RuyaTabirleri.com

Rüyada Define Aramak

Rüyada define aramak, bekar erkekler için iman sahibi, dini vecibelerine çok düşkün, namuslu bir bayanla evlilik yapacağına delalettir. Evli kişiler için hayırlı evlatlara sahip olmak, gelecekte onların yaptığı başarılardan gurur duymak anlamına gelir. Define aramak kişinin miras ile ilgili konularda yapacağı yasal girişimlerin de habercisidir. İslami olarak define arayan kişiler için haram kazanç şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Define Soymak

İş konusunda yaşanacak kötü olaylar sonrasında maddi sıkıntılara düşüleceğini ve para konularını düzeltemeyen rüya sahibinin iş yerini kapatmak zorunda kalacağını, iflası ve büyük miktardaki borçları temsil eder. Define soymak başkalarının malında ve parasında gözü olmak şeklinde de yorumlanacağı gibi, kişinin illegal yollara başvuracağını ve bu yüzden başının belaya gireceğini de bildirir. Bekar kişiler rüyasında define soyduklarını görürse aşk arayışlarında evli bir kimse ile karşılaşıp çevre tarafından asla tasvip edilmeyecek bir ilişkiye gireceklerini işaret eder.

Rüyada Define Bulmak

Mirasa konmak anlamına geldiği gibi, kişinin amansız bir hastalığa yakalanıp uzun süren tedaviler için doktor doktor dolaşacağını, bu süreç boyunca tüm işlerinden geri kalıp maddi olarak da çok yıpranacağını bildirir. Define bulmak bekar kişiler için karşılığı olmayan ve kişiye derin bir kalp sızısı bırakacak aşka da yorumlanır. Bu rüya sorumsuz ve gösteriş için para harcayan, sırf zevk için elindekileri düşüncesizce etrafa savuran kimselere de işaret eder. Evinde define bulduğunu görenin çok sayıda çocuğu olur. Harabe bir yerde define bulmak ise hasta kimselerin vefatına habercidir.

Rüyada Define Aramanın Psikolojik Yorumu

Maddiyatçı bir kişiliğe sahip olunduğunu, bencillik nedeni ile arkadaş ilişkilerinin bozulduğunu ve kişinin istemese de yalnız bir hayat süreceğini bildirir. Bilinçaltındaki art niyetlere de işaret eden rüya, psikolojik olarak dengesiz ve tutarsız davranan kişilerin melankolik hallerini de sembolize eder.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Define Aramak İle İlgili Rüyalar;

 1. Cabbar Alper (17 Ekim 2016 saat: 09:10)

  rüyamda çatıdan acaip sesler gelir. komşu kızı çatıdan sesler geldiğini söylediğinde üzerinden bir atladım koşa koşa çatıya çıktım. çünkü daha önce çatıdan beni video ya almışlar. komşu kızı üstünü giyip yukarı geldi ve bana dediki cebbar, sen define mi ararsın ?…..

  ilgili rüyamın tabere nedir sayın hocam.sülemaet ve hürmetlen.

 2. arif (24 Ocak 2016 saat: 07:39)

  Hayırlı günler , ben rüyamda define araiyan bi kaç kişi gördüm,benden uzaktlardi bende etrafa bakıp şöyle işaret olsa gerek deyip ağaçlara bakarak birinin dibini kazmaya başladım biraz kazdikdan sonra bi tarafı bosluk iki bölüm vardı bir tarafi boştu bir tarafi acinca sapsarı ama göreni büyüleyecek parlaklikta çıra vardı ben geri kapatıp almadan yoluma devam ederken, akrabalarımdan bir kadın su istemişti, hala oğlum da ben getiririm dede bende onla gidecektim biraz gizli bi iş gibiydi, uyanmisim… ruyamin hayra vesile olsun ınşallah hayırlı günler …

 3. ahmet ocak (06 Ekim 2015 saat: 12:46)

  Rüyamda üç veya daha fazla kişi;define niyeti ile insat halindeki yarım kalmış bi evin yanında çukur kazıyorduk. bu sahışlardan bir kaç tanesini gerçek hayatta arakdaşım fakat içimizde çukuru kazmakda en hefesli olanı tanımıyordum.sonra bir küp çıkartıyoruz çukurdan. o yabancı olan şahıs küpü heycanla çıkartıp kırıyor fakat içi boş çıkıyor.bizde farklı çukurları kazmaya başlıyoruz.gerçek hayata tanıdıgım bi kaç kişide ara ara giriyor olaylara

 4. abdullah (11 Mayıs 2015 saat: 09:47)

  Rüyamda köy deyim bi tasi oynattim tas yerinden çıktı düştü büyük tu sonra delikten içeri girdik 2 tane olu vardı sarılmış sağlı sollu az ilerde kazılmış fazla derin değil insan uzunluğu kadar kazılmış 2 tane poşet birinde fasulye birinde sarimsak sonra hazine var mi yokmu diye bi hocaya sordum biraz kendimi toparlayinca bakiyim dedi o sıra hocanın hanımı geldi elimi sıktı hoşgeldin dedi birşeyler oldu uyandim.. Lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,