RuyaTabirleri.com

Rüyada Esmaül Hüsna Görmek

Rüyada esmaül hüsna görmek, hayırların ötesinde, kişi için son derece güzel bir rüyadır. Hayatın muhteşem bir güzelliğe sahip olacağını ve kişinin Allah’ın sevgisini kazanan bir kul olarak, her zaman rızkı bol bir hayat süreceğine, kısmetlerinin de bahtının da açık olacağına ve ne muradı, ne dileği varsa hepsinin gerçek olacağına alamet eder. İyiliklere ve hayırlara vesile olan rüya, cennetin nimetlerinden faydalanacak olan kişinin bu dünyadaki her eylemini ahiret hayatını düşünerek yapacağından dolayı, ölümden korkmayacağını, İslam alimlerinin ve Peygamber efendimizin sözlerini uygulayarak, güzel bir hayat süreceğini bildirir. İyi bir evlat, iyi bir mümin olmanın yanı sıra, evrendeki her canlıya aynı sevgi ve şefkatle yaklaşan rüya sahibinin karşısına da her zaman iyi kalpli ve güzel insanların çıkacağına, ne hastalığın, ne de derdin kişinin yanına uğramayacağına yorumlanır.

Rüyada Esmaül Hüsna Dediğini Görmek

Tövbe etmek ve geçmiş yaşantısının aksine, daha iyi kalpli, daha şefkatli biri haline gelmek, Allah’ın emirlerine uygun yaşamak için uğraşmak, nefsine yenik düşmemek anlamlarına gelir. Kişinin hayır işlemeyi sevdiğine ve yaptığı her iyiliği Allah rızası için yaptığından büyük sevaplar işlediğine, sevaplarının arttığına yorumlanır. İyi ahlaklı ve dürüst bir yaşama sahip olan rüya sahibinin asla inancından taviz vermeyeceğine, harama el uzatmamakla beraber şükretmeyi de bilerek hareket edeceğine ve rızkının kesilmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada Esmaül Hüsna Dendiğini Duymak

Kimin söylediğini görmediği halde birinin esmaül hüsna dediğini duyan kişi, içine düştüğü bir yanlıştan son anda döner. Başına gelecek bir felaketten kurtulmak, herhangi bir ölümcül kazadan burnu dahi kanamadan kurtulmak manasına gelen rüya, mucizeler yaşanacağının da altını çizer.

Rüyada Esmaül Hüsna Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüya sahibinin hayatında dinin ve inancın çok etkili olduğuna, hareketlerini inançları doğrultusunda şekillendirdiğini, kuralcı ve disiplinli biri olduğunu, nefsine hakim olmak konusunda kontrolü elden bırakmadığına yorumlanır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Esmaül Hüsna Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Ömer (24 Temmuz 2016 saat: 01:34)

  Rüyamda Ya Hayyu Ya Kayyum diyordu biri bana bende bir kişinin hayatını kurtarıyordum.EL HAY EL HAYYUM demeye başladım kalktığımda hayla EL HAY EL KAYYUM demeye devam ettim ondan sonra bir ay civarı bir tarikata bağlı buldum bu rüya sayesinde olmuş gibi hissediyorum

 2. gulten (26 Haziran 2016 saat: 20:12)

  Bu sabah rüyamda gökten kuran iniyor açık bir şekilde bana esma-ül-üsna oku diyorlar bende okuyorum. Öyle uyandim kuran kerim açtım baktım böyle bir duva varmı diye varmış. Bende 41 defa okudum bağışladım. Inşallah allah kabul eder işallah.

 3. Çiğdem (17 Mayıs 2016 saat: 21:59)

  Rüyamda yanımda kayınvalidem olduğundan daha heybetli büyük yanımda duruyordu. Karşımda bir güleryüzlü Ada’mda bana sorular soruyor bunu yaptın mı onu yaptın mı diye , kayınvalidem de kafasını sallıyor bana yaptım de diye sonra Ada’m gel sana Esmaül hüsna iyi gösterip manasını anlatayım dedi sonra uyandığımı zannettim fakat rüya içinde rüya yine Esmaül Hüsna Allah’ın adı değil miydi bu rüyanın manası neydi acaba diyip durdum sonra bi baktım yine rüyadaymışım meğer yorumlayabilen biri olursa sevinirim

 4. Havva (27 Aralık 2015 saat: 11:16)

  Ben bir kac ay once bi kadin Allah rızası icin sadaka istedi bende bi miktar verdim ve karsiliginda kucuk bi kagitta esmaül hüsna yaziliydi onu aldım. Daha sonra dün aksamda bir rüya gördüm yakın bir arkadasim gelmis bize evdede o kadinin verdigi esmaül hüsna onu goruyo ve yırtıyor bu ruya hangi anlama gelir?

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,