RuyaTabirleri.com

Rüyada Ders Dinlemek

Rüyada ders dinlemek, eğitim konusunda kişinin farklı istekleri olacağına, yurt dışında eğitim hayatına devam etmek için yollar aranacağına, kişinin her zaman akılcı davranarak, fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğine işarettir. Ders dinlediğini gören kişiler büyüklerinden veya ailesinden bazı nasihatler alır ve bunlara uygun şekilde hareket eder. Yanlışlıkla yapılan hareketlerde veya hatalı durumlarda kişinin hayatına zarar gelmemesi için çevresinin uyarılarına kulak kabartarak davranışlarını ve bakış açısını değiştireceğini ifade eder.

Rüyada Ders Vermek

Rüya sahibinin her zaman çevresine örnek olacak davranışlar sergilediğine, olaylar karşısında soğukkanlılıkla durduğuna ve özellikle iş konusunda sürekli olarak kendi deneyimlerini, başarısını artıracak türde arayışlar içinde olduğunu bildiren rüya kişinin tutumunun pek çok kişiye de ışık tuttuğunu, sahip olduğu bilgi birikimleriyle de çevresine yararlı olduğunu alamet eder. Ders vermek kürsü sahibi olmak anlamına da gelir ve kişinin üniversite gibi akademik bir ortamda görev alarak düşüncelerini ifade edip, eğitim vereceğini de bildirir.

Rüyada Ders Almak

Rüya sahibinin bir konuda kendisini uzmanlaştırmak isteyeceğine ve buna yönelik eğitim alacağına, yaptığı hataları düşünerek bir kez daha yaşamamak için ders alarak, davranışlarını mantık süzgecinden geçireceğine yorulur. Özel yaşamında kalp kırdığı kişilere karşı gerekli afları dileyerek gönüllerini alacağına,  kimseyle küs kalmak istemediği için daha yumuşak başlı ve anlayışlı olmaya çalışacağına işarettir. Geçmişte yapılan hataların telafi edilmesiyle ve ders alınmasıyla kişinin geleceğine en güzel yatırımları yaparak, daha mutlu ve zengin bir hayat yaşayacağına da alamet eder.

Rüyada Ders Dinlemenin Psikolojik Yorumu

Eğitim çağında olan ya da eğitimine devam eden kişilerde yoğun öğrenim sürecinin bilinçaltındaki yansıması olarak kabul edilebilir. Öte yandan kişinin amaçlarından birinin yaş kaç olursa olsun eğitimini sürdürmek olduğuna, aşırı meraklı bir yapıya sahip olduğundan dolayı zaman zaman üstüne vazife olmayan konulara da karışarak istenmeyen olaylar yaşadığına işaret eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: