RuyaTabirleri.com

Rüyada Çocuk Görmek

Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok şekilde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır. Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.

Erkek çocuk görüldüyse iyi haber, kız çocuk görüldüyse biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir. Rüyada gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanınızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, rüyanızda tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir.

Rüyada Çocuk Doğurmak

Rüyada doğum yaptığını görmek, doğum yaptığını gören bir kadın ise sıkıntılarını içinden atacağına yorumlanır. Bir erkeğin doğum yaptığını görmesi ise hastalanacağına ya da başına kötü bir şey gelebileceğine işaret eder.

Rüyada Çocuk Emzirmek

Çocuğu olmayan bir kadının rüyasında çocuk emzirdiğini görmesi, bu kadının yakın zamanda hamile kalıp bir çocuk sahibi olabileceğini gösterir.

Rüyada Çocuk Bakmak

Rüyada çocuk baktığınızı görmek, içinizdeki çocuksu isteklere kulak vermeniz gerektiğine yorumlanır. Çocuk bakıcısı görmek ya da bir çocuk bakıcısı aramak ise, içinizdeki çocuksu istekleri anlamanız gerektiğini ve bu isteklerinizin gerçekleşmesi için biraz çaba göstermeniz gerektiğini gösterir.

Rüyada Erkek Çocuk

Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir haber alacağınıza yorumlanır. Yeni bir iş teklifi alabilir veya mevcut işinizde terfi alabilirsiniz. Bunun dışında kendinizle veya yakın çevrenizdeki biri ile ilgili sevineceğiniz bir haber duyabilirsiniz.

Rüyada Kız Çocuk

Rüyada kız çocuk görmek sıkıntılı bir haber almaya işarettir. Yakınlarınızla ilgili üzüleceğiniz bir haber duyabilir veya kendi özel hayatınız ya da iş yaşamınızda kötü bir durum yaşayabilirsiniz.

Rüyada Kendini Çocuk Olarak Görmek

Rüyada kendisini küçük bir çocuk olarak görmek, yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca bazı olgunlaşmamış karakter özelliklerinin olgunlaşması gerektiği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Çocuk Sahibi Olmak

Rüyanızda bir çocuğunuzun olduğunu görmek, eğer gerçek hayatta henüz anne değilseniz, kaybettiğinizi sandığınız bir şeyin birden ortaya çıkabileceğine, veya artık olmasından umudu kestiğiniz bir işin bir anda şaşırtıcı bir biçimde olumlu sonuçlanabileceğine yorumlanır.

Rüyada Çocuk Kaybetmek

Rüyada çocuk kaybetmek, iş ya da özel yaşamınızla ilgili bir konuda yavaş yavaş umudunuzu kaybetmeye başladığınızı gösterir. Rüyada bir şey kaybetmek genel anlamda, hayatınızda bazı şeylerin ters gittiğini, düzensiz olduğunu gösterir. Çocuk da sevinç demektir. Bu durumda çocuk kaybettiğini görmek, yaşantınızdan artık sevinç duymadığınıza, gelecek için umudunuzun kalmadığına yorumlanır.

Rüyada Bir Çocuğun Saçını Çekmek

Rüyada kendinizi bir çocuğun saçını çekerken görmeniz, borç verdiğiniz birinin borcunu geri ödemesi için biraz çaba sarf etmeniz ve o kişinin üstüne gidip hatırlatmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Çalışan Bir Çocuk Görmek

Rüyada ders çalışan veya bir iş yerinde çalışan bir çocuk gördüyseniz bu yaşantınızda sakin ve huzurlu bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanır. Yakın bir zamanda çevrenizdekilerle daha iyi anlaşmaya başlayabilir, küs olduklarınızla barışabilirsiniz.

Rüyada Çocuk Kurtarmak

Rüyada bir çocuğu kötü bir durumdan kurtardığını görmek, kişiliğinizin çocuksu kalmış yönlerini kaybetmekten korktuğunuza yorumlanır. Aynı zamanda, zarar gören kişilik özelliklerinizi kurtarmak ve düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları temsil eder.

Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek

Rüyada ağlayan çocuk görmek sizin ya da yakınınızdan birinin hasta olabileceğine işarettir. Aynı zamanda ağlayan çocuk bir düşmanınızı da temsil ediyor olabilir. Düşmanınız olan bu kişi, kimi zaman çocukça davranabilen ve psikolojik sorunlara sahip birisi olabilir. Rüyada gördüğünüz çocuğun ağlarken aynı zamanda burnu da akıyorsa, bu düşmanınızın hasta veya kötü bir durumda olabileceğini gösterir.

Rüyada Hasta veya Mutsuz Bir Çocuk Görmek

Rüyada hasta veya mutsuz bir çocuk görmek de ağlayan bir çocuk görmekle benzer olarak bir düşmanınız olduğunu gösterir. Hasta bir çocuk, düşmanlarınızdan gelebilecek bir kötülüğü temsil eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Çocuk Görmek

Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, bazı şeylere sil baştan başlama isteğinizi temsil eder. Yeni doğmuş gibi çok küçük bir çocuk görmek ise, bazı problemlerinizin olduğunu ancak etrafınızdaki kişilere belli etmek istemediğinize yorumlanır. Gerçek duygularınızı göstermemek için kimi zaman rol yaptığınızı gösterir.

Rüyada Bir Çocukla Birlikte Oyun Oynamak

Rüyanızda küçük bir çocukla oyun oynadığınızı görmek, aşk hayatınızda bazı umut ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer yalnızsanız birisine aşık olabilir veya hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişi ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Hali hazırda birisi ile bir birlikteliğiniz varsa, aranız kötüyse barışabilir veya evlenme teklifi gibi romantik bir teklif alabilirsiniz.

Rüyada Çocuk Düşürmek

Manen yıkılmaya, kırılmaya, üzülmeye ve hüsrana uğramaya işaret eder. Beklentilerin gerçekleşmemesi nedeniyle yapılan fedakarlıkların da boşa gideceğine, bu nedenle yaşanacak yıkımın çok daha büyük ve ağır olacağına yorulur.

Rüyada Çocuk Sevmek

Kişiyi, sakinleştirecek, kalbini yumuşatacak, onu gülümsetecek bu sayede yüzünün gülmesine, gözlerinin canlanmasına ve parlamasına vesile olacak güzel bir deneyim yaşanacağı anlamına gelir. Sevginin katacağı değerlere, kazanımlara ve yaşatacağı güzel duygulara alamet eder.

Rüyada Çocuk Bezi Görmek

İyi değildir, maddi yükümlülüğün artması nedeniyle zorlanmaya, imkanlardan olmaya ve rahatından fedakarlık yapmak zorunda kalmaya yorulur. Rüya sahibinin tabiri caizse sefasını sürmek için her türlü cefasına da katlanmayı göze alacağı anlamına gelir.

Rüyada Koşan Çocuk Görmek

Coşkulu, yaşam dolu, neşeli ve keyifli olmak demektir. Geleceğin çok hayırlı ve güzel olmasına, bahtın ve şansın açıklığına, kaderin de hayırlı yazılmış olduğuna delalet eder. Kişinin içindeki çocuksu saflığı, umutları ve iyi niyetini hiç kaybetmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Çocuğun Suda Boğulduğunu Görmek

Kişinin deyim yerindeyse yüreğini ağzına getirecek, ona yaşatacağı korku nedeniyle elinin ayağının titremesine ve neredeyse nefesinin kesilecekmiş gibi hissetmesine neden olacak nahoş bir olayla karşılaşacağına ve bir süre bunu atlatmak için çabalayacağına yorulur.

Rüyada Özürlü Erkek Çocuğu Görmek

Ortaya konacak bir işin beklenilen şekilde olmaması nedeniyle mahcubiyet duymaya, ezilmeye, utanmaya ve kendini küçük düşmüş gibi hissetmeye delalet eder. Rüya sahibinin elinden geleni yaptığı halde kendisi dışında gerçekleşecek bir hatadan ya da başarısızlıktan ötürü kendini sorumlu tutması ve bunun ağırlığı altında kalması demektir.

Rüyada Balkondan Düşen Çocuk Görmek

Bedeli ağır da olsa deneyim ve ders olacak bir durum içine düşmeye ve o kötü anları tekrar yaşamamak ya da istenmeyen hallerde kalmamak için gerekli önlemleri almaya ve ona göre tedbirlerle kuşanmaya işaret eder.

Rüyada Küçük Erkek Çocuğu Dövmek

Kendisinden beklenilmeyen tavır ve davranışlarda bulunmak, bu nedenle istenmemek, sevilmemek ve hoş karşılanmamak anlamına gelir. Toplumun kaldıramayacağı ve taşıyamayacağı bir takım olaylara dâhil olmaya, onları benimseme yoluna gitmeye fakat kabul görmemeye yorulur.

Rüyada Çocuğu Giydirmek

Bir işi canı gönülden, severek, mutlu olarak ve çok isteyerek yapmaya bu sayede ne kadar çok uğraş verilirse verilsin hiç yorgunluk hissetmemeye, bir kez olsun isyan etmemeye bilakis o işi her gün aynı içtenlikle ve aynı istekle yapmaya delalet eder.

Rüyada Bir Sürü Çocuk Görmek

Haneye girecek bolluk, bereket, huzur ve saadet demektir. Aileye yeni bir anlam kazandıracak hane içindeki kötü, gamlı havayı ve kasaveti dağıtacak ve aile bireylerinin her biri için adeta şifa olacak güzel, müjdeli ve sürpriz gibi olayların yaşanmasına yorulur.

Rüyada Çocuğu Ağlatmak

Günaha girmeye neden olacak adımlar atmaya ve aslında normalde kişinin hiç yapmayacağı fakat kendini boşta hissediyorken, stres altındayken ve bunalımda olduğu sırada yani en zayıf anında atacağı yanlış adımlara alamet eder. Rüya sahibinin hal ve hareketlerinin herkesi olumsuz yönde etkileyecek ve kızdıracak şekilde değişmesi demektir.

Rüyada Üzerine Çocuk İşemesi

İçine düşülecek bir durum karşısında toplumda çok zor hallerde kalmaya yorulur. Kişinin hiçbir yere kıpırdayamamasına ve adım atmak için dahi bir fırsat elde edememesine ama aynı zamanda da
bu durumu kotarmak ve altından kalkmak zorunda kalmasına delalet eder.

Rüyada Çocuğun Başını Yıkamak

Çaresiz ve aciz kalmış bir kimseye bir kaşık su vermeye, derdini dinlemeye, bir ihtiyacını karşılamaya ya da ona manevi anlamda destek olmaya yorulur. Kişinin örnek davranışlarına, güzel ve takdir edilmesi gereken tavırlarına ve de iyi niyetlerine işaret eder.

Rüyada Çocuğun Kakasını Görmek

Sevildiği için katlanılan kişilerin varlığı demektir. Cefakar olmaya bu nedenle insanları alttan almayı, onların hatalarını ve kusurlarını görmezden gelmeyi, her defasında da bağışlayıcı olmayı bilmeye ve bu fedakar yönüyle bilinmeye alamet eder.

Rüyada Annesinin Erkek Çocuk Doğurduğunu Görmek

Bir haber almaya, bu haber karşısında karmaşık duygulara kapılmaya ve ne düşüneceğini, nasıl davranacağını bilememeye yorulur. Rüya sahibinin gülse mi yoksa ağlasa mı diye karar veremeyeceği bir durumla karşılaşması ve bunun da kendisi için hiç beklenmedik olması anlamına gelir.

Rüyada Çocuğun Arabanın Altında Kalması

Dehşet verici ve ibretlik bir olayı herkesi derinden sarsmasına aynı zamanda onların da kulağına küpe olmasına delalet eder. Herkesin başına gelebilecek bir olayın yaşanmasına ve buna tanık olanların da bundan ibret almalarına ve bu sayede daha bilinçli ve tedbirli kişiler olmasına alamet eder.

Rüyada Çocuğun Tuvalete Düştüğünü Görmek

Yardım çığlıklarının yükselmesine ve kişinin de bu çığlıklar ve yakarışlara kayıtsız kalmamasına yorulur. Rüya sahibinin yanı başında yaşanacak bir drama seyirci kalmayarak tüm insaniyeti ve insani sorumluluğuyla el atarak o kötü hal içinde olan kimselere karşı büyük yardımının ve iyiliğinin dokunacağına işaret eder.

Rüyada Çocuğun Şarkı Söylemesi

Müjde almaya, sevinmeye, keyiflenmeye ve içine su serpilmesine alamet eder. Kişinin dualarının kabul olmasına bu sayede güzelliklerle ve iyiliklerle karşılaşmasına, hayatının düşlediği yönde gelişme göstermesine ve sorunlarının da çorap söküğü gibi çözülmeye başlamasına yorulur.

Rüyada Çocuğun Saçının Beyazlaması

Yaşanacak bazı değişikliklere ve bu değişikliklerin iyi değil kötü yönde olmasına, kişiyi ileri değil de geriye götürmesine alamet eder. Örneğin; varlıktan yokluğa düşmek, sağlıklıyken sağlığından olmak, başarılıyken de mağlubiyet almak demektir.

Rüyada Çocuğu Ezmek

Yanlışlıkla yapılacak ve başkalarına zararı dokunacak bir iş karşısında kişinin hatasını telefi etmek için seferber olması anlamına gelir. Kendini çok suçlu hissetmeye ve bin pişman olmaya neden olacak hareketlerde bulunarak sonradan bunları düzeltmek için her çareye başvurmaya yorulur.

Rüyada Kucağında Çocuk Görmek

Ağır bir sorumluluk altına girmek demektir. Taşıması ve üstlenmesi pek de kolay olmayan fakat her şeye değer dedirtecek kadar da tatlı bir işi üstlenmeye ve kah zor kah kolay da olsa onu idame ettirmeyi başarmaya işaret eder.

Rüyada Çocuğu Uyurken Görmek

Huzur, sessizlik ve sükunet yaşamak demektir. Karmaşa halindeki işlerin, ortamın ve yaşamın durulmasına, hayatın yavaş yavaş normale dönmesine ve her şeyin olağan şekilde ilerlemeye başlamasına alamet eder. Kişinin uzun zamandır ihtiyacı olan dinginliğin sağlanacağına yorulur.

Rüyada Çocuğun Kaçırılması

Büyük bir korku yaşamaya ve adeta dünyanın sonunun geldiğini düşünmeye delalet eder. Rüya sahibinin bir anlık yanlış anlaması nedeniyle paniğe kapılarak yaşama sebebi saydığı ve hayatına mana katan bir şeyin elinden kayıp gittiğine tanıklık edeceğine, bunun da kendisi için çok ağır bir travma yaşamasına neden olacağına işaret eder. Durum zamanla düzelecek ve kişinin zannettiği gibi geri dönüşü olmayacak olaylar yaşanmayacaktır.

Rüyada Çocuğu Sudan Kurtarmak

İyiliğin ve sevabın en makbulünü ve en geçerli olanını yapmak anlamına gelir. Yapılacak bir hayır işinin gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmesi sayesinde o yardımın da amacına ulaşmış olacağına böylece kişinin bundan büyük bir mutluluk, manevi huzur, rahatlık ve vicdan rahatlaması yaşayacağına delalet eder.

RÜYADA ÇOCUK GÖRMEK PSİKOLOJİK ANLAMI

Rüyada çocuk görmek, hayatınızdaki daha masum dönemlere, yani çocukluğunuza dönme isteğinizi temsil eder. Yetişkinlik dönemi sorunlarından, sıkıntılarından ve sorumluluklarından sıkıldığınızı ve daha özgür olup, hayatın tadını çıkarmak istediğinizi gösterir.

Eğer rüyada görülen çocuk daha çok küçük ise ya da yeni doğmuş bir bebek ise bu yaşantınızda yeniden başlamak istediğinizi gösterir. Yaşadığınız sorunlar veya kötü tecrübeler sonucunda bozulan, belki kötüleşen kişilik özelliklerinizi yeniden saf ve lekesiz bir hale getirmek istediğinize yorumlanır. Bebek, karakterinizin hiç bozulmamış, saf ve değişmemiş yönlerini temsil eder.

Kendini bebek veya küçük bir çocuk olarak görmek, bu özelliklerinizi özlediğinizi ve yeniden kazanmak istediğinizi, ruhen temizlenmek istediğinizi gösterir. Ayrıca geçmişte kişiliğinizi bozduğunu düşündüğünüz olayları artık unutmanız gerektiğine de işaret eder.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Çocuk Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. fatma şimşek (11 Mayıs 2014 saat: 20:06)

  köyüme gezmeye gidiyorum 5 6 yaşlarında bir kız çocuğu ağaçla taşların arasına sıkıştırmışlar kafasına taş atıyolar ben bunu görüp saklanıyorum onlar gittikten sonra gidip o çocuğu ordan alıyorum ama çocuğun üstünde taş yok samanların arasında buluyorum kafası kanamış
  durumda ALLAH melekleri korurmuş diyorumbirisi peşimden kovalıyor yaralı çocukla kaçıyorum sonra o çocuğu evlatlık alıyorum 2kızım beraber büyürler işte diyorum eşim biraz karşı çıkar gibi oluyor ama oda ikna oluyor….

 2. fatma şimşek (11 Mayıs 2014 saat: 20:04)

  köyüme gezmeye gidiyorum 5 6 yaşlarında bir çocuğu ağaçla taşların arasına sıkıştırmışlar kafasına taş atıyolar ben bunu görüp saklanıyorum onlar gittikten sonra gidip o çocuğu ordan alıyorum ama çocuğun üstünde taş yok samanların arasında buluyorum kafası kanamış
  durumda ALLAH melekleri korurmuş diyorumbirisi peşimden kovalıyor yaralı çocukla kaçıyorum sonra o çocuğu evlatlık alıyorum 2kızım beraber büyürler işte diyorum eşim biraz karşı çıkar gibi oluyor ama oda ikna oluyor….

 3. yılmaz (04 Mayıs 2014 saat: 00:41)

  Rüyamda muhasebeci tanıdigim kiz kizina bak amcan geldi diyor cocuk ğelip bana sariliyor sonra annesinin agladigini görüyorum neden agliyorsun diyorum ve sunu diyor o cok mahsum ve huzunlu seviniyor diyor bende onu teselli ediyorum.sonra kocasini soruyorum o da demiryollarinda isi var onu hallediyor diyor.Ben o arada demir yollarinda calisan arkadasim bizim yukarimizda gozukuyor.Bu arkadas benim sinif arkadasim zaten.Bir is icin normal hayatta bir hafta once görüsmüstük.yorumlarsaniz sevinirim.

 4. esra (28 Mart 2014 saat: 21:50)

  Ruyamda hastanede dogum yapmisim bebegi baska odaya cocuklarin icine koymuslar herkesin cocugunu getiriyor lar ama beninki yok sonra oranin sorumlu bi kadinla ariyoruz baska kadinlarin cocuk larina bakıyoruz yok.sonra mezarliga bakiyoruz yok sonra birinin kucağında mavi gozlu bir cocuk sarışın bana veriyorlar bu olabilir diyorlar cocuk cok tatli ama kanim isinmiyo kucama aliyom ama yavrumun kokusu degil yani obu hic bulamadim cok agladi uzuldum

 5. fatih (14 Şubat 2014 saat: 01:33)

  rüyamda en küçük oğlum kaçıyor biz bilmediğim bi yerdeyiz ben 5 yaşımdaki oğlumu kaçmasın diye yakalamaya çalışıyorum çocuk çok hızlı kaçıyor yakalayamıyorum o gün eşimle akşama kadar arıyoruz bulamıyoruz etrafta oyun oynayan çocuklara bakıyorum benim çocuğum yok ama biz çocuğu ararken bikaç kere görüyorum beni görünce hemen kaçıyor ben kış günü bu çocuk dışarda nerde kalır vs korkuyorum çok şükür ertesi gün çocuk kendi geliyor
  yorumlarsanız çok sevinirim

 6. yuksel (03 Şubat 2014 saat: 11:23)

  Merhaba,
  03/02/2014 te gordugum ruyayi anlatiyorum.
  Tanimadigim bir adamla bi bara giriyorum ve orda kavga ediyoruz baskasiyla
  daha sonra barin arka tarafinda herkes birbiri ile opusup sevisirken bn adamin kafasina bi sey vuruyorum.Ve adam.oluyor.Her yer daginik ve cio icinde polis geldigini anladigimixda ise biz o kisi ike kimse gormedi deyip bi masaya oturuyoruz.oraya mafya killikli 7 8 adam gelio ve bizi ortada duran piste goturuo ve orda kumar oynatilio ben muslumanim ve kumar oynamam diyorum zenci olana ve oda bana artik herkes iynuyo zenciler gibi diyor daha sonra barda beraber oldugum kisinin beraber calistigim adam oldugunu goruyorum once kaxsniyo alkisliyoruz sonra ise kayip ediyo bu mafya tipli adamlarin basi insanlara emir verip oldurtuyor ve yaninda devamli kizlar var kucuk kizlar ve onlari da dovdurtuyo bende kizlari aglamamasi icin onlari susturuyorum ve evinize gifin falan diyorum ilk bastaki adam oldugu ivin oolis gelmis ve beni ariyor ben kaciyorum daha sonea beyaz tastan bir merdivenin onunde iki kisi opusuyor ve ben onlarin arkasindan gecerek yukari cikiyorum ve bi araba ile sinir gibi bir yere gifiyorum donra uyandim.
  Yorum eklerseniz cok sevinirim.
  tesekkurler

 7. nagehan (15 Ocak 2014 saat: 09:04)

  Hayır olsun inşallah..
  rüyamda arkadaşım ölmüş olarak gördüm ama kefenlenmemiş takım elbisesi ile (siyah) uzanmı yatıyor ona bakamadım çok üzgündüm çünkü, sonra kızı geliyor ve bana sarılıyor ağlıyor bende ona sarılıp ağlıyor kızı bana anne diye ağlıyor :(( çok etkilendim. çünkü annesi de çok önceden ölmüştü. bana anne diyerek ağlaması benide duygulandırıyor sarılıp ağlıyorum..
  onu bir büyük kızıda geliyor babam öldü diyip oda sarılıyor bana. çok üzülüyorum..:( ve hala etkisindeyim.
  yorumlarsanız sevinirim.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , , ,