RuyaTabirleri.com

Rüyada Diken Batması

Rüyada diken batması, üzüntüye neden olacak, zehir zemberek sözler duymak demektir. Özellikle kişinin yakın çevresinden birini işaret eden rüya, bu kimseden hiç beklenmedik sözler duymak yahut o kimsenin kişi aleyhinde yaptığı konuşmalara şahit olmak manasındadır. Beklenmedik birinden duyulacak ağır sözlere ve haksız eleştirilere maruz kalmak, hakkı olan bir terfiyi alamamak, maddi açıdan zarara uğramak manasına geldiği gibi, aynı zamanda kişiyi sürekli iğneleyici sözler söylemek marifetiyle sıkıntıya düşüren yakın bir akrabaya da alamettir. Bu rüyayı psikolojik bir savaşın tabiri olarak da görmek mümkündür. Özellikle çalışılan iş yerine ait gizli bilgileri saklamak ya da önemli sırlara vakıf olmak nedeniyle kişinin üzerinde çok ciddi bir baskı hissedeceğine, huzursuz ve gergin olmasından dolayı ailevi ilişkilerinde de asabi bir tutum içine gireceğine de delalettir.

Rüyada Eline Diken Batması

Ele batan diken meslekle ilgilidir ve yaşanacak aksiliklerin habercisidir. Ekonomik açıdan yapılan işin yetersiz kalmasına yahut yeni bir iş aramak zorunda kalınacağına yorumlanır. Küçük işletmesi olanların ya da ticarete yeni atılan kişilerin bir türlü zarar etmekten kurtulamadıklarından dolayı çekecekleri sıkıntının da alametidir.

Rüyada Ayağa Diken Batması

İş yapamayacak denli hastalanmak, aşırı halsizlik ve isteksizlik yaşamak manasındadır. Rüya sahibinin sırtını dayadığı, sırlarını verdiği ve hatta işlerin başına getirdiği biri tarafından oyuna getirileceğini, düşmanları ile işbirliği yapan dostları nedeniyle manevi açıdan büyük bir sarsıntı geçireceği anlamına gelir. Ayağa batan diken hane içinde bir kimsenin beslediği düşmanca tavırların, haksızlığa uğramanın ve sahip olunan makamı kaybetmenin de işaretidir.

Rüyada Diken Batmasının Psikolojik Yorumu

Her hatırlanışta kişiyi derinden yaralayan ve atlatılması kolay olmayan bir acının, geçmişte yaşanmış büyük bir travmanın ifadesidir. Aile içinde yaşanan kayıpların ya da kişilerin hayatlarını sekteye uğratan, esaret yaşamalarına neden olan türden bir zararın sembolü olduğu gibi, işkence görmüş olan kişiler için de belirgin bir işarettir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: