RuyaTabirleri.com

Rüyada Binmek

Rüyada binmek, yükü hafifletmek anlamına gelir. Aşırı yükten, sorumluluktan bunalan, nefes alamayacak hale gelen kişilerin yardımına koşan akrabaları, sevilen dostları ve aileyi ifade eder. Rüya sahibinin sıkıntılarını hafifletmek için uğraşan, ona yardımcı olmaya çalışan kişilerin manevi açıdan verdikleri desteğin dışında, maddi olarak da kişinin rahatlamasını sağlayacak koşulları oluşturmalarına alamettir. Binilen şeyin ne olduğu rüyayı anlamamızda çok önemlidir. Bu nedenle rüyayı daha geniş analiz edebilmek için diğer öğeleri de göz önünde bulundurmak gerekir.

Rüyada Ata Binmek

Çok güzel, hayırlı, kişiyi sevince, mutluluğa boğacak gelişmelerin habercisi olan rüya, özellikle bekar kimseler için çok güzel bir kısmetin geleceği müjdesini verir. Kişinin gönlündeki kimseyle hayatını birleştireceğini, aşkla, sevgiyle dolu beraberliklerin tamamına ereceğini ve hayırlı bir yuva kurulacağını alamet eder. Ata binen kişinin ne muradı varsa, ne isteği varsa gerçekleşir ve duaları da kabul görür. İslami olarak da kişinin ettiği duaların karşılığını alacağını, nasibinin ve rızkının artacağını, yokluk görmeden, dara düşmeden, sevdikleriyle geçireceği güzel bir ömre yorulur.

Rüyada Eşeğe Binmek

Sahip olunan yaşam şartlarının gerisine düşüleceğini, kişinin gördüklerinden eksik kalacağını ve maddi olarak sıkışacağını işaret eder. İş yeri olanların çok fazla açılmalarının sonucunda isteklerine ulaşmanın aksine maddi açıdan sıkıntı yaşamalarından dolayı küçülmeye gideceklerini, hatta işçi sayısını azaltmak zorunda kalacaklarını da bildirir. Mevcut koşulların değişeceğine yorulan rüya, kişiye dikkatli adımlar atması, sahip olduğu hayat koşullarını koruyabilmek adına bu dönemde risk almadan, olabildiğince hareketsiz yaşaması gerektiğini öğütler.

Rüyada Binmenin Psikolojik Yorumu

Sorumlulukları altında ezildiğini düşünen kişinin rahatlama isteğine işarettir. Yükünü hafifletmek açısından başkalarından yardım beklemenin ancak bu konuda kimseyle konuşmayıp, kendi içinde düşüncelere dalmanın da sembolüdür. Her zaman güçlü görünmeye çalışan rüya sahibinin iç yaşamında kasırgalar koptuğunu, yorulduğunu ve hayata duyduğu isteğin azaldığını da betimler.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!