RuyaTabirleri.com

Rüyada Dedikodu Görmek

Rüyada dedikodu görmek, boş boğaz ve işgüzar kişilerin sorumsuz davranışları ve yalan, yanlış konuşmaları nedeniyle yaşanacak olan sıkıntıya, münakaşaya, üzüntüye ve kedere delalet eder. İyi bir rüya değildir ve hayır olarak kabul edilmez. Rüya sahibinin zor durumlara düşeceğine, yersiz yere suçlanacağına, adının hiç yok yere lekeleneceğine ve kişinin bu nedenle uzun süre gözyaşı döküp, kendini toparlayamayacağına tabir edilir.

Rüyada Dedikodu Yapıldığını Görmek

Rüyada dedikodu yapıldığını gören kişi, toplum içinde mahcup olacak, yüzü yere düşecek, insan içine çıkamaz olacak demektir. Bu rüya, büyük şanssızlık olarak değerlendirilir ve kişinin yaşayacağı zor günlere işaret eder.

Rüyada Dedikodu Yapmak

Rüyasında dedikodu yaptığını gören kişi, Allah katında günahkâr olacak sözler söyleyebilir ya da bazı kusurlu işler yaparak, bazı insanların bedduasını alabilir diye yorumlanır. Rüya sahibinin yapacağı kötü işler nedeniyle,helallik istediği zaman kendisine hakkını helal etmeyen kişiler olacağı anlamına gelir.

Rüyada Gıybet Etmek

Rüyada gıybet etmek de dedikodu yapmakla aynı anlama gelir ve rüya sahibinin yapacağı bazı hileli işler nedeniyle, bir takım insanlara zararının dokunacağına bu nedenle de o kimselerin kendisi için kötü dileklerde bulunacağına işaret eder.

Rüyada Gıybet Edildiğini Görmek

Rüyada gıybet edildiğini gören kişinin çevresinde pek de tekin olmayan kişiler olduğu ve kişinin bu insanları dost olarak görmek ve bağrına basmak gibi büyük bir hataya düşeceği şeklinde tabir edilir. Güvende olmamaya, kazaya ve belaya yakın durmaya delalet eder.

Rüyada İftira Atmak

Rüyada iftira atmak, gerçekte de olduğu gibi iyi değildir ve rüya sahibinin bazı kişilerin hakkına göz dikeceğine ya da bazı kişileri çok üzüp, kıracağına, hak etmedikleri şekilde ağır suçlamalarda bulunacağına tabir edilir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Dedikodu Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. ali (07 Ocak 2015 saat: 18:40)

  3 erkeğin beraber çalıştığım bayan iş arkadaşımın kendilerine bir gün önce arkadaş olarak buluşma randevusu verdiğini hatta kendilerinin bayanın bir faturasını ödediklerini. Söylediler. Ben arkadaşımın kesinlikle yanlış anlaşildığını çok dürüst vr namuslu
  Olduğunu kendisine iftira atmayın dedim. Hatta ödenmiş faturayı bana gösterdiler. Fakat ben yine inanmadım. Kendilerine kızdım. Fakat şekerler bu sefer telefonda bayanın kendileriyle konuştuğuna dair belgelerinin olduğunu söylediler.ben yine iftira atmayın diyerek kızdım. Bu şekilde uyandım.

 2. mina demir (01 Ocak 2015 saat: 17:45)

  Rüyamda çok sevdiğim bir arkadasim in benimle ilgili giybette bulunduğunu söylüyorlar bunu gidip şuan küs olduğum arkadaşıma sordum ve o da eveeet ezgi senin hakkinda giybette bulunuyor dedi ben de şaşırdım ezgi hem bana sariliyodu hem de giybet ediyodu bn çok şaşırdım Ezginin böyle bir şey yapmicagini düşündüm ama kime sorarsam sorayım dedikodu ne bilmiyorum ama ezgi seninle ilgili giybette bulunuyor diyorlardi

 3. İlkbal (12 Aralık 2014 saat: 13:22)

  kendimi kuzenlerim ve kardesimle deniz kenarında denize girerken görüyorum sonra kardesime balık ağlarını getirip getirmediğini soruyorurum hemen almaya gidiyor orda. Babannemle birlikte geliyor deniz dümdüz pırıl pırıl biraz zaman geciyo yüzüyoruz ben ağ atmaka istiyorum denizde bi fırtına dalga cıkıyor 5, 10 dk sonra duruluyor tekrar dumdü pırıl pırıl oluyor ağ arıcagım sıra balıkları denizin içinde görüyorum kardesimi tutması için gönderiyorum ama agımızın içinde küçük balık yumurtalarını alıp posete koyuyoruz bişey olmasın diye . Eve gelıyoruz balkondan bakarken denize yine o buyuk fırtına cıkıyo denizin üstünde bu sefer 6,8 tane hortum var biri evimizin yanındam geciyor ve sonra hava yine duruluyor sonra arkadasımın birini görüyorum bana bütün ilçenin benim hakkımda kötü konüştuğunu soyluyor cok ağlıyorum kimseyle konusamıyorum bana yardım et nasıl düzeltıcem diorum kulaklarımda dedikoduların seslerini duydum orda uyandım

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,