RuyaTabirleri.com

Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada cenaze görmek genel olarak insanları korkutur. Ancak rüya yorumcuları rüyada görülen cenazenin genel olarak hayra ve iyiliğe yorumlanabileceğini söylemişlerdir. Rüyada cenaze görmek uzun zamandır haber alınamayan birinden haber alınacağına, mal ve para kazanılacağına, uzun ve sağlıklı bir ömrün yaşanılacağına, kişinin hayatında yaşayacağı güzel ve olumlu gelişmelere delalettir. Bu açıdan rüyada cenaze görmek kişileri korku ve paniğe sürüklememelidir. Ancak bazı rüya yorumcuları cenazenin genel olarak münafık biri olarak yorumlanabileceğine ve bu rüyanın gören kişilere kötülük ve şerden başka bir şey getirmeyeceğini vurgulamaktadırlar.

Rüyada cenaze alayı görmek

Rüyada görülen cenaze alayı sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayatın yaşanacağına delalettir. Bu açıdan her zaman için hayra yorulur. Bu cenazenin kendi yakınlarımızdan biri olduğunu görmek ise ailede bulunan herhangi bir hastanın yakın zamanda sağlığına kavuşacağına işarettir. Görmüş olduğunuz cenaze töreninde hava güzel ve açıksa kişinin karşısına yakın zamanda hayırlı bir kısmet çıkacağına ve evleneceklerine, hava kötü ve kapalıysa genel olarak kişinin hayatında yakın zamanda kötü şeyler yaşayarak büyük üzüntüler duyacağına işarettir.

Rüyada cenaze kaldırmak

Rüyada omuzlar üzerinde kaldırılan bir cenaze bu kişinin yüksek mevki sahibi bir kişi olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kişilerin etrafında ölen alim ya da büyük bir liderin ölümünden dolayı duyduğu üzüntü malum olmaktadır. Eğer kişi rüyasında kendi cenazesini ve kendi cenazesinin omuzlar üzerinde ilerlediğini görürse o kimse halk ve toplum arasında önemli bir göreve geleceğini kendisine liderlik vasıflarının yükleneceğini söyleyebiliriz. Omuzlar üzerinde yükseklerde taşınan bir cenaze uzaktaki bir kişinin savaşta ölebileceğine ve aynı zamanda elde bulunan kıymetli bir miktar paranın kaybedileceğine işaret olabilmektedir.

Rüyada cenaze ve tabut

Bir kişi rüyasında kendi cenazesini görürse bu iyiye işarettir. Ancak cenazesinin kimse tarafından kaldırılmadığını görmek münafık bir kişi olduğuna ve yakın zaman içerisinde hapsedilebileceğine işarettir. Rüyada görülen kaldırılmayan cenaze pek hayra yorumlanmaz. Ancak cenazenizin arkasından ağlanıldığını ve büyük üzüntü yaşanıldığını görüyorsanız bu durum hayra yorulur. Etrafınızda sizi seven insanların oldukça fazla olduğunu anlayabilirsiniz. Rüyada görülen tabut ise herhangi bir yolculuğa çıkabileceğinize delalettir. Bu kara veya deniz yolculuğu olabilir. Ancak her durumda bu yolculuğun hayırlı bir şekilde sonlanacağını söylemek mümkündür.

Rüyada cenaze işleri

Bir kimse rüyasında cenaze işleri ile alakadar olduğunu görürse bu o kişinin yakın zamanda düğün gibi önemli ve mutlu organizasyonlarda da görev yapacağına işarettir. Hayra ve iyiliğe yorumlanır. Ayrıca yine cenaze işleri ile alakadar olmak o kişinin yakın zamanda din hakkında bilgi sahibi olmayan kişilere bir eğitim vereceğine ve büyük bir sevap kazanacağına işarettir. Rüyada görülen cenaze mimarlığı etrafta bulunan münafık kişilere yardım eli uzatmaya onları doğru yola teşvik etmeye ve bunun sonucunda çok büyük sevap kazanılacağına işarettir.

Rüyada cenaze ve dua

Bir kimse kendi cenazesinin arkasından gelenlerin iyi şeyler söylediğini görürse o kişinin oldukça iyi bir sona ulaşacağını söyleyebiliriz. Bu durumda kişinin işlerinin iyi gideceğine etrafındaki insanlar tarafından değer göreceğine ve hayırlı bir insan olacağına işarettir. Ancak kişi rüyasında cenaze esnasında arkasından oldukça kötü şeyler söylendiğini görürse sonunun hayırlı bir şekilde sonlanmayacağına işarettir. Bu durumda ise yapmış olduğu tüm işlerde başarısız insanlar tarafından değer görmeyen sevgisiz ve hayırsız bir insan olarak hayatını sonlandıracağına işarettir.

Yakınlarımızın cenazesi

Rüyada bir akrabamızın ya da komşumuzun cenazesini görmek hayra ve iyiliğe yorumlanır. Komşumuzun cenaze işleri ile meşgul olmak ve yardım etmek etrafımızda oldukça sevilen değer gören ve vazgeçilemeyecek bir insan olduğumuza işarettir. Böyle bir rüya komşularımızın bizden hoşnut olduğuna dair önemli bir işarettir.

Rüyada görülen birden fazla cenaze

Rüyada eğer birden fazla cenaze görüyorsanız bu hayra ve iyiliğe yorumlanmaz. Bu cenazelerin belli bir yere konulması o bölgesinin bir günah yuvası olduğuna ve o bölgede hayırlı işler yapılmadığına işarettir. Bu durumda birden fazla cenaze görmek pek hayırlı bir rüya değildir. Aynı zamanda kişi rüyasında bu cenazelerden birini yüklendiğini görürse kendisinin de pek hayırlı işler yapmayacağına ve haram mal sahibi olarak günaha gireceğine işarettir.

Tanınmış cenaze ve dua

Bir kişi rüyasında çok iyi tanıdığı birini ölmüş olarak görürse yakın zamanda o kişi hakkında kötü bir haber alacağına ya da öleceğine yorumlanır. Aynı zamanda kişinin ölmüş bir tanıdığın cenazesinde dua etmesi o kişinin rahmet ve dua istediğine işaret edilir. Bu cenazelerin ise belirli bir bölgeye doğru götürülmesi o kişinin günahlarından arınarak ahrette mutlu bir hayata kavuşacağına işarettir.

Rüyada cenaze görmek genel olarak hayra ve iyiliğe yorumlanır. Çok nadirde olsa bazı yorumcular tarafından kötülüğe şerre ve münafık kimselere işaret edildiği söylenmektedir. Rüyada öldüğünü gören bir kimsenin halk arasında ömrünün uzadığına, sağlıklı ve mutlu bir yaşam süreceğine dair yorumlar yapılmaktadır. Aynı zamanda rüyada görülen cenaze bazı şeylerin malum olması ile alakalı bir durumdur. Tanıdık bir kişinin cenazesini görmek o kişinin kötü şeyler yaşayabileceği komşularınızın kendi cenazeniz hakkın iyi konuşması etrafınızdaki insanlar tarafından sevildiğinizin kötü konuşulması sonunuzun pek hayırlı bir şekilde bitmediği yine rüya içerisinde birçok cenazenin belli bir yerde toplanması o bölgede yapılan işlerin çok iyi niyetli olmadığı yönünde yorumlamalar yapılmaktadır. Genel olarak düşünüldüğü zaman rüyada cenaze görmenin iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Rüyasında cenaze gören kişi hayırlı bir haber alır ya da uzun zamandır görmediği bir sevdiğini görebilir.

Rüyada cenaze görmenin psikolojik anlamı

Rüyada cenaze görmek genel olarak iyi bir şekilde yorumlanır. Ayrıca görmüş olduğumuz rüyalarımız bilinçaltımızı yansıtarak aslında içten içe istediklerimiz hakkında bizlere bazı ipuçları vermektedir. Rüyada bir kimse kendisinin öldüğünü ve cenazesi olduğunu görürse o kişinin uzun ömürlü olacağına yaşamak istediğine ve mutlu bir hayat kurmayı amaçladığına delalettir. Rüyada uzun zamandır görmediği ancak tanıdığı bir kimsenin cenazesinde olduğunu gördüyse o kişinin yakın zamanda ölebileceğine dair düşüncelerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Rüyada kendi cenazemizi omuzlar üzerinde yükseklerde görüyorsak liderlik vasıflarımızın kuvvetli olduğunu ve bu durumda girdiğimiz her ortamda fikirlerimiz ile ön plana çıkmak istediğimizi söyleyebiliriz. Rüyada cenaze kaldırdığını gören bir kimsenin her zaman için iyi niyetli olduğunu ve etrafındaki insanlara sürekli olarak iyilik yapmak isteyeceğini söyleyebiliriz.

Rüyasında bir cenazeyi taşıdığını gören kişinin etrafında pek iyi niyetli insanlar bulunmadığını ve rüya sahibinin de bu kişilere çeşitli şekillerde yardım ettiğine delalettir. Cenaze alayının tanıdığımız birisi için yapılıyor olması çevremizde bulunan hasta birinin hızla iyileşeceğine işarettir. Bu durumda psikolojik olarak yakınımızda bulunan hasta kişinin iyileşmesini istediğimizi anlayabiliriz. Rüyada görülen cenaze işleri çok yakında hayırlı bir organizasyonda görev alacağımıza işarettir. Bu durum ise bizim psikolojik olarak iyi işler yapmak istediğimize ve büyük sorumlulukların üstesinden gelebileceğimize işarettir. Rüyalar yapmak istediklerimiz ve bilinçaltımız hakkında bizlere bazı ipuçları vermektedir. Gördüğümüz rüyaları iyi analiz ederek bu konuda çeşitli fikir sahibi olabiliriz.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Cenaze Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Ben ozcan (22 Mart 2014 saat: 09:08)

  Ben ozcan ruyamda oncelike bircak kisinin tasidihi tabutu sonrasinda iki kisi tasimaya basladik ve sonrasinda iki kisi tasirken ben tabutu cok rahat tasirken diyer kisi ise cok zor tasiyordu ve bir ara takilip duser gibi oldu ama yinede duzeldi devam ettik tasimaya insanlar etrafimizdaydi ama tabutu sadeca ben ve diyerkisi tasiyorduk tasim kisim kim olduhunu bilmiyorum sonrasinda ise tabutu tasiken biryerden iceri girdik ve bir damat. Siyah gelinkil giymis ti bendedim artik devir dehisti damatlar. Gelinki giyor gelinder damatlik giyor ve girdihimiz yer bir dugun salanu tabi tabutu tasiyoruz halen iki kisi ve ustakata cikiyorsuz tabutu birkak masanin uzerine koyuyoruz ve. Duyun yeri imis buyer ve dusun basliyor. Ani mekada iki duyun var birisi arkamizda diyeride biziz duyun basliyor. Tabiki tabut unutuluyor duyun devam ediyor ve onume bir fiyat geliyor 350 tl mi olsun 850 tl mi olsun duyorlar duyun bende en iyisi 850 tl olsun diyorum ve diyer duyunun sayipleri yani arkamizda olan duyunsayipleri ohh diyor 850 tl lelik secti diyor ve oarada uyaniyorum bunlar nedir acil ilgilenirseniz sevinirim duyun ve tabutu arastirdim bir sonuc cikmiyor. Bu arada tabutta kim olduhu bilmiyorum tabutta olani kim olduhu gormedim tskl

 2. müslüme (08 Şubat 2014 saat: 03:43)

  Rüyamda köyümdeki camideydim ordaki tanidıklarımın ve büyük zatların mezarlıklarında dua ediyordum birden bi ceneze topluluğu lebke ya şeriki duasi okunarak getiriliyordu bende o duya katıldım ama korkuyodum arkasında birkaçtane uzun buylu yakışıklı nur ýüzlü yeşil uzun pelerinli kişiler bişeyler antıyodu ben onlara kortugumu ve biraz susarmısınız dedim ben geçiyim yine anlatırsınız dedim bu arada köyümdeki eve doğru gidiyodum tam onların yanından geçerken korkudan bayıldım onlar beni uyandırıp teselli ettiler ve bana çok güzel bismillah demeyi öğrettiler ben bismillah dedim ve o anda uyndım ve çok korktum bu rüyayı perşembeyi cumaya baģlayan gece gördüm tabirini çok merak ediyorum şimdiden téşekkürler.

 3. Nur (01 Şubat 2014 saat: 10:40)

  Rüyamda ölmüş teyzemin cenazesindeydim.Çok karmaşık bir rüyaydı.Teyzemin evinden, başını bir masa örtüsüyle örtmüş kadın çıkıp gidiyordu.Hepimiz korkuyorduk o kadından ama aynı zamanda kadına dikleniyorduk.Pencereden baktığımda vefat eden teyzemin eşi ile bir anısını görüyorum.Film izler gibi izliyorum.Acaba bu kadar mutlu muydu diye soruyorum.Zira eşi onu hep çok mutsuz etmişti.Teyzem iyi görünüyordu.Cenaze evinin bahçesinde toprak birden canlanıp bana ve kardeşlerime saldırıyordu.Biz de onunla savaşıyorduk.Ben ve kardeşim cenaze evinin bahçesinde ağlarken (benim gözümde yaş yoktu) birden bir kalabalık geliyor ve ünlü bir şarkıcı cenaze için şarkı söylüyordu.O gelen cenaze alayı ve şarkıcı evin içine girip güzel şarkılar söylüyordu.Şarkılar bir yandan benim hoşuma gidiyor bir yandan da bu nasıl cenaze kimsenin umurunda değil sanki konsere gelmişler gibi hiç üzgün değiller diye düşünüyordum.Rüyanın sonunda vefat edenin asıl ölmüş teyzem değilde diğer teyzem olduğunu anlıyorum.Yorumlarınızı bekliyorum.Çok teşekkür ederim.

 4. Tuğba (28 Aralık 2013 saat: 11:39)

  Ruyamda bulundugum sehire kar yağiyor. Benim baska bir sehire gitmem gerekiyormus. (Gercek hayatta annemle babam ayri babamla cok sık gorusmeyiz sadece aylik harcliklarimizi veicegi zaman gorusuruz ve cok iyi anlasamayiz. Son zamanlarda da babamin bi kaza gecirdigini ogrendim. Yuzunde hasar varmis. 18 yasindayim) Ben ucakla baska bir sehire gidiyorum orda bi cenaze var ama kimin cenazesi oldugunu bilmiyorum. Babamda orada ön siralarda para istiyorum babamdan veriyo, ben kimin cenazesi oldugunu bile sormuyorum cunku babam mutsuz gorunmuyo oradan gidiyorum ankarada en son kar yagmisti simdi kim bilir nasil olmustur 2 gunde heryer karla bembeyaz olmustur diye dusunuyorum ucakla dönüyorum ankaraya bu sirada babamin yüzü aklima geliyo gercek hayatta kaza gecirdigini biliyorum ama ruyamdada biliyorum o yuzden aklima geliyo yuzu hic bisey yoktu yuzunde gayet saglikliydi. tabi yaninda para isterken hic kazayida sormamistim babama sadece parayi aldim cenazede oldugu icin sasirdim ve ankaraya döndüm. Ben heryer kar olmustur diye dusunurken bi baktim hic kar yok ben giderken cok yagiyodu ama dondugumde 2 gunde erimisti heryer. Daha sonra babamla bi binaya giriyoruz butun amcarim halalarim hatta babaannem bile orada giriste oturmuslar bize hosgeldin diyolar ama hepsinin surati asik. (ve ben gercek hayatta baba tarafindan kimseyle gorusmuyorum bi bayramdan bayrama konusuyoruz telefonda cogu karsta zaten babaannemi daha 2 kere gordum ankaraya hic gelmezler) o yuzden onlari gorunce sasirdim. bi oda gosterdi babam misafir olarak gitmisim babamla oraya. burda kal bi kac gun dedi tamam dedim ama hep bi huzursuzluk vardi icimde ruya boyu. Bunu en kisa zamanda yorarmisiniz lutfen cok onemli

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,