RuyaTabirleri.com

Rüyada Doktor Görmek

Rüyada doktor görmek ilme işarettir. Aynı zamanda da iyi gibi görünen hasma, gıybeti seven kimselere, askere gitmeye hazırlanan bir delikanlıya işaret eder. Öte yandan rüyada doktor görmek kişinin yaptığı işlerde karşısına dikilen rakiplerine delalettir. Bir kadının rüyasında doktor görmesi o kadının sağlık sorunları yaşayacağına delalet eder.

Hasta biri rüyasında doktor görürse eğer, kısa zamanda derdine şifa bulacak ve sıkıntılarından kurtulacaktır. Bir kimse rüyasında doktorun kendisine reçete yazıp ilaç tavsiye ettiğini görürse eğer, tüm ağrı ve şikâyetlerinin ortadan kalkacağı anlamına gelir. Rüyada doktorun başka meslek gruplarından birini yaptığını görürse eğer rüya sahibinin güvende olmadığına işaret eder.

Rüyada Doktor Olmak

Rüyasında doktor olduğunu gören kişi başarılı çalışma hayatı sayesinde branşında olabilecek en üst makama terfi eder.

Rüyada Doktorun Öldüğünü Görmek

Bir kişi rüyasında kendi doktorunun öldüğünü görürse o kişinin ailesindeki en sevdiği kişiyi yitireceği anlamına gelir.

Rüyada Hastane Görmek

Rüyada hastane görmek hayırlı şeylere işaret etmez. Rüyasında hastane gören kişi inandığı bir yolda çarpışarak ölecek demektir.

Rüyada Akıl Hastanesi Görmek

Rüyasında akıl hastanesinde olduğunu gören kişi, yaptığı yanlış bir iş ya da işlediği bir suç nedeniyle ceza evine girecek demektir.

Rüyada İlaç Görmek

Rüyada ilaç görmek çok güzeldir. Alim birine işaret eder. Bu kişi güzel ahlaklı, iyi huylu, inancı yüksek ve Allah katında hayırlı işler yapan kudret sahibi biridir.

Rüyada Doktor Reçetesi Görmek

Rüyada reçete görmek ya da doktorun reçete verdiğini görmek kişinin önemsiz ama küçük bir sağlık sorunu ile karşılaşacağına bu nedenle biraz keyifsiz günler geçireceğine işaret eder. Bazı rüya tabirlerine göre doktorun reçete yazması hastalığına şifa bulmak anlamına gelir.

Rüyada Doktora Muayene Olmak

Sıkıntılı bir durumdan kurtulup iyi hal için yollar aramak demektir. Daha fazla kazanmak, daha kaliteli yaşamak, özel tüketimi ve kişisel ihtiyaçları daha iyi karşılamak ve sıkıntısız şekilde yaşama için gösterilen özveriye, harcanan efora ve çalışmaya işaret eder. Kişinin,tanıdığı, bildiği ve güvendiği bir yakınından yardım alacağı anlamına gelir. Aynı zamanda, sorunsuz bir dönem geçirileceğine ve sağlık sorunlarının sona ereceğine rivayet edilir.

Rüyada Doktor ve Hemşire Görmek

İyileşmek, ilaç bulmak, dertlerinden, karamsarlığından, duygu karmaşasından ve belirsizliğinden kurtulmaya delalettir. Kişiye sıkıntı veren, yaşayacağı güzel duygulara ve alacağı kısmetlere engel olan kişilerden sıyrılmayı becereceğine yorulur. Ayrıca, işleri yoluna sokacak bir karar verileceği anlamına gelir.

Rüyada Doktora Gittiğini Görmek

İç huzurun artmasına vesile olacak gelişmelerin yaşanacağına alamettir ve zorlukların bitmesine, güzel, bolluk ve mutluluk içinde geçecek günlerin geleceğine, geçmişin kötü izlerinin silineceğine ve kişide yarattığı duygusal çöküntünün giderileceğine işarettir. Ve kişideki enerjinin artmasına bunun da hayatına tümden iyi şekilde etki etmesine yorulur. Yapılan hataların kısa süre içinde telafi edileceğine alamettir.

Rüyada Doktor Önlüğü Görmek

Kişide merak ve ilgi uyandıran alanlara ve konulara yönelerek psikolojik olarak kendini daha verimli, bilgili ve becerikli hissetmesine ve bu sayede özellikle de mesleğinde performansının artmasına alamettir. Yakın bir kimseden beklenenin üzerinde başarı görmeye, rahata ermeye, huzurlu bir hayat konusunda karar vermeye, işleri iyiye götürmeye, ferahlığa çıkmaya, zahmetten kurtulmaya, şartları iyileştirmeye ve mutlu olmaya yorulur.

Rüyada Doktor Sevgili Görmek

Kişinin, kariyerinde yükselmesine büyük oranda etki edecek, ona destek olacak, bildikleri ile gelişimini ve ilerlemesini sağlayacak bir kişiye ya da yaşayacağı ve hayatı için milat sayacağı bir olaya işarettir. Pozitif yönde hayırlı bazı değişiklikler olacağı anlamına gelir. Ayrıca, beklenen bir haberin kısa zamanda gelmesi ile iş konusunda çok hayırlı bir karar verileceğine alamettir.

Rüyada Bayan Doktor Görmek

Rüya sahibinin erkek ya da kadın olması farketmeksizin kişinin hayatından büyük yeri olan, kendisi için önemi ve değeri büyük ve vazgeçilmez bir kadından gelecek sevindirici bir habere, iyiliğe ya da rüyayı gören kişiyi onore edecek, yüceltecek ve gururlandıracak söz ve davranışlara işarettir. Bir kadının aracılık edeceği güzel bir olaya yorulur.Aynı zamanda, iş konusunda güzel bir projenin başına getirilmeye rivayet edilir.

Rüyada Hastane ve Doktor Görmek

Kişinin, iş hayatı ile ilgili olarak bir mekân değişikliği yapacağına ve bunun kendisi için uğur getireceğine delalettir. Örneğin; yeni bir eve taşınacağına, uzun ya da günübirlik bir tatile çıkacağına ya da arkadaşlarıyla daha önce hiç gitmediği bir mekâna gideceğine ve kendisini hiç olmadığı kadar neşeli, coşkulu ve iyi hissedeceğine işarettir.

Rüyada Doktor Eldiveni Görmek

Kişinin yeni bir yatırım ya da girişim hazırlığına gireceğine veya kendisini amaçlarına yaklaştıracak bazı çalışmalar yapacağına yorulur. Emellerine kavuşmak, gönlünden ve beyninden geçeni yerine getirmek anlamına gelir. Aynı zamanda, işini kusursuz yapan bilgin ve yetkin bir kimse demektir.

Rüyada Yeşil Önlüklü Doktor Görmek

Kişinin manevi anlamda tatmin olacağı kadar rahatlayacağına, kendini özgür ve arınmış hissedeceğine, dini inancı için daha çok vakit ayıracağına ve böylece daimi huzuru tadacağına delalettir. Aynı zamanda, kişininAllah katında yaptığı hayırların ve duaların kabul olacağı ve bu sayede çok güzel bir hayata sahip olacağıanlamına gelir.

Rüyada Doktorun Dikiş Attığını Görmek

Garip gureba ve muhtaç kimselere yardım ederek ekonomik güç oranında ilaç olunacağına işarettir. Kişinin hayır işi yapmaya ve solmuş yüzleri güldürmeye niyetlenmesine yorulur. Ayrıca, yakın zaman içinde sağlık sorunu çeken birine maddi ve manevi destek olunacağına rivayet edilir.

Rüyada Doktor Dövmek

Kişinin, kendi ekmeğine, kazancına, huzuruna ve mutluluğuna engel olacak adımlar atarak zahmet içine düşecek demektir. Pişman olmaya yönelik adımların atılması anlamına gelir. Haksızlık etmeye, üstünlük sağlamaya ve kendini gücünü ispat etmeye işarettir. Aynı zamanda, zor zamanlar geçirileceğine ve haneye tartışma gireceğine delalet eder.

Rüyada Doktorla Konuşmak

Rüyada doktorla konuştuğunu görmek, kişiye iyi gelen, onu anlayan, duygularına tercümanlık eden anlayışlı, olgun ve elit kimselerle bir araya gelerek stres atması demektir. Rüyada kadın doktorla konuştuğunu görmek, kişinin sevdiklerinin kendisine karşı sevgiden ve anlayıştan yana cömert olduğuna, rüyada erkek doktorla konuştuğunu görmek de korunup kollanmaya işarettir.

Rüyada Doktoru Öpmek

Takdir edilmeye yönelik başarılara, hayatta cesur ve büyük adımlar atmaya, rüyada doktoru rızası dışında yani zorla öptüğünü görmek, tepki almaya, terslenmeye, duygu ve düşüncelerine karşılık görmemeye yorulur.Aynı zamanda, zahmetli bir işe girileceği, yapılan hataların tekrarlanacağı ve sorunlu bir kişiyle uğraşılacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Doktor Kıyafeti Giymek

Yüksek makamlara çıkmaya, hakettiğini almaya, ön planda olmaya, amacına ve hayaline giden yolda uzun mesafeler kat etmeye alamettir. Kişinin istekleri konusunda makul olması ve tevazu göstermesi anlamına gelir. Başarı, makam, kazanç ve kariyer konusunda kararlı ve hırslı olduğuna delalettir.

Rüyada Ünlü Doktor Görmek

Kişinin hayalperest yanına işaret eder. Hayal kurmayı çok sevdiğine ve onları gerçekleştireceğine dair umutlarını hiç yitirmediğine yorulur.

Rüyada Tanıdık Doktor Görmek

Belki bir sağlık sorunu nedeniyle belki de sadece ziyaret amacıyla bir akrabayı ziyaret etmeye işarettir. Yakın bir kişinin tavsiyelerine ihtiyaç duymaya ve kendisine danışmaya, onun sayesinde sağlık sorunlarından kurtulmaya alamettir.

Rüyada Doktor Aramak

Huzursuz ve sorunlu bir dönem geçirmeye, başını derde sokmaya, aksilik üstüne aksilik, terslik üstüne terslik yaşamaya delalettir. Kişinin içine düştüğü bu zorlu halden kurtulmak için çözümler üretmek için uğraşacağı anlamına gelir. Rahat bir nefes almaya ve dertlerden uzaklaşmaya yorulur.

Rüyada Doktor İle Evlenmek

Kişide statü değişimi demektir. Yani kişinin toplumdaki ve mesleğindeki konumunun iyileşmesine vesile olacak önemli işlere imza atmasını başaracağı ve bu konuda kendisini destekleyecek kimselerin olacağı anlamına gelir. Hayatın her alanında yaşanacak kalıcı, hayırlı ve büyük gelişmelerin olması demektir. Aynı zamanda, alınacak bir terfi ile bol kazanç sahibi olunacağına, rahat edileceğine, aydınlığa çıkılacağına ve mutlu olunacağına rivayet edilir.

Rüyada Doktor Görmenin Psikolojik Yorumu

Bu, genellikle sağlık sorunlarıyla mücadele eden ve sıklıkla doktora gitmek zorunda olan kimselerin gördüğü rüyalardandır. Çünkü bireyin bedensel ya da ruhsal olarak sağlığını kaybetmesi onun iç dünyasını bütünüyle olumsuz yönde etkiler. Daha önce de değindiğimiz gibi insanlar uykularında aslında hayatlarında yaşadıkları olaylardan farklı şeyler görmezler. Tabii bu olayları birebir görürler demek değildir. Yani bilinçaltı onu farklı objeler ve farklı olaylar üzerinden rüyalarına yansıtır. Özellikle bireyin hastalık ya da iyileşme sürecinde doktor, hastane, hemşire ya da ilaç gibi figürleri ve nesneleri görmesisıkça rastlanılan bir durumdur.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Doktor Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. hatice cakar (25 Ekim 2015 saat: 11:10)

  Ruyamda karanlik ve iç içe odalardan olusan bir evde bir kısmı ölmüş bir kısmı yaşayan tanidiklarimla aynı yerdeyim.4 ay once vefat eden kardesim, 6 ay önce vefat eden eşimin abisi ölmüş halam arkadaslarim annem ve aile hekimimiz birşeyler le ugrasiyoruz.Aile hekiminin bir oda muayenehanesi olmuş masasinin arkasinda camlı bir bölüm ve icinde bir lavabo var. Lavabonun alt gideri simsiyah çürümüş ve etrafinda sinekler ucuyor.doktora onu gösteriyor um oda yapacaklarini soyluyor.yine ayni doktor annemle bana birer gazete veriyor gazeteden merdiven şiirini okuyacagini bizimde takip etmemizi söylüyor. Ben isteksizim ve siiri bulamiyorum sinirlenip gazeteyi aliyor ve şiiri okumuyor.kardesim evde dolaşıyor ama ne yaptigini net hatirlamiyorum.esimin abisininde o evde sık sık yemek yaptığını söylüyorlar. O da bir koltukta oturuyor.icerisi kalabalik benim arkadaslarim onlarin kardesleri var biyle bir rüya. Benim için onemli olan kardesimi net gorebilmekti onu cok hatırlayamıyorum.

 2. Kübra (01 Eylül 2015 saat: 11:18)

  Rüyamda eski okul binasındaydım sınıfımı arıyordum deli gibi ama bulamadım ama sonra heryer doktor kaynıyordu konferans gibi birşey varmış yeşil elbiseliydi hepsi okul müdürünü gördüm sonra hamur vardı elimde kim yaptı bunu dedi ben mayaladım beğendiniz mi dedim oturduk merdivende sohbet ettik sonra ben tanımadığım çocuklarla bahçeye çıktım görümcemde arabanın içindeydi dışarda yağmur çamur heryer çocuklar beni düşürüyor yere eteğimin altından külotlu çorabımı alıyorlar bende görümceme gördün mü bak arkadaşların bana me yaptı diyorum oda evet diyip gülüyordu. Yorumlarsınız sevinirim

 3. simgenur (01 Temmuz 2015 saat: 14:50)

  Rüyamda hastaneye gitmiştim ama sadece 1 oda ve 1 doktor var odanın içi çok kalabalık doktor bir hastaya ilgilenirken bir tane bebek şeyden üzerinde uyuyor ve birden bire kalbi duruyor tabi doktor okadar hastanın içinde onunla ilgilenmiyor sonra bende bebeğe kalp masajı yapıyorum ve iyileşiyor sonra doktorun yanında calismaya başlıyorum….

 4. ikslarc (28 Mayıs 2015 saat: 16:04)

  merhabalar benim rüyamda babam doktor olmuştu sonra beni tedavi edip ölümcül hastalığa yakalandığımı söyledi bu durumu annemden saklıyorduk ölümüme günler kalmıştı. bu rüyayı neye yorumlarsınız sınavıma çok az kaldı bununla alakalı ölüm görmüş olabilir miyim

 5. Ayse (02 Mart 2015 saat: 08:08)

  Rüyamda bizim okulumuzun yemekhanesinde ben hasta olarak yatıyordum. Aslında yemekhane de öyle bir bölüm yok doktorum okulumuzda ki bir öğretmendi . Güya ben kalp ameliyati olacakmışım . Ama ailemi yanıma gelmeleri için bir türlü ikna edemiyorum . Sonra okulumuzda ki bir öğrenci hemşire olmuş o bana narkoz veriyor benim uykum geliyor fakat yastığa başımı koyunca uyuyamiyorum oda bayağı kalabalık . En sonunda sinirlenip dışarı çıkıyorum ve sevdiğim çocuk kapının önünde oturuyor kendimi ona göstermeye çalışıyorum fakat o beni fark etmeyince sinirlenip içeri gidiyorum . Sonra doktor gelip beni kontrol ediyor ve ameliyata gerek olmadığını söylüyor sadece küçük bir işlem yapacakmış bir demiri kızdırıyor ve ben orada uyanıyorum

 6. ummu (04 Aralık 2014 saat: 08:12)

  Ruyamda bayan doktor gordum.ben normal hayatta bebek icin ugrasiyorum olsun diye.bayan doktor ruyamda bana ilac verecekti bebek icin sonra durdu muayene etti ufak birsey gordum dedi ama ne oldugundan emin degilim dedi bebekte olabilir dedi ben bana ilac verin cocugum olsun dedim doktora doktorda bana dur icme bu ilaclari belkide benim gordugum bebek olabilir dedi bende iceyim vakit kaybetmeyelim dedim bebek icin oda dur dedi filme gonderdi beni gordugu seyin ne oldugunu erkenden ilac icmeden cozmek icin orada bitti ruya.

 7. Elif (12 Kasım 2014 saat: 20:59)

  Ruyamda baska bir sehirdeyim ve ordan bir doktorla randevu yapmam gerekiyor ama birturlu doktordan randevu alamiyorum .ve tam evime donecekken hic tanimadigim bir adam saclarinin onu arkaya kadar kel enseden baslayip omuzlarina kadar uzanan saci var.o kisi bana cumaya kadar bekle ben sana randevu alirim diyor bende hayir bekliyemem benim cocuklarim var okula gidiyorlar benim evime gitmem lazim diyorum ve evime gitmek uzere yola cikiyorum.simdiden tesekkurler yorum icin

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,