RuyaTabirleri.com

Rüyada Beden Görmek

Rüyada beden görmek, dünyevi işlerin yoğunluğunu ve kişinin aşırı koşturmaca içinde geçen günleri esnasında sağlığıyla, özel hayatıyla fazla ilgilenemediğini ifade eder. Kişi kendi bedenini görüyorsa sağlık kontrolünden geçer veya ufak bir rahatsızlık yüzünden doktora gider. Bedenini çıplak şekilde görmek ise nefsini kontrol edememek anlamına gelir ki özellikle dünyevi zevklere çok fazla düşkün olduğundan maneviyatı unutan, parasını eğlenceye, sefahate ve zevke harcarken sevap yapmayı ihmal eden kişilerin ruhen yalnızlık çekeceklerini ve bu durumu düzeltmek için yakın çevrelerinden yardım isteyeceklerini ifade eder. Sadece kendini düşünerek hareket eden biri olmaya yorumlanır. Başka birinin bedenini görmek ise öz güven eksikliği veya başka insanları fazla önemsememek nedeniyle yeteneklerini doğru şekilde ortaya koyamamak demektir.

Rüyada Çıplak Bedenler Görmek

Yan yana dizilmiş çıplak bedenler görülüyorsa ve bu bedenlerin hiçbiri tanınmıyorsa kişi kendisini yabancı hissedeceği, kaynaşmakta zorluk çekeceği bir ortama girecek demektir. Özellikle ilk girilen bu tip ortamlarda dikkatli olmak gerektiği konusunda uyarı veren rüya, herkesle hemen samimi olmamaya özen gösterilmesi gerektiğini bildirir. Güvenilmez, kötü niyetli insanlarla karşılaşma ihtimaline karşı rüya sahibini temkinli olmaya davet eden bir rüyadır.

Rüyada Birinin Bedenine Dokunmak

Tanıdık birinin bedenine dokunmak o kimseyle bir dert paylaşmak veya yakınlaşmak demektir. Kişinin yardım isteyeceğini, bu kimseyle yakın zamanda buluşarak sıkıntılarını hafifletecek konuşmalar yapacağını ifade eder. Tanımadığı birinin bedenine dokunmak iş meselelerinde riske girmek ve emin olmadan hareket etmek demektir. Ani bir karar vermeden önce düşünmek ve belli bir süre beklemek gerektiğinin altını çizer. Ölmüş birinin bedenine dokunmak ise pişmanlık duyulacak bir iş yapmak, kendini rahatsız hissetmek anlamındadır.

Rüyada Beden Görmenin Psikolojik Yorumu

Kendini beğenmemek, sürekli olarak başkalarını örnek almak ya da başkalarına benzemeye çalışmak anlamına gelir. Özellikle dış görünüş olarak yeteri kadar kendisini güzel bulmayan kişilerin yaşadıkları kompleksin dışa vurumudur.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!