RuyaTabirleri.com

Rüyada Başkasının Ayakkabısını Giymek

Başkasının ayakkabısını giymek, kişinin başını bir başkası nedeni ile derdini sokacağına ve bu yüzden kendi hayatını da allak bullak hale getireceğini işaret eder. Bu rüya genellikle kişinin yakın arkadaşı tarafından yanıltılacağını veya onun yüzünden itibarını kaybedeceğini bildirdiği gibi, özellikle ticaretle iştigal eden, ortağı olan kişiler için bir ayrılık söz konusu olur. Bekar kimseler için üçüncü bir kimsenin kişinin kısmetlerinin önüne geçtiğini tabir eder.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Giyilen ayakkabıya göre farklı yorumlanır. Yeni ve güzel bir ayakkabı giymek kişi için iş konusunda çok iyi bir fırsatla karşılaşılacağına delalet eder. Ayakkabılar eski ise, geçmişten kalan bir olayın bugün yeniden gündeme geleceği ya da eski bir aşk meselesinin yeniden alevleneceğini bildirir. Eski ve yırtık ayakkabı sıkıntı anlamına da gelir ve genellikle kişinin içinden çıkamadığı ve çok uğraştığı bir derdi olduğunu bildirir. Yırtık ayakkabılar hastalık işareti de sayılır ve sağlığın bozulacağını da bildirir. Ayağa bol gelen bir ayakkabı giymek ise bereketli bir yaşama, geçim rahatlığına işarettir. Dar ayakkabı da tersine geçim darlığına delalet eder.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek

Genellikle geleceğin kişi için huzur bozucu ve kötü olacağı anlamına gelir. İstenilenlere ulaşmanın zor olacağını, hayatında biri olanların terkedileceklerini, üzüntülü ve gam dolu günlere girileceğini bildirir. Bazı durumlarda bekar kimselerin iffetsiz bir hayata sahip olması ve çevresi tarafından da dışlanacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Başkasının Ayakkabısını Giymenin Psikolojik Yorumu

Sürekli olarak başkasının hayatına özenen ve empati yeteneği gelişmemiş olan kişilerin ruh hallerini bildirdiği gibi, oturmamış bir kişiliğe ve yön tayininde bulunamayıp, rüzgarın estiği yere göre hareket eden biri olunduğuna işaret eder. Başkasının ayakkabısını giymek kişinin olmadığı gibi görünmek istediğine ya da var olan hayatını başkalarına göstermek istediği gibi sunduğu anlamlarına da gelir. Psikolojik olarak toy ve çocuksu davranıldığını, aşırı şımarık bir karaktere sahip olunduğunu da ifade eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: