RuyaTabirleri.com

Rüyada Çamur Yıkamak

Rüyada çamur yıkamak, çamurun niteliğine veya nereden yıkandığına göre yorumlanmalıdır. Genel manada kişinin ahlaklı biri olmaya gösterdiği özene ve salih bir kul olmak amacıyla hayatını baştan sona düzenleyeceğine, Hac yolculuğu için imkanlarını gözden geçirmeye, çevresinde olup biten kötülüklere engel olmak için elinden geleni yapmaya yorumlanır. Elbiselerindeki çamuru yıkayan kişiler kendisine yapılan her türlü haksızlıktan kurtulur ve atılan iftiraları, yalanları çürüterek temize çıkarlar. Aklanmak demek olan rüya, aynı zamanda kişinin yüksek ahlaklı, becerikli, pratik zekası ve çalışkanlığı ile göz dolduran bir eşe sahip olması şeklinde de yorumlanır. Çamuru yıkadığını ve çıktığını görmek meşakkatten, zahmetten, kişiyi zorlayan, üzen her türlü işten kurtulacağının alamettir. Yıkanmasına rağmen çamuru çıkaramadığını veya izinin kaldığını gören kişiler haksızlığa maruz kalırlar veya bir maldan, paradan haklarına düşen payı alamazlar. Bazı durumlarda kişinin mirastan men edilmesi veya ailesinin kendisine yardımı keseceğini de bildirir.

Rüyada Üzerine Çamur Sıçraması

Kıyafetine çamur sıçradığını gören kişilerin her türlü başarısı kıskançlık uyandırır ve çevrelerinde çekemeyen, nazar eden kişilerin olduğunu, özellikle iş konusunda kişinin ilerlemesini hazmedemeyen ve yerinde gözü olan kimseleri tabir eder. Yüzüne çamur sıçraması ise bir ikaz olarak ele alınmalı, kişinin şu sıra yaptığı işlerde hataya düştüğünü, özellikle nefsine hakim olamadığı için günah dolu ortamlara ve işlere bulaştığını, bir an önce hayatını düzeltmesi gerektiğini işaret eder.

Rüyada Kurumuş Çamur Görmek

Kurumuş çamur, geçmişten bugüne kadar kişiyi rahatsız eden bir olayın, sözün veya kişinin üzerine yapışmış bir hatanın ifadesidir ve bu çamuru yıkayıp temizlediğini görmek ise rüya sahibinin kendisini geçmişinden sıyırmak, inandırıcılığını yeniden kazanmak için çabalamasına, takdir göreceği işler yapmak istemesine alamettir.

Rüyada Çamur Yıkamanın Psikolojik Yorumu

Zihnini kötü düşüncelerden ve olumsuz fikirlerden arındırmak istemenin, yeni başlangıçlara duyulan arzunun, hayatını temize çekip, temiz bir sayfa açmaya çabalamanın ifadesidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!