RuyaTabirleri.com

Rüyada Engel Görmek

Rüyada engel görmek, iş konusunda beklentilerin gerçek olacağını ve kişinin her açıdan başarılı bir döneme gireceği anlamına gelir. Ancak eğer kişinin karşısına engeller koyuluyor ise bu durumda iş yerinde terfisini engellemek isteyen, kendisine iyi görünüp arkasından iş çeviren, iki yüzlü ve yalancı insanlar nedeni ile hayallerine kavuşamayacağına tabir edilir. Görülen engel bir duvar ise bu durumda kişi iş yerini kapatmak veya çalışıyor ise işinden ayrılmak zorunda kalabilir. Duvar şeklinde yüksek bir engel görmek kısmetlerin kapanması ve şanssızlıkların kişinin yakasını bırakmayacağına da alamet eder. Engel görmek kişinin tehlikeli bir gizli düşman sahibi olduğunu da işaret eder.

Rüyada Engel Aşmak

Hayırlı bir rüyadır ve pek çok zorluğun üstesinden tek başına gelineceğini, kişinin düşmanlarını mutsuz edecek kadar başarılı olacağını tabir eder. Rüya sahibinin kafasındaki olumsuz düşüncelerden sıyrılarak yarınlara çok daha umutlu bakmasına neden olacak işlerle meşgul olacağını, her zaman isteklerini yerine getirecek güç ve kararlıkla hareket edeceğini, ailesinden ve sevdiklerinden her işte büyük bir destek göreceğini de işaret eder. Engel aşan kimselerin gelecekleri çok başarılı ve ferah olur.

Rüyada Engele Takılıp Düşmek

Büyük bir hayal kırıklığı anlamına geldiği gibi kişinin göz göre göre ve kendisine yapılan tüm uyarılara rağmen hata yaptığına, bunun sonucunda ise beklenmedik şekilde hasar göreceğine delalettir. Engele takılıp düşmek bir projenin başarısızlığa uğraması, aile içinde tartışmalar ve iş yerinde yöneticilerle ciddi anlaşmazlıklar yaşamak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Engel Görmenin Psikolojik Yorumu

Ruhsal açıdan kendisini yetersiz gören ve değersiz olduğuna inanan, silik bir kişiliğe sahip, sosyal ortamlara giremeyen kişileri sembolize eder. Engel görmek, kişinin kendisi ile savaştığını ve gördüğü baskılar neticesinde bir türlü istediği gibi hareket edemediğini ve içindeki asıl kişiliği ortaya çıkarma fırsatı bulamadığını da işaret eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!