RuyaTabirleri.com

Rüyada Çekirge Görmek

Rüyada çekirge görmek iyi şekilde tabir edilmez. Rüyada çekirge görmek lanetlenmeye ve Allah katında cezalandırılmaya delalet eder. Rüyada çekirgelerin görüldüğü yer uğursuzluklara uğrayacak, huzurdan uzaklaşacak ve asayişi kaybedecek diye yorumlanır. Bazı rüya tabirlerine göre çekirge görmek büyük bir doğal afete işaret eder. Çekirgenin görüldüğü yerde büyük bir deprem, sel ya da fırtına çıkacak, o yerde pek çok insan ölecek ve hayvan telef olacak diye yorumlanır. Rüya tabirlerine göre bu doğal afetlerin o bölgeye Allah’ın bir cezası olarak geldiği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Çekirge Yakalamak

Kişinin hayatının fırsatını yakalamasına ve hayatındaki en iyi işe sahip olmasına delalet ederken, kişinin parasızlıktan ve geçim sıkıntısından da kurtulması anlamına gelir.

Rüyada Çekirge Isırması

Bu rüyayı gören kişi için afakan dolu ve kasvetli günlerin yaklaştığına delalet eder. Rüya sahibi tüm düzenini ve huzurunu kaybedecek ve sancılı bir döneme girecek diye yorumlanır.

Rüyada Çekirge Öldürdüğünü Görmek

Şeytanın bacağını kırmak anlamına gelir. Kişinin kısmetinin önündeki engellerin ortadan kalkacağına ve şansının döneceğine delalet eder.

Rüyada Çekirge Yemek

Dertlere, sıkıntılara ve hastalıklara şifa bulmaya, gönül zenginliğine ve ruh güzelliğine kavuşmaya, dünya malı elde etmeye ve helal kazanç sağlamaya yorulur.

Rüyada Çekirge Yağdığını Görmek

Rüyada çekirge yağdığını gören kimseye hakkın rahmeti ve bereketi yağıyordur. Kişinin uğradığı zararın altından Allah’ın izni ve yardımıyla kurtulacağına işaret eder. Rüya sahibinin üzerindeki ölü toprağının kalkacağı, işlerinin ve kısmetinin açılacağı anlamına gelir.

Rüyada Çekirge Sürüsü Görmek

Rüya sahibinin hayatında köklü ama olumsuz değişikliklere yol açacağına ve bahtını engelleyen uğursuzlukların günden güne artarak ilerleyeceğine delalet eder. Bu rüya kişinin hayatındaki olumsuzlukların çokluğundan ötürü isyan noktasına gelerek yaradana başkaldıracağına yorulur.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Çekirge Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. SONGÜL (16 Kasım 2015 saat: 12:03)

  sabah namazını kılıp yattıktan sonra gördüm. rüyamda sağ kolumun üstüne mantomun üstüne çekirge konuyor, korkmuyorum tenimde hissetmiyorum eşim onu eliyle kovuyor gibi yapıyor ve oda uçuyor. yeşillik içindeyim ve durgun suyun yanındayım. canım yanmıyor. teşekkürler.

 2. Ayşe (10 Kasım 2015 saat: 07:30)

  Oğlumla camiye giriyoruz yerde aralıkla şekilde iki çekirge var biri zıplayıp gidiyor biz namaz için ilerliyoruz seccadeyi seriyorum yanımda çok eski sevdiğim komşularım .oğlumun yüzünü görmüyorlar onu bibaşkası sanıyorlar diyorum evliyim hala ben o da oğlum diyorum herkes namaz kılıyor ben başlarken abdestsiz olduğumu hatırlıyorum

 3. melisa sadıç (26 Temmuz 2015 saat: 03:25)

  Rüyamda arkadaşlarımla birlikte havuzda yüzerken evin yanından geçen adamların bize garip bir şekilde bakması sonucu eve girdik. Evden çıktığımızda havuz etrafında aile üyeleri bizi bekliyorlardı ve biz çıkınca süpriz yapar gibi bağırmaya başladılar. Ve boynuma bir çekirgenin çarpması sonucu uyandım.

 4. Gulcan (23 Haziran 2015 saat: 20:59)

  Merhaba kolay gelsin. Rüyamın tamamını hatırlamıyorum ama hatırladığım yeri. Benim yada arkadaşımın evindeyiz köy evi gibi çelik kapıliydi. Evden ayrılmak için kapıyı ben açtım ve görebildiğim tüm alan çekirge sürüsü kapliydi hiç kıpırdamadan duruyorlardi ben onları görünce korkudan hemen kapıyı kapattım. Sonra hemen uyandım. Teşekkür ederim.

 5. Mine (12 Mayıs 2015 saat: 22:23)

  Rüyamda sarılı ve yeni yıkanmış kurumus bi halıyı sermek için açtığımda içinden gözleri korkunc bi ışıkla parlayan bi kedi ve çekirge çıktı kediyi kovuyodum balkondan aşağı atıyodum kedi uçarak geri çıkıyodu ama çekirge kimildamiyodu

 6. Ömer Furkan Parmak (24 Şubat 2015 saat: 09:23)

  Bir anda kabeye gidiyoruz. Yatsıyı kılacağız. Sonra imam namazda bi hata yapıyor. Ama sehiv secdesi yapmıyor. Sadece oturuşta her şeyi okumadan selam veriyor. Sonra anons gibi bir şey yapıyorlar. Yanlış kılındığını düşünüp tekrar kılmak isteyenler için farz tekrar kılınacak diyorlar bir çocuk sesi geliyor imam olarak. Ve sesli okumuyor yatsıda. Ben de duruyorum hemen arkadaşlara da hadi kılalım kabede farz namaz sevabı alırız diyorum kabeyi görerek durabileceğim bir yer arıyorum. İlk önce görebileceğim bir yerdeyken sonra bir sütunun arkasına denk geliyorum sonra da en sağa geçiyorum sonra duruyoruz namaza ama hemen solumda tanıdığım bir arkadaş var biz namaz kılarken o da tavaf ediyor ama bizi de döndürüyor yavaş yavaş Kabenin etrafında yürüyerek kılıyoruz namazı yani. Sonra elime bir tane böcek ya da çekirgemsi bir şey yapışıyor siyah renkli. Ben atıyorum tekrar geliyor hızlıca elime çarpıp yapışıyor. Tekrar yapıyorum tekrar… Bikaç kez daha oluyor ve elime de acı veriyor her gelişinde. En son ezmeyi düşünüyorum ama burası kabe diyorum. Sonra tekrar kovuyorum gelip gömleğime yapışıyor gömleğimin de önü açık ceket gibi giymişim. Gömleği çekip çıkaracak güçte çekiyor ben de artık gömleği çıkarayım da alıp gitsin ben de kurtulayım diyorum. Sonra uyandım. Sabah namazı vaktinden sonra gördüm eğer bir etkisi varsa sabah 9 gibi uyandım rüya bittiğinde. Ve daha önce umreye de gittim.

 7. cansu (06 Ocak 2015 saat: 14:52)

  Çekirgeden aşırı korkuyorum ve görünce hatta adini duyunca bile titreyip bayiliyorum .ve iki keredirde ruyamda goruyorum daha once hic olmazdi birincisinde annem kasten korkularımi yenmek icin olduğunu soyleyerek üstüme getiriyo ve bayiliyorum.ikincisindede kaldigim yurttaki odamin banyosuna giriyor ama baya büyük desenli bi cekirge sözlüme sölüyorum öldürsün diye uyuz olmuşum diyo ve banyoya giriyor ve ben yine bayiliyorum.bu ne demek?

 8. tuğba çil (24 Aralık 2014 saat: 07:19)

  Selamın aleyküm bugece gordugum ruya soyleydi cok etkilendim;
  Yegenlerim ve kardeşimle ceviz toplamaya gidiyorduk agaca kardesim ve yegenim cikti ben ve kiz yegenim asada bekliyorduk fakat aramiz baya vardi cevizlerin icinden cekirge yagiyordu sgzimiza gozumuza giriyordu benim kolumu isirdi ben hizli adimlarla kactim hic tanimadigim bi eve girdim ev sahipleri cok iyidi vc girdim orda yikandim bu kadar

 9. Hanefi (17 Aralık 2014 saat: 18:21)

  Rüyamda serçe yani küçük kuş yerde gördüm bana bakiyordu dedimki vay ne büyük çekirge kuş kadar olmuş ondan korktum ve üzerime atladi ve başim yere eyerek elimle başima konmasin diye elimi başim bölgesinde sert bir kere salladim ve uyandim

 10. cihan (17 Kasım 2014 saat: 19:21)

  selam ben rüyamda bir odadaydık 3 kişiydik 1 tane çekirge vardı ben im üstüme konuyordu ben üstümden atıyordum tekrar konuyordu tekrar kovuyordum yanımdakilere öldürün diyordum karışma diyorlar pencereyi acın diyordum açmıyorlar ve o çekirge üstüme kondukça ben üstümden kovuyordum benim üzerimde gömlek vardı gömlegin en üst dümesine kadar kapatıyordum daha sonra uyandım

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,