RuyaTabirleri.com

Rüyada Dünyanın Sonunu Görmek

Rüyada dünyanın sonunu görmek, İslami açıdan kişiye yapılan bir uyarıdır. Dünyevi hayatına çok ehemmiyet veren ancak inancı konusunda aynı özeni göstermeyen kişinin, günahlarından sıyrılıp, yeni bir yaşama kavuşması için dini bütün bir Müslüman olarak yaşaması gerektiğini hatırlatan önemli bir rüyadır. Rüyasında dünyanın sonunun geldiğini gören kimse günah işlemekten kaçınmalı ve düzgün bir hayat tarzı benimsemelidir. Bazı durumlarda kişinin hayatının illegal işlerle, yalanlarla ve kötülükler ile dolu olduğu hallere de uyarıda bulunur. Eğer kıyamet sadece rüya sahibini etkiliyorsa bu durumda ani bir kaza sonucu kişi vefat eder.

Rüyada Bir Şehirde Kıyamet Koptuğunu Görmek

Kişinin çok hayırlı amellere sahip olduğunu ve yaptığı iyiliklerden, dini bütün bir Müslüman şeklinde yaşamasından dolayı takdir göreceğini gösterir. Allah katında kişinin çok makbul bir hayata sahip olduğuna ve günahlarından arındığına da delalet eden rüya, aynı zamanda hiçbir kötülükten kişinin zarar görmeyeceğini de gösterir.

Rüyada Kıyamet Görmek

Rüyada kıyamet görmek yaşanılan ülke veya şehirde çok kan döküleceğini ve kötü olayların başlayacağını gösterir. Günahın arttığını ve tartışmaların, kavgaların, ayrılıkların giderek daha da fazlalaşacağını bildirir. Rüyada kıyamet görmek İslami olarak küçük alametlerin belirgin hale gelmesi anlamına da gelir. Kıyametle beraber yeryüzünün yarıldığını gören ve ölülerin dirildiğini de gören kimselerin hayatında her şey çok adil gerçekleşir ve herkes hakkı olanı alır. Farklı yorumlara göre ise, rüyasında kıyamet gören kimselerin hayırlı olmayan bir istekte bulunduğuna ve kişinin başına ölümcül bir bela açılacağına da yorumlanır.

Rüyada Dünyanın Sonunu Görmek Psikolojik Yorumu

Yaşanılan dünyada günahın ve kötülüğün artması sonucu kişilerin daha korku dolu ve güvensiz şekilde yaşamalarının simgeleşmiş hali olduğu gibi, İslami kurallara uygun yaşayan, dini bütün bir Müslüman olarak hayatına devam eden kişilerin dünyanın sonunun yaklaştığını düşünmeleri de yine rüyalarda bu şekilde yansıma bulabilir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!