RuyaTabirleri.com

Rüyada Bıçaklanmak

Rüyada bıçaklanmak, rüya sahibinin psikolojik olarak içine attığı bir korkusunun gerçek olması anlamına gelir. Rüya sahibi başkalarının yaşadığı ve kendisinin de başına gelmesinden çok korktuğu şeyi çok düşünmüş, bu nedenle de bilinç altında yer etmesine neden olmuş demektir. Rüya sahibinin bu korkusu kendisinin başına da geleceği konusunda kendini her gün şartlaması nedeni ile gerçek olacaktır.

Rüyada bıçaklanmak aynı zamanda bir hastalığın habercisidir derler. Bu hastalık rüya sahibini ölümün kıyısına getirecek önemli bir hastalık olarak tabir edilir.

Rüyada Bıçaklandığını Görmek

Rüya sahibinin tabir yerindeyse öteki dünyaya gidip geleceği bir rahatsızlık yaşaması anlamına gelir. Bu rüya sahiplerinin bazıları da ölür.

Rüyada Bıçakla Yaralanmak

Rüya sahibinin çevresindeki kişilerden nankörlük ya da ihanet göreceğine işaret eder. Rüyasında bıçaklandığını gören kişi, çevresindekilere ne kadar özverili davransa ve onlara ne kadar iyi niyetle yaklaşsa da onlar kendisine karşı hıyanet içinde olacaklardır.

Rüyada Bacağından Bıçaklanmak

Rüya sahibinin helal olarak, alın teri döküp, emeğini ortaya koyduğu ve zorluklarla kazandığı mal ya da paradır. Bu kişinin çalışma şartları çok ağırdır diye ifade edilir.

Rüyada Sırtından Bıçaklanmak

Rüyada sırtından bıçaklanmak gerçek hayattakinin aksine hayırlıdır. Rüya sahibinin fayda göreceği kişilere delalet eder. Rüyasından sırtından bıçaklandığını gören kişi, zor durumda kalacak ama çevredekilerin yardımı ile evvel Allah zorluğu aşmayı başaracak, o kişilere de minnettar kalacak demektir. Fakat rüya sahibi, rüyasından kan görürse rüyası bozulmuş demektir.

Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak görmek alınan kesin kararlar anlamına gelir. Rüya sahibinin son noktayı koyup, bir daha arkasına bakmamak üzere gideceği şeklinde tabir edilir. Uzaklık ve ayrılık olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin gözü o kadar kararacaktır ki kırk yıllık hatırı bir anda bıçak gibi kesip atacak demektir.

Rüyada Bıçakçı Görmek

Rüyada görülen bıçakçı gerçek hayatta işinde oldukça mahir ve insanlara da ustalık öğreten dirayetli bir adam veya yine toplum içinde yardımları ile başarıları ile sivrilmiş genellikle büyük bir mertebeye sahip olan amirdir. Rüyasında bıçakçı ile tanışan sayılan hususiyetlere sahip bir adamla karşılaşır veya böyle bir kimseden yardım görür.

Rüyada Bıçak Kullanmak

Rüyada bıçak kullandığını gören kişi başkalarına meslek öğreten veya gençlerin eğitiminde önemli bir yere sahip bir kişi olur veya yaptığı işlerle kendisinden sonra birçok kimseye iş imkânı açar. Bu rüya işinin ehli olan her çalışmasından başarı kazanan oldukça sevilen ve saygı duyulan bir adamın sembolüdür. Bıçak kullanan kişi başkası ise böyle bir adamla dost olup, arkadaşlık kuracağınıza işarettir.

Rüyada Elde Bıçak Görmek

Rüyasında elinde bıçak olduğunu gören kimsenin eğer eşi hamile ise yakında bir erkek çocuğu dünyaya getirir. Bu rüya genellikle evlada işarettir. Evli olmayan bir kimse bu rüyayı görse evlendiği zaman bir oğlu olacağına, eğer kız evladı olan bu rüyayı görse kızının çok varlıklı ve iyi bir gençle evlenmesine işarettir.

Rüyada Bıçağın Kırılması

Rüyada bıçağın kırılması yakın çevreden bir kişinin hastalanmasına veya vefat etmesine yorulur. Bazen de bu rüya hasta olan bir kişi için hastalığın bir müddet daha devam etmesine veya akrabalar arasında bir adamın sıkıntı yaşamasına yorulmaktadır. Rüyada kırılan bıçağı tamir ettiğini gören kimsenin eğer bir hastası varsa yakında iyileşerek şifa bulur.

Rüyada Kör Bıçak Görmek

Rüyasında kör bıçak gören kimse, kendisine ulaşamayacağı hedefler koyar veya yaptığı işlerde başarı sağlayamaz. Bu rüya genellikle iş hayatında veya özel yaşamda bazı aksaklıkların olacağına, mutluluğunuzu yakında bozacak bazı hadiseler yaşayacağınıza; fakat tüm bunların kısa sürede de yerini mutluluğa bırakacağına işarettir.

Rüyada Bıçakla Kendini Kesmek

Rüyada bıçakla kendini, bir uzvunu veya bedeninin herhangi bir yerini kesen kimse bir konuda ümitsizliğe kapılır bu rüya çabuk moralinizi bozduğunuzun ve çabuk pes ettiğinizin göstergesidir. Böyle bir rüya gören kimse kendine çeki düzen vermeli ve ümitsizliğe kapılmak yerine çalışıp hedeflerine ulaşmaya çalışmalıdır.

Rüyada Çatal Bıçak Görmek

Rüyasında çatal bıçak gören kimse bir organizasyona, bir davete, düğün nişan gibi bir geceye katılır. Bu rüya sizin yakın bir tanıdığınız tarafından davet edileceğinize, tanımadığınız insanların bulunduğu bir toplantıya katılacağınıza, gerçek hayatta oluşacak bir kalabalığa işarettir. Bazen de bu rüya kişinin emeği ile geçinmesine ve helal para kazanmasına delalet eder.

Rüyada Büyük Bıçak Görmek

Rüyada görülen büyük bıçak yakında size ulaşacak bir tehlikedir. Bu rüyayı gören kimse çevresindeki kişilere karşı daha dikkatli olmalıdır. Çünkü bu rüya siz istemeseniz bile sizi içine alacak bir belanın, bir tehlikenin göstergesidir.

Rüyada Çakı Görmek

Rüyasında çakı gören kimse hoşlanmayacağı bir durumla karşılaşır. Bu rüya kişinin başına gelecek tatsız hadiselere, çekeceği bazı sıkıntılara ve küçük problemlere işarettir. Bu rüya kişiye isabet edecek küçük sıkıntıların canınızı sıkacağına ama kısa süre içerisinde de tüm üzüntülerden kurtulup mutlu olacağınıza işaret eder.

Rüyada Paslı Bıçak Görmek

Rüyasında paslı bıçak gören kimse elindeki malının bir kısmını kaybeder. Bu rüya iş hayatında bazı başarısız durumlar yaşayacağınıza ve bunun sonucunda da para kaybedeceğinize veya dilediğiniz kara ulaşamayacağınıza işaret eder. Paslı bıçak bazen de boşa giden amellere, günahlara veya kişiye faydası olmayan ilim ile meşgul olmaya yorulabilmektedir.

Rüyada Elinde Bıçak Tutmak

Rüyasında elinde bıçak tutan kimse güç ve kudret kazanır. Bu rüya kişinin yakın zamanda insanların gözünde yüceleceği ve büyük bir makama kavuşacağı anlamındadır. Elinde bıçak tutan kimse bir topluluğun başına amir olur veya idareci olarak atanır. Bazen de bu rüya terfiye işarettir. Bu nedenle gören kimse işinde yükselerek istediği dereceye ulaşır. Rüya genç bir kızın elinde bıçak görmesi, ahlaklı ve varlıklı bir genç erkekle tanışmasına ve onun sevgisini kazanmasına; rüyada genç bir erkeğin elinde bıçak görmesi güzel ve namuslu bir kızla evlenmesi olarak yorumlanır.

Rüyada Bıçak Bilemek

Rüyada bıçak bileyen kimse yakında bir yolculuğa çıkar veya hesapta olmayan bir seyahat yapar. Bu rüya kişinin gurbete gidip orada yerleşmesine veya uzun bir yolculuktan sonra tekrar memleketine dönüp ailesi ile kavuşmasına da yorulabilir. Bıçak bileyen kimse bazen de oldukça karlı bir işe girer veya yeni yatırımlarda bulunarak bu yatırımların olumlu sonuçlarını kısa sürede alır.

Rüyada Bıçak Satın Almak

Rüyada bıçak satın alan kimse eğer hamile ise, sağlıklı ve güzel bir çocuk doğurur ve doğumu da oldukça kolay olur. Bu rüya genellikle eşe, nikahlanmaya, bekar kimseler için hayırlı bir kişi ile tanışıp yuva kurmaya işarettir. Bu nedenle rüyasında bıçak satın alan kimse eğer bekarsa yakın zamanda evlenir. Eğer evli ise yine en yakın zamanda kendisi veya eşi hamile kalır.

Rüyada Bıçak Kını Görmek

Rüyada bıçak kını görmek genellikle kişinin eşi ile tabir olunur. Bıçağı kınında gören kimse eşi ile tatlı ve güzel bir geçim içerisinde bulunur ve eğer aralarında bir anlaşmazlık varsa yakında tüm anlaşmazlıklar yerine sulha ve mutluluğa bırakır. Bıçağı kınından çekmek ise yaşayacağınız küçük sürtüşmeler ve tartışmalardır. Bu rüya sizin eşinizle bazı tatsızlıklar yaşayacağınıza fakat tüm bu huzursuzlukların sonradan tatlıya bağlanacağına yorulabilir.

Rüyada Bıçakla Kesemediğinizi Görmek

Rüyada bıçakla bir şeyleri kesmeye uğraşan fakat buna vakıf olamayan kimse giriştiği bazı işlerde başarı elde edemez ve muvaffak olamaz. Bu rüya yanlış şeylerin peşinde koştuğunuzun ve artık çalışmalarınızı farklı yerlere kaydırmanız gerektiğinin bir göstergesidir. Bıçakla kolayca kesen kişinin ise her türlü eylemi kolaylaşır ve başarı ile sonuçlanır. Bu rüya her girişiminizden sonuç alacağınıza ve doğru yolda olduğunuza işarettir.

Rüyada Kendisine Bıçak Verilmesi

Rüyasında kendisine bıçak verilen kişi oldukça yardımsever ve yaşça da büyük bir kimseden yardım görür veya böyle bir insanın yanında çalışmaya başlar. Bazı alimlere göre ise bu rüya size yaşlılığınızda yardım edecek, her konuda yanınızda yer alacak bir evladın göstergesidir. Bu rüyayı gören kişinin anlatılan vasıflarda bir çocuğu olur veya böyle bir evladı varsa onun daha da iyi günlerini görür.

Rüyada Keskin Bıçak Görmek

Rüyada keskin bıçak görmek oldukça güzel ve hayırlıdır. Bu rüya sizin için çalışacak oldukça fayda göreceğiniz çalışkan bir adama, kendisine yardımcı olan ahlaklı bir evlada veya gören kişinin çevresinde sürekli iyi insanların olmasına işaret eder. Keskin bıçak, kısa yoldan, çabucak halledilecek ve çok fazla gelir getirecek hayırlı çalışmalardır.

Rüyada Bıçak Yutmak

Rüyada bıçak yutmak kişinin ahlaklı ve herkes tarafında sevilip sayılan erkek evladıdır. Böyle bir rüya gören kimse hamile ise bahsedilen vasıflara sahip bir oğlu olur. Eğer erkek çocuğu varsa ileride ondan çok fazla yardım görür ve anne babasına ihsanda bulunur. Rüyada bıçak yutan kimsenin eline yakın bir akrabasından veya arkadaşından yüklü miktarda bir para geçer.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: , , ,