RuyaTabirleri.com

Rüyada Elinden Tutmak

Rüyada elinden tutmak, kişinin sevdiği insanlara önemli yardımlarda bulunmasına ve başkalarının derdini de en az kendi derdi gibi önemseyerek, elinden geleni yapmaya çalıştığına alamettir. İslami yorumlara göre Allah rızasına uygun şekilde davranıldığına ve yaşandığına, sevap işlemek konusunda cömert olunduğuna, inancını kalpten gelen bir şekilde yaşadığına alamet edildiği gibi, kişinin günahlardan uzak bir hayat sürmek için çaba gösterdiğine, güçsüzlere ve ihtiyaç sahiplerine yardım edip her zaman hayır duaları aldığına da alamet eder.

Rüyada Tanıdığı Birinin Elinden Tutmak

Aile üyelerinden birinin elinden tutmak, gerçek hayatta da o kişinin bir sıkıntısını gidermesi konusunda destek vermeye delalettir. Hasta bir yakının elinden tutmak o kişinin sağlığına kavuşması için her türlü çabanın gösterileceğine, sevilen birinin elinden tutmak o kişinin evlenmesine, yuva kurmasına yardımcı olunacağına yorumlanır. Eşinin elinden tuttuğunu görmek ömür boyu sürecek mutlu bir aile hayatına, çocuğunun elinden tutmak ise onun geleceğini şimdiden hazırlamak için çaba sarf edileceğine, birikim yapılacağına, doğru yatırımlar ile maddi olanakların daha iyi hale getirileceğine de alamettir.

Rüyada Tanımadığı Birinin Elinden Tutmak

Yabancılaşma sorunu yaşanacağına işaret eden rüya, genellikle kişilerin kendi çevrelerinden uzakta bir çalışma hayatına sahip olacaklarına ve buranın yaşam kurallarına geç adapte olacaklarına delalettir. Rüya sahibinin yufka yüreği nedeni ile zaman zaman kandırılabileceğine, maddi anlamda dolandırıcıların eline düşebileceğine de işaret eden rüya, saflıkla iyi niyetin birbirine karıştırılmaması gerektiği konusunda kişiye uyarıda bulunur.

Rüyada Elinden Tutmanın Psikolojik Yorumu

Psikolojik olarak kendisini aciz hisseden kişilerin, sürekli olarak çevrelerinden yardım almak istemelerine delalet olduğu gibi, yardıma ihtiyacı olduğu halde bunu kimseye söyleyemeyen ve giderek kendi içinde daha da çıkmaz bir duruma saplanan kişileri de simgeler. Özellikle aile desteğinden yoksun olmanın kişide yol açtığı üzüntüye ve acıya işaret eden rüya, karamsar ve yalnız bir hayat sürüldüğünün de göstergesidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!