RuyaTabirleri.com

Rüyada Bozuk Para Görmek

Rüyada görülen bozuk para rüya yorumcuları tarafından her zaman için hayra yorumlanmaz. Bozuk para iftira ve dedikoduyu çağrıştırmaktadır. Ayrıca yapılacak olan işlerden sağlanabilecek haksız kazanç anlamına da gelmektedir. Yapılacak olan işlerin bozulması rüyada görülen bozuk para ile çağrıştırılmaktadır. Ayrıca bozuk para ikili ilişkilerde ve aşk hayatında da kişinin olumsuz sonuçlar alacağı şeklinde de yorumlanabilir. Sonuç olarak rüyada görülen bozuk para hayra ve güzelliğe yorulmaz.

Rüyada bozuk para bulmak

Rüyada kişinin yolda bozuk para bulduğunu görmesi hayatının düzene gireceğine dair çeşitli yorumlamalar getirmektedir. Bozuk para bulan kişi hayatındaki yapmış olduğu çalışmaların tümünü başarılı sonuçlar elde edeceğine hayatındaki her işte olumlu gelişmeler yaşanacağına dair işaretler olarak kabul edilmektedir. Bozuk para bulmak hayra ve iyiliğe yorulur.

Rüyada görülen fazla para

Rüyasında birçok bozuk paraya sahip olduğunu görmek kötülük ve şerre yorumlanır. Rüyasında bu şekilde birçok madeni paraya sahip olan kişinin çeşitli sıkıntılara gireceği şeklinde yorumlamalar yapılır. Bu sıkıntılar maddi, sıkıntılar olabileceği gibi ikili ilişkilerde yaşanılan bazı problemler olarak da ifade edilebilmektedir. Bu durumda rüyada görülen çoklu bozuk paralar kişilerin yaşayacağı olumsuz durumların bir habercisi olarak ifade edilmektedir.

Bakır para

Rüyada görülen bakır para kötülüğe ve şerre yorulmaktadır. Bakır para kişiler arasında yaşanabilecek kavga dedikodu ve musibete işarettir. Rüyasında bakır para gören kişi etrafındaki yakın arkadaşları tarafından bir zarara uğrayabilir. Arkasından dedikodusu yapılabilir ve yakınları arasında herhangi bir kavgaya karışabilir.

Rüyada para atmak

Rüyasında evinden veya ceplerinden bozuk paraları attığını gören bir kimse huzura erecektir. Yakın zamanda gerçekleşmesini dilediği birçok şey bir şekilde gerçekleşmeye başlayacaktır. Rüyasından evinden attığı bozuk paralar kişilerin sıkıntıdan ve kederden kurtulacağına dair önemli bir gelişmedir. Bu şekilde bozuk paraların atılması hayra ve iyiliğe yorumlanabilir.

Altın para

Rüyada görülen altın para hayra yorulmaz. Altın para genel olarak iflasa ve ekonomik yönden kişilerin çok büyük sıkıntılar yaşayacağına işarettir. Böyle bir durumda altın para gören bir kimsenin iflas edeceğine elindekileri kaybedeceğine ve çok zor zamanlar yaşayacağına işaret edilir. Aynı zamanda altın para sevdiklerimiz tarafından çeşitli hakaretlere uğrayarak ruhsal olarak çok büyük bir yıkım yaşayacağımıza işarettir.

Kap içerisinde para

Bir kişi rüyasında bir kap içerisinde birikmiş bozuk para görürse kişinin uzun ve sağlıklı bir hayatı olacağı aynı zamanda helal yoldan birçok mal kazanacağı şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır. Bir kap içerisinde görülen bozuk paralar hayra yorumlanmaktadır. Kişilerin ekonomik yönden sıkıntılarından kurtulacağı mallarının gözle görülür bir biçimde artacağı ifade edilmiştir.

Rüyada bozuk para almak

Kişi rüyasında birisinden bozuk para aldığını görüyor ise bu durumda para aldığı kişi tanıdıksa o kişi ile yaşayacağı sorunlar ifade edilmektedir. Bozuk para aldığını gören bir kimse arkadaşları ile ciddi ve hararetli tartışmalar yapabilir. Sevdiklerini istemeden de olsa kırabilir ya da sevdiği insanlar tarafından tartışma esnasında kırılabilir.

Rüyada yorumcuları bozuk para rüyalarında iki tarafa ayrılmışlardır. Bir kısım bozuk paranın hayra ve güzelliğe yorulması gerektiğini söylerken bir kısım ise bozuk paranın çok hayırlı bir rüya olmadığını söylemektedirler. Rüyada görülen bozuk para kişinin iş hayatındaki başarısızlığını vurgulamaktadır. Yapılacak olan sözleşmeleri başarısızlık ile sonuçlanacağını ifade etmektedir. Rüyada görülen bozuk para aynı zamanda kişilerin ikili ilişkilerde ve aşk hayatlarında çeşitli sorunlar yaşayarak bu sorunlardan dolayı büyük mutsuzluklar yaşanacağını ifade etmektedir.

Yolda bulunduğu görülen bir bozuk para hayra yorumlanarak kişilerin hayatlarındaki gelişmelerin tümünün olumlu bir şekilde sonlandırılacağı ifade edilmektedir. Yolda bulunan bozuk para kişilerin mutlu ve huzurlu aynı zamanda ise sağlıklı bir hayat yaşayacaklarına dair önemli çağrışımlar yapmaktadır. Rüyada görülen altın para rüya sahibinin etrafındaki kişiler tarafından çeşitli olumsuzluklar yaşayacağına işarettir.

Kişi en yakınlarından dahi oldukça büyük darbeler alabilir hakarete ve iftiraya maruz kalabilir. Bu durumda çevresindeki kişileri iyi analiz etmeli ve dikkatli olunmalıdır. Toplu halde bir kase içerisinde görülen bozuk para ise insanların içine su serpmektedir. Herhangi bir yerden sağlayacakları haklı kazancı ifade etmektedir. Bu durumda bolluk ve bereketi de simgelemektedir. Bozuk para rüyaları görülen rüya çeşidine göre farklı şekillerde yorumlanabilir. Her rüyaya aynı şekilde yaklaşmak doğru değildir.

Rüyada bozuk para görmenin psikolojik anlamı

Rüyalar içerisinde bulunduğumuz ruh hali açısından bizlere çeşitli ipuçları vermektedirler. Bu ipuçları ile birlikte kişilerin istekleri bilinç altları ve hissettikleri hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Rüyada bozuk para görmenin birçok psikolojik anlamı olabilir. Genel olarak kişinin aşk hayatında yaşayacağı problemleri yansıtan bu rüya ilişkisinde çok huzurlu olmayan ve sürekli olarak tedirgin olan bir kişinin bilinçaltını sergilemektedir.

Aynı zamanda ikili ilişkilerde yaşanacak sorunları çağrıştıran bozuk para rüyası kişinin çekingen alıngan sabırsız ve ikili ilişkilerde çok büyük başarılar sağlamamış biri olduğunun kanıtı niteliğindedir. Bozuk para görmek iş hayatında imzalanabilecek bir sözleşmenin ya da belgenin olumsuz sonuçlar oluşturacağına dair yorumlamalar yapılır. Bu durumda çalışan bir kimsenin işi hakkında tereddütler yaşadığını ve yapılan çalışmalardan kesin bir şekilde emin olmadığı anlamları çıkarılabilir. İnsan psikolojisi oldukça geniş bir alandır. Geceleri görmüş olduğumuz rüyalar ise yaşadıklarımızın ya da yaşamak üzere olduğumuz yaşantıların ufacık bir kesiti niteliğindedir. Bu açıdan görülen rüyaları küçümsemek ve hafife almak oldukça yanlış bir davranış olacaktır.

Rüyada bir kap içerisinde toplu halde görülen bozuk para rüya yorumcuları tarafından zenginliğe ve helal mal kazanacağına işarettir. Bu durum ise insan psikolojisi tarafından bu yönde yapılan isteklere ve hedeflere yönlendirilmektedir. Kişinin yapmış olduğu çalışmalarda başarılı olma isteğini daha çok kazanabilme hırsını ve önüne çıkan fırsatları iyi bir şekilde değerlendirme özelliğini yansıtmaktadır.

Rüyada görülen altın para etrafımızdaki yakınlarımız tarafından dedikodu iftira ve hakarete uğrayacağımız şeklinde yorumlanır. Bu durumda etrafınızdaki insanlara dikkat etmeniz konusunda sizinde kafanızda bazı soru işaretleri emin olamadığınız noktalar olduğunu söyleyebiliriz. Çevresine çok fazla güvenmeyen ve her türlü olumsuz saldırıya açık kişiler olduğunu ve psikolojilerinin bu yönde ilerlediğini söyleyebiliriz. Rüyasında genel olarak bozuk para gören bir kimsenin psikolojik açıdan bazı tedirginlikler yaşadığını söyleyebiliriz.

Bu durumda kişinin kendisine olan güvenin bazı aksaklıklar yaşandığını ifade edebiliriz. Etrafındaki insanlara güvenmeyen her an bir saldırıya uğrayacakmış gibi korunma mekanizmasını geliştiren bir kişinin bu tür rüyalar görebileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca ilişkilerinde huzursuz olduğunu bu sebeple çeşitli kaygı problemleri yaşadığını güvenli bir limana ihtiyacı olduğunu ve huzurlu bir yaşam hakkı istediğini de belirtebiliriz. Bozuk para cinsine göre aynı zamanda ekonomik sıkıntılara da yorulmaktadır.

Bu durumda rüya sahibinin ekonomik yönden zor bir dönemden geçtiğini bu sebeple endişeli olduğunu ve genel olarak kaygılı bir ruh hali içerisinde olduğuna dair çıkarımlarda bulunabiliriz. Her zaman için görülen rüyaların kişilerin ruh sağlığını ve yaşadıklarını yakından ilgilendirdiğini unutmamak gerekmektedir. Bu sayede rüyalar iyice analiz edildiği takdirde kişilerin kişilikleri istekleri ve bilinçaltları çok kolay bir şekilde gözlemlenebilmektedir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Para hakkında her türlü konunun incelendiği rüya tabirini Rüyada Para Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Bozuk Para Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Ersin demir (12 Ekim 2014 saat: 04:04)

  Rüyamda ailemle bir memlekette yiz esim susadi su bulmasi zor bir yermış ve ben su almaya gidiyorum açık bir alanda enteresan bir sebilden (güya birtarafı buzdolabiymis) kapağı açıp içinden simit alınıp şişe şeklinde kullanılıp su doldurulup alınıyor Muş küçük olduğundan 2 tane alacağım diyor 1 tanesini doldurup veriyorum 2.sini dolaptan alırken çaktırmadan taze simidi alıp dolduruyor um oda tazeliğinden patlıyor ve lavaboya atıyorum paraları alan ufak çocukta benim kurnazligima sinirlenip tamam 1 su alıyorsun deyip sinirleniyor o arada bozuk yokmu muhabbeti oluyor bende cebimde para çıkarırken 30 lira kadar bozuk 1 lik yere dökülüyor herkesin gözü o bozuk paralarda kalıyor ( güya bozuk para orda bozuk para azligindan kıymetliymis) ben eğilip paraları avucuma sıgdirmaya çalışırken biriside yardım edeyim deyip 50 kuruşluk 2 lirayı sucu çocuğa veriyor çocukta çaktırmadan gömleğinin cebine koyuyor ben görünce çocuğa 2 lirayı koyarken gördüğümu 1 lirasını sende kalsın diğer 1 lirasını bana vermesini söylüyorum çocukta yere 50 kuruslardan 2 tane hakaret edercesine önüme yere al deyip atıyor bende köpeğimi atıyon al deyip bende yere 1 lira atıyorum buda benim sana çocuklarımin sadakasi olsun diyorum sonra eşim geliyor yanımıza biz bu arada çocukla tartışıp bir set gibi duvarın dibine gidiyoruz çocukla tartışırken çocuğun herhalde akrabası yada babası olan 40 larında bir adam gelip beni tehdit ettikten sonra duvardan atlayıp bizden uzaklaşmaya yani gitmeye başlıyor abimde o sırada gelip beni tehdit eden adamı dövmeye peşinden gidiyor tam o sırada çocuk ben ve esim duvarın öbür tarafında onları izlerken bende o çocuğu onun yüzünden bu olaylar oluyor diye dövmek isterken uyaniyorum…

 2. umut bozkurt (27 Haziran 2014 saat: 15:44)

  Ruyamda bi masada acik alanda oturuyorum.masanin ustunde buzdolabi posetlerinde bozuk paralar varmis.hepsi benimmis.bazisi cocuk geliyo masanin yanina ona veriyorum posetle.kimisine atarak uzatiyorum.derken hep ben veriyorum.ancak ne icin dagitiyorum bilmiyorum.derken beyaz arabali ve tam hatirlamiyorum beyaz kiyafetli yada beyaz turbanli da olabilir bir kadin arabanin icinden biraz daha ver birazdaha diyor.bunun uzerine hep ben mi vericem biraz da siz verin baskalari versin diyorum.yorumlayabilir misiniz

 3. Gülay (27 Haziran 2014 saat: 10:53)

  Rüyamda bir kız beni tecavüz etmeye çalışıyor ben kaçıyorum aynı zaman da elimde bozuk paralar var ben saklanıyorum sonra kız beni buluyor elimdeki bozuk paraları kenara bir yere bırakıyorum sonra kız beni tecavüz ediyor anneannemin evinde sonra az daha tanımadığım bir erkek bizi yakalayacaktı ben kıza diyorum ki yeter artık yakalayacaklar bizi diyorum… Haha da bir şey hatırlamıyorum.

 4. Batuhab (28 Nisan 2014 saat: 17:53)

  Ruyamda hatirladigim sadece cekmeceden kucuk bir cam kultablasi cikariyorum ve koltugun uzerinde bir lira buluyorum. Buldugum parayi da kultablasinin icinde atiyorum. Attiktan sonra da kalktim zaten. Kubtablasi iyi guzel is rahatlikmis para da boyle huzursuzluk falan olunca boyle tereddutte kaldim. Boyle hep gordugum ruyalarin bir kesiti iyiye cikiyor gordugum ruyanin icindeki bir sey kotu olunca yine aklim karmakarisik oluyor.

 5. Derya çetin (29 Mart 2014 saat: 01:26)

  Hatırladığım kadariyla rüyamda Kumbaram açılmıştı paralarımı sorarken görmcemin eşi benim yanıma Beşyüz kuruş atıyo sonra uyandım tekrar uyuduğumda da görmcemin arkadaşıyla benim yatak odamda oturuyorduk o bişeylerle uğraşıyor du sonra ona gözlerimin saati 24.21 gördüğünü söyledim oda bna saat 00.21 dedi sonra gözlerim karardı birden ve iki elimle gözümü açıp ona gözlerim açık mi yoksa kapalı mi diye sordum açık dedi göz Bebeğimi nerde diye sordum verdiği cevabı hatırlamıyorum sadece kör oldum diyip uyandigimi hatırlıyorum

 6. Gozde (08 Mart 2014 saat: 12:51)

  Rüyamda yürürken adım attığım yerde bozuk para buluyordum en sonunda pis bir yere geldim ve icinde bır suru bitmek bilmeyen 25 kurus vardı toplamakla bitmiyordu giderken geri döndüğümde artık o pisliği evin önündeki kadın atmıştı kendi evimize geldim ellerim çok pisti yıkamakla geçmiyordu iyice yıkadıktan sonra geçti. Acaba haksız kazanç mı diye düşündüm ama ne ilgisi olabilir diye baktım çalışmalardaki başarı diyor acaba sınavı kazanacak mıyım

 7. gülsen (23 Şubat 2014 saat: 14:42)

  Rüyamda araba ile gezen satıcı bir adama 3.5 tl borcum varmış bu borcun 2 lirasına karşılık elimde bulunan 3 tane küçük Kuran-ı Kerim in bir tanesini verebilirmiyim diyorum olur diyor.Bakıyorum 1tanesinin 2 tane sayfası ayrılmış sağlam olanı içindeki yazılara bakarak 3 defa öpüp başıma koyup satıcıya veriyorum birde elimdeki bozuk paranın 1.5 lirasını.ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Musa (25 Aralık 2013 saat: 10:56)

  sadece hatırladığım kadarıyla bir kişi bana bozuk para veriyor. yüzünü hatırlamıyorum elinde siyah kesik parmaklı eldiven vardı. üstünde 50 yazıyordu bide 25 yazan vardı ama üzerinde ki işaretler farklıydı. üzerinde 50 yazan para elli kuruşun dış yuvarlağının sarı iç yuvarlağı gümüş rengiydi. 25 kuruş bizim 25 kuruşa benziyordu. yorumlarsanız sevinirim.ondan öncede aynı gün bir kaç rüya gördüm ama tam hatırlamıyorum.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,