kendi çabalarıyla çözüm üretirler. Güçlü olmak, işinin başında durmak, mesleğini geliştirmek ve yardım almadan hayatını sürdürmek manasına gelen rüya, zenginliğin de alametidir. Büyük paralar elde edecek işlerle uğraşacak olan rüya sahibinin aynı zamanda ailesinden kalacak mallar sayesinde de hayatının düzene gireceğini bildirir. Baş parmağında yüzük görmek ise ödül kazanmak, payelendirilmek, zam almak veya kıskanılacak bir terfiye ulaşmak anlamına gelir. Baş parmağının olmadığını görmek ise başkalarının sözüyle hareket edildiğini, insanların gözünde değer kaybedildiğini bildirir.

Rüyada Kesik Baş Parmak Görmek

Kişinin işinin başından ayrılmak suretiyle veya işlerini bir başkasına emanet etmesiyle yapacağı hatanın bedelinin büyüklüğüne yorumlanır. Önemli maddi kayıpları bildirdiği gibi, güç, mevki ve çevre kaybına da uğranılacağını haber verir. Ailenin gözünden düşmek, sevilen insanları hayal kırıklığına uğratmak, günah işlemek ve ömür boyu sürecek bir pişmanlığa da alamettir.

Rüyada Baş Parmak Emmek

Böbürlenmek, kendini fazla önemsemek ve kimseyi dinlemeden hareket etmek demektir. Kişinin para sarhoşluğuna ve zenginliğin gösterişine kapılarak yaşadığını, kendisinden başkasını düşünmediği için ailesine de sırt döneceğini ifade eder. Farklı yorumları olan rüya, kazancını tamamen zevk uğruna harcamak, yarını düşünmeden sefa içinde yaşamak anlamına da gelir.

Rüyada Baş Parmak Görmenin Psikolojik Yorumu

Babaya olan düşkünlüğün ve bağlılığın ifadesi olan rüya, kendi başına karar almakta zorluk çekmeyen, güçlü karakterleri de simgeler. İşini, yaptıklarını, sahip olduklarını önemseyen, egosu şişkin kimseler kadar, diğer insanlara söz geçirmek konusunda baskıcı bir tutum içinde olunduğuna da haber verir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!