RuyaTabirleri.com

Rüyada Denize Düşmek

Rüyada denize düşmek, rüya sahibinin bolluğun ve bereketin içine düşeceğine, maddi anlamda bir anda statü atlayacağına ve bu sayede ömrünün sonuna kadar rahat bir hayata kavuşacağına rivayet edilir. Hayırlara alamet eder.  Kişinin geçim derdinin bitmesi sayesinde yüzünün güleceği, elinin bollaşacağı, kafasının rahat edeceği, yaşadığı imkânsızlıkların da ortadan kalkacağı ile tabir edilir.

Rüyada Denize Düştüğünü Görmek

Rüyada denize düştüğünü görmek, ferahlamaya, esenliğe, huzura ve mutluluğa kavuşmaya işaret eder. Kişi, hem iş hayatında hem de özel hayatında başarıyı yakalayacak, bu sayede variyeti de mutluluğu da çoğalacaktır diye yorumlanır.

Rüyada Denize Düşmek ve Kurtulmak

Rüyada denize düşmek ve kurtulmak, tüm dertlerin, sıkıntıların, zorlukların, hastalıkların ve borçların biteceğine rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin yaşadığı mutsuzluğun, şanssızlığın ve kısmetsizliğin artık biteceği ve kaderinin kendisine güzel günler sunacağı şeklinde değerlendirilir.

Rüyada Arabayla Denize Düşmek

Rüyada arabayla denize düşmek, rüyayı gören kişinin kimseye söylemediği bazı gizli işleri olduğuna ve bunu kimseye belli etmek istemediğine işaret eder. Kişinin ört bas etmeye çalıştığı ve alttan alttan yürüttüğü bir mesele ile yorumlanır.

Rüyada Denize Düşmek ve Yüzmek

Rüyada denize düşmek ve yüzmek, rüya sahibinin zorlukların üstesinden gelmeyi başaracak kadar güç ve kudret sahibi olacağına, cesaretini toplayarak kendini üzen ve korkutan şeylerin üzerine gideceğine ve onları yeneceğine işaret eder.

Rüyada Denize Düşen Birini Kurtarmak

Rüyada denize düşen birini kurtarmak, rüyayı gören kişinin zor durumda kalıp, telaşa kapılacağına fakat sakinleştikten sonra mantıklı yaklaşımı sayesinde meseleyi çözeceğine ve durumu kotarmayı başaracağına rivayet edilir.

Rüyada Denize Girmek

Rüyada denize girmek, rüya sahibinin zeki, çalışkan ve başarılı olması sayesinde çok önemli işlerin başındaki en önemli kişi olacağına tabir edilir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Deniz ile ilgili ayrıntılı rüya tabirini Rüyada Deniz Görmeksayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Denize Düşmek İle İlgili Rüyalar;

 1. meryem (07 Mayıs 2014 saat: 23:49)

  merhaba ben rüyamda karnı burnunda olan kuzenimin kendini denize atması ile ben panikliyorum ve yanımdakilere denize ışık tutun göreyim onu ben kurtarırım diyorum ve denize ışık tutuyorlar dibe çökmeden onu görüyorum ve denize atlıyorum ancak denizde her attığım adım şeffaf buz oluyor ve beni denizin dibine bırakmıyor ki onu kurtarayım ve ben daha hızlı koşarsam ve atlarsam açık bir yer bulur ve atlar yüzerek gider ve onu kurtarırım diyorum ama birde bakıyorum koşa koşa denizin ortasına gelmişim ve kurtaramıyorum

 2. Naim Ozturk (18 Nisan 2014 saat: 17:48)

  Rüyamda iskele gibi bir yerdeyim. Orada başkaları da var. Sağa sola bakınırken farkında olmadan yanımdaki kızım suya düşüyor.
  Şayet suya atlasam, bende yüzme bilmediğimden boğulurum diye düşünüyorum. Bir yandanda kızımı nasıl kurtarırım telaşındayım. Bu düşünceyle ne yapayım diye düşünürken, kızım yavaşça iskeleye doğru yaklaşıyor. Bende bir yere tutunarak diğer elimi uzatarak onu sudan çıkarıyorum.

 3. mina doğa yılmaz (28 Mart 2014 saat: 19:57)

  rüyamda denize bir aracın düştügünü gördüm içinden 2 erkek yüzerek karaya çıktı.çıkarken ellerinde silah vardı .ben eşim ve bebeğim araçın denize düştüğü yerden tekne gibi bir araçla bir erkeğin yardımı ile denizin karşısına geçerken bebeğim denize düşer diye korkuyordum birde ne göreyim bebeğim beyaz bir kedi yavrusu endişeleniyorum,karşıya geçince taşlara sulara basarak biraz korkarak yürüyorum az ileride uzun kirpikli bir subay yanında avukat kıyafetli kepli biri ve daha birkaç kişi uyanıyorum

 4. burak (26 Mart 2014 saat: 21:43)

  arabada 3 kişiydik. direksiyonda babam vardı, yanındaki kişiyi hatırlamıyorum. arkada da ben vardım. arabayla geriye doğru epey hızlı bir şekilde gidiyorduk. semtler vardı ve her geçtiğimiz semtten sonra babam geçtiğimiz semtin ismini söylüyordu. bir semtten sonra uçurum vardı ve uçurumun aşağısı denizdi. babam bir semti yanlış hesapladı ve duramadı. uçurumdan uçtuk. araba daha suyun içine girmeden ben camı açtım ve denize atladım. babam ve yanındaki kişi arabanın içinde suyun dibine gittiler. ben yüzüp çıktım. 2 kişi gördüm. sanırım ana oğuldu. arkalarından seslendim. dönüp yanıma geldiler. telefon istedim annemi arayacaktım. annemin numarası aklıma gelmedi ben de babamı aradım. telefon açıldı. baba baba diye bağırdım ama hiç ses gelmedi. sonra da kapandı. arkasından annemi aradım. annem telaş yaptı. sonra da uyandım.

 5. burak (25 Mart 2014 saat: 06:45)

  Arabada 3 kişiydik. Babam ben ve hatırlayamadığım bir kişi daha vardı. Babam geriye doğru hızla gidiyordu. Araba ile geriye doğru hızlı bir şekilde epey gittikten sonra dere gibi bir yere uçtuk. Araba daha suya varmadan ben camı açmaya başladım ve camdan dışarı atladım. Uzun süre yukarı doğru yüzdükten sonra yüzeye çıktım. Fakat nefes nefeseydim. Babam ve yanındaki hatırlayamadığım kişi dibe battı. Dereden çıktığımda bir ana-oğul gördüm. Seslendim ve anneme haber vermek için telefonlarını istedim. İlk babamı aradım. Telefon açıldı ama hiç cevap gelmedi. Sonra annemi aradım. Epey panikledi. Sonra da uyandım. Şimdiden teşekkür ederim.

 6. deniz (17 Mart 2014 saat: 09:13)

  Rüyamda vapurda seyhat ediyordum yanımda hiç tanımadıgım bir bayan ve 3 yigenim vardı. sonra birde buyuk bir dalga çıktı bir anda en küçük yigenimi aldım ve vapurun kapalı alanına girdim ama sonra ne olduysa birden enküçük kız yigenimi ve ortanca yigenimi kaybettim çok agladım bagırdım haykırdım seslendim ama bulamadım. diger erkek olan yigenim yüzdü elini uzattı onu çıkardım hatırlıyorum ama diger iki kız yigenlerimi bulamadım. sonra uyandım.(not yigenlerimin ikisi yüzme kursuna gidiyorlar )

 7. meraklı (22 Şubat 2014 saat: 13:29)

  Rüyamda babam bisiklet sürüyor bende onun sırtındayım o esnada 4 yaşındaki yiğenimi göruyorum oda bisiklete benim sırtıma biniyor biz 3 kişi bir bisiklette gidiyoruz sonra babamntaş bir iskelenin üstüne çıkıyor bisikletle ucuna gelioruz kum görünüyor 2 3 karıs uzaktan baslıo deniz iskeleye sular çekilmiş gibi ama sadece iskelenin çevresi böyle iskele yuksekteymiş gibi oncr kum sonra deniz başlıyor denizın oldugu yerlerde derin babam beni ve yiğenimi indiriyor ben işkelenin burnundan düşüyorum ama kum basıyorum yere sonra yiğenim ağlıo iskelenin üstünde o onu almamı ıstıo bende ona uzanıorum ve onu ıskelenın yanından suya düşürüyorum insanlar boguluyoruZ diye geliyor yanımıza ben yiğenimi alıp kurtarıp onlara verıyorum ama kendim ağa takılıorum çıkamıorum mücadele edip sonradan tek basıma kurtuluyorum bu şekilde uyandım bu arada etkisi olurmu bilmiyorum ama benim adım deniz yiğenimin adı derin
  ben çok ender rüya gören biriyim yorumlarsanız cok sevınırım

 8. papatya (16 Şubat 2014 saat: 08:42)

  merhaba
  Ben rüyamda tanımadığım bir yerdeyim eşim bulunduğum yere arabamı getiriyor. bana hiç bir şey demeden başka birisinin arabasıyla çekip gidiyor.sonra arabaya binip o yerden çıkmaya çıkmaya çalışıyorum.Fakat yolu bulamıyorum.oralarda çalışan sinirli biri ben çıkış olmadığını söylemedim mi diyor fakat ben ona hiç sormamıştım. Sonra arabayla biraz gittikten sonra yolu bulamadığımı farkettim. Uçurumun kenarında arabasızdım bu sefer. birden kendimi tellere tutunurken gördüm. Altımda deniz düşmemek için direniyordum. yukarı çıkamayacağımı anlayınca bıraktım kendimi,yüzme bilmediğim halde boğulmadan kayalara tutunarak çok hızlı bir şekilde çıktım. çıktığımda merdiven basamağında oturdum ve yanımda pek sık görüşmediğim bir arkadaşım oturdu.O sırada ağaçtan düşen at kestanesi şeklinde kabukları, kargaya benzer beyaz renkli bir iki kuşun ve aralarında başbakanla birlikte kabukları hızlı bir şekilde etrafta olup bitenle hiç ilgilenmeden transa geçmiş bir şekilde o kabukları hızlıca kemiriyorlardı. Bizim de fazla ilgimizi çekmedi başbakanın ve kuşların o durumu…Arkadaşım bana sarılarak, sanki boğulma olayını o yaşamış gibi ve kurtulduğu için sevinçten ağlamaya başladık.Ben ağlayarak uyandım…. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

 9. Melek (17 Ocak 2014 saat: 17:37)

  Merhaba
  Ben rüyamda bir vapurda giderken denize düştüm. Ucu bucağı olmayan bir denizdi. Sadece bir iki gemi vardı. Yüzme bilmediğim halde su üstünde durmayı başardım ve vapura tekrar çıktım. Ama üstüm başım ıslandığından içimdeki kıyafetlerim belli oldu ve çok utandım. Uzaklaşmak istedim.fakat herşeye rağmen o suyun içinde olmak çok ferahlatıcıydı sanki… Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

 10. mutsuz (28 Aralık 2013 saat: 08:37)

  Ruyamda 2 arkadasimla deniz kenarindaydik. Hava bulutluydu. Denizin ustunde bir sunger vardi ve arkadasim batmadan ustunde duruyodu. Bitane ari musallat oldu basima ve elimle kovmaya calistim.sungerin ustune ciktim ve dengemi kaybedip denize dustum. Ama hicbirsey yapmadan kiyiya kadar suyun altindan gittim. Cikinca ari yine geldi ve elimle eeye calistim. Olmedi ama ne oldgnu da anlamadim. Eve geldm ustumu degistireyim derken misafir oldgnu gordum ortalik karisikti. Bu aralar kendimi boslukta hissediyorum lutfen ruyami yorumlar misiniz?

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,