RuyaTabirleri.com

Rüyada Et Görmek

Rüyada et görülmesi genel anlamda kötüye yorumlanır. Özellikle pişmemiş et görülmesi mutsuzluğa, hastalığa, kedere ve yalnızlığa işarettir. Rüyasında kasaptan et alan kişinin ölümünün yaklaştığı yorumu yapılmaktadır. Eğer et kokuşmuş bir et ise büyük bir felaket kapıdadır.

Rüyada büyük bir parça halinde görülmüş olan et kötü bir vaziyete işaretken, pişmiş bir etin görülmüş olması ise malın varlı ve bütünlüğü olarak analiz edilmektedir. Taze etin görülmüş olması kapıdaki ölüme ve birilerinin arkasından gıybet edilmesine işaret edilmektedir. Etin genel anlamda bütün olduğu büyük bir sıkıntıya yorulurken, parçalanmış et ise büyük bir düşmanın varlığına haber verir.

Etin görülüş şekline göre rüya tabirleri

Rüyada et yemek

Bir kişinin rüyada pişmiş et yediğini görmesi onun mallarının artacağı manasına gelmektedir. Çiğ et yenildiğinin görülmesi, hayırlı işlerin olacağına işaret ederken, yaşlı bir kişinin size et yedirmeye çalışması ise yüksek bir mertebeye erişileceğinin göstergesi olmaktadır. Pişmiş sığır etinin yeniyor olması kız çocuğunun doğması manasına gelir.

Tavuk etinin yenilmesi ise bir kadın tarafından ihanet edileceği ve o kadının size büyük bir kötülük yapacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya tabircileri etin yeniliş şeklinin de rüya tabirini değiştirdiği söyleniyor. Çatal ile yenilen et büyük bir ziyafete çağrı yapmaktadır. El ile pişmiş etin yenilmesi ise helal paranın kazanılması olarak görülmektedir.

Rüyada et kesmek

Rüyada et kesildiğinin görülmesi şerre ve kötülüğe işarettir. Yakınında düşman beslemek ve düşmanın da sizi sürekli kollaması manasına gelmektedir. Ayrıca düşmanın sizde zayıf bir anı beklediği, zayıf düşüldüğü anda harekete geçileceğini göstermektedir. Bu sebeple sürekli teyakkuzda olunması gerektiğine işarettir. Aynı zamanda et kestiğini gören kişi malına haram karıştırmıştır. Aynı zamanda faiz işine bulaşıldığına da delalet etmektedir. Rüyada yabani bir hayvanın etinin kesiliyor olduğunu görmek kötülüklere yorumlanır.

Rüyada et yemeği görmek

Rüyada et yemeği gören fakir bir kişi zenginliğe işarettir. Sadece et kavrulduğunu görmek ibadet etmeye, dua kapılarının açık olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada etli yemek görmek ve onu çevresindeki kişilere dağıtmak sevilmeye ve ün yapmaya işarettir. Eğer rüyada bir kişinin et yemeği yaptığını görmüşseniz arkanızdan konuşuluyor demektir. Etin aile bireylerinden birine yedirilmesi ise bir arzunun kısa sürede gerçekleşeceğini göstermektedir.

Rüyada et pişirmek

Rüyada et pişirdiğini gören kişi uzun zamandır istediği ama gerçekleştiremediği bir amacına ulaşacaktır. Et pişirilmesi aynı zamanda paylaşmaya ve insanlar tarafından değer görmeye işaret edilmektedir. Eğer çok et pişiriliyorsa çok mal varlığına sahip olunacaktır. Rüyada eti pişiren ve o eti yiyen kişi kendi malını helal kılan ve malına haram karıştırmayan kişidir. Kişinin pişirdiği et pişmemiş ise bu bir kötülüğe işarettir. Pişirdiği eti kimseye yediremeyen kişi ise harama bulaşmış ve insanlar tarafından sevilmeyen kişidir.

Rüyada et doğramak

Rüyada et doğranıldığının görülmesi kötülüklere ve büyük bir savaşa çağrışım yapmaktadır. Eğer et tüm çabaya rağmen çok zor doğranıyor ise bu kişinin vicdanıdır. Geçmiş dönemde yaptığı bir hatanın pişmanlığını yaşamaktadır. Rüyada eti küçük parçalara böldüğünü gören kişi tutumluluğa işaret edilmektedir. Rüyada pişmiş etin doğranması çok büyük bir zulme yorulmaktadır.

Rüyada et dağıtmak

Rüyada yoksullar et dağıtmak güzelliğe adalete ve hayra yorulur eğer et dağıtılan kişiler size dua ediyorlar ise çok büyük bir iyilik işlemişsiniz ve siz bunun farkında değilsiniz. Yine et dağıtmak zekat ve sadakadır. Rüyada dağıtılan etler eğer pişmiş et ise bu sizin için bir yöneticilik işaretidir. Adaletli bir biçimde yaptığınız yönetim sayesinde sürekli yükseliş yaşama şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada kurban etinin dağıtılması mutlu bir evliliğin yaşanması olarak belirtilmektedir.

Rüyada et kavurmak

Rüyada et kavurduğunu gören ya da birinin et kavurduğunu gören kişi çok hayırlı bir ortaklık gerçekleştirecektir. Bu ortaklık onun için hayatının bir dönüm noktası olacaktır. Ayrıca yaptığı kavurmayı yemesi hayırlı işler yaptığının ve bu yolla hayırlı rızık yediğinin göstergesidir. Bazı yorumculara göre et kavuran kişiyi görmek ortalığı karıştıran ve dedikoducu bir kişinin çevrenizde yaşadığının ve size zarar vereceğinin göstergesi şeklinde yorumlanmaktadır. Kavurmanın pişmemiş olması şiddete maruz kalınacağının ve çevresinde bir kişinin sürekli dedikodunuzu yaptığı manasına gelmektedir.

Rüyada et yıkamak

Rüyada et yıkamak ölülerin arkasından konuşmaya ve gıybete işarettir. Bu sebeple çok kötü duyguların hissedilmesi ve insanlar arasında sevilmeme şeklinde yorumlanır. Eğer bu kişi yönetici ise iyi bir yönetici değildir. Yırtıcı bir hayvanın etinin yıkandığını görmek, zina yapmaya delalet etmektedir. Bir insanın etinin yıkandığının görülmesi hastalık, ağrı ve kötülüğe işaret edilmektedir. Yıkanan etin bir türlü temizlenmemesi ise çok büyük bir günahın işlenmiş olması olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada et kusmak

Kusmak genel anlamı itibarı ile tövbe etmek olarak yorumlanmaktadır. Eğer kişi zorlukla et kustuğunu görmesi bir insanın günahın girmiş olmaya ve bunun içerisinde büyük bir vicdan azabı ile yaşayarak bu duygudan kurtulmak istemeye yorumlanmaktadır. Rüyada et kusan ve onu tekrar yediğini gören kişi birine verdiği sözü yutmuş ve bu yolla bir kişinin kalbini kırmıştır.

Rüyada et dövmek

Rüyada et dövdüğünü gören bir kişi yaptığı iyiliklerin karşılığını alacaktır. Eğer kişi bir kişinin et dövdüğünü görüyor ise bu ihanete ve kötülüğe işaret edilmektedir. Bir kişi karısının et dövdüğünü görüyor ise bu karısına zulüm yaptığını ve karısının ondan memnun olmadığı manasına gelmektedir. Et dövülmesi genel anlamda verilen emeklerin yerini bulması olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada et çalmak

Rüyada et çaldığını gören kişi büyük bir rahata ve mutluluğa erecektir. Hiç ummadığı anda, hiç ummadığı yerden bir iyilik bulacaktır. Bu iyilik onun hayatında çok büyük bir değişikliğe sebep olacaktır. Rüyada et çalan kişi fakir ise zengin olacak ve büyük paralar kazanacaktır. Rüyada et çalan kişi eğer borca sahip ise kısa süre içerisinde bütün borçları bitecektir.

Rüyada Et ile ilgili psikolojik analiz

Rüyada et görmek görülüş biçimlerine göre çok farklı ve zıt anlamlara gelebilmektedir. Çok olumlu bir tabir yapılabileceği gibi çok olumsuz bir tabir de yapılabilmektedir. Pişmiş et görülmüş olması hayırlı işlerin olacağına ve helal paranın kazanılmasına işarettir. Eti pişiren ve o eti yiyen kişi için de hayatında çok önemli bir dönüm noktasının olacağından bahsedilmektedir. Kişinin eti kendisi pişirip başkalarına yedirmesi yani çevresindeki insanlara yedirmesi, çok iyi bir yönetici olduğuna ve yönetimi ile çevresinde takdir topladığına işaret edilmektedir.

Eti bir yemeğin içerisinde görmek ise kısmetin bol olacağına ve mala yorumlanır. Eğer yemeğin içinde et bol ise kişinin rızkı bol olacaktır. Rüyada pişmemiş etin görülmesi ise kötülüklere işarettir. Pişmemiş etin yeniyor olması kişinin düşmanının olduğuna ve arkasından birinin güçsüz düşmesini beklediğine işaret edilmektedir. Yani etin normal koşullar altında görüldüğü ve paylaşıldığı durumlar olumlu bir biçimde yorumlanırken, etin pişmemiş olması zorla yedirilmesi veya kötü bir halde olması genel olarak olumsuz yorumlara yol açmaktadır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Et Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. hasibe (14 Ekim 2014 saat: 12:28)

  rüyamda , aslında kendi evim değil ama rüyamda kendi evim olan bir evde mutfak dolaplarında ,tezgahta evin içinde her yerde parça parça dilimlenmiş etler vardı ben eşime kızıyordum bu etleri annen neden buralara koydu diye.Sonra bir komşu geldi onunla çocuk hakkında muhabbet ettik sonra o gitti kayınvalidem geldi.Ortalıkta duran etleri kayınvalidemle paylaşıyorduk.Dilimlenmiş etlerin arasından kurtçuklar çıkıyordu.Kayınvalidem onları eliyle alıp atıyordu.Bende bunlar bozuk değilmi diyordum.Kayınvalidem yok bişey olmaz diyordu.Birde rüyamda arada balkonda klozet varmış ve ben o klozete oturmuş tuvaletimi yapıyordu.Balkonun üzeri yeşil asma üzüm ağaçlarıyla kaplıydı yukarıdan yaprakların arasından komşular bana bakıp beni kınıyorlardı.sonra rüyamm bitti sanırım gerisini hatırlamıyorum.

 2. S.DURSUN (10 Ekim 2014 saat: 10:55)

  çok karışık rüya gördüm.sabah nefes nefese uyandım.hep değişik yerlerdeyim.ilk öncelikle kendimi bir hapishanede gördüm. ordan bir şekilde çıkıyorum ve karakola gidiyorum.daha sonra ailece bizi otobüs güvenlikli değil diye içi çok geniş bir helikoptere bindiriyorlar ve iniyoruz.o sırada oğlum telefonunu kaybeder ve o telefonla beni ararlar.arayan bir çocuktur.sesi çok kısık ve hasta gibi gelir.ben iyi niyetle yaklaşır yerini söylemesini isterim.daha sonra o çocuk ile karşaılaşırım.telefon ondadır.gördüğüm çocuk hasta yatmaktadır.altına devamlı işeyen birisiymiş.üzülürüm elimi değerim gerçekten yatak üstü başı sırılsıklamdır. üzülürüm.daha sonra oradan bir akrabanın evine gider kahvaltı yaparız.mutfakta ateşte pişmiş et bir sürü,değişik çörekler.ızgara köfteler.kocaman ekmek görür bize neden bunlarda koymadı diye üzülürüm fakat söyleyemem.ayrıca rüyamda çok sigara içiyorum.aniden uyanırım..et yemiyorum vede dokunmuyorum.sadece pişmiş et.rüyamda kendi ailem ve kız kardeşimde var.YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM

 3. deniz (09 Mayıs 2014 saat: 05:42)

  Jandarma Astsubaylığa hazırlanıyorum Rüyamda amcam ile spordan dönerken gitmişiz kasapa ama kasapta kimse yok sadece et dolabında nazar boncuğu var amcam et dolabından et alıyor annemde bana ciğer almamı söylemiş oluyor ve bende bir parça et koparıyorum ve amcama soruyorum bu ciğer tazemi diye oda bana ewet bu bugün lük ve taze diyor ilk basta bir parca kopardıgımın devamınıda alıyorum ve cevre de bir anda tanıdığım arkadaşlar oluyor ve onlarıda cağrıyorum fakat ilk basta kimse gelmemesine rağmen sonradan yanıma geliyorlar daha sonrasında eve geliyorum ciğeri getirip getirmediğimi bilmiyorum fakat ciğerin taze olduğunu söylüyor annem ve bu arada annem kardeslerim ve bir tanıdım abi de siyah bir mercedes arabada oturuyor ve bir yere gideceklerini söylüyor ama sürücü koltuğunda kimse yok ben süreceğimi sanıyorum ama orda uyanıyorum

 4. emre (20 Nisan 2014 saat: 13:08)

  Ruyamda mangal yakiyoruz gece arkadaslarla ama arkadaslari hatirlamiyorum o sirda benim elimde hazir kesilmis yarim ekmek var ve o bir anda O ekmek yesillikler arasinda gidiyordu kosup elime aldim arkadaslarda biri birak dedi karincalar yer deyince biraktim yine ekmek gitmeye basladi ve bir anda etrafimiz kedi veya havvan larla cevrildi bize zarar veremeyceklerini biliyor gibiyiz ben elimdeki pişmiş eti üzerlerine attim ve niyetim aç olduklarini bildiğim ve kendilerine zarar vermemeleri icin elimdeki eti firlattim ve biranda arkamdan kilolarca et o tarafa doğru firladi onda da gece olduğundan dolayi isildayan iki göz beni izliyordu ve o da tilkiydii …. cok anlamli bir ruya olduğuna inaniyirum fakat cozemedim yardimlariniza ihtiyacim var yardimci olursaniz sevirim

 5. Zeynep (04 Nisan 2014 saat: 09:56)

  Selamün aleyküm. Rüyam da Annem’ in mutfağında masanın üstünde bol ciğ et var. Hepsi büyük parcalar halinde. Annem onları kesiyor ama sanırsam büyük parçalara doğruyor. Bende hatırladığıma göre bir an elimden etin yağlarını kağıt peçete ile sildiğimi görüyorum. Ama o an sanki mutlu bir halim vardi. Annem de neşeli idi. Elimi sildikten sonra uyandım.
  Yorumunuz icin teşekkür ederim. Allah razkı olsun!

 6. Hayal (27 Mart 2014 saat: 02:31)

  Cok sevdigim ama benden uzak duran cocugu sürekli rüyalarimda görüyorum..bu da o rüyalardan bir tanesi..Rüyamda bir salondayim…kalabalik..herkes ayri masalarda oturuyor..sevdigim kisi de var yanimda oturmuyor,ayri bir masada…babamda orda…kimler soruyor hatirlamiyorum sanirsam babam sorular soruyor ve ben özveriyle sorulanlara cevap veriyorum…sevdigim cocuk verdigim cevaplardan etkileniyor..birden babam sevdigim cocuga sert cikiyor azarliyor sanki..ve ben sevdigim cocugu yine ince bir dille koruyor savunuyorum babama karsi,ki ikna oluyor…babama sevdigim cocugun misafir oldugunu hatirlatiyorum ve rica ediyorum sert cikmasin diye..o an sevdigim adam kalkip masama geliyor tabagindaki yemekten agzina koydugu lokmayi bana getiriyor veriyor: verdigi lokma dudak sekline benzeyen iki lokma halinde pisirilmis güzel görünen haslanmis dana eti… ben tesekkür ediyor aliyorum..yorumunuz icin simdiden cok tesekkürler

 7. sanem (10 Mart 2014 saat: 15:40)

  Öğretmenim,sınıfta okul giriş sınavı gibi bir sınav yapılıyor,ben gözetmenim.Yanımda bölüm başkanı olan öğretmen de var.Ben masada oturuyorum.Öğretmen masasının üzerinde 2-3 kiloluk parçalar halinde çiğ et ve 1 kilo kadar kalın bir salam parçası var.Sınavını bitiren öğrenci kağıdını verince etlerden bir dlim kesiyorum,rulo gibi yapıp tel zımba ile zımbalayarak öğrenciye veriyorum.Yalnız etler zor zımbalanıyor. Bir öğrenciye de aceleyle salam kesmeye çalışıyorum, kesilmiyor,üzerinden zarı sıyrılıyor,ben de bütün olarak salamı veriyorum.Sonrasını net hatırlamıyorum,uyandım.

 8. Erol (28 Aralık 2013 saat: 20:49)

  İşyerindeki arkadaşlarımın olduğu bir yerde kurbanlar kesilmiş Et’ler parçalanmış yerlere serilmiş halde duruyor pişirilmeye bekleniyor ama müthişde bir yağmur yağıyor Et’ler yağmur sularının altında öylece duruyor bizde arkadaşlarımla benim evliliğim hakkında konuşuyoruz ben beğendiğim şuleden bahsediyorum onlarda şuleyi daha önce çalıştıkları yerden tanıdıklarını bana uygun olduğunu söylüyorlar ve uyanıyorum

 9. ayşegül (25 Aralık 2013 saat: 11:42)

  yıkık bir evde tek başıma oturuyordum oradan insanlar geçiyordu o eve doğru geliyorlardı ben evin bir yerinde saklanıyordum o sırada 3 kadın eve geldi kimse yok mu diye bağırmaya başladı biri ben kendimi gösterdim elimde yiyecek bir şey vardı ne vardı hatırlamıyorum ama onların elinde ekmek arası et vardı bağıran kadın bana bir parça ekmekten bölüp verdi bende yedim sonra ekmeğin arasında sucuk mu yoksa ciğer mi olduklarını konuşuyorlardı bende ciğer yağsız olur sucuğa benziyor dedim ve uyandım

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,