RuyaTabirleri.com

Rüyada Düşmek

Rüyada düştüğünü görmek aslında ferahlık ve esenlik bulmak anlamına gelir. Rüyada bir yerden düştüğünü gören kişi sıkıntı, üzüntü ve borçlarından kurtulacak ve rahatlığa kavuşacak demektir. Fakat rüyada düşüp bir yerlerini kırmak ya da incitmek iyi değildir bu maddi sıkıntılara ve yokluğa işaret eder. Rüyada bir yerden düşerek bir yerinin incindiğini gören kişi üzücü ya da can sıkıcı bir olay yaşayacaktır. Rüyada yüksek bir yerden kimselerin olmadığı ve sizi kimselerin duyup, göremeyeceği bir yere düşmek zorluklardan kurtulmak anlamına gelir. Cennet gibi temiz, ferah ve aydınlık bir yere düşmek de aynı anlama gelir, kişinin huzur bulmasına delalet eder. Rüyada düştüğünü görmek aynı zamanda pinti bir kimseye işaret eder.

Rüyada Balkondan Düşmek

Rüyada balkondan ya da yüksek bir yerden düşmek ve bir yerine zarar vermek kişinin uğrayacağı maddi ya da manevi zarara işarettir. Aynı zamanda da iş yerinde ya da resmi bir kurumda zor durumda kalacağı, üzüleceği ve moralinin bozulacağı bir engellemeyle karşılaşacak demektir.

Rüyada Yüzüstü Düşmek

Rüyada yüz üstü düşmek, namaz kılmaya işaret eder fakat kişi dini bir vecibeyi yerine getirmeyecekse bu rüya iyi şekilde yorumlanmaz.

Rüyada Duvardan Düşmek

Rüyada duvardan düşmek çok hayırlıdır, rüya sahibinin hedeflediklerini ve yapmak istediklerini başarılı şekilde yerine getireceğine delalet eder.

Rüyada Yürürken Düşmek

Rüyada kişinin yürürken yolda düşmesi işlerin artıp, kazancın çoğalacağına ve rüya sahibinin bolluğa ve zenginliğe kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Çatıdan Düşmek

Rüyada çatıdan düşüp bir yerine zarar geldiğini gören kişi için bu rüya pek hayırlı değildir. Rüya sahibinin malını kaybedeceğine, zarara gireceğine ya da yakınlarından birine maddi ya da manevi bir zarar geleceğine delalet eder.

Rüyada Yüksekten Denize Düşmek

Uzun ve yorucu geçecek bir işin ardından rahatlamak ve dinlenmek için bir tatile çıkılacağına, bu tatil sırasında yeni konularda çeşitli fikirler oluşturulacağına, başarılı ve sağlam bir kariyere sahip olunacağına, zor bir durumdan çok kolay bir şekilde çıkılacağına ve rakiplere karşı büyük bir zafer kazanılacağına alamet eder.

Rüyada Suya Düşmek

Kişinin, hayalini kurduğu bir çalışma için çok yüksek mevkideki bir kişiden yükü miktarda bir destek alınacağına, büyük bir proje için kurulacak bir ortaklık kurulacağına, mal ve mülk sahibi olunacağına, bazı konularda takıntı derecesinde özenli gösterileceğine ve hayırlı bir kısmet ile evlilik yolunda önemli bir adım atılacağına yorumlanır.Aynı zamanda, sıkıntı verecek bir durumun yakın bir zaman içinde çözüm bulacağına delalettir.

Rüyada Kayıp Düşmek

İş hayatında yeni bir sayfa açılacağına, uzun vadede kazancı iki katına çıkaracak bazı hamleler yapılacağına,dostlar arasında yaşanan tartışmaların tatlıya bağlanacağına, kıskançlık ve düşmanlık yapan bir kişi yüzünden iş hayatında zor bir duruma düşüleceğine ancak daha sonra sıkıntıların ortadan kalkacağına işarettir.

Rüyada Göle Düşmek

Aile hayatında epey bir zamandan beri tartışılan bir konuda en iyi çözümün bulunacağına, bir miras kavgasının araya giren aile büyükleri sayesinde mahkeme kapısına gidilmeden çözüme kavuşacağına, aile bireylerini birbirine düşürmeye çalışan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına ve zengin olunacağına yorulur. Ayrıca, kardeşlerden birinin yakın bir zaman içinde evlat sahibi olacağına delalettir.

Rüyada Uçurumdan Düşmek

Hem kişi için hem ailesi için sıkıntıların ve sorunların habercisi olan bir rüyadır. Sağlık sorunları ile uğraşmaya, parasal konularda çıkmaza düşmeye, tartışma yaşamaya, elde bulunan gayrimenkulün bir kısmını satışa çıkarmaya, çıkarılan bir dedikodu yüzünden insanlardan uzak kalmaya ve karamsarlığa kapılmaya rivayet eder.

Rüyada Attan Düşmek

Hayırlı ve güzel bir şekilde başlayan bir işte işyerindeki rakiplerin ya da düşmanların yapacağı ayak oyunları ya da çıkaracakları dedikodular yüzünden büyük bir sorun yaşanacağına, bu yüzden kazanılabilecek büyük bir başarının önünün kapanacağına ve elde edilecek maddi kaynağın kaybedileceğine tabir edilir.

Rüyada Çukura Düşmek

Yıllar boyunca çalışıp uğraşarak yani hakedilmiş bir şekilde gelinen mevkiden yaşanacak bazı kötü olaylar yüzünden uzaklaştırılmaya, bu sebepten ötürü uzun bir süre ruhsal sorunlarla boğuşmaya ve yeni bir işle ilgilenme konusunda korkak davranmaya işarettir. Aynı zamanda, aile bireyleri arasındaki bir problemin kolay bir şekilde çözülebileceği halde bazı kişiler yüzünden çıkmaza sokulacağına yorumlanır.

Rüyada Ayağı Kayıp Düşmek

Yakın akrabalardan birinin yapacağı bir hata yüzünden çok sıkıntılı bir dönem yaşanacağı, işlerin kötü bir hal alacağı, girilecek bir işten çekilmek zorunda kalınacağı, uzağa giden bir kişi için özlem duyulacağı, atılan adımların zarar getireceği, işyerinin kapanacağı ve sinir sistemi ile ilgili olarak bir sorun yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Kuyuya Düşmek

Büyük bir istekle girilen bir işte ortaya çıkan sorunların içinden çıkılmaz bir hal alacağına, anne baba arasında büyük bir tartışma yaşanacağına,sosyal hayat içinde tanışılan bir kişinin oyununa gelineceğine ve mal ve mülk konusunda ihtilaflı bir durum yaşanacağına alamet eder.

Rüyada Gökyüzünden Düşmek

Babanın evlat için edeceği bir dua, yapacağı bir yardım ya da vereceği bir destek sayesinde işlerinin çok kazançlı bir hal alacağına, başarıların ardının arkasının kesilmeyeceğine, zararlı alışkanlıklardan uzaklaşılacağına, yeni bir haneye kavuşulacağına ve gösterilecek sabır sayesinde daha birçok şeyin başarılacağına rivayet edilir.

Rüyada Denize Düşmek

Kalbinin kapılarının açılacağına, içinde barındırdığı bütün sıkıntılarının sona ereceğine, tartışma yaşadığı kişilerle arasını düzelteceğine, sıkıntı getiren bir durumu düzelteceğine, işleriyle ilgili çok başarılı kararlar vereceğine, cebine giren paranın miktarının günden güne artacağına ve mutlu olacağına delalettir. Aynı zamanda, hayırlı kapıların açılacağına, huzurlu bir aile hayatına sahip olunacağına ve zorlukların sevilen bir kişinin vereceği destek ile biteceğine yorumlanır.

Rüyada Binadan Düşmek

Büyük emekler verilerek ortaya konan bir işte istemeden yapılacak bir hata yüzünden zarar verecek bir durum yaşanacağına, bu zararın adından işyerinin faaliyetinin sonlanacağına, üzücü bazı dedikodular çıkacağına ve bu dedikodular sebebiyle insanlar arasındaki popülerliğin ve saygınlığın biteceğine alamettir. Ayrıca, sağlık sorunlarının yakın zaman içinde başgöstereceğine yorulur.

Rüyada Asansörle Düşmek

Kötü bir rüyadır. İşsizlikle ilgili büyük bir sıkıntı yaşanacağına, yapılacak bir hata yüzünden iş hayatında büyük bir prestij kaybı yaşanacağına,sorunların üstüste geleceğine,eş, dost ya da akrabalardan birinin ihaneti ile kötü bir duruma düşüleceğine ve uzun zamandan beri yaşanan bir sorunun bir türlü çözülemeyeceğine rivayet edilir. Aynı zamanda, kardeşler arasında çok tatsız bir durumun yaşanacağına ve eşlerin neredeyse ayrılık noktasına geleceğine alamet eder.

Rüyada Hapishaneye Düşmek

Üzerinde uzun uzadıya düşünülmeden bir işe girileceğine, bu yüzden maddi ve manevi olarak büyük bir sorun yaşanacağına, elde bulunan bazı taşınmazların elden çıkartılacağına, aile bireyleri ile büyük tartışmalar yaşanacağına, yapılan bir evlilikten pişman olunacağına ve hayat içinde istenmeyen başka durumlarla da karşılaşılacağına işaret eder. Aynı zamanda, hayırsız bir akrabanın yapacağı bir hata yüzünden aile bireylerinin arasının açılacağına yorulur.

Rüyada Uçurumdan Denize Düşmek

Büyük sorun yaratacak bir durum yaşanacağına, bu sorundan kurtulmak için çeşitli yollara başvurulacağına, ancak atılan adımların kısa vadede herhangi bir yarar sağlamayacağına, ama sabır gösterilerek devam edilmesi sayesinde uzun vadede işlerin yoluna gireceğine ve ferahlığa çıkılacağına alamettir. Aynı zamanda, yaşanan tatsız durumların kısa süre içinde ortadan kalkacağına, stresin ve üzüntülerin biteceğine ve verilen hatalı bir karar yüzünden yaşanan tatsızlığın sona ereceğine işaret eder.

Rüyada Bulanık Suya Düşmek

İşlerin içinden çıkılmaz bir hal alacağı, sorunların bir anda patlak vereceği, kazancın büyük oranda azalacağı, kötü bir kişiyle muhatap olunacağı, mide ile ilgili olarak bir sağlık sorunu yaşanacağı, eşler arasında büyük bir tartışma yaşanmasına sebep olacak bir durumun ortaya çıkacağı ve sıkıntıların artacağına yorumlanır.

Rüyada Uçurumdan Düşmek Ve Kurtulmak

Eğitim hayatında yaşanan tatsız bir olaydan ötürü üzüntü duyulacağına, gidilen yolda kötü bir sürprizle karşılaşılacağına, verilen sözlerin yerine getirilemeyeceğine ve eşlerin yaşayacakları bir olaydan ötürü ayrılma noktasına geleceklerine rivayet edilir. Aynı zamanda, zararlı bir alışkanlıkla ilgili bir sorun yaşanacağına, bu yüzden eşlerin huzurunun kaçacağına fakat daha sonra aile büyüklerinin araya girmesi ile dertlerin biteceğine tabir edilir.

Rüyada Düşmenin Psikolojik Yorumu

Böyle bir rüya aslında olumlu ve olumsuz olmak üzere iki durumun yansıması olarak açıklanır. Uğranan bir ihanetten ya da karşılaşılan kötü bir durumdan ötürü kişinin psikolojik olarak sıkıntılı bir duruma düşmesi ya da sevilen bir kişinin kaybı yüzünden üzüntülü günler geçirmesi sebebiyle bu kötü ruh halinin kendisini rüyalarda da göstereceği şeklinde anlamlandırılır.

Hayırlı ve güzel bir olayın yaşanması ile ferahlığa ulaşılması sayesinde kişinin moralinin deyim yerindeyse tavan yapacağı ve bu huzurun ve rahatlığın bilinçaltına sızıp farklı anlamlar verecek şekilde kendini rüyalarda göstereceği şeklinde yorulur. Sevinçli bir durumdayken görülmesi durumunda sağlıkla ilgili bir problemi işaret edebilir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Düşmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Cihan Aydın (08 Aralık 2015 saat: 07:32)

  Ben rüyamda hepimizin (ailecek oturduğumuz bir yeri gördüm yani damda,altta çok güzel bir bahçe manzarası var sonra babam dinlenmek için damın yanındaki kulübeye gider sonra bir erkek gelir ve beni görmek istediğini söyler teyzem ve erkek bahçeye inip orada bir süre konuşurlar ve annem kulübeden babamı çağıyırım derken damdan düşer ve bende ne olduğuna bakmadan arkasından atlarım) sonra da rüyamdan uyanırım.

 2. Hasan (13 Kasım 2015 saat: 01:02)

  Ruyamda ustaları takıp edıp çatı gıbı bır yere çıktım ve kaydım,bına gıbı 4/5 katlı bır yapıydı ayağım ıpe takıkıldı havada kaldım ve insanlardan yardım bekledim kımsenın yardım edemeyeceğine anlayınca anı bır refleksle bır şekıklde dondum ayaklarımın ustune duştum hiçbir şeyım yoktu sevinmiştim…

 3. Asuman özkan (02 Kasım 2015 saat: 12:19)

  Rüyamda 2 tane tandır vardı bırınde ekmek bırınde yemek pişiyodu bı arkadaşım benı tandıra doğru itmek istiyodu bıde kucagımda çocuk vardı kız çocuğu onu düşürmemek için kendim sırt ustu yere düştüm açıklarsanız sevınırım

 4. ervin (28 Ekim 2015 saat: 07:54)

  ruyamda ya 5 katli bina yada yuksek binanin 5 katinda asansordeyken bina yere cakildi ama yikilmadi oldugumuz yerde bina ilerledi baya suruklenirken baska binalara carpa carpa durduk fakat binada bireey olmadi ee nede olsa akilli bina dedim ve ciktim binadan burnum dahi kanamadi

 5. Zakir (03 Eylül 2015 saat: 08:01)

  Rüyamda yüksek merdivenlerin en tepesinden , merdivenlerin yıkılması sonucunda düştüm ve sol ayağımı diz kapağı hizasının 4 parmak altından kırıldığını gördüm hatta daha sonra yardım eden kişinin biraz sert davranması sonucunda kemiğin dışarı çıktığını gördüm. Yardım eden kişinin de bana yardım ederken kolunun kırıldığını gördüm

 6. EBRU YILDIZ (24 Ağustos 2015 saat: 08:36)

  Merhabalar.işyerimde daha iyi bir görevdeyken kıdemi daha düşük bir çalışanın işten ayrılmasıyla onun görevine talip olduğumu ve o görevde çalıştığımı fakat yaptığım iş de mutlu olmadığımı görüyorum. Bunun anlami nedir. Iyi gunler dilerim.

 7. Nurşah (09 Ağustos 2015 saat: 13:24)

  Rüyamda yer sulu olduğu için kafa üstü düşüyordum kafam da ağır bir ağrı oluyordu. Daha sonra sandelyede oturan bir yaşlı bakımlı bir teyze beni yanına çagırdı. Ve beni sevmeye başladı onun sevgi ve ilgisinden duygulanarak ağlamaya başladım daha sonra bana 210 tl verdi bende ona ben bunu kabul edemem dedim . O da bana ben zaten ölücem bu para senin olsun dedi . Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim .

 8. Ayşe (18 Temmuz 2015 saat: 09:31)

  Rüyamda okuldaydım, ayakta dururken bir anda kafa üstü yere düştüm sonra kalkıp tekrar düştüm ve ayağa kalktığımda burnum kanamaya başladı, çok hızlı kanamıyordu ama, ben de bir peçeteyle burnumu tutarak koşarak lavaboya burnumu temizlemeye giderken rüyam bitti. Yorumlarsanız sevinirim, teşekkürler.

 9. semra (12 Temmuz 2015 saat: 09:02)

  Rüyamda annemin babamın memleketinde onların tarlasına kızımla eşimle çalışmaya gidiyoruz. Eşimle işe başlıyoruz kızım hemen yanımda eşim gel burayı beraber yapalım diye yanına çağırıyor. Bende yardıma gittim. Yanımızda bir taş kaldırıyor. Taşın içi oyuk ve birden eşim yok kayıp. Eşim düştü diye bakınca 1.5 yaşındaki kızımı taşın ucunda gördüm.altı uçurum ve kurtarılacak gibi değil. Ne yapıcam allahım diye düşünürken orası bi evin balkonu oluyor ve iki kat aşağıdaki balkondan babam çıkıp bakıyor babamdan yardım istiyorum. Oda içeri koşuyor ama ben nasıl kızımı kurtaracağımı düşünüyorum sadece.

 10. Sinem Sarıkaya (09 Mart 2015 saat: 00:33)

  Bu rüyayı küçüklüğümde görmüştüm. Küçükken saçlarım uzundu ve çok dikkat çekerdi. Sonu görünmeyen beyaz bir yerdeydim. Namaz kılmak için bir baş örtüsü arıyordum Bulamadım etraf bembeyazdı. Beyazdan başka bir şey yoktu. Saçlarımı baş örtüsü şeklinde bağlayıp namaz kılmıştım. Bu neye işarettir.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , , ,