RuyaTabirleri.com

Rüyada Basılmak

Rüyada basılmak, emin olunmayan, hakkında detaylı bilgi alınmayan bir işe balıklama atlamak yüzünden var olan düzende sorunlar yaşamak ve bir anda sarsılmak anlamına gelir. Yakın zamanda tanışılan kişilere karşı mesafeli olmak ve tam olarak güven sağlanmaması halinde bu kişilerle ortak bir işe girmenin kişiye zarar vereceğini ifade eder. Gizli ilişkiler yaşayan veya çevreleri tarafından tasvip edilmeyen beraberlikleri olanlar için durumun ortaya çıkmasından ötürü yaşayacakları olumsuz diyaloglara işarettir. Rüya sahibinin özel hayatını korumak isterken yalana başvurmasının daha sonra kendisini zor duruma düşüreceğini ve insanların gözünde itibar kaybı yaşayacağını bildirir. Rüyanın diğer unsurlarına göre ve basılma şekline göre de yorumu yapılması gerekir.

Rüyada Hırsızlık Yaparken Basılmak

Bir yalanın, saklanan bir sırrın hiç beklenmedik şekilde ortaya çıkmasıyla yaşanacak olumsuz duruma işaret eden rüya, kişinin sonunu düşünmeden hareket etmesinin neticesinde moral bozukluğuna yol açacak olayların içine düşeceğini tabir eder. Kişinin ailesinden ve sevdiklerinden gizlediği şeyler olduğuna dair bilgi veren rüya, dürüst davranmamanın veya gizli kapaklı işler yapmanın kişiye uzun vadede zarar vereceğini ifade eder. İnsanların güvenini sarsacak bazı davranışlarda bulunulacağını tabir eden rüya bir müddet arkadaşlarla sorun yaşanabileceğini de ifade eder.

Rüyada Yatakta Basılmak

Bekar bir kadının yatakta bir erkekle basıldığını görmesi ailesi ve akrabaları tarafından hoş karşılanmayan bazı davranışları yüzünden ikaz alacağına tabir edilir. Evli bir erkeğin başka bir kadınla basıldığını görmesi ise eşiyle kıskançlık veya güvensizlik nedeniyle yaşayacağı bir tartışma veya sorunun işaretidir. Cinsel ilişki esnasında basılmak ise kişinin özel hayatına gereken önemi göstermediğini ve kafasına göre yaşadığı için çevresinin eleştirilerine maruz kalacağını delalet eder.

Rüyada Basılmanın Psikolojik Yorumu

Çocukluk dönemlerinde ailesi tarafından aşırı disiplinli şekilde büyütülen kişilerin her şeyi kusursuz yapmak için uğraştıklarını ve en ufak hatalarında ikaz edileceklerini düşünerek kaygı yaşadıklarını ifade eder. Her şeyi doğru şekilde yapmak ve onay almak için çaba göstermenin işaretidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!