RuyaTabirleri.com

Rüyada Ezan Okunması

Rüyada ezan okunması farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı tabircilere göre bu rüya, hac etmeye, büyük bir makama gelmeye, egemenlik kazanmaya, söz söylemeye, bazen münafıklığa, sefere çıkmaya yorumlanmaktadır. Rüyada yatakta ezan okunduğunu gören kimse ile eşi arasında hoş bir muhabbet gerçekleşir ve birbiri ile iyi anlaşırlar. Rüyada evinizin içinde ezan okunması, maddi açıdan birtakım zorluklar yaşamaya veya aile huzuru ve mutluluğuna; sokaklarda ezan okunması o toplumun ferah ve huzur içinde bulunmasına delalet eder. Bir çocuğun ezan okuması, ailesinden ayrılmasına, hamamda ezan okunduğunu görmek dünya ve ahiret hayatında birtakım zorluklarla karşılaşacağınıza yorumlanmaktadır.

Rüyada Ezan Sesi İşitmek

Rüyada ezan sesi işitmek, eğer tanıdık bir kimseden tanıdık bir ses ise, yakında Hacca gideceğinizin veya Umre yapacağınızın bir göstergesidir. Tanınmayan bir kimseden ezan sesi işitmek ise, hoşlanmayacağınız birtakım olaylarla karşılaşacağınıza veya bazı sıkıntılar çekeceğinize yorumlanmaktadır. Rüyada güzel bir ezan sesi, hayırlı amellere, kişinin kalp güzelliğine ve dünya, ahiret mutluluğuna yorumlanmaktadır. Kötü ezan sesi ise ibadetlerdeki noksanlıklara, yaptığınız amellerin boşa gidebileceğine işarettir.

Rüyada Ezan Okumak

Rüyasında evinde ezan okuyan kişi aile geçimini güzel yollardan sağlar ve aile huzur ve mutluluğuna sahip olur. Hapishanede ezan okuyan, gerçekten mahpusta bulunuyorsa yakında buradan kurtulur. Hamamda ezan okumak günah işlemeye veya dünya işlerine fazla rağbet etmeye; bir dağın başında ezan okumak fasık kimselerle karşılaşmaya; başkasının ezan okuması sizin dinlemeniz ise dini konularda tembellik yaptığınıza yorumlanmaktadır.

Rüyada Ezan Okunmasının Psikolojik Tabiri

Bu rüya kişinin içindeki huzur arayışının ve bazı arzuların, olmasını ümit ettiği birtakım şeylerin göstergesidir. Rüyada ezan okuyan kişi, iç dünyasında yaptığı bazı yanlış davranışlara pişmanlık duymakta ve iç dünyasında bunu telafi edecek birtakım yollar aramaktadır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Ezan Okunması İle İlgili Rüyalar;

 1. Aysegül (14 Ekim 2016 saat: 07:50)

  Ruyamda otobus deil ama benzer biseydeydeyim zaman tunelinden geciyorum sanki o gun kiyamet kopacakmis ve ben namaz kilacaktim tovbe edecektim herseye gec kaldim diye diye 6aylik kizimin siddetli aglamasiyla uyandim sanki etini koparmislar oyle agladi bnm uykumu actiktan sonrada hemen uyudu bnde Allahim kabul etsin hemen sabah namazini kildim gordugum ruyada sabah namazindan hemn sonra hocam nedir bu cok etkilendim cevabibiz icin simdiden tesekkur ederim

 2. a (30 Aralık 2015 saat: 19:52)

  Babam uyumadan önce biraz sûre okumuş ve bana çok dua etmiş (ilmim irfanım artsın veya doktor olayım deye). Uyuduğundada rüyasında : bizim evde ezan okuduğumu ve okuduğum ezanda sesimin okudukça güzelleştiğini görmüş (bu ezan vaktindeydi). Bu neye işarettir ?

 3. gülden (13 Aralık 2015 saat: 15:49)

  selamun aleykum uzun suredir ruya tabirlerinizden faydalanıyorum Allah razı olsun bu sabah gördüğüm rüyayı yorumlarsanız sevinirim sevdiğim erkekle barışmışız hatta aynı evde aynı odadayız beni kızdırmak hoşuna gidiyor ve o sırada bende ona cam küllük atıyorum ama ona denk gelmiyor ve küllük kırılmıyor bi an kızmış gibi yapıyor lakin başlıyor gülmeye tam o sırada ezan okunmaya başlıyor ezanın ortalarında uyanıyorum

 4. Ramazan (08 Ekim 2015 saat: 09:32)

  Selamun aleykum Hayırlı sabahlar benim rüyam: iki gün üst üste rüya gördüm birinci rüyam; ev halkimin ailemin yaninda ayakta ezan okuyordum öyle güzel sesim vardi ki anlatamam bu güzel ezan sesiyle uyandım ama ezani bitirdim sonra uyandıktan sonra yarım saat sonra sabah ezani okundu namazimi kıldım. İkinci rüyam namaz kiliyordun 4.rekata kalkarken sagimdam bir adam yabancı bir adam geldi yanima kalkamadim nutkum tutuldu namazi bitiremeden uyandim lütfen bi yardımcı olun kafam çok karışık.

 5. Erdem Akşit (12 Nisan 2015 saat: 11:12)

  Rüyamda ezan okunuyordu bende ezan okuyordum ama ben fark etmemistim sonra fark edip ben sustum ve ezanı dinledim bitince uyandim.ama nerde olduğumu pek hatırlamıyorum mahalle de gibiydim yanımda arkadasim vardı ama kim olduğunu hatırlamıyorum .

 6. yasin (05 Mart 2015 saat: 15:08)

  Rüyamda 2 yaşında ki oğlum ile camii’ye gidiyoruz. Cami 2 katlı idi. Alt tarafa giriyoruz alt taraf mihrapın olduğu yerler eski çevresi ‘eski. Bende oğluma hadi gel üst tarafa geçelim diyorum. Üst taraf temiz düzenli ve güzel. O ara oğlum biraz geride kalıyor. Caminin içinde genç çok var. Ezan okunuyor oğlum basamaktan bir adım düşer gibi oluyor ezan okuyan hoca eza. Arasında oğlumu tutuyor. Bir şey yok oğlun iyi diyor. Sonrada oğlum yanıma gelip rüya sonlanıyor

 7. idrıs yenıgun (04 Mart 2015 saat: 11:24)

  ben ruyamda bır evın ıcındeydım ıkı kadın konusuyordu bende onları dınlıyordum bırden bırısı gelıp bılmem bızım koyun ımamının sesıne benzıyordu imam gelıp ezan okuyordu bende onu dınlıyordum imam ezanı okur okumaz ruyam bıttı

 8. bahar (19 Şubat 2015 saat: 15:50)

  Rüyamda kıyametin başladığını ve bulutların deli gibi döndüğünü,gökten ateş parçalarının yağmur gibi seyrek yere düştüğünü gördüm.Bu durumu rüyamda güneşin dünyaya çok yaklaştığı olarak söyledim,bu sırada bağırıyorum amel defterleri kapandı diye. Ama ezan sesini duyuyorum diyorumki demekki amel defterleri daha kapanmamış hemen abdest alıp namaz kılalım diyorum.benim haricimdeki herkes çok sakin davranıyordu.ben etrafa koşturuyordum panik içinde!!!

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,