RuyaTabirleri.com

Rüyada Elin Kesilmesi

Rüyada elin kesilmesi, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı âlimlere göre elin kesilmesi, dindeki bozukluğu ve imanın zayıflığını göstermektedir. Bazı tabirciler içinse bu rüya özellikle maddi sıkıntılardan kurtularak durumunu düzeltmeye, dünyevi sıkıntıların bitip rahata ve ferahlığa kavuşmaya delalet eder. Rüyada elinin çaprazlama şekilde kesildiğini gören kişi, imanını kaybeder veya bu rüya gösteriş için yapılan ibadete, kabul olmayan dualara, hırsızlık gibi bir eylemde bulunarak haram mal edinmeye de yorumlanabilmektedir. Rüyada eli ve ayağı kesilen kişi çok büyük bir günah işler ve hemen tövbe etmesi gerekmektedir. Ellerinin bir cellat tarafından kesildiğini gören ise Allah’ın gazabına uğrar. Bu rüya, kişinin yanlış eylemler içinde bulunmasına ve insanlar tarafından tahkir edilmesine de işaret etmektedir.

Rüyada Ellerinin Koptuğunu Görmek

Rüyada eli kopan kimsenin ümit ettiği yerden beklentileri gerçeğe dönüşmez. Bu rüya kişinin zarar etmesine, dünya ve ahiretinin kötü olmasına, günah işleyip tövbe etmesi gerektiğine dair uyarıcı bir rüyadır. Rüyada elinin bilekten koptuğunu gören kişinin maneviyatı bozulur ve rüya sahibi kötü yollara düşer. Aynı zamanda böyle bir rüya haram işlemeye ve haram yemeye, uygun olmayan yollardan para kazanmaya, insanların aldatmaya ve onlardan zorla menfaat elde etmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Uzvun Kesilmesi

Rüyada hangi uzuv kesilmişse bu rüya ona göre yorumlanmaktadır. Rüyada cinsel organı kesilen kişinin çocuğu olmaz. Bu rüya aynı zamanda aile huzurunun bozulmasına işarettir. Rüyada burnun kesilmesi ise fakirliğe düşmeye işarettir. Rüyasında kulağı kesilen kişi habersiz kalır ve beklediği kişiden istediği haberleri alamayarak başarısız olur.

Rüyada Elin Kesilmesinin Psikolojik Tabiri

Rüyada elin kesilmesi, kişinin yaptığı bir hatadan dolayı duyduğu vicdan azabının bir yansımasıdır. Bu rüyayı gören kişi, pişmanlık duymakta ve bu duygusu böyle bir rüya ile ortaya çıkmaktadır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Elin Kesilmesi İle İlgili Rüyalar;

 1. Anonim (29 Ekim 2016 saat: 06:05)

  29ekim 05:53bn daha yeni kardeşimi ruyamda qöruyodum fermatikle isim wardi sonra cok sewdiqim bi dizi gelmisti o sira kardesim parmak ve bileqini kesmisti bn fermatiqi fark edip elime aldiqimda kardesimin boynunu kestiqi et parcasi ile fark ediyodum ellinin bi tanesi kopulmustu tamamen boynuda darmarlari qörünecek sekilde derin kestiqini göruyodum elime alip haykirislar icinde aqlayip hastaneye kosusturuyodum kardesim ise o haldekanlar icinde aqliyodu bu ruyanin anlami nedir sizden ricam yazarmisiniz cok korkkunc bi ruyaydii??nazdar bn bu arada

 2. Anonim (29 Ekim 2016 saat: 06:03)

  29ekim 05:53bn daha yeni kardeşimi ruyamda qöruyodum fermatikle isim wardi sonra cok sewdiqim bi dizi gelmisti o sira kardesim parmak ve bileqini kesmisti bn fermatiqi fark edip elime aldiqimda kardesimin boynunu kestiqi et parcasi ile fark ediyodum ellinin bi tanesi kopulmustu tamamen boynuda darmarlari qörünecek sekilde derin kestiqini göruyodum elime alip haykirislar icinde aqlayip hastaneye kosusturuyodum kardesim ise o haldekanlar icinde aqliyodu bu ruyanin anlami nedir sizden ricam yazarmisiniz cok korkkunc bi ruyaydii??

 3. Selma Şener (13 Ekim 2016 saat: 14:56)

  Kardeşim le beraber meyveli içecek hazırlayıp satiyorduk sonra başka bir market te satmaya basladik market te kaza oldu kardeşimin eli koptu çok üzüldüm kardeşim de elini tekrardan takmaya çalışıyordu bende ona yardımcı olmaya çalışıyorum dum .

 4. PaLa (15 Eylül 2016 saat: 11:24)

  Rüyanmda : donmuş bir şişe suya elim yapıştı sonra napim diye düşünürken babam geldi ve dediki elini kes ozaman kurtulursun dedi ve bende bilekten elimi kesmeye başladım daha sonra her yer kan oldu ne yapim die düşünürken şişeden elimi ayırdık ve buzluga koydum elim olmadıgını her fark ettigimden içim yanıyordu ve uyandım…

 5. Ceylan (05 Eylül 2016 saat: 08:39)

  Rüyama ben babam abim ve kuzenim denize gitmiştik kuzeninin annesi gelmişti kuzenime dediki ben senin ellerini kesecem dedi ve onu eve götürdü ve onun ellerini kesti ve hastaneye gittiler ve sonradan bizde hastaneye gittik ben kuzeninimin yanına gittim ve dedimki iyi misin kuzenim dedim sonra o bana dediki bak halime hiç niyeti kalmadı dedi sonra onun annesi kuzenimin yanında koltuk vardı kuzenimin annesi orada yatıyordu ama rahat rahat yatıyordu bende ona dedimki teyzeeeee sen nasıl böyle birşey yaparsın diye bağırdım ona arkadaşlar benim yüreğim yandı ağladım kalktığımda???????????

 6. nesrin arik boga (22 Temmuz 2016 saat: 18:26)

  ruyam çok karişık heryerde asker guruyorum bizi bastilar benim kardesim bide kizimda disarda uyuyorlar her iki elleride bir demire bağladim sonra askerler gelince dedim anne onlari iceri alalim yanlarina kostuk ama uyuduklari yere su basmisti anne onlarin eli bagli onlar kacamaz sonra feryad ettim demiri kaldirdim sadece kizimin elleri vardi aciklayin lutfen.

 7. almıla (26 Haziran 2016 saat: 00:38)

  rüyamda yolda yürürken bir kadın bana çarptı. bende kadından hiç bir suçum olmadığı halde özür diledim kadın bana bağırıp çağırmaya başladı. bende çabuk sinirlenen birisi olduğum için bende bağırdım kadın ben bağırdım diye nerden çıkardığını anlamadığım çatal ve bıçakla bana saldırmaya çalıştı etraftaki insanlar onu tutmaya çalıştı ama kadın elimin başparmağının alt kısmını kesti yara derindi ama kanamadı.

 8. neslihan (30 Nisan 2016 saat: 16:23)

  rüyamda annem bana kızmıştı o sinirle elimin yarısın yani parmakların en altı ortadan bolünmüş şekildeydim elim kopmuştu elimi hemen sardım artık aglaya aglaya sesiz bir sokakta yürüyordum o kopan elimle hiç birşey yapamıyordum elime ilk once annem bucakla sınırden ortadan kesti sonrada kopmasına az kalmış yer bırakınca ejlm koptu bende hemen elimi saracak birsey buldum ve sardım

 9. Prenses (25 Nisan 2016 saat: 06:44)

  Oglumun iki elini bileklerden kesiyorum ama kan akmiyo. Ve boğazını da kesmek istiyoruz kocamla ama vaz geçiyoruz ..sonra kestimiz elleri doktora götürüp diktirmek istiyorum bir türlü imkan olmuyor çok ağlıyorum … korkuyorum iki evladim var. Hayra yoralim Rabbim hayir eylesin inşallah

 10. ece (20 Nisan 2016 saat: 21:38)

  Rüyamda kuzenimle halamın evindeyiz abim ve kuzenleri damda oyun oynuyarlar damda bir adam gizlice onları izliyor sonra onları bayıltıp halıya sarıyor abimin elini kesip lavaboya atıyor ben ve kuzenim lavaboya gidip eli görüyoruz ve ben c8ğlık atıp uyaniyorum.

 11. erdem (25 Mart 2016 saat: 06:27)

  Annemin sol elini kesiyorlar hocam bir meydanda sonra ben geliyorum ama bişey yapamıyorum onun elini kesenin öldürmek için bıçak kılıç gibi şeyler bakıyorum ama tam gidecek ken annem ve 5 bayan güZEL giyinmiş bir araba kasası gibi bir yerde sonra annemin o sol elini öpüp koluyorum
  Sonra annemin yüzü oyuncak gibi ufaliyor ve ben sevmeye devam ediyorum çok korktum nedir efendim bu rüyamda gördüğüm seyAllah rızası için cevap yazarsanız seviyom

 12. Selin (26 Şubat 2016 saat: 14:21)

  Rüyamda tanımadığım bir adam geliyor ve sol elimi alıp bakıyor. Bana elimin ne zaman kesildiğini soruyor. Ben de elim kesildi ama geri diktiler, elimde herhangi bir problem olmadığını söylüyorum. Elime bakıyorum ve elimin içini görüyorum oradaki kemiğin eksik olduğunu görüyorum. Hiç bir şekilde acı veya kan yoktu. Şimdiden teşekkürler

 13. ayşe (07 Ocak 2016 saat: 08:51)

  Sol elim kesilmiş ya da kopmuş ama acı falan yok sonra bakıyorum yerine başka bir elim olmuş.Kopan elimi başkalarına da gösteriyorum. Sonra kopan elime bakıyorum hala sıcak ve bende ziyan olmasın diye pişirip yiyorum. Yorumu çok merak ediyorum, cevaplarsanız mutlu olurum….sevgilerimle….

 14. Uçak Teknisyeni (21 Kasım 2015 saat: 11:55)

  iyi günler hocam . uçak motorunda çalışırken , motoru manuel start (motorun yanından el ile çalıştırılması) olarak ben çalıştırıyorum . malum motor çalışırken 1 gözlemci olması lazım sonra birden kolu çekince motor birden tam güç çalışıp gözlemciyi içine alıyor.

 15. Elif (19 Ekim 2015 saat: 13:17)

  benbu ruyayı üc seferdir görüyorum aıle ıçınde kardesımın elimi tutarsk parmaklarımı kestıgını gordüm ilk daha sonrakı gecede aynı ruya ıcındeyım bu seferde parmklarımı annemın kestıgını goruyorum daha sonra kı gecede gıne aynı ruya ıçındeyım babamın elımı kestıgını goruyorum…bunun anlamı nedır uc gece aynı ruyayı gormek nedır

 16. Filiz (10 Eylül 2015 saat: 13:31)

  Rüyamda çok kalabalık bir yerdeydim 50-55 yaşlarında çok hasta tanımadığım bir kadın vardı.
  Ama rüyamda kadının yanına gelip seni tanıyorum galiba diyorum kadında ben sizin köylüyüm adım şaziye benim soyadımda Bozkurt diyor şaşırıyorum.
  Yanındakiler Eşinden çok şiddet gördüğünü söylüyorlar.
  Bende ellerini tutarak üzülme bu belki Allah’ın verdiği bir imtihandır diyorum kadın biraz rahatlıyor.
  Sonra birisi koluna dokanıyor elleri kum tanesi gibi dökülüyor.
  Rüyamın tabiri ne olabilir?
  Cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

 17. talha (06 Temmuz 2015 saat: 14:23)

  Ruyamda sus esyalari satan bir dukkanin icindeyiz birisiyle dovusecem ve bu bicak jop zincir gibi seylerle olacak bende orda seciyorum herkes beni bekliyor hadi diyor bende tam aliyorum sonra birden sag elimin ustu kesiliyor sonra dovusmeye gidiyorum fakat gec kaldigim icin yeniliyorum. Bu arada dukkandan cakmak caliyorum 2 tane sonra adama bunu verip baska bisey aliyim diyorum fakat yok diyor paramI ver diyorum ama parayla almadim yok diyor sonra cakmagi yakiyorum ve uyaniyorum..

  cok tesekkur ederim

 18. Halil Kadir AVLAMAZ (13 Nisan 2015 saat: 12:54)

  Rüyamda evimize bir baskın yapılıyor 3 veya 4 tane terörist gelip evdeki herkesi rehin alıyor daha sonra gözümün önünde 2 kişinin elini kılıçla bileğinden keserek koparıyor en sonunda benim elimi kesmeye çalışıyor ilk vuruşunda sadece izi çıkıyor 2. kez vuruyor yine iz kalıyor üçüncüsünde en son vuruyor ama yine kopmuyor elim sadece orlarda kan izi kalıyor sonrasında uyanıyorum lütfen bana bir şekilde ulaşırmısınız hocam 05375277632

 19. Derya (27 Mart 2015 saat: 18:12)

  Rüyamda tanıdığım biri vardı o Konuşurken Yanlışlıkla Bıçak ya da benzeri kesici bişeyle elimi çizdi – kanattı
  Sonrasinda elimi tutup bakıyım yaraya dedi ama ben elimi çektim ve yaramı ona göstermedim çok korkuyorum bazı sitelerde bu rüyanızda elinizi kestiğini gördüğünüz kişiden ayrılacaksınız diye yazıyordu. Ya da onun açtığı yaraları ondan saklamak gibi Şeyler yazıyordu sizce bu rüyanın anlamı nedir ???

 20. songul (14 Şubat 2015 saat: 16:34)

  ruyamda kalabalik bir yerdeyim bayan misafirler vardi kalabalığin nicin geldigini bilmiyordum sonra mutfaga geçtim ve yesil soğan ve marul ve maydonuz yikadim son ra sepete yikayip koydum bir anda enistemin ablasinin oglu geldi tiras olmusdu ve bende ona saatler olsun dedim daha sonra beni halamin damadı geldi bana küçük kizim büyüdümu diye sordu benden once enistemin ablasinin oglu cevap verdi büyüdü haberin yokmu dedi

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,